Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: lanoes
1 >
mínus indicator plus

Tiež vyjadrujem údiv nad   Tiež vyjadrujem údiv nad

predpokladaným zložením prípadnej novej vlády podľa Timmyho A. Z troch jeho možností tam s Hlasom dal 2 x SaS. Svätá prostota. Prípadná nová vláda by bola výlučne smerácka (SMER I + SMER II = Hlas a SMER III = Smer odina) s podporou (alebo bez, podľa súčtu percent) ĽSNS. Sulík nikdy so SMERom I a II nepôjde. Neviem, ktorý podporovateľ alebo volič SaS by s tým súhlasil.
 
mínus indicator plus

Ja budem rešpektovať zvolenie Lipšica   Ja budem rešpektovať zvolenie Lipšica

za ŠP, hoci nie je môj kandidát. Len nerozumiem niektorým diskutérom. Vo veci trestu za tú tragickú nehodu. Kritici poukazujú na podmienečný trest. Mám chápať kritikov, že sa súdil sám Lipšic a sám si udelil daný trest? Veď vie, ako súdy za birmovaného vyzerali. A čo Skrúcaný, čo exministrov (Černák) syn? Všetci rovnaké nehody, všetci podmienečné tresty. A? Takže treba mať rovnaký meter. Na strane druhej kvality Lipšica ako advokáta práve a len potvrdzuje to, že si ho vybral za obhajcu Lučanský. Tak ako aj MIšíkovú. Obaja odmietli. Aj to mohlo mať vplyv na rozhodnutie Lučanského. Vedel, že je zle a len kvalitný advokát mu mohol dať akútakú šancu. Nemal advokáta tých kvalít, tak to zhodnotil, že niet šance a...poznáme výsledok. Je samozrejmé, že tí, čo sú proti kandidatúre Lipšica na ŠP, lebo politik, boli nadšení, keď kandidoval birmovaný alkoholik na sudcu ÚS, ako politik, samozrejme. Kto zo Smeru vtedy vykrikoval, že politik nemôže do takej funkcie, nezávislej, teoreticky, pochopiteľne, kandidovať? Takže pozor na tých kritikov, pozor! Takže je jasné, kto je proti. A najmä prečo.
 
mínus indicator plus

Áno, asi tak.   Áno, asi tak.

A tak sa, logicky, vynára ďalšia otázka: Prečo strachopudi a "pokakanci" idú do politiky? Chcú robiť pre ľudí, pre Našich ľudí alebo len pre seba? Ak chcú to prvé, tak to je naozaj len pre odvážnych.
 
mínus indicator plus

No...Penta je môj "obchodný"   No...Penta je môj "obchodný"

nepriateľ, všetkému, čo vlastní, sa vyhýbam na sto honov a neutratím u nich ani cent. Napriek tomu ja s väčšinou komentárov p. Tkačenka súhlasím. Nie vždy 100percentne, ale väčšinovo áno. Už som to písal dávnejšie v diskusii na adresu P. Schutza. Obaja sú komentátoru denníka a píšu svoj názor. Nemusia všetkému rozumieť (rovnako ako my, diskutéri), ale názor majú a píšu ho. Súhlasíme OK, nesúhlasíme, treba napísať protiargument. Vždy by malo ísť o trend, zlepšovanie, zvyšovanie kvality. Nie vždy, vlastne málokedy, sa dosiahne hneď maximum. Aj 890 cm Boba Beamona bolo v danom čase neprekonateľných a prešli desiatky rokov a bol prekonaný. Takže ja takto: Všetci kandidáti na ŠP sú rádovo, naozaj rádovo, lepší ako ten predchádzajúci. Takže nasledujúcou voľbou dôjde naozaj k zásadnému zlepšeniu ŠP. Volí parlament, takže je jedno, čo vypisujeme. Keby som bol poslanec ja, dám hlas Šantovi. Poslanec nie som, takže nemám problém s rozhodnutím parlamentu. Ktokoľvek lepší Kováčika.
 
mínus indicator plus

Artur, 2 roky?   Artur, 2 roky?

Voľby 2010 v septembri, zostavenie vlády + klasických 100 dní, máme január 2011 a v októbri bolo to pamätné spojené hlasovanie spískané pod kuratelou SDKÚ. A koniec. Ak privriem oči, tak rok, naozaj s veľkým sebazaprením len rok. Vláda vzniknutá po voľbách 2010 sľubovala, že úplne všetko, úplne, vyrieši za rôčik a potom pôjdu na 3 roky na Bahamy? Alebo ako si to predstavuješ?
 
mínus indicator plus

Problém aktuálnych Kavečian   Problém aktuálnych Kavečian

a iných zimných stredísk nie je to, čo vidíme (to je na inú diskusiu), ale že OFICIÁLNE sú strediská zatvorené. Neoficiálne davy ľudí. Logicky sa vynára otázka, prečo sa tie strediská zatvárali. Alebo inak: Fungujúce vleky a lanovky ( s obmedzeným počtom ľudí na sedačke a pod) a zatvorené bufety (nech si lyžiar donesie z domu ak veľmi chce lyžovať) alebo takto otvorené bufety bez lanoviek a vlekov. Alebo...kombinovať môžeme, že aj lanovky aj bufety alebo bez lanoviek a bez bufetov... Vidí niekto rozdiel (parkoviská plné tak či tak a davy ľudí)? Pretože buď dôsledný lockdown, naozaj dôsledný (zákaz vychádzania týkajúci sa aj pobytu na zasnežených kopcoch) alebo to na kopcoch necháme komplet otvorené. Takto to nie je ani mačička ani psík. Toto bo zámer?
 
mínus indicator plus

Prosím niektorých kolegov   Prosím niektorých kolegov

diskutérov, aby konečne otvorili oči a prestali tvrdiť niečo o nejakom spojenectve či budúcich koaličných partnerstvách len preto, že SaS (ale aj mnohí iní, ktorý SMER a HLAS v žiadnom prípade) sa v nejakých diskusiách zhoduje názorove s HLASom. Zhoda znamená, že majú rovnaký názor na nejaký problém. Nič viac, nič menej. Ja radšej rakovinu ako SMER či HLAS a skutočne to je až citová nenávisť voči niim, ale v mnohom majú pravdu. Ak sa hovorí o Matelkovi, jeho správaní, jeho spôsobe vládnutia a jeho obsesiách, tak pravdu majú absolútne všetci s výnimkou OĽANO (a aj to nie vždy platí). Smer odina majú názor, neodporovať premiérovi a ak problém, mať ho hneď uzavretý. Idú za svojim cieľom a tým sú miliardy z EÚ. A ak majú pravdu všetci, tak sa chcú bratať so SMEROM či HLASom? Zvláštna logika.
 
mínus indicator plus

nyrra, evidentne   nyrra, evidentne

áno. Svojvôľa jediného človeka. Čo nám to pripomína?
 
mínus indicator plus

946437, skús si položiť otázku, koľko   946437, skús si položiť otázku, koľko

zdravia a životov zachrániš, ak 8% ľudí zaočkuješ za 2 týždne a koľko, ak to bude trvať 2 mesiace. Naozaj si myslíš, že to bude rovnaké?
 
mínus indicator plus

ČT dáva množstvo relácii a diskusii, kde   ČT dáva množstvo relácii a diskusii, kde

sa problém vakcinácie rozoberá. Myslím si, že práve vďaka ČT viem o vakcináciii celkom dosť. Keby som mal dať na našu verejnoprávnu TV, tak viem guľové s prehadzovačkou. Zase sa u nás niekto drží mantry, že ak nebude očkovaný 2. raz 21. deň po prvej vakcíne, tak asi skoná alebo skončí naša svojstojnosť a samostatnosť. Je to hlúposť. Na mnohých a mnohých miestach sa rozhodli použiť doteraz prišlé vakcíny na očkovanie. Čím viac ľudí, tým lepšie. Ďalšie vakcíny čoskoro prídu a nebude problém 2: očkovanie, naozaj nezáleží, či to bude 20. deň alebo 23. Toto by sa malo robiť aj u nás. Všetko vrhnúť na očkovanie zdravotníkov a seniorov. Máme vakcíny a tak očkovať, očkovať, očkovať. Len čo príde nasledujúca várka, volať na preočkovanie decembrových a začiatok januárových. A popritom stále a stále očkovať ďalších. Ale keď čítam ako ministerstvo stále len PRECIZUJE poradie očkovania (začalo sa očkovať 27. decembra a už vtedy mala byť precizácia definitívne hotová), tak sa nedá napísať nič iné, než to, že to súdruh minister aj s celým svojim úradom nezvládajú. A ako sa ukazuje, niektoré samosprávy majú navrch. Veľmi smutná vizitka ministra a ministerstva. Timmy, snažíš sa, obhajuješ, ale žiaľ, realita je inde.
 
mínus indicator plus

Takže všetky nasledujúce nové vlaky do   Takže všetky nasledujúce nové vlaky do

roka 2023 prídu na východ. Aha...a na koľko? Na mesiac, aby sa nepovedalo a potom ich stiahnu na západ a inam, okrem východu.
 
mínus indicator plus

Ministri vlády aj parlamentné kluby SaS   Ministri vlády aj parlamentné kluby SaS

a Za ľudí by mali vystupovať jednotne a najmä hlasnejšie. Spoločne tvoria silu, bez ktorej sa Matelko nezaobíde.
 
mínus indicator plus

Hvaran, veď práve. Je to tak.   Hvaran, veď práve. Je to tak.

A tak keď nedostane možnosť povedať svoj názor na vláde, hovorí ho verejne. Konečne.
 
mínus indicator plus

Povedzme, že odmietnutie   Povedzme, že odmietnutie

na základe zákazu advokátky. Čiže príčina = zákaz, dôsledok = odmietnutie.
 
mínus indicator plus

Pán Pado, asi rozumiem, čo ste svojim   Pán Pado, asi rozumiem, čo ste svojim

príspevkom mysleli. A napísali to už aj v tej neskôr zastavenej diskusii aj k článku dnešnom. Nemalo byť spomenuté, že to bol Róm. Rovnako ako sa špeciálne nepáíše, že, napr. Lučanský bol Neróm. Väčšina, či vlastne takmer všetci písali o dvoch momentoch: 1. U daného občana pokuta nie ako trest, ale ako hlboko postihujúca celú rodinu, žiadny výchovný, ale likvidačný prostriedok. 2. Je absolútne nemorálne a neetické dávať komukoľvekza rovnaký priestupok akúkoľvek pokutu, ak naše slávne MV na čele s Mikulcom doterazky nedokázalo postihnúť tie persóny, ktoré sme videli priamo na TV obrazovke bez rúšok a niektorých dokonca vyzývať na ich nenosenie. Od polovice novembra nám prešli 2 mesiace (!!!!) a......NIČ. Absolútna hanba ministra vnútra aj toho, kto si ho vybral, je z Trnavy. Absolútna hanba, nemohúcnosť (alebo obava konať, lebo...?). A pokiaľ minister nevydal pokyn na zastavenie postihov za nepodstatné priestupky do momentu pokutovania "hrdinov" zo 17. 11: 2020, tak na to niet slušného slova. Ale asi je na vine Sulík.
Reakcia k téme: Róm dostal pokutu, no a?
15.01.2021 17:03 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

zlepšovateľ, áno,   zlepšovateľ, áno,

SK 3 000 obetí NA covid, v ČR 13 000 obetí S covidom. Verím, že ten rozdiel medzi NA a S chápeš. Písal som to tisíckrát. S tým našim NA klameme seba a klameme celý svet.
Reakcia k téme: Vakcinácia je hodina pravdy
15.01.2021 13:44 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

To sa dalo (bez akejkoľvek kritiky)   To sa dalo (bez akejkoľvek kritiky)

očakávať. Celá seniorova rodina samostatne začala volať, smskovať a posielať maily. Všetci, veď čo keby. Výsledok sa musel dostaviť. To isté čaká aj SK.
 
mínus indicator plus

Súhlasím s trestným stíhaním.   Súhlasím s trestným stíhaním.

ja absolútne nekonečne nenávidím Smer a jeho predstaviteľov. Nenávisť je pocit. Ale v žiadnom prípade nenapíšem a už vôbec si ani neprajem, aby sa niekto Smerákom niekto vyhrážal smrťou, napísal by som to isté, čo v nadpise. Ja nikdy nebudem priať birmovanému alkoholikovi smrť alebo niečo podobné, v žiadnom prípade. Ja si želám zásah NAKA (pokojne teatrálny), predvedenie v predklone a s rukami v putách, obvinenie a súd. A na súde dostatok dôkazov o konaní birmovaného v rozpore so zákonom a jeho spravodlivý nepodmienečný trest. Toto jediné si prajem. Smrť v žiadnom prípade. Inak sa nesmierne čudujem, že FB takéto príspevky prajúce smrť a podobné, okamžite nemaže a nevymaže aj autora. A ak by chceli, posunúť údaje polícii.
 
mínus indicator plus

Ivarsson, máš pravdu, ale sledujúc   Ivarsson, máš pravdu, ale sledujúc

realitu si skutočne presvedčený, že keď sa urýchli legisltívne konanie, tak už nikdy Cibulkové nebudú? Naozaj tomu veríš? Ja ani trochu. To opantanie mocou a konaním "Ja môžem" alebo "Pre mňa to neplatí" sú si predchádzajúce aj táto vláda úplne rovné, úplne. Jediný rozdiel bude, že skončia bombastické novinárske titulky a bude to na tajňáša. Prečo asi Matelko vykrikoval, že nemá problém so zverejnením zoznamov a zverejnil ich niekto? NIE!!!!!!! Nemať problém a reálne konať sú svetelné roky vzdialené pojmy.
15.01.2021 10:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

1051163, píšeš nepravdy!!!   1051163, píšeš nepravdy!!!

Ak chceš, vyskúšajme si pamäť. Ty napíš svoj názor, ako sa to v tom októbri 2011 stalo a potom ja (tu na diskusiách už snáď po stý raz) napíšem ja. A porovnáme tie naše pravdy. Akurát tie moje sa dajú dohľadať, všetko, čo som vždy a tom povalení vlády písal. Tak čo, skúsiš?
15.01.2021 10:26 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME