Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Gitka1
1>
mínus indicator plus

Veľmi múdry   Veľmi múdry

a výstižny názor. Žiaľ to tým mladým nemá veľmi kto vysvetliť, že život funguje trocha inak, ako v romantickom filme. Média ich kŕmia troška inak.
 
mínus indicator plus

Helenka   Helenka

krásnu dovolenku :- )). Aj my sme sa minulý týždeň vrátili z takej neskoršej dovolenky. Babie leto býva čarovné.
Reakcia k téme: Babie leto
16.09.2019 18:29 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Irenka   Irenka

pred dvoma týždňami sme tam boli - my chodievame od Hute - tam na konci dediny necháme auto a ideme lesom na Oblazy - prechádzka krásna - len tentokrát sme sa trocha vystrašili, pretože asi v polovici cesty na Oblazy sme našli v jednej mláke na ceste vytlačené také veľmi čerstvé medvedie labky. Prvýkrát som také niečo videla - paca, prsty, pazúry - no nič moc taký zážitok. Tak si to všetci účastníci nášho výletu pofotili - a ja som to ani fotiť nechcela - tak som sa bála : -))). Našťastie to bolo v nedeľu a bolo tam veľmi rušno - tak medveď asi zaliezol.
04.09.2019 15:10 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ano   Ano

Tak by toolo vystiznejsie - ale ked to teraz po sebe citam chyb tam blolo viac : - )))
31.08.2019 11:05 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Mam  na mysli   Mam na mysli

Damske saty - nemam na mysli saty v zmysle osatenie - :-))) neviem to inak povedat :-))
30.08.2019 23:24 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Myslím si   Myslím si

že je celkom príjemné sledovať, čo má pani prezidentka oblečené. Jasom tiež taký "šatový "typ - rada nosím oblečené šaty - takže sa vždy poteším, keď ju vidím v nejakom peknom modele. Hlavne ten inaguračný sa mi veľmi páčil. Napríklad tie šaty, ktoré mala vo Francúzsku - tie ma až tak nezaujali. Premýšľam nad tým, ako to financujú? Či je to celé na náklady prezidentskej kancelárie - alebo si dačo aj dofinancuje - ktovie :-)))). Ale rada si ju vždy v nejakom novom outfite pozriem :-).
30.08.2019 17:36 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Velmi pekne   Velmi pekne

vystihnutá atmosféra mesta. Londýn ma nejako neláka, už viackrát sme uvažovali že pôjdeme - a nakoniec sme aj tak vybrali inú destináciu - myslím, že je veľmi preľudnený - taký pocit mám keď o Londýne čítam alebo pozerám. Nemal si taký pocit?
Reakcia k téme: Londýn
30.08.2019 11:03 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Kotlina Valais   Kotlina Valais

nie je náhodou tá, keď sa schádza z Passo Simplon? Prechádzali sme mimoriadne krásnou krajinou - keď sme z Passo Simplon schádzali na taliansku stranu - nádherný kaňon - nebolo to ono?
29.08.2019 20:43 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

teším sa   teším sa

koľko horolezcov sa tu stretlo :-)) - veľmi tento šport obdivujem - ďakujem
29.08.2019 20:40 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Bol s nami jeden pán   Bol s nami jeden pán

ktorý bol poľovníkom - a o povedal, že je to kozorožec - tak ja som to už brala ako 100% informáciu :-))) a nepreverovala som to - a čítala som, že tam je málo kamzíkov
29.08.2019 20:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ďakujem za informáciu   ďakujem za informáciu

tie maná som niektoré prebehla - ale neviem - asi tak také meno nebolo. Ďakujem
29.08.2019 20:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ďakujem za návštevu   ďakujem za návštevu

nuž tá obrovská eufória sa mi objavuje obvykle pri prvej návšteve nejakého výnimočného miesta - pri opakovaných návštevách to už nebýva taký silný zážitok. Ešte som takúto obrovskú eufóriu zažila na Passo Pordoi v Dolomitoch po prvýkrát, druhýkrát to nebolo až tak silné. V zime to musí byť tiež veľmi krásne.
29.08.2019 20:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

:-))   :-))

:-))
28.08.2019 13:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ďakujem   ďakujem

opravené - dosť dlho som nad tou fotkou premýšľala a porovnávala, či je to on alebo nie :-)) - tak ďakujem za usmernenie.
28.08.2019 13:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Máte pravdu   Máte pravdu

trocha som preštylizovala tú vetu - chcela som vyjadriť tú myšlienku, že architektúra v centre nie je taká honostna ako napríklad St Moritz - je skutočne jednoduchá drevená. Tie 2 hodinky som myslela na prezrenie centra (aj to som upravila) - boli sme tam len 1 deň, nestihli sme toho až tak veľa. Bolo by iste krásne byť tam aspoň 5 dní a v kľude si to viac popozerať. Kostolík je pekný - tiež jednoduchšia architektúra ale páčil sa mi. Ďakujem za návštevu na mojom blogu.
28.08.2019 11:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Zažili sme aj my   Zažili sme aj my

rusky hovoriacich turistov, ktorí sa kúpali vo Štrbskom plese. Boli to 4 nahí muži - išli sme okolo ( boli sme väčšia skupinka asi 10 ľudí) a medzi sebou sme si povedali, že sú to ale blázni, že sa tam kúpu ( vonku bolo asi 15 stupňov Celzia a voda musela byť veľmi studená). Začuli nás a porozumeli nám - medzi sebou si akosi nahnevane povedali ( oni skazali my duraci) tak sme radšej všetci prášili preč - nemali sme z nich dobrý dojem. Nevyzerali veľmi priateľsky a tvárili sa, akoby im to Štrbské pleso patrilo.
 
mínus indicator plus

Juraj   Juraj

najkrajšie na túto tému to asi vystihol Jaroslav Vrchlický - nádherné slová v básni "Za trochu lásky šel bych světa kraj" Za trochu lásky šel bych světa kraj šel s hlavou odkrytou a šel bych bosý šel v ledu - ale v duši věčný máj, šel vichřicí - však slyšel zpívat kosy, šel pouští - a měl v srdci perly rosy. Za trochu lásky šel bych světa kraj, jak ten, kdo zpívá u dveří a prosí.
Reakcia k téme: Láska je prázdne slovo
13.08.2019 13:10 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pani Zuzka,   Pani Zuzka,

( inak všetko najlepšie ku dnešným meninám) - len by som sa rada spýtala, kde konkrétne v Biblii sa to píše - ja som to nikdy nezaregistrovala, že by tam také niečo bolo :-) - tak ma to celkom zaujalo, kde to tam je . Ďakujem.
Reakcia k téme: Každý máme v hlave čosi
11.08.2019 22:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

O Jehovistoch vieme,   O Jehovistoch vieme,

že sú sekta - tak sa človek pri stretnutí s nimi podľa toho zariadi. Horšia je tá alternatíva, keď kresťania pod rúškom "horlivosti" skĺznu na úroveň sekty. Zažila som to cca pred 30 rokmi - išlo o "beňovské hnutie" neskôr to bolo biskupom myslím že Balážom (BB) zakázané a správne označené ako sekta. Koľko škody to ale napáchalo - koľkým ľuďom to skazilo životy - to už asi ťažko zistiť a vyčísliť.
31.07.2019 11:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Cez víkend   Cez víkend

sme práve boli na Kysuciach - mám veľmi rada Turzovku ako pútnické miesto - (Živčák) - ale okrem toho je tam aj veľmi krásna príroda. Ale iné chcem napísať - skúste ísť cez Makov, cez Turzovku - nevnímam to ako turistické strediská - hoci turistických možností je tam veľa. Prejdete pár kilometrov cez Klokočov na Moravu - kúsok odtiaľ je na českej strane dedinka Bílá - a tam je úplne iný turistický život a ruch. Tie isté hory, tie isté možnosti - a celkom iné využitie. Akosi tie krásy Kysúc nevieme ponúknuť.
08.07.2019 13:18 | Oznám správcovi
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME