Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Zypa Cupak
1 >
mínus indicator plus

posledný príspevok   posledný príspevok

po Scottovi aj Lemmy... tento rok bol smutný.
 
mínus indicator plus

z povolenej diskusie k článku   z povolenej diskusie k článku

vyberám tento príspevok od Vlastíka Černého "Dějiny píší vítězové. A jak vidíte, naše dějiny se začínají přepisovat. Zakážeme si dělat legraci z Alláha (z pána Boha a papeže můžeme), přejmenujeme názvy obrazů, zakážeme zvyky staré staletí... A cikáni už nejsou, jen romové (to by se Lada divil, rasista jeden, s těmi jeho obrázky; kdy ho asi zakážou?). Pointa - jsme poraženi. Zevnitř. Tiše, plíživě, ale jistě. Dějiny se začínají přepisovat... A nejsou to naše dějiny. Jsme v nich špatní a je třeba se omluvit. Ano, jsme poraženi. " a mne zostáva len súhlasiť.
 
mínus indicator plus

 

dobrý deň, kde nájdem zoznam všetkých 12 titulov? v článku sú uvedené len 3. Ďakujem.
 
mínus indicator plus

škoda   škoda

že si tu nikto na sme.sk nespomenul na fakt, že 3.12.2015 zomrel Scott Weiland, spevák Stone Temple Pilots a Velvet Revolver, ani riadok v článku, ani článok. https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?... R.I.P. Scott, bol si výborný.
 
mínus indicator plus

spomenul som si, že   spomenul som si, že

v detstve sme mali spolu s kamarátmi detskú poveru že kto uvidí toto auto a osemkrát poklepe s nohou, bude mať šťastie - raz som tuším aj videl tatru, osemkrát poklepal nohou a našiel som 5 korún - hneď som si kúpil 5 jahodových nanukov, volali sa Sniežik.
 
mínus indicator plus

a článoček   a článoček

o výsledkoch včerajších volieb v Švajčiarsku nebude?
 
mínus indicator plus

 

Pál Závada je vynikajúci spisovateľ. Teším sa na ten nový román, spomínaný v článku. A dúfam že bude dostupný aj na Slovensku v preklade Renáty Deákovej.
 
mínus indicator plus

výborný citát   výborný citát

"Médiá dnes premenili akýkoľvek názor na preukázanú skutočnosť." tieto slová tesať do skaly.
 
mínus indicator plus

nádherné hory   nádherné hory

hneď by som tam šiel. Robia mnísi v chrámoch aj náboženské obrady? Rád počúvam tú krásnu hudbu a spev a aj dívať sa na ne je zážitok. Malá ukážka https://youtu.be/wnZzHLn-Tl0
Reakcia k téme: Taoistické hory Wudang
18.08.2015 9:05 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ja som sa rozhodol   ja som sa rozhodol

že pre môjho synčeka sám napíšem knižku bláznivých veršíkov. Chcete ukážku? Prosím: Hájnik háji háj, strom mi nerúbaj! Róm si ostrie brúsi, predsa len to skúsi.
 
mínus indicator plus

až na malú drobnosť   až na malú drobnosť

autor knihy nie je Patrick Bateman, tak sa volá hlavná postava. Autor knihy je Bret Easton Ellis.
 
mínus indicator plus

hej   hej

spocena ric hotove neščesce :)
 
mínus indicator plus

ozaj,   ozaj,

ako vzniklo slovo mapka? Počul som že pôvodne to bolo zo skratky Miestna Autoubusová Preprava, ale nie som si istý.
 
mínus indicator plus

škoda   škoda

že je to len feministická rozprávka. Krajšia by bola, keby bola politicky korektná: jeden brat žid, jeden gay, jeden Róm, a princezná by si za ženu vzala princeznú-černošku.
 
mínus indicator plus

veľmi dobre píšete,   veľmi dobre píšete,

a máte dobré napady. Osobne si myslím, že dozrel čas trochu rozšíriť zoznam slovenských mužských mien, pretože už mám plné zuby rôznych Robertov, Vladimírov a Ivanov (hlavne tých Robertov tu máme veľa a jeden je absolútne navyše) a chcem tento zoznam rozšíriť o jedno pekné mužské meno z Arménska. To meno znie H\o\v\n\a\n. Dúfam že to admin pochopí že to meno je v Arménsku rozšírené a nevymaže ho. Jeho nositeľom je napríklad arménsky arcibiskup Hovnan Derderian, a možno mnoho ďalších skvelých chlapov arménov. No - a nebolo by to pekné premenovať toho Roberta ktorý je navyše? Hovnan F. znie lepšie ako Róbert F.
 
mínus indicator plus

a ešte jeden návrh   a ešte jeden návrh

hehehe navrhujem jednorazovo finančne odškodniť všetkých obyvateľov mesta a okresu Svidník (povedzme 100 euro na obyvateľa), kde žiadne vlaky nechodia, a oni nemôžu tento krásny dar sociálnej vlády využívať.
 
mínus indicator plus

nie,   nie,

v oblasti duchovna obsah aj forma je navzájom veľmi pevne prepojená. Duchovno je pre mňa proces a vzťah človek-Boh. V článku na ktorý som dal odkaz je veta: Ve třetím ročníku mi Bůh začal promlouvat do života...... Páči sa mi priamosť tohto vzťahu - iba on a Boh. Nie je tam nejaký "duchovný učiteľ " ani guru ani iný "odborník" na ezoteriku. Práve dnes je ezoterika super svetový biznis, pričom si myslím že na kontakt s Bohom nepotrebujeme žiadnych ľudských guruov, učiteľov a podobných mudrlantov. Alebo ak Vám niekto sľúbi že Vás za mierny poplatok privedie k duchovnu, tak ho budete nasledovať?
06.10.2014 14:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

heh,   heh,

názov článku Ako spoznáme skutočné duchovno a v článku ledva jednoslovná zmienka o Bohu. Myslím si, že tento Pán http://xman.idnes.cz/vezensky-... vie o duchovnu omnoho viac ako hentá americká new age múdra pani.
05.10.2014 16:07 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

myslím,   myslím,

že som niekde čítal alebo videl video, že ďalším dôvodom kamier v autách je aj to, že chodci sa občas na križovatke pri semafóroch priam hádžu pred rozbiehajúce vozidlo, riskujúc ľahké zranenie, aby touto cestou vysúdili poistné alebo bolestné.
 
mínus indicator plus

 

neviem odkiaľ viete, aký som, neviem odkiaľ sa berie Vaša istota, že ma to "rajcuje" a nerozumiem prečo by mal byť genetický fakt považovaný za "sporsost" Ak mi to chcete vysvetliť prosím napíšte mi to súkromnej správy.
Reakcia k téme: Byť ženou je úžasné...
07.09.2014 21:34 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME