Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Igor Iliaš
1>
mínus indicator plus

Hrach na stenu...   Hrach na stenu...

Ďalšia LOŽ. Cirkev nedostáva dotácie od štátu na základe počtu členov, ale na základe počtu duchovných. Takže krstov môže byť aj X-milión, viac peňazí od štátu kvôli tomu nebude. Rodičia ak dávajú svoje deti krstiť, tak dobrovoľne, nikto ich k tomu nenúti. Rovnako ako deťom vyberú zdravotnú poisťovňu, dajú im meno, naučia ich materinský jazyk, oblečú ich a nečakajú, že to urobia samé až po dovŕšení dospelosti. I keď z praxe naozaj nechápem, prečo si neveriaci rodičia žiadajú krst, z ktorého je potom iba bezduchý trápny prázdny obrad...
 
mínus indicator plus

aha   aha

Poznámka - ešte raz a znova, keďže nechcete počúvať: každý milodar je evidovaný v účtovnej knihe a darca dostane príjmový doklad. Cirkev normálne platí daň z nehnuteľnosti. Vašu argumentáciu zhrniem: všetci môžu, len tí, s ktorými nemám rovnaký názor nie (veď cirkev = fuj). Tomu hovorím tolerancia v praxi. Cirkev nie je továreň na pohreby a svadby, cirkev je spoločenstvo veriacich a hriešnikov, a jej úlohou nie sú obrady, ale šírenie evanjelia, dobrej správy o spasení.
 
mínus indicator plus

nezmysel   nezmysel

Nič nie je zadarmo, akurát niečo môže byť bezplatné. Napísal som, že za tie obrady sa neplatí, a u nás je to tak. V Piešťanoch ste asi prehliadli slovíčko "odporúčané". Kto chce, môže dať milodar. Kto nechce nemusí, alebo môže ísť aj na obecný úrad (nechápem, prečo pohania vždy náhle a jednorázovo zahoria túžbou ísť do kostola na svadbu či pohreb). Aj tak to musí vždy niekto zaplatiť (napríklad členovia zboru cez cirkevný príspevok). Veriaci chodia do práce, platia dane a odvody, neviem prečo by sa ich milodary mali ešte raz zdaňovať. To by sa potom mimovládkam museli zdaňovať aj dary od ľudí cez 2%. Naštudujte si prosím rozdiely medzi firmou, občianskym združením, cirkvou. Som za finančnú odluku cirkvi od štátu, ak sa odlúčia aj športové a iné záujmové zväzy a nebudem odvádzať štátu takmer polovicu z toho čo ako zamestnanec vo firme vyprodukujem.
 
mínus indicator plus

Prečo trepete ?   Prečo trepete ?

Prečo trepete o veciach, o ktorých nič neviete ? Fakty sú nasledovné: každý zbor ECAV má samostatnú subjektivitu, predkladá raz ročne správu o hospodárení, ktorá sa aj verejne číta, vedie sa účtovníctvo. Revízna komisia účtov má 5 členov. Každý milodar/desiatok je evidovaný, darca dostane príjmový blok. Za pohreby, krsty a sobáše sa neplatí. Hoci neviem prečo sa niekto domnieva že by sa nemalo - kostol treba vykúriť, opravovať, udržiavať, to podľa vás kto má zaplatiť ? Jediný príjem zo štátu je ako som spomínal plat farára, čo zaviedli komunisti ako nástroj na ovládanie cirkvi štátom.
 
mínus indicator plus

ešte neviem   ešte neviem

Ešte neviem, asi blogy na tyzden.sk ...
 
mínus indicator plus

Klamstvá   Klamstvá

Klamstvo č. 1: Evanjelická cirkev nefinancuje svoj chod z peňazí daňových poplatníkov - viď graf (zo štátu ide len cca 20% na plat farára, 80% si financujeme sami z vlastných zdrojov - darov, ofier, cirkevného príspevku). Klamstvo č.2: Cirkev (evanjelická) nie je nadnárodná spoločnosť. Volá sa Ev. cirkev a.v. na Slovensku. V zahraničí má partnerské protestantské cirkvi. Klamstvo č.3: Cirkev daň z príjmu odvádza. Ak nám platí nájomné firma ktorá má kameňolom na cirkevnom pozemku, z toho cirkev platí daň z príjmu. Neplatí sa daň z ofier a darov, lebo to sú už raz zdanené príjmy normálne pracujúcich členov cirkevného zboru.
 
mínus indicator plus

Pozor   Pozor

Ja nie som Miro Iliaš, to je niekto úplne iný, ja sa volám Igor, sme len menovci. Rozumiem Vášmu výkladu, akurát s ním nesúhlasím. Myslím, že očistení sme úplne inou krvou, nie ľudskými úkonmi.
Reakcia k téme: Zápcha na cintoríne
31.10.2012 8:59 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Francúzi   Francúzi

Keď sa to hýbe: zdaňte to! Neprestáva sa to hýbať? Regulujte to! Keď sa to prestalo hýbať: DOTUJTE TO !
 
mínus indicator plus

EU situácia   EU situácia

Reakcia k téme: Pokrok v mene EÚ
20.07.2012 16:05 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Budeme sa hrať s číslami a slovíčkami?   Budeme sa hrať s číslami a slovíčkami?

Pôrodnosť v SR - počet živo narodených: 1950: 99 721 1980: 95 100 2006: 53 904 čistá miera reprodukcie: 1950: 1,475 1980: 1,098 2006: 0,596 zdroj: INFOSTAT
Reakcia k téme: Pokrok v mene EÚ
20.07.2012 15:56 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Prečo klamstvá?   Prečo klamstvá?

Citujem správu EU: Priemerná pôrodnosť v 25 krajinách EÚ rok 2005 - 1,5. Kým vo Francúzsku teda na jednu ženu pripadalo 1,9 detí a v Írsku dokonca 1,99 detí, na Slovensku to bolo len 1,25 detí a v Česku dokonca iba 1,23 detí. Demografi pritom varujú, že na plnú reprodukciu generácie je potrebná pôrodnosť na úrovni aspoň 2,1 detí. Dlhodobá pôrodnosť na úrovni 1,3 pritom znamená, že za sto rokov sa populácia zmenší takmer o štvrtinu.
Reakcia k téme: Pokrok v mene EÚ
20.07.2012 15:41 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

rešpekt   rešpekt

Prečo sa "montujeme" do týchto záležitostí? Pekne to pomenoval pán Pastirčák: http://www.christnet.cz/magazi... Kritické myslenie je vari zakazané? Kritiku treba vedieť prijať, aj na ECAV a protestanstve je toho skazeného neúrekom. O pokoji je aj: Matúš 10, 34.
13.07.2012 9:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ale   ale

Zmysel pre hierarchiu vyzdvihujem aj ja. Netvrdím, že riešením je demokracia, nie som fanúšikom demokracie v cirkvi. Ale potom ekumenické stretko v Assisi nepotvrdzuje hierarchiu a hlásanie jednej pravdy, ak tvrdí, že všetky náboženstvá sú rovnocenné, že len aby bol mier, že keď človek úprimné verí, tak je to jedno kde je... to je skôr NEW AGE. Mne sa zdá, že s dobou ide paradoxne katolicizmus - viď pompézne podujatia s pápežom, nádhera a príťažlivosť podujatí, ovácie, davy, koncerty, pozlátené chrámy, púťové atrakcie, talizmany pre šťastie... Zbor biskupov Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (ECAV) na Slovensku vyjadril hlboké znepokojenie nad nedávnym schválením uzatvárania sobášov homosexuálnych párov Švédskou cirkvou! http://change-your-mind.blog.c... ...ale pravda je, že je to hanba protestantom a že je to nebiblické. Napr. v Dánksu je cirkev štátna a hosexuálne manželstvá požehnávať jej nanútil parlament. Odluka by nezaškodila. Rovnako napr. Španielsko je vraj najviac katolícka krajina a homosexuĺane manželstvá sú tam priam podporované. ECAV neschvaľuje žiadnu antikoncepciu, ani nezakazuje, len obmedzuje prípadné istých foriem v manželstve, ak už má deti, ostatné necháva na svedomí manželov. http://www.kvsbk.sav.sk/upgrad... Tvrdý postoj katolíckej cirkvi v tejto veci je mi sympatický, škoda že väčšina katolíkov používa veselo antikoncepciu dávno pred svadbou aj pred a po rozvode....
12.07.2012 15:28 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

kto sa bude starať   kto sa bude starať

Poslanec je od slova "poslanie" - ten, ktorého posielaš... Rodič je od slova "rodenie" - ten, ktorý sa stará o deti, ktoré plodí...
 
mínus indicator plus

No to ma podržte...   No to ma podržte...

"kresťanská" únia má hymnu "Cesta do pekla"...
16.01.2012 10:10 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Demagógia SME   Demagógia SME

- Uhliarik nebokuje anitkoncepciu, ale PREPLÁCANIE antikoncepcie za štátne (teda z našich odvodov); - Antikoncepcia NIE JE LIEK proti počiatiu. Lieky sú na chorobu, POČATIE NIE JE CHOROBA.
09.09.2011 11:01 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

podklady   podklady

Hovorím o svojich skúsenostiach, hovoril som s predstaviteľmi hospicov, mám ženu, poznám deti v mojom okolí... Ak chceš podklady: Hospic vyštvali z lukratívnej štvrte: http://spravy.pravda.sk/vystva... Umierajte inde: http://ozene.zoznam.sk/cl/1124... Nežiadúci susedia: http://www.czsk.net/dotyky/7_2...
Reakcia k téme: Hlavne to zdravie !
31.08.2011 15:30 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

diskusia klasika   diskusia klasika

Diskusia ako vždy - kde nie sú argumenty, nastupuje osočovanie a osobné urážky autora. Tomu hovoríte "kritické myslenie" a "vedecký prístup" ?
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME