Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Jena Sakirova
1 >
mínus indicator plus

:-)   :-)

Slovenská náruživá spravodlivosť. Odzbrojená.
Reakcia k téme: Hruška pustil Trnku
18.01.2020 5:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Vďaka za reakciu   Vďaka za reakciu

Ešte sa mi nestalo, že by mi niekto zareagoval na koment po 7 rokoch. Žeby sám pán exnovinár? PolyBios - človek viacerých životov.
 
mínus indicator plus

To je...   To je...

No name
08.01.2020 3:30 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Super koment!   Super koment!

Normálne sa teším, keď nájdem v diskusiách jedinca s triezvym uvažovaním, ktorý dokáže mať nadhľad a tiež si udržuje zdravý odstup od čierno-bieleho videnia sveta. :-)
07.01.2020 20:36 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

:-))))))   :-))))))

Alebo sa tomu hovori: "Vodu káže, víno pije." Alebo tiež: "Čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi." Autora asi trápi, aby v našej krajine pred parlamentnými voľbami nenastali po posledných udalostiach vo svete protiamerické nálady a neovplyvnili tak výsledok volieb. Čo je celkom pochopiteľná obava. Ale napísať tak stupídny komentár s odkazom pre ľudí, aby zachovali pokoj a nemali názor, je viac než zúfalstvo. A slovenská ovčia nátura sa prejaví okamžite po prečítaní a začne súhlasne pritakávať štýlom: "veľmi trefné", "fakt trefné", "super", "veľmi pravdivé". Ešte raz, autor vyzýva ľudí, predpokladám, že všetkých ľudí ako politikov tak aj občanov tejto krajiny, aby nemali názor. Chápem, že žijem v krajine, kde už ľudia začínajú mať vážny problém s pochopením písaného textu, ale fakt im tu stačí čokoľvek podhodiť, aby začali súhlasne blekotať? Nemám slov. Aj voľby či referendá sa dajú vnímať ako vyjadrenie nášho názoru, nášho postoja, našej predstavy o ďalšom smerovaní tejto krajiny. Takže zakážeme im aj tie? Alebo dovolíme voliť len tým so správnym názorom? A to je aký? Kto ho určí? Médiá? Mienkotvorci? Politici? Kňazí? Oligarchovia? Sponzori? Kto?
07.01.2020 20:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Snaha o usmernenie národa k nevedomosti   Snaha o usmernenie národa k nevedomosti

Najsmiešnejšie na tom je, že sám autor článku si o tejto téme nič nenaštudoval, len sa nám sem prišiel vyžalovať, že o nej vlastne nič nevie, ale to mu nijak nebráni zaujať v tejto veci rázny postoj s úprimnou radou do života: "Zachovajte pokoj a nemajte názor." Akú pridanú hodnotu majú takéto duchaplné články pre čitateľa denníka SME, ktorý je ešte stále ochotný si každoročne predplácať jeho obsah a ako bonus musí strpieť aj takéto nebetyčné múdrosti od snaživých manipulátorov?
06.01.2020 3:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Teológ sa nám pomiatol   Teológ sa nám pomiatol

Z komentárov prešiel na rozprávky na dobrú noc.
Reakcia k téme: O medveďovi Kamilovi
06.01.2020 1:46 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nemajte názor ???   Nemajte názor ???

"Nie je hanba nevedieť, hanba je nevedieť a napriek tomu mať názor." O čom to ten frustrovaný mudrlant točí? Prečo by človek nemohol mať názor? Na čokoľvek. Na akúkoľvek udalosť. Každý má predsa právo na názor, dokonca aj na jeho slobodné vyjadrenie - vyslovenie či napísanie. Mať názor nie je len výsadou múdrych ľudí. Názor si môže dopriať aj nezorientovaný jedinec. Aj ten, čo vychádza len zo svojioch pocitov. Nik nemá povinnosť mlčať, ani sa hanbiť za svoj názor, ani sa nemusí snažiť ho radšej nemať, keď nie je podložený vedeckými štúdiami či titulmi. Ľudia, doprajte si slobodu názoru. Majte názor, ktorý si možno pod vplyvom nových poznatkov a nových informácií upravíte, polemikou vykrešete, časom možno utvrdíte alebo aj vyvrátite, ale rozhodne sa nebojte názor mať. Nechať si ho priniesť kýmsi na tácke a osvojiť si ho ako svoj vlastný, ako jedinú nespochybniteľnú pravdu, je presne to, čo sa od ovčieho stáda očakáva. Byť poslušné, zachovať pokoj a príliš nepremýšľať. Nezaťažovať sa myslením. Ktosi múdry to rozlúskne za nás. Pasivita, letargia, pokoj a odovzdanosť. Len nemyslieť! Len nemať názor! Lebo ako nás mysliteľ vo svojej hlbokomyselnej filozofickej úvahe vystríha, je hanbou mať názor, keď o svete nič nevieme....
06.01.2020 1:30 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Vízia budúcnosti   Vízia budúcnosti

Ako kamošku domácej pani, pomocnicu v domácnosti, kým sa manžel nevráti z práce domov. Skvelá predstava budúcnosti. Autentický muž ako hlava rodiny, oplodňovač a neškodný muž v ružovom tričku s nalakovanými nechtami ako pomocnica v domácnosti.
 
mínus indicator plus

:-)   :-)

Aj ja Tebe. :-)
10.02.2018 12:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ale nepovedz   Ale nepovedz

Ja som len nestranný pozorovateľ. :-)
10.02.2018 11:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

...   ...

Pri svojej beznádejnej snahe o mienkotvornosť asi ťažko. Cynizmus už vyšiel z módy. Ale na východe možno ešte letí.
 
mínus indicator plus

Emócie vládnu svetom!   Emócie vládnu svetom!

A prečo by MH nepísal takéto kontroverzné a vyrývačské komentáre, keď sa mu tu zlietne takéto množstvo rozhorčených diskutérov? Dokonca sa unúval aj sám politik spomenutý v nadpise, ktorý mu tu prišiel inteligentne "argumentovať" pesničkou. Ako malé deti. Ktorý z chlapčekov ďalej dociká... Čítanosť zaručená, búrlivá diskusia spustená, provokujúci teológ zviditeľnený, naoko liberálny politik tiež. Síce celé trapnučké, ale aspoň sme sa všetci pobavili. Tak klasicky, na slovenský spôsob. Ako keď spolu zasadli a v živej diskusii na spôsob reality show si šli vyargumentovať svoj názorový spor. Dosť lacné PR. Také prvoplánové. Plytké. Gýčové. Ale keď sa nájdu senzáciechtiví diváci, čitatelia, diskutéri či novinári, ktorí sa chytia na udičku, prečo by sa takto infantilne chlapci nepopredvádzali, keď majú svoje vďačné publikum? Pozornosť sa dá pritiahnuť na veľa spôsobov. Títo dvaja sú veĺmi hraví jedinci, tak to skúšajú takýmto "kabaretom". A všetci sú spokojní. Len voliči rozhorčení. :-))))
09.02.2018 23:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

:-)   :-)

Snáď sa tam nejaký kompetentný aj kompletný medzi kandidátmi objaví. Držme si palce.
 
mínus indicator plus

:-))))))   :-))))))

Ale to by musel byť autentický kresťan a takého na sklade nemajú.
 
mínus indicator plus

:-)   :-)

Robiť si srandu nie je nedôstojné. Srandovný by si bol, keby si ho fakt volil. Hoc aj z recesie.
 
mínus indicator plus

:-)   :-)

Ty žiješ v tak jednoduchom svete, kde to funguje tak, že politik po odchode z jednej strany do druhej si so sebou automaticky berie aj všetkých svojich doterajších voličov? Je s nimi už naveky nerozlučne spojený? Čiže keď si novozaložená strana takýmto spôsobom naberie ku sebe prekrúžkovaných politikov, tak jej stačí už len nasčítať si, koľko každý z nich priniesol do strany voličov? Akou masou voličov zrazu zapalavil túto stranu? Nie, vôbec nie. Takto to vôbec nefunguje. Ľudia volia v prvom rade stranu podľa svojej hodnotovej orientácie, podľa programu, podľa postojov jej najvyšších predstaviteľov až potom si z nej vyberú pár výraznejších politikov, ktorí ich dokázali zaujať, čímsi osloviť. Ak sa z tejto strany jeden z nich trhne, neznamená to, že celé stádo tých, čo ho zakrúžkovali ide za ním aj do strany s hodnotovo inou orientáciou. To je čistý blud.
 
mínus indicator plus

:-)   :-)

Ja by som zas povedala, že nám tu chýba skutočná stredo-pravá konzervatívna strana. Čosi ako bolo kedysi SDKÚ. Strieľa sa tu naslepo a národ si žiada niečo konkrétne, niečo celkom iné, ako sa nám neustále dáva do ponuky. Aj krajčír si najprv človeka zmeria, oboznámi sa s jeho požiadavkami, s jeho vkusom až potom mu začne šiť šaty. Na Slovensku sa najprv ušijú šaty, aj to dosť nevkusné a potom sa doň ide nasilu vtesnať človek. A ešte sa ho krajčír snaží presvedčiť, aké sú perfektné, ako mu padnú, ako s nimi má byť spokojný, hoci mu v skutočnosti vôbec nesedia.
 

1 >

Najčítanejšie na SME