Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Zilvar
1 >
mínus indicator plus

Keby ten poctivec Sláma nakrútil   Keby ten poctivec Sláma nakrútil

dvojdielny seriál , kde by v 1. diele verne popísal situáciu v č-n pohraničí pred WWII a po Mních diktáte, keď boli vyhnaní Česi zo zabratého územia , naznačil to čo tam stvárali henleinovci a ako Hitlera ich sudeťáci vítali s nadšeným pokrikom Heim ins Reich a keby aspoň naznačil počty zavraždených čechov , vrátane protekt. premiéra a to ešte pred atentátom, tak potom by som bral ako 2. diel tú jeho krajinku vážne. Ale takto? Každá akcia má svoju reakciu aj keď ju odsudzujem, ale nebrať do úvahy následnosť a dobový kontext nie je fér. Dalo by sa aj viac o téme, ale čo už, terazky progresívna v umení velí: kajať za za hriechy otcov, praotcov a prapraotcov
 
mínus indicator plus

Prečo v čr nie je   Prečo v čr nie je

"slovenský zápisník?" To je zrejmé, predstavte si že by pravidelne zverejňoval počty obvinených policajtov, advokátov, prokurátorov, sudcov, politikov a iných bývalých "našich" teraz už "ich" ľudí a zverejňoval by vzájomné citáty a urážky, obvinenia medzi politikmi pri kauzách korupcie, plagiátorstva a pod. To by si aj tí poslední českí rojkovia , čo snívajú o ideálnom spoločnom štáte, resp. od Pithartovskom dvojdomku vydýchli že "Gott sei Dank" Klausovi (aj keď je to exot). "Asi takhle" , ako sa hovorí v známom dialogu Krampol-Šimek
 
mínus indicator plus

Je to už raz tak,   Je to už raz tak,

že sr je na tom už už nielen ekonomicky lepšie ako čr, len tí mladí to akosi nevedia a hlasujú nohami a tak sa aj stalo, že Brno bude čoskoro (po Blave) druhé najväčšie mesto so slovenskou študentskou populáciu
 
mínus indicator plus

Mal by som otázku,   Mal by som otázku,

Si ty naozaj syn človeka?
 
mínus indicator plus

Videl som fotku   Videl som fotku

toho odporného násilníka ako sa rozvaľuje v kresle našej staručkej panej najvyššej demokratky Nancy Pelocy v jej svätyni a tak som si pomyslel, že by tento ***** , keby sa riadne obliekol a trocha umravnil, určite v jej funkcii narobil menej škody v us politike ako táto dáma s jej názormi.
Reakcia k téme: Last minute impeachment
10.01.2021 11:09 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Č asi tak viedlo k výtržnostiam?   Č asi tak viedlo k výtržnostiam?

Tu je pokus o odpoveď od VKj: Likvidácia tradičnej formy volieb v usa Nekonečné sčítanie hlasov Zvrat vo výsledkoch po troch dňoch sčítania Blokovanie prejavov prezidenta Africký štýl demokracie Niet sa čo čudovať, že polovina Američanov je frustrovaná a protestujú
 
mínus indicator plus

Autori ma nesklamali,   Autori ma nesklamali,

ako správni akademici urobili z "prdu guličku" , naznačili ďalší smer výskumu a smelo požadujú grant na pokračovanie, lebo: " Hope a Limberg na záver svojej štúdie uvažujú o ďalšom smerovaní výskumu. Podľa nich ešte bude treba preskúmať mechanizmy, ktorými dochádza k bohatnutiu bohatých." Hlásim sa do tohto tvorivého a perspektívneho tímu a navrhujem vykonať takýto zásadný pokus: Rozdeliť svetové bohatstvo najbohatších tak, aby každý na svete mal ten svoj milión usd a sledovať čo to urobí, keď budú mať na štarte všetci rovnako. Tipujem, že by sa zasa našli nejakí zločinci čo by chceli mať nie milión, ale tú svoju miliardu doláčov a začali by makať až by sa im z kečky parilo, zatiaľ čo iní by ten svoj milión prehajdákali a mali by zasa holú ***** Ale viem, že s takouto teóriou nemám šancu, chýba mi ten správny pohľad.
 
mínus indicator plus

Možno by mal pán Schutz pochopiť,   Možno by mal pán Schutz pochopiť,

že viacnásobné prepočítávanie falošných bankoviek dáva síce ten istý súčet , ale stále sú to bankovky falošné. Jediným riešením pri tom bordelárskom volebnom systéme v usa je skontrolovať platnosť/oprávnenosť odovzdaných hlasov a nie vo všetkých 50 štátoch, ale len v tých niekoľkých rozhodujúcich štátoch. Je odovzdaný počet hlasov menší ako je zoznam voličov? je hlas voliča v zozname voličov, je volič nažive, je občanom štátu , hlasoval len korešpondenčne, alebo odovzdal viac korešpondenčných hlasov a hlasoval aj osobne? Toto by bola tá jedine preukazná kontrola.
Reakcia k téme: V USA to radi horúce
04.01.2021 22:31 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Zaľúbil sa chlapec Šabata,   Zaľúbil sa chlapec Šabata,

pokračovanie voľne podľa Elánu: tak už sa to stalo, trocha ho to vzalo. Taký malý zmätok rozkvitol mu v duši, tak sadol k PC a napísal ľúbostný list ale nie premiérovi, ako Rasťo Piško, ale priamo našej pani Prezidentke. Nemá cenu to komentovať. To čo by chcel vedieť, zatiaľ iba tušíale ho to vzalo!
 
mínus indicator plus

Ani nemusíš,   Ani nemusíš,

musel by si pokračovať aj s Hussainom Obamom
 
mínus indicator plus

A namiesto   A namiesto

Rašku, zoberiem si k TV "flašku"
 
mínus indicator plus

Malá chibyčka sa mi tam   Malá chibyčka sa mi tam

dostala, PŠM bolo samozrejme "politické školenie mužstva" , na vojne som bol a PŠM som pravidelne absolvoval
 
mínus indicator plus

Mýliš sa tretiak, ja sa riadim heslom   Mýliš sa tretiak, ja sa riadim heslom

z pesničky Janka Ledeckého, otca slávnej Ester, že " Slipy se mají měnit o Vánocích" , vraj to úplne stačí, tak nevyrývaj, ty jeden a do tretice všetko dobré.
 
mínus indicator plus

Malá humorno-kultúrna vložka (nie fake)   Malá humorno-kultúrna vložka (nie fake)

a PŠM (polit. školenie mládeže) o novičoku od profesora sociologie-srandisty J.Kellera: O látce novičok toho již víme opravdu hodně. Její vlastnosti vystihl bezpečnostní analytik Jan Schneider. Je to látka dvojsložková, k její účinnosti však není zapotřebí vždy obou složek. Je to plyn, který se dá dobře mazat na kliky.Je tak extrémně prchavý, že vydrží na tomtéž místě působit celé týdny. Účinkuje vždy okamžitě s výjimkou těch případů, kdy účinkuje až po nějaké době. V malém množství působí automaticky smrt, v množství větším se však dá přežít. Pozná se zcela bezpečně podle toho, že v některých případech zasahuje i osoby, které po něm pátrají, jindy je pro všechny, kdo se vyskytnou v okolí, naprosto neškodný. K této analýze můžeme dodat snad ještě jeden poznatek. Novičok patří spolu s ricinem do skupiny chemických látek, které Rusko používá ve třech jasně definovaných případech. Za prvé, když má pocit, že minulé sankce, které proti němu byly přijaty, jsou příliš slabé, ztrácejí svoji účinnost a potřebovaly by zdůraznit. Za druhé, když mají dojem, že jejich diplomatické vztahy s jinou zemí jsou jakžtakž uspokojivé, takže je nutno je náležitě vyostřit a zdramatizovat. Za tímto účelem se někdy spokojují s fingovanou hrozbou, kterou se snaží široce medializovat s pomocí těch nejvěrohodnějších mediálních kanálů. Nejběžnější je třetí případ, kdy sahají k novičoku proto, aby zhatili některý z projektů, na němž s partnerskou stranou léta spolupracovali a od něhož si slibují velký ekonomický přínos. V posledním případě šlo o to, že Rusové potřebovali, aby v Německu vznikl odpor proti plynovodu Nord Stream 2, který je právě před dokončením. Protože Německo zůstávalo hluché vůči americkým výhradám proti tomuto projektu, museli Rusové sáhnout k novičoku, aby měli odpůrci rusko-německé spolupráce silnější argumenty. Jestliže o novičoku zcela spolehlivě toto všechno víme, měli bychom být s předstihem připraveni na to, že ho Rusové opět použijí, aby se vyřadili z možné účasti na dostavbě Dukovan. Otázka je, jak jim v tom zabránit.
 
mínus indicator plus

Škoda, že si nepokračoval   Škoda, že si nepokračoval

s vysvetlením ako sa Navalnému dostali agenti až do gatí, ja neviem ako ty, ale ja si do gatí len tak niečo cudzie nepustím a keď tak ma to nesmie otráviť. Alebo že by to bola taká akási pánska párty ako v Bruselu?
 
mínus indicator plus

Nech ju kľudne   Nech ju kľudne

sponzoruje NIKE, ale hádam by sa našiel niekto čo vymyslí sériu inteligentných reklamných spotov, než ako je tá súčasná séria s tým oným... Keď to vidím, prchám z kanála stv do iného kanála a väčšinou prídem o podstatné z úvodu športu.
 
mínus indicator plus

Na takú sebareflexiu   Na takú sebareflexiu

šéfa Respektu kašlem, miesto aby jasne a bez vytáčok povedal, že také čosi odporné sa tam nikdy nemalo objaviť a zobrať aj osobnú zodpovednosť, tak sa tak po intelektuálsky vytáča, že to bolo akože tak trochu za hranou a pod. Z celého jeho prehlásenia je zrejmé, že tá sebareflexia je len tak naoko , že si to vlastne MZ za svoj odporný život a činy zaslúži, však vieme prečo a pre tých čo už zabudli, to Šídlo rád zopakuje a v podstate nám hovorí , môže si za to sám, tak kde je ta hrana , nechýba vám chlapci redaktorskí to povestné Kinderstube, chodili ste do škôlky ? pýtam sa spolu s R.Fulghum, tam sa vraj človek naučí to naozaj podstatné pre život a hlavne tú elementárnu slušnosť.
 
mínus indicator plus

Holanďania asi nemajú   Holanďania asi nemajú

svôjho van Schutza, ktorý by za ních tak statočne bojoval ako ten náš.
 
mínus indicator plus

Radio Jerevan hovorí   Radio Jerevan hovorí

že niekde bude a niekde nebude, vy jeden Mesiáš, to by ste mohli vedieť
 
mínus indicator plus

zatiaľ čo u našich us priateľov   zatiaľ čo u našich us priateľov

je ich skvapalnený plyn prostriedok charity a milodar potrebným v eu
 

1 >

Najčítanejšie na SME