Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Sosimple
1 >
mínus indicator plus

Na to som upozorňoval   Na to som upozorňoval

Bombardovať IS je kontraproduktívne. Keď mravcom rozkopneš mravenisko, rozlezú sa. A že ťa strašne znenávidia, to je snáď jasné. (My im kopeme do mraveniska a okrem toho si ich berieme k nám domov.) Okrem toho, mravce plnia v lese aj očistnú funkciu. Asad už mohol byť dávno preč...
 
mínus indicator plus

 

1. turecký zásah v Iraku: Turci zasahujú v oblasti Kurdistanu, ktorý nie je pod kontrolou bagdadskej vlády. Turci robia to, k čomu denno-denne vyzýva mnoho ľudí tu na Západe - k pozemnej operácii proti Islamskému štátu. Nepriateľom Turecka nie je IS, ale Kurdi, to je snáď jasné. Odsudzovať Turkov, že posielajú vojsko do Iraku proti svojim nepriateľom, a zároveň chcieť tam poslať vojsko proti našim nepriateľom, je pokrytectvo. 2. k zostreleniu som sa už vyjadril - nezostrelili ho "len preto, že preletelo". To, že preletelo, bola príležitosť, nie dôvod. Dôvodom boli minulé prelety, neochota Rusov s nimi prestať, a bombardovanie Turkménov. 3. Provokovať začali ruské plavidlá, v Egejskom mori. Pozri si históriu tých provokácií. Rusi sa v Egejskom mori správajú rovnako arogantne ako ruské lietadlá v Sýrii. Turci oplácajú, aby dali najavo, že niečo také nenechajú len tak. V každom prípade, vojnový konflikt na Blízkom východe neeskaluje Turecko, ale Rusko. Ktoré tam naozaj nemá vôbec čo robiť, nikto odtiaľ predsa Rusko neohrozuje. (Na rozdiel od Turecka, ktoré ohrozujú Kurdi.)
 
mínus indicator plus

 

Osobne s bombardovaním Sýrie členskými štátmi NATO nesúhlasím, postrádam logiku tej "obrany". Ale nech - každý štát nech si bombarduje, čo chce. Avšak s NATO to nič spoločné nemá, žiadny článok tejto zmluvy sa neaktivoval. Turecko svoje záväzky v NATO neporušilo. Toľko formálne vysvetlenie. Fakticky je to tak, že Turecko nie je - zatiaľ - ohrozené Islamským štátom. (Ohrozujú ho Kurdi, ktorí mu chcú odkrojiť z územia.) Keď bude, nepochybne mu NATO príde na pomoc, ak Turecko o to požiada. Ale aj vtedy je obchodovanie Turecka vecou Turecka. Turecko určite nerobí nič proti svojim záujmom, takže logika nikde nechýba. Záujmom Turecka je aj byť v NATO, aj kupovať ropu. Či nie?
 
mínus indicator plus

 

Existuje na svete niečo, nejaký objekt, hocičo, čo nie je ovplyvňované okolím? Aj tie molekuly inertných plynov sa vzbudia do iného stavu, ak sa stretnú s impulzom správnej frekvencie. Napísať, že ťa neovplyvňujú ľudia okolo teba, informácie okolo teba, je, prinajmenšom, hmm - no, radšej nepokračujem. Iba sa ešte spýtam, či, žijúc v stredoveku, by si mala rovnaké poznanie ako dnes, rovnakú skúsenosť a dospela by si k rovnakým názorom. Naozaj si to myslíš?
 
mínus indicator plus

 

Sloboda je protiklad k tyranii, tak to chápali a chápu všetci bojovníci za slobodu. (Druhá vec je, že niektorí si pod slobodou predstavujú zmenu pomerov tak, aby sa tyranmi stali oni. To len pre úplnosť.)
16.12.2015 12:06 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

NATO je obchodná či obranná organizácia? Čo myslíš?
 
mínus indicator plus

 

jasné, pozrieť. Na vlastnú popravu by som nešiel, museli by ma doniesť násilím. V stredoveku nemali ľudia toľko zábavy ako dnes, väčšinou len sex a tie popravy, takže myslím, že by sme sa na popravu išli pozrieť aj my.
 
mínus indicator plus

 

Som technik, a ako taký viem, že keď chcem získať meraním čo najlepšie výsledky, musím zohľadniť chyby merania. Ak si pred týmito chybami zatváram oči a nechcem ich vidieť, tak to zhorší presnosť a "objektivitu" nameraných hodnôt. Či nie? Keď raz viem, že informácie vnímam subjektívne, lebo som subjekt, tak je rozumné zistiť, aký subjekt som. Keď to zistím a odrátam svoj subjektívny postoj, potom si môžem povedať, že som informácie spracoval objektívne.
 
mínus indicator plus

 

Asi sme sa nerozumeli. Stále som presvedčený, že keby sme žili v stredoveku, vúčšina z nás by sa na upálenie čarodejnice pozerať prišla. Podľa mňa určite aj ty. Len ľudia, ktorí veria na absolútnu morálku, ktorá sa nevyvíja a nemení, sú presvedčení, že by sa správali vždy rovnako, nezávisle na svojom okolí a dobe, v ktorej žijú. (Paradoxne, práve ľudia, ktorí tie čarodejnice upaľovali, tiež verili v tú istú absolútnu morálku...)
 
mínus indicator plus

 

1. Prečo by Turecko malo konať proti IS? Len preto, lebo si to želáš ty, alebo Rusko, alebo USA? Turecko je moslimský štát a je rozumné, aby si moslimské vojny riešili moslimovia sami. Prečo myslíš, že Západ či Východ by im mal prikazovať, ako to majú robiť? 2. zostrelenie ruského lietadla nebol prvý incident. Ruské lietadlá narušovali tuecký priestor už predtým, ruské lietadlá bombardovali tureckú menšinu v Sýrii. Turecko proti týmto incidentom protestovalo diplomatickými cestami. nepomohlo, tak si počkali na ďalšie narušenie a vystrelili.Zdá sa ti to nepochopiteľné? 3. "Obvinenia Turecka" - z čoho? Kto zakázal moslimom vzájomné obchodovanie s ropou? Prečo sa vlastne do tých moslimov na Blízkom východe tak staráme? Nemáme dosť problémov s moslimami doma, či už v Európe, alebo v Rusku??
 
mínus indicator plus

doživotie ťažkých prác   doživotie ťažkých prác

Na to sme odsúdení aj my tu na Slovensku. Ale my aspoň dostaneme minimálny dôchodok, ak sa nám započíta aspoň 30 rokov tých ťažkých prác. Ktovie koľko treba v KĽDR.
 
mínus indicator plus

Keď v stredoveku upaľovali čarodejnice   Keď v stredoveku upaľovali čarodejnice

ľuďom sa to aspoň páčilo. Komu sa dnes páči mazanie nevhodných príspevkov a blokovanie diskutujúcich? Ja by som si taký vyhviezdičkovaný príspevok rád pozrel (a v stredoveku by som išiel na popravu. A nehovorte mi, že vy by ste nešli.)
 
mínus indicator plus

Príde aj päť rád   Príde aj päť rád

ako si na večierku polepšiť kariéru?
 
mínus indicator plus

Je to ako Orwellova Farma zvierat   Je to ako Orwellova Farma zvierat

Kto pracuje celý život do strhania sa, uženie si akurát tak infarkt. Hlúpe ovce bečia na podporu vodcovi a u tých, čo vládnu, sa nedá rozlíšiť, či sú to ľudia alebo svine.
 
mínus indicator plus

Bude to ako v Biblii   Bude to ako v Biblii

Ježiš sa narodil, keď pastieri pásli vonku stáda.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

Púštne levy   Púštne levy

Takže samotné Rusko priznáva, že podporuje moslimských teroristov. Pre zachovanie základne v Tartuse sú zrejme ochotní bojovať do posledného Sýrčana. Len neviem, aký záujem na tom má popletený Obama.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

internet nepomôže   internet nepomôže

Ľudia prístupní bullshitu trpia selektívnou slepotou. Oslovujú ich len také informácie, ktoré sú v súlade s ich mentálnym nastavením. Ostatné podvedome ignorujú. Problém je, že všetci sme takí. Resp. každý , kto sa o nejakú tému zaujíma, kto má sformulovaný názor. Všetci máme predsudky a myslíme si, že náš názor je správny (veď kto by už chcel mať nesprávny názor, a ešte k tomu na ňom tvrdohlavo trvať, všakže?) Takže riešenie je jediné - priznať si to, priznať si, že som zaujatý, mám predsudky a trpím selektívnou slepotou. Urobiť taký mentálny "coming-out". Až keď si to priznám, spoznám sám seba, uznať svoj informačný self-filter, až vtedy môžem začať vnímať informácie - aj tie z internetu - objektívne. Inak len klamem sám seba...
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

1 >

Najčítanejšie na SME