Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: valsidal
1>
mínus indicator plus

ale teraz   ale teraz

mu tam skočil Mathews na 22 a Avermet na 23. Sagi 24. Kurnik, tým dvom príživníkom niekto prečítal môj príspevok a hned sa to snažia pokaziť. Ale bez ironie, začínam sa báť, že nič z toho.Keby tam vpredu nebol vdPúl, tak dajme tomu, ale silné tímy zastanú, taliani dvaja, asi koniec. No nič držme palce.
 
mínus indicator plus

jasné že vyhrá   jasné že vyhrá

pozerám, a každé kolo ked ukazujú prejazd cieľom, tak je Sagan 22-hý. To už hraničí v rámci peletonu k porušeniu zákonov pravdepodobnosti, takže mi to už vychádza na dve možnosti, obe sú dobré. Bud sa Sagan nudí, lebo je to preňho veget, tak sa takto zabáva , počíta jazdcov ako karty na pokeri a vždy ich 21 nechá prejsť pred sebou. Vtedy to znamená, že má síl na rozdávanie a na konci súperov zahádže roztopenými kúskami asfaltu od zadného kolesa. Alebo nám vyššia moc cez numerologiu naznačuje, že to takto chce niekto tam hore. Lebo 2+2 = 4 (ako štvrtý titul :).
 
mínus indicator plus

a hlavne   a hlavne

boli to nespravodlivé preteky. Ked vyhralo Suzuki, tak naši mali nominovať aspoň Jawu.
 
mínus indicator plus

Ja osobne   Ja osobne

sa cítim ,ako američania po Pearl Harbor. Ti sa ale potom ale naštvali a vinníkov potrestali možno viac ako si zaslúžili. Naši vinníci za marazmus všetkého druhu budú asi tiež bojovať až do konca a obetujú aj nevinných :(.
 
mínus indicator plus

takže 6:5 pre Messiho   takže 6:5 pre Messiho

a kľudne to tak už ostane navždy. Lebo aj ked zrejme nikto nedokáže ťahať na absolutne vrcholnej urovni odskočený od zvyšku špičky viac ako 10 rokov rovnako ako tento párik mimozemšťanov, tak sa to teraz začne trochu točiť, a sa tam prestriedajú ľudia, ktorým vyjde konkretna sezona (individuálne, prípadne v kombinácii s tímovým úspechom ). Nemyslím teraz divné ocenenie aka minuloročný výťaz (zlé jazyky tvrdia, že to dostal len preto, že rozhodovatelia písali na lístočky len iniciály víťaza, a počítatelia vyhodnotili L.M. mylne ako Luka Modrič. Myslím tým ľudí ako Mbape, možno Neymar, možno niekto , koho meno ešte väčšina z nás nepozná (napr. ako A. Fati pred mesiacom ). Ale neverte, klamem. Messi dostane ešte dve ako megastrelec, a najrýchlejší hráč s loptou na kopačke, potom ešte dve na Iniestovom poste, kde bude triafať z polovice ihriska Fatiho hrudník na polceste medzi 16-kou a 5-kou. A potom ešte jednu , nie celkom spravodlivú, ktorú mu dajú za celoživotné zásluhy v roku, ked vyhrá Argentína šťastne World Cup.
 
mínus indicator plus

takže Valverde   takže Valverde

asi konečne skončil. Otázka je či už Enrique rozchodil stratu dcery a dokáže pracovať (myslím, že by pod ním makali ). Ked nie on, či už je čas pre Xaviho. Ale v paralelnom vesmíre by bol megamasaker aj tak Mourinho. To by bol svet hore nohami, ale pozrel by som si to :)
 
mínus indicator plus

Všetko do seba zapadá   Všetko do seba zapadá

Konečne chápem , prečo nevadia tie miesta na tribúne ,odkiaľ nevidieť na hraciu plochu. Bola to skúška neobsadenosti. Navrhujem klub premenovať a presťahovať . Aby ostala kontinuita s históriou ,ale zodpovedajúca reálnej prítomnosti navrhujem nový názov JUGOSLOVAN. Hrali by na nejakom ihrisku z relácie Janky Hospodárovej Frajer na záver. Čiže maximálne jeden rad divakov od hracej plochy po prvý traktor . Pôvodný štadión by ostal ako domovský stánok nejakej politickej strany obľúbenej u terajších návštevníkov na mítingy. Takže permanentky môžu ostať v platnosti. Ale aj tak nechápem. Som fanda ,raz za 20 rokov môžem vidieť fajn zápasy ,ale aj tak ma moje IQ donúti podľahnúť nutkaniu a dodrbať si to. Asi keď si väčší fašoun ako fanda futbalu ,tak sa to inak nedá.
 
mínus indicator plus

system je v tom   system je v tom

, že jednak trochu hyzdiť prestanú, druhak tí najväčší terajší hyzdiči sa zmenia na zberačov- čističov a vyzbierajú to. Osobná skúsenosť z Chorvátska, kde som už cca pred tromi rokmi videl rôzne typy menejpríjmových osôb chodiť okolo pláže s obrovskými vreciamo plnými PETiek. Recyklovali ak koše :). Samozrejme najľahšie, najjednoduchšie a najlacnejšie by bolo, keby sme boli všetci slušní ľudia. A neodhodili mimo koša (najlepšie so správnou farbou ) žiaden predmet, ani velkosti špendlíkovej hlavičky. Naozaj nechápem, čo ľudí núti robiť bordel. Nedá sa správať k tej našej prírode a všeobecne okoliu tak , ako sa správame k nejakému kusu prostredia, ktoré je nám vzácne ? (tak ako snád žiaden zdravo normálny človek neodhodí fľašu, papier, ohorok, alebo čokoľvek iné do postieľky svojho dieťaťa). Lebo zas neverím, že všetok ten bordel v našom okolí narobia len nejakí chorí úchyláci, ktorí za to čo robia nemôžu. Nie, naša spoločná výchova a svedomie je presne v takom stave, ako ukazujú naše lesy, priekopy, alebo chodník pred zastávkou MHD. Ked vidím odpadky vyhodené ešte aj vedľa lavičky na odpočívadle cestou na Bachledku, tak by som najradšej tú fľašu z tej zeme dvihol a napchal do nejakého telesného otvoru náhle zoslabnutého bývalého majiteľa, ktorý ju plnú hore kopcom vláčiť vládal, ale prázdnu dole kopcom ju už dokotúľať do svojho základného tábora nezvládol. Fuj sme humusáci, ktorí si nezaslúžia túto zem, a ktorí si musíme za tento svoj humusizmus draho platiť podobnými akciami ako je zálohovanie. Kde okrem toho , že si nejaké percentá peňazí z tohto kolobehu ulejú Naši ľudia, tak je to vlastne uplne nadbytočná činnosť, ktorá by existovať vôbec nemusela. PS: Samozrejme, z dôvodu, že som si vedomý momentálnej situácie, tak som všetkými desiatimi za zálohovanie, keby sa náhodou z môjho depresívneho príspevku mohol zdať opak :)
 
mínus indicator plus

Vidíš akurát tak   Vidíš akurát tak

,že argumentačne nestíhaš ,tak to vzdávaš. A nemáš gule to priznať (respektíve to že sa môžeš mýliť ), tak vytiahneš nejaké trápne obvinenie z trolingu. Vieš dobre, že troll nie som, vieš dobre že to vidí každý ,kto číta toto vlákno. Len si natoľko namyslený , že sa ti toto zdá najschodnejšie cesta ako z toho von. Ale zasa mi ver, spravil si tým zo seba ešte trošku väčšieho zúfalca ako som čakal.
 
mínus indicator plus

to vážne ?   to vážne ?

Naozaj ti mám vyhľadať v tvojich príspevkoch úseky, kde tu ľudom vysvetluješ, ako je situácia na štadionoch , v ich okolí a celkovo v meste počas zápasov v poriadku a každý sa tam má a musí cítiť bezpečne a šťastne ? Nebagatelizuješ priamo tých dvoch dementov, ale celkovo situáciu na štadione. Ale presne o tom som písal. Daj ešte niečo o čítanom texte... (fajne klišé, neoriginálny človek tvojej virtuálnej povahy to musí mať v šuflíku rovno vedľa trnavského potoka, lacnejšieho chleba a zabudnutých tabletiek ) Možno to bolo na teba ako sám priznávaš pridlhé, ale presne o tomto bol celý môj príspevok. Ze tomu tak nie je, , môžeš ísť aj na tribúnu XYZ na druhom konci od náckov, príjemne tam nie je. Ani na Slovane, ani v Edene (preto som ti opísal túto moju konkretnu skúsenosť, aby si ma neupodozrieval, že sa navážam len do SKBLAVY ). Tehelné pole je doknca špecifické aj v tom, že tam sa tvoje dieťa možno naučí hajlovať aj v loži samotného majitela, to asi od číňana v Sinobo Arene nezažiješ. Ale ty to budeš obhajovať lebo .... (a teraz si možeš znovu prečítať môj prvý príspevok, nech sa neopakujem )
 
mínus indicator plus

ja skusim   ja skusim

si absolutne nekritický ku všetkému slovanistickému (bratislavskému ). Niekto tu kritizuje hulvátov na štadione a ty to bagatelizuješ len preto, lebo je to pod článkom o Slovane. Syn je permanentkár na Slavii. Zobral ma v decembri na ligu. Ziadna trinbuna Sever, normálny stred dlhej strany asi tretí rad od trávnika. Pred nami sedeli (teda väčšinou stáli ) traj típci spievajúci chorály spolu so Severom, Jeden z nich vystrihaný na legiu stál v poltele skoro celý zápas otočený do hladiska , vyvreskoval a hľadal očný kontakt s potenciálnou obeťou. Nebolo mi to príjemné, ale poviem ti, keby bol na zápase aj druhý syn (prvák ), tak odídem a určite tam s ním už nepôjdem . A bál som sa aj o tam prítomného , dospelého. Vonku pred štadionom kvantum takýchto dementov. Ale ty tu každého presviedčaš, že takto to je v poriadku a takto to má byť. Lebo Slovan. A nikomu normálnemu sa nič nemôže stať, každý sa cíti na zápase konfortne a bla bla bla. Ubezpečujem ťa, že nemáš pravdu. Na futbal poniektorých mančaftov je ked nie hned nebezpečné, tak určite nepríjemné chodiť. Slovan, Spartak, DAC aj Slavia so Spartou , či Baníkom patria medzi nich . Normálni fandovia Slavie sa boja, že teraz počas domáceho zápasu s Dortmundom Severania vyvedú niečo také, že Barcelona bude pred prázdnymi tribúnami. Kedže mám lístok, tak to je vdaka mojej aerofobii jedniná a zrejme posledná možnosť vidieť Messiho na živo a veľmi nerád by som o to prišiel. A na forach tamojší rôzni Prešporskí (teda skôr Práglovskí ) presviedčajú zvyšok, že to k tomu skrátka patrí. A ty svojou úchylnou zaslepenosťou to nezmeníš a neobkecáš, milý " Blavácky ", tak ako si neobkecal logično účasti HC Slovan v KHL, alebo čokoľvek iné týkajúce sa Bratislavy. Ty si taký BA nácek, že Kotlebaby sa mohol učiť (aj ked ten je nejako zmetený, lebo ja neviem či si pri hraní WOT vyberá Tigra, alebo T34. U teba je to aspoň jednoznačné. Všetko BA ok, všetko opozitné nok. Nevyzeráš inak ako hlúpy človek, ale toto čo vystrájaš v diskusiách o Slovane a celkovo Blave (dávno si nepísal o riečke pri Trnave ) ťa ťahá veľmi dole.
 
mínus indicator plus

Možno niečo takéto   Možno niečo takéto

Povedala (napísala) Eliška Junková alebo Rudii Caraciola nejakému chlapíkovi ,ktorý im vysvetloval , že o koľko je lepšia bugatka so strechou. Niečo v zmysle, že čo to je za zážitok zo športovej jazdy ,keď nemáš mušky medzi zubami a pol xichtu zamazany od striekajuceho oleja z pod prednej kapoty. Ja predsa uznávam sranda to byť môže (rovnako ako hukot 8- 12 valca,možno ešte vacsia ). Ale podmienka športovej jazdy nie.
 
mínus indicator plus

To ja som hlasoval   To ja som hlasoval

Opačne , a môj hlas má takú váhu ,že automaticky 50 protihlasov nenávratne zmaže :). Inak keď tak pozerám na skupinu Slavie, tak rozmýšľam čo je lepšie. Či schytat to čo oni a tešiť sa hlavne na súpera a mať ako fanúšik malú šancu na radosť z postupu, alebo toto čo má Slovan. Čiže škaredé mužstvá ,šanca väčšia , ale aj vyššia možnosť sa hanbiť. Trojka od Barcelony asi boli menej ako od Wolherblablatonu Inak teším sa na október, keď všetko klapne tak prvýkrát uvidím hrať Messiho na živo.
 
mínus indicator plus

Takže alternatíva ?   Takže alternatíva ?

zdielanie áut je iná téma (mimochodom, som za ). Nedal si žiadnu. Takže neodbočujme, tu sa bavíme o pohone áut. Ale to nevadí, nájdeš sa medzi riadkami pri mojom prvom zavzdušnenom príspevku. Kedže zrejme toho kravosaura na záhrade nezakopávaš, tak si za to, aby múdri tohto sveta začali náhradu pohonov pomocou spaľovania uhlíka začali riešiť až v momente, ked ti na pumpe cvakne pištol naprázdno. Nateraz je pre teba ten vývoj len pi...vina a PR pre amíkov. Potom bude času dosť. Radikál typu, že prestávam chodiť do práce, používať IT a elektrinu nie som . Teda nezačnem na samote chovať kozy ako nejaký amiš. Nie z dôvodu, že by to bol až taký strašný život, ale preto, lebo to nemôžme začať robiť všetci. Je nás totiž 7 miliard a z mne nepochopitelného dôvodu to stúpa. Bud nás zachráni veda a technika (čo už neraz ), alebo bude problem. Po vyčerpaní ropy väčší. Nemám ako tomu pomôcť ja sám inak, ako že zadotujem tento vývoj a budem šetriť zdroje aj životné prostredie najlepšie ako viem. Preto separujem, snažím sa nič nevyhodiť, všetko použitelné použiť.Preto jazdím na hybride a skútri. Preto si v dohľadnej dobe kúpim elektro auto s dojazdom 100 km a max rýchlosťou 80 km /h do mesta a na dedinu. A auto na dovolenku s veľkým dojazdom a maximálkou kľudne budem zdielať (požičovňa ? ). Dalšie auto so spaľovákom (ani hybrid ) už nekúpim). A budem fandiťť a dúfať, aby aj moje drobňáky pomohli vývoju, aby som sa dožil tvojich elektrokamionov, autobusov, lodí, lietadiel, čo ja viem, pohyblivých chodníkov. Mimochodom vo švajčiarsku v jednom lome jazdí veľatonový elektrický dumper,ktorý netreba dobíjať. Hore na kopci ho naložia tonami kameňa, dole kopcom sa rekuperáciou dobije, a hore ide o 50 ton ľahší zadarmo. Niečo ako perpetum mobile na gravitačný pohon. Energia bagra, ktorú minie pri jeho nakladaní (možno tiež elektrický na kabel ) by aj tak vyšla nazmar. Furt dookola štekáte zo sedla toho Pejka na múdreho pána Benza (nemyslím tým seba :) ). Skúsil by si štekať z Pejka na pána Forda v 30-tych, alebo Shelbyho v 50 rokoch. By ti dala spoločnosť, vtedy už chápal aj priemer, čo je lepšie. Tak ešte chviľu vydrž, ver, že to ide tentoraz ešte rýchlejšie, dokonca rýchlejšie ako stíhaš pobrať.
 
mínus indicator plus

páči sa mi   páči sa mi

ako ty si stojiš za svojimi názormi (bez ironie ). Nepovolíš a nepovolíš. V hokeji velebením a obhajovaním logična účasti Slovana v KHL až do prvého vylobovaného zápasu s Košicami v tej sedlackej minilige. Vo futbale zrejme vydržíš až do zabasnutia Kmotríka a vyschnutia peňazovodov smer balkan na treťotriednych Ičov a Ivičov. Ty musíš byť mladý Kmotrík, alebo mladý Siroký. Aj ked musím uznať, že písanú formu máš inteligentnejšiu ako hovorenú. PS: Ani mi veľmi nevadí, že zápas nepôjde. Aj tak som sa nevedel rozhodnúť, či fandiť slovákovi Greifovi, alebo slovákovi Stochovi.
 
mínus indicator plus

presne ako   presne ako

Porsche do terenu.To nechce nikto. Len nechápem, že tie tri na celom svete predané Kajeny sa všetky motajú v mojom okolí. Asi nejaká blízko bývajúca sekta vykúpila celú produkciu. Celkovo nechápemtie petrolhead hejty proti elektroautám. To čo ako chýba Poršáku s výkonom 360 kw oproti benzinovému ? Zrýchlenie, max. rýchlosť, jazdné vlastnosti ? Bez zvuku (aj mne sa páčia zvuky superšportov ) sa nedá jazdiť? Ked čakáš na MHD, tak sadáš len do busu? Električku, trolejbus, metro vynechávaš ? Vlak len dieselový, prípadne parný ? Ked sa porieši rýchlosť nabíjania, že 400 km potrvá ako tankovanie s malým pressom, tak je hotovo, a budeš v tom sedieť aj ty. Ked Karl Benz rapkal na svojom prvom benzínovom približovadle svojou maximálkou rýchlej chôdze , aby stihol zatváraciu dobu najbližšej drogerie, kde si chcel kúpiť petrolej na cestu domov, tak furmani pijúci pivo v miestnej krčme ho tiež isto hejtovali, že ich Pejko sa napasie sám hned vedľa šenku. A preto jeho kostitras nemá žiadnu budúcnosť. No a vidíš aký bol vývoj, až ho pomaly sínusoida z vrcholu (ktorý ešte obhajuješ ) pomaly púšťa dole , až do podoby Pejka za šenkom. Vývoj, ktorý teraz fičí zaisťuje, že všetci , ktorí nie sme v dôchodkovom a preddôchodkovom veku elektro ešte stihneme. Samozrejme okrem tých, ktorí si za domom zakopávajú čerstvé dinosaury (dobre, ked nezoženú, tak stačí aj kravy ), aby mali benzín aj jeho praprapravnuci. Výroba a uskladnenie elektriny sa vyrieši, musí, ked vážne nechceme nabrať smer Pejko, jaskyňa, strom. Dopadá to na zem v rôznych , málo nevyužitých formách na gigawaty každú sekundu. Vedia to iní inžinieri a majitelia priemyslu, ako sme my tu za klávesnicami. No a ten najnovší spôsob hejtu, ktorý pomaly nahrádza dojazd a dlžku nabíjania, ktoré sa brutálne zlepšujú do využitelných čísel , čiže mučenie detí pri ťažbe lítia tiež poprosím len od ľúdí, ktorí pri odpisovaní nepoužijú litiovú baterku v mobile, alebo notbuku. A to sa tiež porieši, bud to nebude litium, alebo sa bude ťažiť inak. Videl si, ako vyzerá okolie uholnej bane, alebo ropného poľa ? Teda hlavne ako vyzeralo aj v europe v začiatkoch tohto priemyslu ? Ako tam makali rôzne hladné čenkovej deti ? Problem ťažby litia nie je v litiu, ale v ľudoch. Tiež by sa to malo zmeniť, ked chceme prežiť na tejto planete. Ludia pochopte, akýkoľvek ropný zlom si vyguglite, akokoľvek daleko ho posuniete, niečo sa vymyslieť musí a nebude čas s tým začať , ked arab zahlási fajront, posledný galon, alebo američan vyžmýka poslednú bridlicu priamo zo stredu zeme. Ja mám tolko rokov, že by bolo lacnejšie jazdiť benzinom do konca života. Ale mám rád svoje deti, aj vnukov a pravnukov, ktorých ešte nepoznám. A život ako v postapokalyptickom MadMaxe by som im nerád doprial.
 
mínus indicator plus

Tie Jumba   Tie Jumba

padaju, a padaju. Sarcasm off
 
mínus indicator plus

išiel som ráno   išiel som ráno

okolo deviatej smerom od HU hranice na KE. Na kruháči čaňa-haniska ma policajti nepustili rovno, že smrťák a neprejdem (ani na moto ). Takže som do mesta išiel okolo Steelky ku Optime.Dajme tomu, že logické Asi o pol jedenástej som sa vracal , a odkláňali to na súbežnú R4. Inak nehodu bolo pekne hned z nájazdu vidieť, že čelovka z kamionom. Ten spôsob odklonenia som nepochopil z dvoch dôvodov. Prečo policajti nestáli už hned za Sebastovcami, aby odklonili ludí , ktorí o nehode nevedeli idúcich do Cane cez Valaliky (obchádzka nulová v kilometroch , len pomalšia cesta kvôli dedinám ) ale nechali ich isť až do Kechneca po dialnici a odtial sa vrátiť na Caňu, čo mohlo byť aj 15 km navyše. A ešte že ako je dnes vyriešený tento odklonený prejazd spoplatnenou cestou tými, ktorí nemajú známku ( vrátane cudzincov). Neviem, či sa taký čas skrátka vypnú, alebo ignorujú kamery, ale isté je, že keby som dnes išiel nie na moto, ale autom, tak by mi nebolo všetko v najbližších týždňoch jedno, a poštu by som otváral s bobkami, kedže známku nemám.
 
mínus indicator plus

Raz som sa to tu už pytal   Raz som sa to tu už pytal

Aj som dostal nejaké odpovede ,ale priznám sa furt mi to nejde do hlavy. Ako sám píšeš , Ewan odpadáva zo špurtérov v kopcoch ako prvý. Ako je to možné , keď má parametre Quintanu ? Výšku aj hmotnosť . Vtedy mu tu poniektorí odpísali niečo o rýchlych svalových vlaknach ,atď. Ale tie snáď majú aj ostatní špurtéri ,či ? Pripustme , že je najrýchlejší ( čo teraz dokázal ) ,lebo je taký extra talent, že skrátka tie pedále dokáže roztočiť vyššou frekvenciou ,že tá jeho smiešne nebezpečná poloha skokana do vody mu v tom pomáha. To ale nevysvetľuje , prečo sa mu jeho 60 kg vynáša hore kopcom ťažšie ,ako Greipelovi 80. Je o tom nejaký článok, alebo niečo na nejakom extra cyklo portali.,kde na to ľudia ako ty alebo Luqi narazili? Fakt to nechápem,ale by ma to zaujimalo. Ten C. Ewan totiž vyvracia všetky axiomy, aká fyziognomia nemá čo vyhrávať na Elizejskych poliach a naopak má vyliezť na Mont Blanc s Bernalom na ferovku.. No a ešte ku všestrannosti Sagana. Jasné vie aj to ,aj to. Ale nepovysil význam slova všestrannosť tohto roku Alaphilipe na celkom inú ( skoro až Merkxovu) úroveň , keď v jednom roku vyhrá klasiku pre špurtérov M-SR a o pár mesiacov nabije časovkárov na TdF a ešte si to rovnocenne rozdáva s vrcharmi cez celé Pyreneje a až na poslednú chvíľu ho zlomia Alpy ? Ale zlomia tak , že skončí 5 ( slovom piaty ) v celkovom poradí ? To už čo je toto, kto naposledy toto vystrájal ?
 
mínus indicator plus

Vie niekto   Vie niekto

,aký bude limit pre špurtérov ? A či to vyzerá tak,že to budú kvôli skráteniu mať ľahšie stihnúť, alebo naopak ťažšie, keď hrozí , že si pavuci dajú tých 50 km na stojáka plnou rýchlosťou celý kopec hneď od štartu ? Viac hrozí , že tento vývoj nepustí do Paríža ani Sagana ,alebo že mu naopak pomôže a v nedeľu bude potrebovať prespurtovat maximálne Mathewsa, lebo čisté rakety Viviani,Ewan a Groenewegen skončia dnes v buse ?
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME