Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Vlado 64
1>
mínus indicator plus

Ak príjme autor kritiku.   Ak príjme autor kritiku.

Postreh, ktorý by si aj zaslúžil zvýšenie karmy. Bez ohľadu na to, či má z nej autor dobrý pocit. Obzvlášť kvitujem, že sa pustil do preťahovania medových motúzov pod nos. Pokiaľ ide o trojpruhovú cestu na hole, ja som zaregistroval, že v programe boli dva pruhy hore a jeden dolu. Teda žiaden pruh pre cyklistov, ale to je detajl. Trojprúdovka v programe kričila. Skoro si myslím, že program mu písal jeho nejaký volebný tím a on ho považoval za podrobnosť nehodnú pozretia. A tiež si myslím, že jeho voliči ani volebný program nečítali. Taký motúz by asi len tak neprepáčili. Ale ďalej autor blogu tvrdí, že "pán Danko za prenájom auly na stretnutie členov Smeru-SD zarobil okolo 30 000 eur." Takúto invektívu považujem zníženie úrovne blogu. Po prvé preto, že pokazil dojem písania z nadhľadu a po druhé preto, že pán Danko si určite nestrčil peniaze do vlastného vrecka, ale išli do príjmov fakulty. Teda niečo nešikovne napísané, z čo kuká aj urážka na cti. A v závere blogu veta o kapitánovi. Keď o kapitánovi v posmešnom tóne hovorí pred nenáročným publikom nejaký rozprávač, môže si to dovoliť, ak si nepostavil pred seba latku vyššie. Ale prečo potreboval autor vyšperkovať svoj blog pozlátkom pochybnej hodnoty. Len tak mimochodom zhodneme sa na tom, že hodnosť kapitána bola predsedovi parlamentu udelená z politických dôvodov. (možno aj kvôli osobným sympatiám). A zhodneme sa na tom, že to nie je prvá hodnosť v histórii udelená z politických dôvodov. Napríklad generál Viliam Žingor, ktorý bol povýšený posmrtne. Za svojho života bol do generálskej funkcie povýšený Milan Rastislav Štefánik. Aj keď pravda vo francúzskej armáde. Má sa povyšovanie z politických dôvodov zavrhnúť ako také, alebo má v sebe aj nejaké opodstatnenie? Na to majú podľa mňa legitimitu iba vojaci z povolania. Len tí sú oprávnení robiť si z politických povyšovaní posmešky. Ak to robí niekto iný, tak znevažuje sám seba.
16.11.2018 16:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Je to aj o oštare.   Je to aj o oštare.

Ešte, že Baker1 nenapísal, že radšej nech vytopí suseda, ako by mal dostať spam. Nech je definícia spamu akákoľvek, jeho podstatou je neželaná informácia. Určite je takouto informáciou aj prijímaná informácia pre oznamom pred havarijným hlásením. A preto by tam nemala byť. Ale čo, ak je to Vyhláškou GDPR stanovená povinnosť. Ja som ju zatiaľ nečítal, tak si neviem odpovedať. Ale, ak je to stanovená povinnosť, tak je to medvedia služba v boji proti spamom. Osobne plošné znovu vyžadovanie súhlasu na spracovanie osobných údajov považujem za zbytočnú oštaru na oboch stranách. Teda aj v tomto vidím nedomyslenosť.
25.05.2018 10:13 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Vývoj vie zaskočiť.   Vývoj vie zaskočiť.

Umožňuje naša legislatíva samojazdiace auto na cestách? Nechce sa mi prehrabávať technickú spôsobilosť vozidla na jazdu po komunikáciach, ale mám taký dojem, že samojazdiace autá súčasné technické podmienky spĺňajú. A ani zákon ako taký ich používanie nezakazuje. A platí zásada, že čo nemá fyzická osoba zakázané, to môže robiť. Pán Drahovský hovorí o prípadnom údive policajtov, keď by chceli dať fúkať. Prkotina proti tomu, ak by došlo k dopravnej nehode. Hoci len so škodu na vozidlách. Bolo by možné podľa súčasnej legislatívy brať na zodpovednosť vodiča, keď vozidlo neviedol? Uhradilo by poisťovňa škodu zo zákonného poistenia? Súhlasím s názormi, že legislatíva zaspala dobu. Osobne si myslím, že je momentálne tak zaskočená, že bude musieť v prvej fáze používanie takejto techniky na verejných komunikáciach zakázať
 
mínus indicator plus

Habr,   Habr,

nechceš snáď niekomu nahovoriť, že ty si volil poslancov kvôli tomu, aby či už vládni alebo opoziční robili konkrétne vizualizácie a zvukové schémy.
 
mínus indicator plus

Habr   Habr

a vieš, že máš pravdu, ak ti moja štylizácia pripomenula Jakeša. Keď som si moju reakciu niekoľko krát prečítal, tiež mi ho to nejako pripomenulo. Avšak, nepoteším ťa. Ani neviem, či ten pán ešte žije. Ak žije, kontakt naňho si musíš vypátrať sám a pozdraviť sám.
 
mínus indicator plus

S ružovými okuliarmi?   S ružovými okuliarmi?

Ak má niekto nasadené ružové okuliare a nevidí nič zlého na tom, ako sa správajú páni poslanci a poslankyne je u mňa niekde mimo. Demokracia sa nemôže stotožňovať s anarchiou. A niektorí to robia. Preto neostáva nič iné, ako určiť mantinely. Ale vždy je lepšie ak prirodzené konanie zodpovedajúce okolnostiam je nepísaným zákonom ako nutnosť položiť ho na papier.
05.09.2016 19:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Máš za to?   Máš za to?

Nerozumiem reči ľudu tvojho kmeňa. Ja keď poviem, že mám za to, tak pekne predtým poviem aj za čo. Napríklad za dobrý skutok by som mohol mať nejakú odmenu napríklad poďakovanie. Ty máš za to, že v Liptovskom Mikuláši je niečo v neporiadku. Zjavne požičaný zvrat od západných susedov. Či už Nemcov alebo Čechov. A ja za svätého neviem pochopiť, či chceš povedať, že si o niečom presvedčený, alebo len, že máš nejaký dojem a podobne.
 
mínus indicator plus

Bude happy end?   Bude happy end?

Nepochybne výnosná investícia. Až sa natíska otázka, prečo sa investorom nestala nejaká štátna inštitúcia? Pre odpoveď nemusíme chodiť ďaleko. Niektoré nemôžu a tie, čo by mohli majú poučenie z toho, že by sa mohli popáliť. Ak štátny funkcionár investuje ako fyzická osoba, nikto okrem vlastnej rodiny mu nemôže vyčítať chybné investovanie. Ak však je úspešný, môže výsledok z investovania prevyšujúci primeraný zisk odviesť do štátneho rozpočtu. Dočkáme sa v tomto prípade takéhoto šťastného a obetavého zakončenia? Určite nie. Jednak zo sebeckých dôvodov, ale na druhej strane aj preto lebo tiež by sa to nestretlo s pochopením.
 
mínus indicator plus

Pekné vysvetlenie   Pekné vysvetlenie

Pre toho, kto prípad útržkovite sleduje, čo je môj prípad L-Pack pekne vysvetlil z akého dôvodu išlo, alebo mohlo ísť o vracanie pôžičky. Len menšia pripomienka, L-Pack asi nedopatrením napísal, že peniaze, teda vracaná pôžička ide firme do nákladov. Do nákladov by mohli ísť len úroky z tejto pôžičky.
 
mínus indicator plus

Ak niekto dostal do vienka navyše.   Ak niekto dostal do vienka navyše.

Každú stranu, ktorú si preložíte si následne aj nahlas prečítajte. Nie preto, aby ste si čochvíľa mohli založiť vlastný youtube kanál, ale kvôli výslovnosti. == Na čítanie nahlas v cudzom jazyku si môže trúfnuť iba ten, komu bolo zhora dané. A čítať v angličtine, to znamená dvakrát si vystáť miesto v rade, kde sa učí anglická výslovnosť.
Reakcia k téme: Ako čítať anglické knihy
09.06.2016 14:20 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Dvojzmyselnosť   Dvojzmyselnosť

Tak to je poriadna naivnosť očakávať, že pán minister Maďarič vie nájsť dvojzmyselnosť v zákone. A pochybujem o tom, že ak by to aj dokázal, že by bola jeho srdcovou záležitosťou náprava. Zvýšenie koncesionárskych poplatkov, to je už iná káva.
 
mínus indicator plus

Na doplnenie   Na doplnenie

Autor uvádza, že záujem prejavili od roku 2006. Ale aj tak je na mieste otázka, že prečo až tak neskoro.
14.05.2016 9:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nepremlčateľnosť vlastníctva   Nepremlčateľnosť vlastníctva

Vlastníctvo je nepremlčateľné. Na druhej strane aj žijúci vlastník, ktorý je všetkým známy vrátane katastrálneho úradu môže byť neznámym vlastníkom, ak na konkrétnom liste vlastníctva má uvedenú nesprávnu adresu Väčšia pravdepodobnosť, že žijúci je považovaný za neznámeho vlastníka, ak jeho vlastníctvo je zatiaľ evidované len v pozemkovej knihe. Záznamy v pozemkovej knihe však sú aj dostatočne nepresné na to, aby došlo k zámene osôb. Zdá sa, že došlo k zámene osôb. A ak došlo autor neuvádza príčinu prečo. Tiež nie je jasné, kedy sa začali zaujímať o podiely po starých rodičoch. Ťažko potom posudzovať či a prečo spravodlivosť pokrivkáva. Aj keď zdá sa, že áno.
14.05.2016 9:30 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

A to má byť už po úprave.   A to má byť už po úprave.

Autorstva Evy Marešovej je oveľa zaujímavejšie. Narodila sa 21.júla 1900 v Prahe ako Vladimír Watzke ====== Čo má znamenať prvá veta? A človeče hádaj. Narodila sa ako Vladimíra Watzke (teda ako žena) , alebo skutočne ako muž a neskôr si zmenila pohlavie?
 
mínus indicator plus

Že by hlavolam?   Že by hlavolam?

Nepredpokladám, že by som nemal sprístupnený celý text. A ak som teda mal sprístupnený celý text, tak sa to dá komentovať len s poznámkou, tak to vyzerá, keď niekto napíše niečo rozsiahle, potom to skráti, ale to skrátené pustí do sveta bez kontrolného prečítania.
 
mínus indicator plus

Hovorí to aj o niečom inom.   Hovorí to aj o niečom inom.

Hovorí to aj o tom, ako pani poslankyňa rešpektuje zákony. Lebo aj rokovací poriadok je zákonom. Zákon, ktorý umožňuje neprechyľovanie priezvisk ako vidno pozná. So znalosťou rokovacieho poriadku je to už iné. Zdá sa, že ju to zaskočilo, keď si nemohla vziať dojčiatko do rokovacej sály a neurobila to programovo, aby vyprovokovala diskusiu na tému rokovanie národnej rady a dojčenie dieťaťa. Dalo by sa teda pani poslankyni vytýkať prečo nepozná zákon a prečo ho nedodržuje. Považuje sa za niekoho, kto má na to právo? Ale táto výčitka by nebola na mieste. Málokto, pozná zákony, ktoré sa ho bezprostredne dotýkajú a ak ich aj pozná, to ešte neznamená, že ich aj dodržuje. Príčina ? Už zákonodarca pri ich prijímaní vedel, že ide o nedorobok a či niečo, čo je v rozpore s vnímaním spravodlivosti a preto sa bude v praktickom živote obchádzať. (Až kým nenarazí kosa na kameň.) Ale predsa len, môžu si poslanci dovoliť nedodržiavať zákony, keď sú ich konečnými tvorcami?
 
mínus indicator plus

Síce presné ale aj tak galimatiáš.   Síce presné ale aj tak galimatiáš.

Článok by bol o niečo veselší, keby ste sa boli stretli na svadbe, ale čo už. Aj na pohrebe sa rodina schádza. Ja čom mám zmätok v tom, keď Čech povie triadvadsať a dlhšie musím premýšľať o tom, či je to 32 alebo 23, mám dupľovaný zmätok hoci v označení teta svokrinej švagriny. Mám pochybnosti o správnosti definície sváko. Ale berme ju. Tí , čo sa vyžívajú v rébusoch si hádam prídu aj na svoje.
 
mínus indicator plus

Počkám si   Počkám si

Zatiaľ trochu rozťahané a v dôsledku rozťahanosti vyvoláva dojem: škoda strácať čítaním čas. Ale ako hovorím, počkám si. Možno z toho niečo bude.
 
mínus indicator plus

Úplatok?   Úplatok?

Z vlastnej skúsenosti by som mohol povedať, že sa stáva, že v človekovi to zaskratuje a dopustí sa niečoho za čo sa potom hanbí ako pes. Podplácanie to je síce prisilná káva, ale ak to bol len skrat, radšej v mladšom veku, ako by to malo byť v dospelosti. Ak sa to však pravda nepresunie do takej polohy, že v budúcnosti nepôjde o skrat, ale premyslené konanie.
 
mínus indicator plus

Dal da uniesť?   Dal da uniesť?

Mirko, ja si zas naopak myslím, že pánovi Banášovi krivdíš a to tým, že si ho zle pochopil. Prečítal som si v Parlamentných listoch, čo to vlastne napísal. Vodiacim motívom jeho článku je konštatovanie, že Kotlebu nevolili stúpenci nacizmu a fašizmu. Ale ľudia hľadajúci zmenu buď z rozčarovania alebo zlej životnej situácie. Ak niekto nemá patričnú historickú pamäť tak mu nič nehovorí, že Kotleba so svojimi skupinami až znepokojujúco pripomína našich gardistov. V tom, že voľby dopadli ako dopadli vidí Banáš, že to vysvedčenie za doterajšiu politiku. Že je to vysvedčenie písané rozčarovaním a zúfalstvom. Aj keď, určite sú medzi Kotlebovými stúpencami aj takí, ktorým je rozčarovanie ukradnuté.
Reakcia k téme: Kotleba?
11.03.2016 9:41 | Oznám správcovi
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME