Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: violinmaker
1 >
mínus indicator plus

úprimne   úprimne

pokiaľ nevidíš to divadlo, ktoré tu hrá Smer s Hlasom, aj v prípade voľby GP, tak mi je to ľúto, zvlášť v tvojom prípade, vôbec nerozumiem tvojim príspevkom, ktoré od určitej doby prezentuješ a koho vlastne obhajuješ.
 
mínus indicator plus

jasne   jasne

aj Smer pôvodne tvrdil, že sa nezúčastní hlasovania, že tam nemajú žiadneho vhodného kandidáta, zvláštne že nakoniec hlasovali, z piatich kandidátov vylúčil štyroch a čuduj sa svete, pri samotnej voľbe sa tak s Hlasom úžasne zhodli a volili rovnakého kandidáta, aká to náhodička, určite neboli dopredu dohodnutý, lebo ty veríš všetkému, čo Pelle vypustí do éteru.
 
mínus indicator plus

nie nenapadlo   nie nenapadlo

pretože ďaleko pred voľbou deklarovali, že zo všetkých kandidátov, je to pre nich jediný možný prijateľný kandidát
 
mínus indicator plus

myslím si že nedá,   myslím si že nedá,

aj v rámci koalície má proti sebe čo sa tohto týka tri strany a on chce mať aj nejaké "zásluhy", ktoré si chce privlastniť že to bola jeho agenda, mimo koalície ťažko splniteľné a nemohol by byť potom za "chrumkavého", pes ktorý breše nehryzie
 
mínus indicator plus

nejak si zaspal   nejak si zaspal

totalitné vlády na čele so SmeroHlasom už máme chvalabohu za sebou, takže spi ďalej.
 
mínus indicator plus

Omyl, ako pre koho,   Omyl, ako pre koho,

Ja som Za ľudí nevolil, práve kvôli osobe bývalého prezidenta, pretože nie som presvedčený, že všetko v rámci jeho osoby, boli len cielené ataky od Smeru, na jeho diskreditáciu, ale že mal aj niečo za ušami, čo nedokázal dôveryhodne vyvrátiť. Naproti tomu, je pre mňa príjemným prekvapením, ako sa Za ľudí v rámci koalície správa, podľa mňa je to najsilnejšie ohnivko reťaze zo všetkých koaličných strán. Všetko sa snažia v rámci koaličnej dohody riešiť bez zbytočného osočovania či podrážania, za každej situácie, aj keď to veľa krát nie je podľa ich chuti, idú podľa dohodnutých pravidiel. Kolíková je podľa mňa človek na svojom mieste, v rámci ministrov top 1. Aj napriek tomu, čo musela za posledná dni riešiť, je pragmatická, všetko sa snaží s pokojom riešiť, bez zbytočných invektív, ako to mnohý majú v obľube, neznižuje sa k akýmkoľvek podpásovkám. Ešte raz, podľa mňa to, že bol za GP zvolený človek, ktorého volil SmeroHlas /a neriešim ktorá koaličná strana tiež/ niečo naznačuje, podľa mňa to bol najhorší kandidát zo všetkých. Pevne verím že ma svojim konaním v budúcnosti presvedčí a bude vykonávať svoju funkciu spravodlivo, poctivo a na úrovni, ako pani ministerka Kolíková.
 
mínus indicator plus

úprimne?   úprimne?

Kolíkovej verím viac, ako GP, ktorého volil SmeroHlas
 
mínus indicator plus

hm...   hm...

že by si nám tom ozrejmil, kto teda podľa teba hovorí pravdu?
 
mínus indicator plus

17 dní???   17 dní???

za tú dobu to už mal jeho podriadený na štátnych rezervách obstarané nakúpené aj dovezené, na presnú špecifikáciu si stačilo medzi sebou prehodiť pár mailov, na to stačili max tri štyri dni teda pokiaľ som normálny a nie 17 dní, potom prichádzajú do úvahy len dve možnosti, buď tomu nerozumie a mal povedať že také obstarávanie nezvládne, alebo je to jeho cielené sabotovanie, nakoľko je známe aký má vzťah k testovaniu.
18.12.2020 20:36 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Po dlhej dobe   Po dlhej dobe

triezvy pohľad na vec, no obávam sa, že pokiaľ si testy nezabezpečia ináč ako od Sulíka, tak sa ich nedočkajú ani na jar, je úplne zjavné, že to celé sabotuje a v tomto prípade sa detinsky správa Súlík, možno si myslí, že ešte naženie nejaké percentá, keď bude časom tvrdiť, že to bol on, ktorý "zabezpečil" aby sa ľudia nemuseli chodiť testovať. Len neviem, či si tak trochu nepíli konár pod sebou, zvlášť v čase, kedy všetky čísla dramaticky rastú a testovanie v niektorých prípadoch je nevyhnutné, len lockdown nestačí.
18.12.2020 12:07 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

neviem,   neviem,

či ste si všimli, že čo sa týka výšky príspevku o ktorom som písal, sa týka jednotlivcov, SZČO, to o čom píšete vy, pre nich je tzv. Pomoc+ kde sú vyššie príspevky a majú nárok na viac vecí aj napr. na nájomné zamestnancov a pod.
 
mínus indicator plus

najprv si treba veci overiť   najprv si treba veci overiť

a potom niečo napísať, nie je pravda že vláda nič nedáva, treba ísť na stránku Úradu práce sociálnych vecí a rodiny tam je odkaz Pomáhame Ľuďom https://www.pomahameludom.sk máš tam všetko čo potrebuješ k tomu, aby si dostal pomoc od štátu, Vyplniť jednostránkovú žiadosť by mal zvládnuť každý trošku gramotnejší človek a posielať jeden krát do mesiaca výkaz o príjme, všetko sa dá mailom. Podľa presne stanovenej tabuľky si nájdeš pri akom % poklese príjmu máš nárok na podporu a v akej výške. Nepoznám známych, kamarátov ktorí si žiadosť podali a bola im schválená že by im financie nechodili. Naopak všetko chodí riadne na čas e nie ako sa aj v médiách často proklamuje, že to chodí oneskorene, Doteraz napr. pre SZČO bola maximálna suma 540 eur a od októbra sa zvyšuje na 840 myslí že nie zanedbateľná suma. Len preto treba niečo urobiť a stále nevyplakávať.
 
mínus indicator plus

dlhšiu dobu premýšľam   dlhšiu dobu premýšľam

o čo Ti vlastne tvojimi siahodlhými príspevkami hlavne k jednej osobe od určitej doby ide, Čo chceš dosiahnuť a ako si to vlastne predstavuješ, čo by podľa Teba bolo lepšie a kto by zvládol situáciu, ktorá nás už nejaký ten mesiac prevádza našim životom, bol schopný robiť spôsobom, ktoré by nevadilo Tvojmu egu. Zatiaľ som od Teba žiadnu alternatívu či "vyvolenú" osobu, ktorá by to zvládla lepšie a podľa tvojich predstáv v Tvojich príspevkov nevidel. Všetko len kritizuješ, nič Ti nie je dobré, všetko by si samozrejme robil lepšie v súlade so zákonom. Si čo sa týka covidu odborník na všetko, čo sa má ako testovať, kde použiť aký test, stratégiu, a vedel si to robiť sto krát lepšie, ako títo "diletanti" ktorí si robia svoje pokusy na nás úbohých "ovciach" ktoré sa nedokážu ani vzoprieť. Takže aj Rakúska vláda, na čele s premiérom Kurzom, ktorá na rozdiel od Teba, akciu celoplošného testovania na Slovensku považuje za veľký úspech a možnosť ako stiahnuť s obehu najviac infikovaných osôb, chce po mesačnom tvrdom lockdowne, otestovať antigénnymi testami čo najviac svojich obyvateľov, sú vlastne tiež hlupáci, lebo ničomu nerozumejú ako to pripisuješ našej vláde. Čo chceš, aby sa vrátil Fico, Pelle, Kotleba, Danko, lebo predpokladám podľa Tvojich názorov, ktoré prezentuješ na adresu súčasnej vlády, by to boli asi ďaleko lepší bojovníci proti "hnusobe" a všetko by v súlade so zákonom a bez obmedzovania "slobody" zvládli ďaleko lepšie a hlavne podľa Tvojich predstáv, že? Kam sa podel starý Konvertita, keď bola aspoň pre mňa, radosť čítať Tvoje príspevky, kedy si sa bil za život, pravdu a jedno čoho sa to týkalo. Kladiem si otázku, čo sa muselo zmeniť v Tvojom živote, že sa na všetko pozeráš tak negatívnymi očami a máš potrebu všetko, ale všetko, takto kritizovať a nič Ti nie je dobré...
 
mínus indicator plus

Tak   Tak

nedostatočné odstupy, je vecou ľudí ako sa správajú, čo sa týka testovacieho miesta, konkrétne sme boli celá rodina v Ivanke pri Dunaji, tak profesionálne niečo zorganizované som už dlho nevidel, veľká otvorená hala, maximálne dodržiavanie prísnych opatrení, milí zdravotníci a všetci ďalší až po hasičov aj večer o 20:00 keď už toho toho mohli mať naozaj plné zuby, osobne zdravotníčka ktorá mi robila test, okrem jemného pošteklenia v nosnej dutine som nič nepríjemné necítil, so zvyškom rodiny sme sa zhodli na tom, že pokiaľ s tohoto niekto robí vedu a snaží sa to očierňovať a sabotovať za každú cenu, aké je to nebezpečné atď. tak to jednoducho nie je pravda a pokiaľ bude nevyhnutné sa dať otestovať aj druhý krát, tak nám to nebude robiť žiaden problém. Toto nie je o "stádovitosti" že si to nejaký premiér len tak s plezíru vymyslel, je to o zodpovednosti a ohľaduplnosti k druhým.
 
mínus indicator plus

táto informácia je z denníkaN   táto informácia je z denníkaN

Analytici preskúmali vzťah medzi prísnosťou karantény a ekonomickou devastáciou počas španielskej chrípky a po nej v USA. A zistili zaujímavú vec: mestá, ktoré zaviedli prísnejšie opatrenia, mali v konečnom dôsledku po epidémii vyšší ekonomický rast ako mestá, ktorých opatrenia boli buď miernejšie, alebo prišli neskoro. Neviem nie som ekonóm, ale v celku zaujímavé zistenie a taká maličkosť nepísal som o dcére ale manželke, Pekný víkend aj tebe.
12.06.2020 21:25 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

hm   hm

zdá sa že ani ty nechápeš, čo sa ti snažím povedať, pracujem v segmente, kde dopady uvoľňovania budú pre zamestnancov, či pracujúcich na voľnej nohe najtvrdšie, Áno píšem o hudobníkoch, ktorím kým sa dostanú na normálny štandard to ešte chvíľu potrvá o kultúre ako takej ani nehovorím, tá bola vždy na chvoste záujmu štátu. Poznám hudobníkov, ktorím do augusta septembra zrušili totálne všetky koncerty, jednu mám dokonca doma, ide do práce až v auguste, tak nelamentujú ako ty, že si ich štát dovolil tak nehorázne obmedziť. Ono to je o zodpovednosti a pokore, to ako to prijala väčšina tohoto národa a ako sa ľudia chovali a ešte stále chovajú zodpovedne, ma príjemne na Slovensku prekvapilo. Že to malo za následok, ako dopadla naša krajina v rámci štatistík celého sveta v rámci nakazených či úmrtí najlepšie, len potvrdzuje, že prijaté rozhodnutia boli správne. Áno boli krajiny, ktoré sa odhodlali skôr, uvolniť školy ako napríklad v Nemecku a následne im vzrástol počet nakazených a niektoré zase museli zatvoriť. A čo ti mám napísať na posledný odstavec... nuž pokiaľ ťa obmedzuje že musíš dodržiavať určité nariadenia, nosiť rúško dodržiavať odstupy, nechať nakúpiť starších v určitú dennú dobu, vyčleniť nedele v obchodoch na dezinfekciu, nestretávať sa vo väčších počtoch, nutnosť zatvoriť prevádzky s pohybom veľkého počtu ľudí, absolvovať karanténu, aby si pokiaľ máš v sebe vírus nenakazil desiatky ďalších tak hrozne vadí a znamená to pre teba porušovanie ľudských práv, tak mňa zase udivuje, že k tomu pristupuješ takto, svojim spôsobom sebecky voči druhým, ktorí nemali tieto nariadenia problém akceptovať. Len tak mimochodom, dnes už väčšina nariadení neplatí. Prídeš mi ako jeden spevák, ktorého mám v priateľoch na FB, keby nedal denne minimálne tri statusy o tom aký je Matovič blázon, despota a hlavne diktátor, ktorý nás chce všetkých zotročiť, tak by pre neho deň nebol dňom, Na jednej strane nadáva na opatrenia ako ty a na druhej strane sa chváli ako pre Petržalku zabezpečil s pánom Bajanom rúška. A nemá problém to na statuse viac krát vypichnúť, Pekný deň ti prajem, skús sa nad to trošku povzniesť, možno sa ti otvorí iný pohľad na celú vec, poznám ťa predsa len trochu ináč, vždy si "bojoval" za správne veci.
12.06.2020 9:08 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

nechce sa mi s tebou hádať   nechce sa mi s tebou hádať

už tu ostalo málo ľudí, ktorý stoja za to, si sem tam prečítať nejakú diskusiu, každopádne si myslím že to s tým obmedzovaním slobody nieje tak tvrdé ako tomu ty dávaš dôraz, v krajinách ako Veľká Británia Španielsko Francúzsko či Taliansko, po úvodnej benevolencie akou pristupovali k pandémii, prijali ďaleko tvrdšie opatrenia. Mňa osobne všetky nariadenia ktoré sa týkali korona krízy, nijak zásadne neobmedzili, Zvláštne v zahraničí nás obdivujú ako sme krízu zvládli a doma si zase ....... do vlastného hniezda, aké typické " Slovenské"
11.06.2020 20:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

no   no

nepíš niečo, čo sám nemáš rád, keď ti niekto vkladá do úst čo si nepovedal, kde v mojom príspevku čítaš, že by som týždeň pred voľbami hneď všetko zavrel, ja som napísal že opatrenia ktoré prijal Pelegriny po voľbách mohol už riešiť týždeň skôr, keby bol taký dôsledný a bral do úvahy že už korona vírus u nás je. Prečo nedáš novej vláde nie sto dní ale aspoň pol roka, keďže boli hodený do niečoho s čím nikto pred tým nemal ani šajnu, Matovič je svojim spôsobom pošahaný... ale určite nenapácha toľko zla, ako smer aj na čele s Pelegrinim, To že sa naučil vyjadrovať a milo tváriť, ešte neznamená že je tá "pravá zmena" o ktorej tak rád básni a naviac mal na to pár rokov. Si moc zaslepený Matovičom a potom ti unikajú maličkosti, že aj Matovič mení spôsob vyjadrovania a učí sa byť politikom, tak mu daj na to trochu času. A k tým konšpiráciam... že ty o tom nevieš, ale v smere o tom vedeli skôr ako to prezentovali na verejnosti je tvoj problém a kde si nabral že neuznávam Krčméryho tak to už vôbec netuším s čoho si usúdil.
11.06.2020 17:10 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

hmm   hmm

poslednou dobou čítajúc tvoje príspevky, sa priznám, nejak im moc nerozumiem a premýšľam čo sa stalo s pôvodným konvertitom, keď ti ten Matovič tak leží v žalúdku a nič nie je dobré čo podľa teba urobil. To chceš čo, aby sa vrátil smer na čele s Pelegrinim? Stále tu píšeš niečo o obmedzovaní ľudských práv, teba niekde zavreli, že si tri mesiace a nemohol vystrčiť z domu nos? Lebo osobne, aj keď som sa prispôsobil daným nariadeniam vlády, som nijak zvláštne nepociťoval že by ma niekto v niečom obmedzoval, jediný problém že zahraničný zákazníci sa ku mne nedostali kvôli zavretiu hraníc, ale ani to nemá nič spoločné s mojim osobným obmedzovaním. Glorifikuješ Pelegriniho že nebyť jeho skorého nariadenia tak si Matovič môže pískať, tak to by si musel načrieť do nariadení, ktoré prišli skôr od Krčméryho a niektorých starostov,ktoré nariadenie vydali oveľa skôr. Keby bol Pelegriny tak dôsledný ako píšeš, tak by nariadenie vydal týždeň pred voľbami, ale to by sme si odplašili voličov a nehodilo sa nám to do "krámu" tak sme to pre istotu nechali až po voľbách, že áno... Lebo je zjavné, že prípad keď bol diagnostikovaný koronavírus bol oveľa skôr pred voľbami.
11.06.2020 14:00 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ale nehovor,   ale nehovor,

ja som niekde napísal že je to striktne 10x? Máš tam aj objem 250000 m3 čo by bolo viac ako 10x, že by si ma uviedol do obrazu čo zle počítam?
 

1 >

Najčítanejšie na SME