Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: lanoes
1 >
mínus indicator plus

Pán Pado, chápem.   Pán Pado, chápem.

Patrí Vám moje veľké ĎAKUJEM. Za nás všetkých, vlastne proti molochu moci úplne bezmocných, ktorý Vám i takým ako Vy tak veľmi fandili. Arogancia moci a nezáujem zaslúžiť si plat daný tými, čo platia dane, zvíťazili. Zatiaľ určite, ale dokedy? Veľa zdravia a pohody.
23.11.2020 17:16 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

SNS mafia bola podmonožina Smer   SNS mafia bola podmonožina Smer

mafia. Väčšinu v koalícii mal SMER, premiérom bol SMERák, takže terminus technicus "smerácka mafia" je správny, nadradený termínu snsácka mafia.
 
mínus indicator plus

dati...evidentne o udalostiach z októbra   dati...evidentne o udalostiach z októbra

veľa nevieš, ak tvrdíš čo tvrdíš. Alebo inak: Skús vysvetliť, ako by si odpovedal (terazky to zoberme tak, že hlasovať musíš, Sulík priznal chybu len v tom, že sa zúčastnili hlasovania a neodišli zo sály, čo by však vládu nepovalilo) jediným slovom ÁNO alebo NIE, ak sú v dotazníku 2 otázky a na jednu chceš odpovedať ÁNO a na druhú NIE. Pretože doteraz to nikto nedokázal vysvetliť (najmä nikto z tých, čo ako také ...tvrdia, že to Sulík povalil), môžeš byť prvý!!!
 
mínus indicator plus

kuhn, presne tak.   kuhn, presne tak.

Prokuratúra nie je parlament, kde sa dá osočovať bez dôkazov (Fico a Matovič, ale aj iní, skvelé príklady), prokuratúra, tá naša, slovenská, je postavená ešte podľa sovietskeho vzoru, kde má takmer absolútne slovo nadriadený voči podriadeným (GP voči všetkým, KP voči tým v kraji, OP voči okresným) a akákoľvek kritika či obvinenie nadriadeného musí byť jednoznačne podložená dôkazmi, dôkazmi, nie prianím verejnosti. Bohužiaľ či chvalabohu. naozaj neviem, ak chceme ostať pri Šantovi, kde tie dôkazy mal brať, na stole po príchode do práce? Od Šeligu podpásovka. A nielen voči Šantovi, ale aj tým predchádzajúcim kandidátom.
 
mínus indicator plus

ta šak to ja, pochopil si to   ta šak to ja, pochopil si to

veľmi správne. Len niektorí diskutéri evidentne nie.
 
mínus indicator plus

Ja stále nechápem jednu vec.   Ja stále nechápem jednu vec.

Na údržbu a rekonštrukciu nemáme peniaze. Ale ak dôjde k havárii a uzatvorenou mosta, nedajbože jeho pádu, a na dôležitej a frekventovanej ceste, tak sa odrazu peniaze na urýchlenú nápravu stavu nájdu. Na jden most, na ďalší aj na ďalší. Odrazu to ide a nekričí sa, že peniaze nie sú. Kde boli tie peniaze dovtedy schované, som dodnes nepochopil.
 
mínus indicator plus

No...pokiaľ odhliadnem od profíkov alebo   No...pokiaľ odhliadnem od profíkov alebo

nadšencov vyznajúcich sa v problematike, je nejaká rodinka potrebujúca dostať sa z ost EU do Dublinu či Londýna za rodinou a späť rieši pri bookovaní letenky typ lietadla a či B737 je práve a len MAX8? A je mnoho a mnoho iných, ktorý sa potrebujú dostať rýchlo z bodu A do bodu B na blízku alebo strednú vzdialenosť a vôbec neriešia typ lietadla resp. jeho špecifikáciu. Ale to najpodstatnejšie a nespochybniteľné sú posádky. Ak do lietadla nastúpia 2 piloti a 4-5 stevardov(stevardiek, tak kde je problém? Čo to budú všetko samovrahovia žijúci svoj osamelý a beznádejný život? Ja keby som si mal vybrať, tak nesmierne rád by som pred letom uvítal kariérny životopis pilotov. Ak medzi nimi bude ktokoľvek s predchádzajúcou skúsenosťou s MAX8 alebo dlhoročná skúsenosť s B737 alebo dlhoročná skúsenosť s lietadlom s baranmi (a nie skákanie z joystickov na barany (z airbusov na boeingy alebo niečo podobné a opačne) a nie je to pilot s krátkymi skúsenosťami predtým lietajúci dlhé roky v ost bloku s metrickou sústavou na budíkoch) absolútna pohoda a kľud pri nastupovaní do lietadla.
 
mínus indicator plus

Práve je Matelko na TA3.   Práve je Matelko na TA3.

Ako inak, opäť a zase SAMOdiskusia. Presne tak ako on kritizoval predtým birmovaného, že nechodí diskutovať s oponentom. A opäť tá jeh mantra, že Sulík niečo sabotoval. Sabotáž je plánovať A a konaním sabotéra sa to A neurobí alebo sa zvrhne na niečo iné ako čisté A. Sulík chcel otvoriť reštiky. Bol to návrh. ten sa nerealizoval, sú stále zatvorené. Tak o akej sabotáži to Matelko stále splieta? Nerobí nič iné, len zhadzuje vinu za nesplnenie sľubu Matelka (plošné testovanie prinesie viac slobody) na iného, nie z OĽANO, samozrejme.
 
mínus indicator plus

ČT je iná liga ako RTVS.   ČT je iná liga ako RTVS.

Iste, dá sa súhlasiť s nekonečným reprízovaním prednovembrových hlúpostí, ale redaktori (za všetkých Řezníček, Kubal, Borek, Dobrovský, Szantó) to sú hviezdy, ktoré by sa nestratili ani v BBC ani inde. Nech rozmýšľam ako rozmýšľam, nikto takého rangu ma v RTVS nenapadá. Podobne vnútropolitickí, za všetkých povedzme Witowská, Železný a mnohí a mnohé ďalšie, vrátane Moravca. Viem si predstaviť taký štvrtok večer 12. november, na JOJ ide Na hrane a miesto Dibákovej by tam bola Witowská. Fico by si ani neškrtol a vôbec by si nedovolil (presnejšie moderátorka by mu nedovolila) hovoriť to, čo hovoril. Moderátor dá otázku a musí odpovedať, také sú pravidlá, diskusiu vedie moderátor, nie politik rangu birmovaného alkoholika. A buď pravidlá rešpektuje alebo tam už bude len tichúčko sedieť alebo odíde. ONo, to politikum tam bude vždy. Aj moderátor je občan, aj on má svoje politické presvedčenie a svoju obľúbenú stranu, ktorú volí. Len to nesmie byť veľmi poznať. Ale musí byť dôrazný a neústupný a nesmie dovoliť hosťovi politikovi aby si sám dirigoval diskusiu tam kam chce. A toto Moravec robí bez ohľadu na stranícke tričko hosťa, hoc jeho politické zafarbenie cítiť je. Stačí si na chvíľu prepnúť o 12.00 na RTVS 1. program a rozdiel v modrátorovi je priam priepastný, tí naši sú zbabelci. Ale chápem a rozumiem, pretože necítia za sebou podporu vedenia, ak je v diskusii niekto z bývalej vládnej koalície.
 
mínus indicator plus

A čo z toho?   A čo z toho?

Budovu bude treba opraviť a znova zariadiť inventárom. Lacné to nebude, takže zo štátneho rozpočtu pôjdu inam ďalšie peniaze. A zrejme zase z kapitoly školstva, napríklad. Toto nebol najlepší spôsob protestu. Ak už sa chceli zohriať pri ohníku, tak treba páliť domčeky tých, čo to svinstvo schválili.
 
mínus indicator plus

terdz, máš pravdu, ale vec má   terdz, máš pravdu, ale vec má

vždy 2 pohľady. Ten tvoj, čo je OK, ale aj ten druhý, pretože len a výhradne v Levi dávajú SOBIE mláďa, čo je tiež OK.
 
mínus indicator plus

Iste, iste.   Iste, iste.

Ale to vôbec nevyvracia rozumný názor, že na testovanie stačil jediný deň. Plošné testovanie, plošné nariadenia a rozhodnutia, rozmýšľať strašne bolí. Stačí sa pozrieť na Matelka a Naďa, ako uboleno vyzerajú. Prečo nie keď im všetci múdrosráči a neprajníci ubližujú a oni sa tak snažia. Som volič tejto koalície, SMER za žiadnu cenu, ale toto plošné paušalizovanie, lebo SMER, už mi skutočne lezie na nervy. Lebo niekto si to slovo zamieňa s vlastnou neschopnosťou a nekompetentnosťou.
 
mínus indicator plus

Prečo?   Prečo?

Ako slovo je to prijateľnejšie ako VUC alebo kraj. Mne osobne sa na tom páči ten historický odkaz. Župan je jednoduchšie a kratšie ako predseda VUC alebo predseda kraja. To snáď uznáš. Je to podobné ako slovo PREMIÉR, hoci všade je to oficiálne predseda vlády. Alebo namiesto slova váda slovo KABINET. Tiež to má historické korene.
 
mínus indicator plus

Nezabudol, videl soja som len pochopil,   Nezabudol, videl soja som len pochopil,

že hovoria o líderstve v slalome, čo je pravda. Veď v inom článku SME tvrdí, že sezóna SP začala dnes.
 
mínus indicator plus

Iný titulok v SME hovorí:   Iný titulok v SME hovorí:

"LEVI, BRATISLAVA. Slovenská reprezentantka PV triumfovala v ÚVODE sezóny v fínskom Levi a dostala sa na čelo priebežného pohára SP..." Čiže podľa SME bol úvod sezóny až dnes, či...?
 
mínus indicator plus

Iste, mne išlo o disciplínu slalom.   Iste, mne išlo o disciplínu slalom.

Aj Peťo Sagan bol tohto roku jeden deň v žltom tričku na TdF. Držím obom Peťom (Peťo, Peťa) prsty v ďalšej kariére.
 
mínus indicator plus

Boris&Brambor šúchajú nožičkami   Boris&Brambor šúchajú nožičkami

(bez irónie) od radosti, že dostali takúto možnosť priniesť domov nejaké peniaze v týchto ťažkých časoch. A Merčiak je rovnako angažovaný už všade v TV a tiež tak prilepšuje rodinný rozpočet, už aj pozvánku na Ples v obere dostáva, už je celebrita. takže oni sa určite vzájomne chváliť budú a nemyslím to negatívne. Ja viem, a aj som to napísal, že si môžem prepnúť, ale chcel som počuť Veroniku. Pred pár mesiacmi dávala ČT staré zápasy našich futbalistov s komentovaním Poláka či Holubca. na obrazovke malo jedno mužstvo loptu, postupne si hráči prihrávali a postupovali smerom k súperovmu obrannému územiu. Komentár len pomenúval futbalistov asi v tejto forme: Valibuk...1 - x sec ticho, Hranostaj...opäť ticho, kým neprihral inému atď. Veď je to TV a čo sa deje, divák vidí. Len na tých vtedy malých, často ČB TV sa nedali rozoznať okamžite čísla hráčov na dresoch. V skratke, nebolo to komentovanie typu paľba info, ktoré Merčiak číta a často mu ujde zásadná zmena na ihrisku, lebo práve niečo napísané čítal či hľadal. TO sa starým skvelým komentátorom nikdy nestalo. Pretože vedeli, KEDY hovoriť a KEDY mlčať a nechať TV diváka sledovať dej na ihrisku. Toto Merčiak, to kedy a kedy, vôbec, ale vôbec neovláda. A pritom nám to exkomentátori vždy to podstatné povedali, ale nezahlcovali informáciami. Boli to umelci komentovania, majstri svojej práce. Merčiak im nesiaha ani po opätok na topánke. A má nepríjemný hlas, najmä keď ho zvyšuje. Ten mal robiť niečo úplne iné ako komentovanie.
 
mínus indicator plus

Pred cca štvrťstoročím mali   Pred cca štvrťstoročím mali

problémy lietadlá L-39 Albatros s titanovými požiarmi. Plášť motora bol z vysoko horľavého titánu a ak došlo pri preťažení (napr. pri akrobacií) k mini priehybu motora, šktrli si lopatky turbíny o plášť motora a došlo k jeho požiaru. Takýto plášť mali všetky motory Ivčenko, ale len niektoré motory sa rozhodli horieť. Dôsledkom bolo niekoľko katapultáží pilotov (vrátane ČR), núdzových pristátí mimo letiskovú dráhu a dôsledkom nesprávneho postupu pilotov aj k strate na životoch. Vždy je to to o zlyhaní techniky ako prvotný jav a ako jav druhotný postup pilotov. A tu už je to vždy otáznik. Tam,kde sa jeden katapultuje, druhý by radšej núdzovo sadal a opačne.
 
mínus indicator plus

počtár, nepolemizujem, máš pravdu.   počtár, nepolemizujem, máš pravdu.

Ale je jednoducho neodškriepiteľný fakt, že technika môže zlyhať, človek nie ( a to sú alebo preto sú, v kokpite DVAJA !!!) a tak je v kokpite práve ten pilot, ktorý je spôsobilý zlyhanie techniky zvládnuť a úspešne pristáť bez straty na zdraví a životoch (viď B777 British airlines tesne pred dráhou po vysadení motorov, byť tak niekto menej spôsobilý či v danej chvíli nespôsobilý - piloti s alkoholom alebo drogami v tele, tak to mohlo vyzerať úplne inak to bola technicky systémová chyba a musela sa riešiť u všetkých B777 a mnohé a mnohé iné podobné prípady).
 
mínus indicator plus

elefon, asi tak:   elefon, asi tak:

Takže pred večerom naplnené stavy zdravotníkov boli, ale až po vystúpení pani prezidentky si to mnohí rozmysleli? Tak si to myslel? Vieš, ono byť premiérom je nesmierne jednoduché. Premiér vymyslí, ale zorganizujte to vy ostatní. Tak to hej, byť premiérom. Ak máš 10 evri, tak si nedáš v obchode do košíka tovar za 20, či ty áno? Takže môže byť nápad, aj pána premiéra, to je OK? ale vyhlásenie obrovskej úlohy až po znalosti všetkých reálií, čiže až bude mať doložené, že kapacity máme na 150 (alebo hocikoľko nad 100) %, čiže aj s rezervou, ak niekto vypadne. Ale niečo také, že vojaci donesú materiál (nie všetok), štát dá policajta a vojaka a ostatné si MUSÍTE zorganizovať sami a za VAŠE peniaze (a nezaujíma ma, kde ich vezmete, dáme vám ich až o mesiac, rok neskôr - nehodiace sa škrtni) to je podľa teba normálne? Znova opakujem to je potom sranda byť premiérom. Ja prihrávam Ficovi 1 a 2. Ja? To nemyslíš vážne, pán premiér si vystačí úplne sám, mňa nepotrebuje. A len po tisícikrát zopakujem: ja si prajem túto vládu, túto, Smer I, II a ani prípadný III v žiadnom prípade. Nespochybniteľne. Ale po tých 10 mesiacoch mám názor, že táto vláda naozaj musí pokračovať celú dobu mandátu, len treba vymeniť premiéra. Patrí to OĽANO, tak nech dajú inú persónu (ale ani Naďa radšej nie). Na SK máme dosť schopných ľudí, ktorí by mohli byť nominantmi na premiéra, nemusia byť v OĽANO. Ja dopredu hovorím, že nemám záujem. Politika je taký chliev, že naozaj nemám záujem.
 

1 >

Najčítanejšie na SME