Streda, 20. november, 2019 | Meniny má Félix

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Atan Taurohtar
1>
mínus indicator plus

:-)   :-)

Prieskumy vstupujú do rozhodovania pre tých , ktorý ich berú do úvahy. Zjednodušene, sú dve skupiny voličov, jedna prieskumy chce a druhá ich ignoruje, nedôveruje im atď.... Keď na prieskumy nie je moratórium, spokojné sú obidve, je to win-win situácia, prvá skupina môže prieskumy pokojne ignorovať, druhá sa na ich základe môže a nemusí rozhodovať a môže si vybrať, ktorým dôveruje a ktorým nie. Ak uplatníte moratórium, druhá skupina je nespokojná, chýbajú jej informácie. V každých voľbách prepadne dosť veľké percento hlasov ktoré je prerozdeľované, takže áno, mnohé hlasy prepadnú. Mimochodom sloboda je nadovšetko, slobodný prístup k informáciám je základ fungujúcej spoločnosti. Ako súvisí moja otázka o civilizovaných štátoch s tým, či súhlasíte alebo nesúhlasíte s touto vládou? Skúste na ňu normálne odpovedať, takže znova, prečo toto nezmyselné moratórium má byť u nás, keď nie je v žiadnej európskej krajine? Už 30 dňové moratórium je katastrofa, 50 dňové je nonsens. Iba tieto krajiny majú 30 a viac dňové moratórium - Bolívia, Honduras, Kamerun a Tunisko - tieto krajiny nám majú byť vzorom?
 
mínus indicator plus

Ja rozumiem čo sú to prieskumy   Ja rozumiem čo sú to prieskumy

ale nechajte na mňa, či im dôverujem alebo nie a ktorým dôverujem. Nerobte zo mňa nesvojprávneho hlupáka ktorý si nevie informácie filtrovať a vyberať tie, ktorým dôveruje. Vy môžete prieskumy pokojne ignorovať, je na každom, ako sa rozhodne. Takže zopakujem, zakázané prieskumy budú chýbať tým, ktorí ich chcú, vy, čo ich nechcete ich môžete ignorovať. Ja na voličovi ako sa rozhodne, moratóriom sa skupine voličov odoprú informácie. Ja nechcem voliť stranu ktorá je na hrane, vyberiem si radšej inú, pretože nechcem aby moje hlasy prepadli. Stranu to môže pochovať, ale môže to pomôcť v tom, že moje hlasy neprepadnú tým, ktorých som nechcel a opäť je na každom, či bude riskovať alebo nie. V žiadnom civilizovanom štáte takýto nezmysel nie je, prečo má byť u nás?
 
mínus indicator plus

Napríklad voľby   Napríklad voľby

v roku 2012, Smer získal 44,5% hlasov zúčastnených voličov, ale práve vďaka prepadnutým hlasom dostal v druhom skrutíniu toľko mandátov, že mohol zostavovať vládu sám.
 
mínus indicator plus

Nič také som nenapísal,   Nič také som nenapísal,

ešte raz, človek by mal mať pri rozhodovaní aktuálne informácie aby sa mohol najlepšie rozhodnúť podľa svojho vedomia a svedomia. Je nezmyselné voliť stranu ktorá sa do parlamentu nedostane, je rozumnejšie voliť stranu s podobným zameraním ktorá sa má šancu do parlamentu dostať. Hlasy ktoré prepadnú sa v druhom skrutíniu rozdeľujú pomerne a tak víťaz volieb dostane najviac mandátov, čo môže byt vo veľkom rozpore s želaním voliča, čo výsledky volieb deformuje. Nesprávne ovplyvňovanie je práve nezmyselne dlhé moratórium, ktoré bráni voličom dostať sa k aktuálnym informáciám a tým sa zodpovedne rozhodnúť.
 
mínus indicator plus

:-)   :-)

Človek pri rozhodovaní by mal mať aktuálne a správne informácie, len tak sa môže dobre rozhodnúť, voľby nemajú byť tipovačka, ale seriózne rozhodnutie ku ktorému prieskumy serióznych agentúr majú prispieť. Ak je niečo manipulácia tak práve toto nezmyselne dlhé moratórium, ktoré v žiadnej civilizovanej krajine nie je, kam chceme smerovať?
 
mínus indicator plus

Fraškou a hanbou   Fraškou a hanbou

nazval výkon Sagana v Riu a preto som použil jeho slová, pretože ja tam vidím analógiu, obidvaja išli svoje "druhé" disciplíny, obidvaja precenili svoje schopnosti (Sagan technické, MvdP fyzické), ale dali do toho všetko a bojovali, žiadna fraška a hanba to nebola, tak to vidí len on ako typicky frflajúci gazučák :-)
 
mínus indicator plus

Každý vie   Každý vie

toľko, koľko mu to umožňuje jeho inteligencia a pamäť :-)
 
mínus indicator plus

Ešte k tým menám,   Ešte k tým menám,

SSS si vybral správne mená, mená šprintérov, pretože ak si si doteraz nevšimol, tak Ackermann je šprintér a tak Alaphilippe a MvdP sú úplne mimo, pretože sú to iní cyklisti, takže zopakujem ROZMÝŠĽAJ, kým niečo napíšeš.
 
mínus indicator plus

:-)   :-)

Ale chytil si sa tej klebety ako Maznáčik Zsuzsovej a začal si filozofovať ostošesť, takže ROZMÝŠĽAJ, kým niečo napíšeš. Že Sagan čakal na miestenku do Tokia je somarina ktorú tu šíriš a nemá žiadne opodstatnenie, jednoducho si vymýšľaš hlúposti aby si s nimi bojoval. Kde je ten rozhovor Sagana pre holandský denník, kde niečo odkazuje do Bory? To nie je Saganov štýl, dokáž to, čo tvrdíš. A tvoj záver, citujem - "Nastal konflikt, ktory pravdepodobne skonci rozchodom" je *ujovina, čo ti už teraz odkázal Uboldi, takže za gašparka si tu ty jednoznačne :-) A ako je to s tou fraškou a hanbou MvdP na MS nenapíšeš?
 
mínus indicator plus

No, poďme do reality.   No, poďme do reality.

Ty skutočne porovnávaš marketingovú silu Sagana a Ackermanna a ich impakt na cyklistiku? To asi nemyslíš vážne, že nie. Použijem slová Cavendisha, ktoré povedal v jednom rozhovore a ktoré to asi najlepšie vystihujú - ja (alebo Ackermann) som šprintér, ale Sagan, to je kategória sama o sebe. Tým je povedané všetko. Slabšia sezóna na Saganovej popularite nezmenila nič alebo veľmi málo, stále je poradovník na rozhovory s ním, stále sa riaditelia pretekov trhajú aby mali na štartovke Sagana, nie, jeho marketingová hodnota neklesla. Sagan a Bora. Bora, hanshrohe a Specialized sa v roku 2016 dohodli na 3 ročnej spolupráci, po necelom roku a pol, po víťazstve Sagana na Roubaix sa rozhodli spoluprácu predĺžiť minimálne o dva roky a o tie dva roky predĺžili zmluvy celému tímu Sagan. Treba niečo dodať? Ty tu ideš po slabšej sezóne teoretizovať či sa im Sagan vyplatí? Nebuď smiešny a pozri sa na iných cyklistov, ich platy a ich "úspechy". Myslíš si, že Denk sa bude strápňovať ako Oleg na jar 2015? Myslíš si, že Lombardi je nejaký amatér ktorý nevie urobiť zmluvu cyklistu s tímom? Prečo sem pletieš Alaphilippa a MvdP už vôbec nechápem, čo s tým majú oni? Mimochodom, ešte si sa nevyjadril k fraške a hanbe MvdP na MS :-) Krásne si sa chytil na nezmysly a klebety ktoré kolujú v uhorkovej sezóne a zareagoval si podobne ako trolíci,
 
mínus indicator plus

Dres nemôže byť ani blbý a ani múdry   Dres nemôže byť ani blbý a ani múdry

blbý môže byť iba názor človeka ktorí nechápe, prečo firmy sponzorujú cyklistické tímy a aké je postavenie TdF v hierarchii pretekov.
 
mínus indicator plus

Zelený dres nikoho nezaujíma?   Zelený dres nikoho nezaujíma?

Takže sponzorov nezaujíma, že prakticky po každej etape je ich logo pri obliekaní dresov na marketingovo suverénne najdôležitejších cyklistických pretekoch na svete a že víťaz je dekorovaný na Champs-Elysees? A čo ich má zaujímať? Tím Bahrajn porovnávaš s Čínou vo futbale? Veď Bahrajn je tím najvyššej cyklistickej ligy, porovnávaš to s čínskou ligou vo futbale?
 
mínus indicator plus

Kecáš, v Bore ho platiť budú   Kecáš, v Bore ho platiť budú

pretože Nemci sú seriózni, Denk sa cyklistike na rozdiel od teba rozumie a keď Sagan sám nebude chcieť zmluvu zrušiť, tak ju dodržia.
 
mínus indicator plus

Penta je súčasťou nášho   Penta je súčasťou nášho

života? Celý národ robí na Pentu? Neblázni ...
 
mínus indicator plus

Lenže rozchod   Lenže rozchod

prebehol ešte začiatkom minulého roku, do medií sa to dostalo okolo Tour, psychicky najhoršie by na tom mal byť práve v tomto období, v prvom polroku minulého roku keď naberal formu na prvú časť sezóny a nie tento rok. Môžem ti sem napísať x cyklistov ktorý mali túto sezónu slabšiu a žiadny rozchod nemali, ale mali problémy so zraneniami a chorobami či zmenou prípravy ktorá sa neosvedčila. (Valgren, Cavendish, Kreuziger ....) Ťažký pád na Tour, choroba na sústredení pred sezónou a zbytočne urýchlený návrat do pretekov po chorobe sú oveľa pravdepodobnejšie príčiny jeho slabšej sezóny ako rozchod s manželkou.
 
mínus indicator plus

Ty myslíš?   Ty myslíš?

Pochybujem.
21.10.2019 15:26 | Oznám správcovi
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME