Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Ivan L. 000004
1 >
mínus indicator plus

To nie sú teroristi,   To nie sú teroristi,

to sú vedci. A nárast CO2 v atmosfére od r. 1900 je evidentný. Žiadne extrémy v sopečnej činnosti však neboli, takže ten nárast ide kompletne celý na vrub antropogénnej činnosti.
 
mínus indicator plus

Že Ti nedochádza,   Že Ti nedochádza,

za to ja nemôžem. Tvrdil si, že: "Nuž, studený vzduch chodieva zo severu a severovýchodu - z oblastí, ktoré nemajú s teplým prúdom nič spoločné.", tak som Ti na oplátku hodil mapu, kde sa na sever od Jadranu nachádza Švédsko a Nórsko. To aby Ti došlo, že sever má veľa spoločného s teplým Golfským prúdom. Na to si pokračoval demagógiou, že: "Netušil som, že Nórsko a Švédsko ležia severovýchodne od Jadranu. Čo všetko sa človek od vševedkov na internete nenaučí..." Tak som Ti na oplátku nahodil Murmansk, ktorý leží viac na severovýchod. Že nechápeš, že Golfský prúd ovplyvňuje okolie až takmer po Novú zem, tak za to ja skutočne nemôžem. A že Golfský prúd má vplyv aj na Baltské more je fakt. Inak by kvôli nižšej salinite mrzlo stále (ako moria na rovnakej zemepisnej šírke) a nie len občas. "No a na záver" eeeeeee
 
mínus indicator plus

Že nie je dokázaná klimatická zmena ?   Že nie je dokázaná klimatická zmena ?

"Pod pojmom “zmena klímy” (klimatická zmena) rozumieme iba tie zmeny v klimatických pome­roch, ktoré súvisia s an­tro­pogénne podmieneným rastom skleníkového efektu atmosféry od začiatku prie­myselnej revolúcie (asi od 1750 r. n.l.), ak ich vieme odlíšiť od zmien prirodzených. Od konca po­sled­nej doby ľadovej (pred 12 tis. r.) sa menila do roku 1750 koncentrácia skleníkových ply­nov v at­mosfére iba nepa­trne, odvtedy sa zrýchľuje prí­rastok všetkých skleníkových plynov v at­mo­sfére ok­rem vodnej pary (H2O iba nepatrne rastie). Úplne novými skleníkovými plynmi sú freóny a halóny (iba po roku 1930), v roku 2002 bola kon­centrácia CO2 o 33,5% a metánu o 159% vyš­šia ako pred ro­kom 1750 (pri CO2 až o 20% vyššia ako v roku 1950). Čiastočne to môžeme vidieť aj z obr. 1." http://www.dmc.fmph.uniba.sk/p...
 
mínus indicator plus

Asi fakt vyskúšam   Asi fakt vyskúšam

dať do mrazáku studenú a teplú vodu a sledovať, že ktorá zmrzne skôr.
 
mínus indicator plus

Chlad ?   Chlad ?

"Chlad ako negatívna forma energie: Tento pojem určite vyvolá najviac odporcov v radoch odborníkov, ale vzhľadom na to, že zavádzame dvojzložkovú teóriu, ktorá tento pojem nevyhnutne vyžaduje, je našou povinnosťou podať náležitý dôkaz, ktorý bude uvedený na konci referátu. Ak chceme zachovať dôslednosť fyzikálnych termínov, potom na podiv sa definícia chladu od definície tepla vôbec nelíši: Chlad je osobitou formou energie, ktorá má svoje merateľné prejavy len v spojení s hmotou." http://www.gewo.info/nalim/ref...
 
mínus indicator plus

Máš očividný   Máš očividný

problém s chápaním významu čiarok. Ak chceš diskutovať korektne, tak cituj korektne a nezavádzaj. Danken písal: "teplota mas vzduchu sa meni v dosledku zmeny teploty vodnych mas, v dosledku zmeny salinity, teda fyzikalnych vlastnosti vody..." 2. Kde si tvrdil, že sa GP nemení v dôsledku zvýšeného topenia ľadovcov ? Osviežím Ti pamäť: "GP ako taky, pokial funguju pasaty a coriolisova sila, je v podstate nemenny co sa tyka ovplyvnovania inymi prudmi a uz totalne nedotkuntelny topenim ladovcov!!!" http://www.sme.sk/diskusie/dpl... 3. Keď ten labradorský prúd končí pri pobreží Carolina, tak čo to pokračuje až k Ohňovej zemi ?
 
mínus indicator plus

Keď hovorím o   Keď hovorím o

extrémoch počasia, tak prečo argumentuješ najteplejším rokom ? Treba Ti vysvetliť, že čo sú extrémy počasia ? Že sa ich frekvencia zvyšuje, že sa objavujú doteraz na určitých lokalitách nevídané javy, je jednoducho fakt. To nehovoria len vedci, to hovoria pamätníci. Donedávna si nikto v Európe nemyslel, že zažije tornáda. Hehehe, pekne som Ťa namotal :) Ak by si sa tým obrázkom prizrel lepšie, tak by si videl, že vírom je úplne jedno, v ktorom smere sa točia. Záleží na sile jednotlivých prúdov. Coriolisova sila je v prípade malej rýchlosti prúdenia tiež malá.
 
mínus indicator plus

Heh, práve som Ti   Heh, práve som Ti

dokázal, že salinita roztoku/ mora má vplyv na rýchlosť topenia sa ľadu a Ty mi tu tvrdíš opak a že vraj s Tebou súhlasím. Veď si pozri to video mladých experimentátorov :) Na topenie sa pobrežných ľadovcov salinita mora vplyv má. Nebavím sa tu teraz o GO, ale o fyzikálnom jave. Vidíš, že si pohorel, ale radšej budeš šermovať promile a "bežnou" prírodou.
 
mínus indicator plus

Kto tu začal   Kto tu začal

s osočovaním a dehonestáciou ?
 
mínus indicator plus

Fakt to niekde tvrdím ?   Fakt to niekde tvrdím ?

Že sa Európa globálne ochladzuje ? Iste budeš schopný to dokázať linkom na konkrétny text.
 
mínus indicator plus

Vieš,   Vieš,

v minulosti sa už čosi také stalo.
 
mínus indicator plus

Že čo je citát, viem   Že čo je citát, viem

veľmi dobre. Už som tu jednému odporúčal používanie úvodzoviek. Asi si si nevšimol, tak som nereagoval na Teba, ale na: "aby si to pochopil aj ty kedze podla tvojho dialogu s kardoshom mamk pocit, ze nechapes dlhsej ako holej vete..." http://www.sme.sk/diskusie/dpl... Takže: Nebol to žiaden Dankenov citát ale gramatická neznalosť Xorsa. Chceš ešte niečo dovysvetliť ?
 
mínus indicator plus

Už nevieš, že čo si napísal ?   Už nevieš, že čo si napísal ?

"co trepes? v dosledku akej salinity sa meni teplota vzduchu?" Ja som určite nespomínal salinitu v súvislosti so vzdušnými prúdmi a ani Danken. Točíš tu na základe fantazmagórií, ktoré si si sám vymyslel. "Že sa nezmenia vzdušné prúdy topením ľadovcov - kde to tvrdim?" Tam som sa pomýlil, nikde si priamo netvrdil, že vzdušné prúdy, ale že GP. To si napokon aj sám uznal, že roztopením Arktídy k zmene GP a morských prúdov dôjde. A že potom dôjde aj k zmene vzdušných prúdov, je jasné tiež, hoci si to nepripúšťaš. Kde píšem, že labradorský prúd obteká celú severnú Ameriku ? Preskakuje oko ? http://www.google.sk/imgres?im... Hm, ako len nazvať ten studený prúd termohalinného výmenníka, ktorý sa tiahne od Labradoru pozdĺž východného pobrežia Ameriky ? http://translate.google.sk/tra...
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

Predsa po povrchu hustejšej morskej vody s vyššou salinitou. Ak si nevidel v TV ako vyzerá rozhranie medzi takými vrstvami vody, tak to Ťa ľutujem. Je to nádhera - hladina pod hladinou oceána. Z S/SV/SZ bežne fúka aj v lete. A ? Vidíš niekde v mojom texte protirečenie ? Voda má možnosť sa ohrievať a nielen v závislosti od GO. Písal som vari niekde niečo iné ?
 
mínus indicator plus

Heh,   Heh,

nepoučoval si niekoho o gramatike ? "nechapes dlhsej ako holej vete..." :):):) osy :):):)
 
mínus indicator plus

Odpovedal som mu   Odpovedal som mu

protiotázkami. Vieš, aj tak sa to dá. Zdá sa, že ostatní to pochopili.
 
mínus indicator plus

Chceš vedieť niečo o chlade ?   Chceš vedieť niečo o chlade ?

Krúžok mladých experimentátorov: Vyrábame chlad http://www.zsvuherce.edu.sk/kr... Že nie je dokázaná klimatická zmena ? Nauč sa citované texty dávať do úvodzoviek, pretože to potom vyzerá tak, ako keby si bol zástanca globálneho otepľovania.
 
mínus indicator plus

Fakt máš blbý prekladač.   Fakt máš blbý prekladač.

O salinite v súvislosti so vzdušnými prúdmi si tu začal splietať Ty. Pozri si link na slov. hydrometeorologický ústav a tam sa dočítaš presne to isté, čo píše Danken. Že morské prúdy závisia od salinity. Že sa nezmenia vzdušné prúdy topením ľadovcov ? Nesranduj. Keď sa roztopí Arktída, tak sa v zmenia morské prúdy a následne aj tie vzdušné až tak, že sa z toho do smrti nespamätáme. Už si videl, že ako sa menia vzdušné prúdy nad Amazóniou, keď sa prehreje oceán ? Predpokladám, že si videl, že labradorský prúd obteká po východnej strane celú Ameriku.
 
mínus indicator plus

Papagáj ?   Papagáj ?

Máš blbý prekladač, keď píšeš: "Stale sme nezistili, ci je svedsko a norsko SV od nas alebo nie, lebo v tomto zmysle si reagoval, cize samozrejme ako vzdy zle. " = pretože o nás tam nebola odo mňa ani zmienka. Reč bola o Jadrane pri Chorvátsku. Okrem prekladača máš vadnú aj procesorovu jednotku. Namiesto logických operácii veští.
 

1 >

Najčítanejšie na SME