Piatok, 6. december, 2019 | Meniny má Mikuláš

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Yperit
1>
mínus indicator plus

 

"Cirkev (na rozdiel od iných) tento majetok neprehajdákala, ale naopak, počas stáročí opatrovala a zveľaďovala, takže dnes celý svet môže obdivovať nádherné historické pamiatky, umelecké diela atď." Ako kedy. Kdesi v časopise som nedávno čítal článok o "opúštaní sakrálnych stavieb", a teda nie, nie je to vždy takéto ružové. Keď nejaká komunita zanikla/upadla, tak priľahlý kostol to mal veľakrát zrátané. Ono je to celkom logické, že udržiavanie nehnuteľností bolo (je) úzko naviazané na prítomnosť financií (t.j. ľudí). Cirkev je skrátka svojim spôsobom s.r.o.-čka.
 
mínus indicator plus

Hmmm.   Hmmm.

Rovnako mám LED-ky na Megane 4 GT GT, ale že by v noci svietili nejako hrozne sa mi nezdá. Teda, aspoň keď to porovnám s predošlým Cooperom s xenónmi, ktorý svietil parádne. Okrem toho som ešte najazdil nemálo km s LED-kami na S-crosse a Mustangu. Z tejto malej vzorky si dovolím tvrdiť, že aktuálne Meganovské LED-ky sú IMHO velice OK.
 
mínus indicator plus

 

Reagoval som na príspevok, nie článok. Či v slovenskom mekáči už čapujú pejvo? :-P
 
mínus indicator plus

 

Predstava 200 ľudí v lete na kúpalisku pri bazénoch so sklenými pohármi je lákavá ;-) Vítam ale všetky kroky k zníženiu jednorazovosti spotrebáku.
 
mínus indicator plus

 

Za mňa sú tie čísla celkom reálne. Keď sme s polovičkou plánovali svadbu (nie moc tradičnú, skôr v duchu veľkej žúrky), z fleku sme tam mali napísaných vyše 130 ľudí, ktorých sme tam chceli (naši priatelia sa dosť prelínajú). A to bolo bez rodiny, čo by bolo ďalších 60-70 ľudí. Finálne sa to ustálilo na cca 60 ľudoch. Na max. týždennej báze sa stretávam s cca 10-12 ľudmi. Počas roka sa aktívne vídavam tak zo 60-70timi ľudmi (mimo rodiny a profesných známych). Pre objektívnosť dodávam, že toto čislo pozvoľna klesá. Ale tak, toto nie je olympiáda, viac neznamená vždy lepšie. Je to veľmi individuálne, dané čisla z článku berme ako štatistiku Je ale pravda, že priatelia sú obrovský hltač času. Z týždňa trávim doma tak 2 dni. Ale aktuálne mi to tak vyhovuje (neskorý 30tnik).
 
mínus indicator plus

 

Nemyslím si, že konkrétne v tejto vetve sa na neho kydá, len som podotkol, že nemožno len slepo porovnať 2 rovnaké čísla.
 
mínus indicator plus

Štatistika   Štatistika

Rozmýšľam, že keď má tento šoférsky odpad 50 (!) priestupkov, pri ktorých ho chytili, koľko musel spraviť takých, pri ktorých ho nechytili. Nikomu nejazdia monocajti nonstop za zadkom, takže aby mal 50 pozitívnych úlovkov, musel jazdiť ako hulvát prakticky stále. Či?
 
mínus indicator plus

 

V podstate “drobnosť”, ale mal aj Lipšič 50 záznamov v karte vodiča?
 
mínus indicator plus

 

Citujem svoj príspevok: "...a pravidelne ich (ako jeden z mála) využívam."
 
mínus indicator plus

 

Priznám sa, že busmi cestujem pomenej a keď tak, tak iba západné Slovensko (neviem, či to má vplyv na ďalej napísané), no pásy v busoch tu sú celkom bežné a pravidelne ich (ako jeden z mála) využívam. Ale ako písali iní, na čo mi je, že ja som pripútaný, keď mi hlavou preletí 100 kilový nepripútaný pako.
 
mínus indicator plus

Už to je nejaký ten piatok.   Už to je nejaký ten piatok.

BMW montuje trojvalce už od roku 2013 (i8) resp. do "normálnych" modelov od 2014teho. Ale áno, dokopy to nejde.
 
mínus indicator plus

 

Ale úprimne - koľko ľudí by kliklo na článok s názvom "Škoda má nový koncept" a koľko na taký s názvom "Škoda má nový koncept za 3,5 milióna €" ;-) #SerióznaŽurnalistika
 
mínus indicator plus

 

To závisí. Trebárs u Stevieho Wondera to môže byť kľudne len meter.
 
mínus indicator plus

Číta s porozumením.   Číta s porozumením.

V názve i texte je v čase písania tohto príspevku stále "3,5 milióna €". Pri konceptoch nie neobvyklá cena. 3,5 mil CZK stojí lepší sériový mercedes, nie koncept v celkovom vyrobenom počte 1ks.
 
mínus indicator plus

 

Detto ja a okolo mňa minimálne 5 blízkych ľudí. Všetci sme si ho nezávisle od seba kúpili kvôli veľkosti. SE má úspech kvôli kompaktným 4om palcom. V čase uvedenia nič obdobné na trhu nebolo (iba nepoužiteľné noname telefóny), oni úžasne trafili to, čo si trh, presýtený pádlami, pýtal.
 
mínus indicator plus

 

Camry v najvyššej výbave za 39500. V plnej výbave (+VIP) za 43500. Najlacnejšia A6tka je za 48100 a šplhá sa až k 75000. A to bez príplatkovej výbavy. Je to vôbec porovnateľné?
 
mínus indicator plus

Áno.   Áno.

A je super. Ono navigácie teraz už nie sú ako navigácie spred dekády a v pohode sa vyrovnajú tým v telefóne. K cene - tá moja bola za príplatok rovnajúci sa strednej triede telefónov a mapy sú tam aj po rokoch updatované o nové cesty, obchádzky, uzávery atď (bez príplatkových služieb), takže u mně dobrý. Ale to bola iba odpoveď na otázku. Inak každý nech používa, čo mu vyhovuje, veď nie je iba jedno dobré riešenie :-)
 
mínus indicator plus

Hejter č.1   Hejter č.1

Robiť test športovo ladených športovo-úžitkových vozidiel je ako robiť matematickú olympiádu na pomocnej škole. Síce sa to dá, ale pôsobi to komicky.
 
mínus indicator plus

 

Na fotkách z "dielne" je Dukec. I v oficiálnych textoch je spomínaný on, takže Kabaň asi ee. https://www.carscoops.com/2019...
 
mínus indicator plus

:-)   :-)

Bolo mi jasné, že chyba bude iba medzi stoličkou a klávesnicou Yperita. Nuž, aspoň som objavil limity oboch zariadení.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME