Pondelok, 20. január, 2020 | Meniny má Dalibor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: con71
1 >
mínus indicator plus

Veľmi dobrá   Veľmi dobrá

myšlienka, až na tú lokalitu - sadiť OVOCNÉ stromy hneď vedľa frekventovanej cesty ... ovocie plné výfukových splodín .....
 
mínus indicator plus

Trať bude tesne   Trať bude tesne

nalepená na námestie a pretne pešiu zónu. Veľká časť dunajského nábrežia je znehodnotená obrovskou masou River parku a teraz sa ide znehodnocovať aj ten kúsok pešej zóny pred NSND ... Ktovie, čo nás ešte čaká na mieste bývalého PKO ...
 
mínus indicator plus

A čo na to Viedenčania ?   A čo na to Viedenčania ?

Sú spokojní s električkou na námestí ? Aká je plocha toho viedenského námestia s električkou ? Tiež taká malá ako v BA pred novým SND ? Pred Nové SND v BA električka určite nepatrí.
 
mínus indicator plus

a je otázne,   a je otázne,

aké široké sú kolesá voči tomu ich krytu vo vnútri vozidla ...
 
mínus indicator plus

Pán primátor,   Pán primátor,

prosím, neťahajte električku popred divadlo ! Nielen električka je mestotvorný prvok, ale aj NÁMESTIE. A hlavne - NÁMESTIE BEZ DOPRAVY !
 
mínus indicator plus

Koleso   Koleso

nie je po celej dĺžke vozidla ...
 
mínus indicator plus

Len prosím,   Len prosím,

nekúpte vozidlá, ktoré majú na oboch stranách dvojsedadlo (tak, ako všetky nové autobusy a trolejbusy). Ulička medzi nimi je veľmi úzka, pohyb ľudí na každej zastávke značne komplikovaný.
 
mínus indicator plus

Konečne !   Konečne !

Lebo to v meste vyzerá aj takto : https://www.odkazprestarostu.s... Za 5 týždňov nikto na tento podnet zo samosprávy nereagoval ... Je im to zrejme úplne jedno ... Niečo sa z mreží vpustí za tých 5 týždňov odplavilo. Splašková špina je na chodníkoch a v obrubníkovej burine nalepená stále. Proste hlavné mesto stredoeurópskeho štátu ...Spustnuté, špinavé, zaburinené, ...
 
mínus indicator plus

Treba   Treba

si vypočuť stanovisko kandidátky na prezidenta p. Čaputovej k tejto téme v predvolebných debatách ...
 
mínus indicator plus

Vysadiť   Vysadiť

je jedna vec, starať sa druhá. Pred niekoľkými rokmi v stredovom páse na Pražskej vysadili niekoľko stoviek kríkov, neprežil ani jeden. O pár rokov neskôr na Brnenskej pri stredovom plote podobne. Každý novovysadený strom a krík treba niekoľko rokov polievať, aby sa ujal, inak vyschne. Na stránke www.odkazprestarostu.sk je množstvo podnetov, ktorými obyvatelia mesta hlásia vyschnuté novovysadené stromy, kríky. Tam to vidieť, aká je starostlivosť o zeleň. V značnej miere sú to vyhodené peniaze - vysadia a nestarajú sa. Tak len dúfam, že s výsadbou spomínanou v článku, to tak nedopadne ...
 
mínus indicator plus

Krásne   Krásne

Francúzsko a skvele napísaný blog :-)
Reakcia k téme: Sir le pon daviňon
27.06.2019 20:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Načo   Načo

ďalšia vysoká budova, dokonca prvý "mrakodrap" v BA, keď dodnes nie sú predané byty v susedstve - Eurovea1 ? Zaberú územie ozrutou, ďalšie prehustenie lokality, ďalšie zhoršenie mesta, ďalšia obrovská sklenená plocha, ktorá prispeje k zvýšenému prehrievaniu klímy v lokalite, atď ... Načo ??? Kto to potrebuje ? Mesto sa dá budovať aj iným, nerušivým spôsobom. Toto je len prezentácia moci, nič viac.
 
mínus indicator plus

Zaujímavá myšlienka   Zaujímavá myšlienka

s jedným obrovským negatívom – zrušenie parkovania pred nemocnicou. O parkovanie návštev a určitého percenta pacientov, ktorí sú mobilní a ich zdravotní stav dovoľuje prejsť pešo zo zastávky električky, tu nejde. Také niečo mohol navrhnúť iba niekto, kto chodí do nemocnice na preventívne prehliadky. Mal by si rýchlo predstaviť, ako by sa dostal sám do nemocnice, ak by bol o dvoch barlách alebo s chodítkom alebo na vozíku, keby ho niekto nedoviezol čo najbližšie k vchodu do nemocnice. Alebo keby musel niekoho takto postihnutého doviesť do nemocnice na vyšetrenie. Keby k tomu ešte lialo, snežilo a pod. Treba sa vžiť do situácie, až vtedy sa človeku začne rozjasňovať. Keď pri nemocnici zrušia parkovanie, kde budú zastavovať sanitky, aby vyložili a naložili pacientov ? To s každým z nich vlezú do podzemnej garáže a o chvíľu zase vylezú ? Ikea, čo nie je zdravotnícke zariadenie, má hneď pri vchode vyhradené množstvo parkovacích miest pre imobilných a tiež pre návštevníkov s kočíkmi. Aj napriek tomu, že kúsok ďalej od vchodu je parkovací dom. Ale pred nemocnicou nebude žiadne parkovacie miesto. To je úplne mimo realitu ! Takže – pred každým vchodom do nemocnice Milosrdných je NUTNÉ vyznačiť parkovacie miesta pre pacientov a sanitky. A samozrejme pre imobilných. Keď už píšem o parkovaní pre imobilných – skúste si prejsť centrum mesta a nájsť také parkovacie miesta. Koľko ich nájdete ? Koľko z nich je voľných ? Zobrať v nedeľu do centra mesta imobilného príbuzného a nájsť voľné miesto, je iba sen. Ak ho nechcete na vozíku tlačiť 20 – 30 min zo vzdialených parkovísk. To je osobná skúsenosť. Nebudujte mesto len pre mladých a zdatných.
 
mínus indicator plus

Nachádza sa na tej   Nachádza sa na tej

pre dopravu uzavretej ulici aj nemocnica ?
 
mínus indicator plus

"Starosta   "Starosta

chápe, že budova nespĺňa požiadavky modernej doby, ľudí a mesta." - môže sa starosta vyjadriť konkrétne prečo budova nespĺňa ... ? Mám strach, že budova Istropolisu bude zrovnaná so zemou ... Budova, ktorá je zvonka, zvnútra obložená obrovským množstvom drahého kameňa, ktorý má životnosť n storočí, ktorá je opraviteľná, atď.
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME