Utorok, 12. november, 2019 | Meniny má Svätopluk

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Numero_uno
1>
mínus indicator plus

 

Oktagon ukázal pre mňa po športovej stránke nepochopiteľné, ako môže Pešta ako bývalý zápasník UFC, ktorý mal síce bilanciu 1-4, ale on bojoval proti Lewisovi, Tyburovi alebo Oleyinikovi, hlavne prví dvaja boli top fightery UFC a tu hanebne prehrá s Martinekom (jemu všetka úcta k výbornému výkonu), pretože ho podcení alebo čo to bolo, ani Martinek po zápase nechápal. Attilovi som tak veril, že som si naňho stavil, čo nerobím a zarobil mi 13 eur (thx), dať na šampióna Bellatoru kurz 3,15, no comment...
 
mínus indicator plus

 

Tak ako píšu predpísači :), toto oslabuje opozíciu a nahráva zaprdeným smerákom. Neviem načo majú stanovy schválené ich kongresom, či je to len zdrap papiera alebo ich nikto nečíta? Len som to prebehol, mohol som to vyhodnotiť nesprávne, ale podľa Čl. VI ods. 2 druhá veta stanov: "V naliehavom prípade môže predseda zvolať mimoriadny kongres.". Zjavne to Sulík tak vyhodnotil, ok ak s tým niekto/niektorí nesúhlasí/ia, tak nech postupuje/ú podľa Čl. X ods. 1 alebo ods. 2 stanov a obráti/a sa na Rozhodcovskú komisiu. Alebo priamo podajú podnet na Republikovú radu s požiadavkou na vylúčenie člena. Ak som to nenapísal správne ospravedlňujem sa, ale takéto mediálne riešenie sporov je road to perdition.
 
mínus indicator plus

 

Sorky malo tam byť "umožnil jej vstup na pracovisko, a oznámil túto skutočnosť telefonicky alebo písomne".
 
mínus indicator plus

 

Ak môžem autorovi tohto článku odporučiť, tak nech sa dopýta na skutočne odborný názor nejakého právnika, stačí, aj keď učí na fakulte pracko (tým nikoho nepodceňujem, tiež som bol učiteľ). Rovnako odporúčam dotknutej pani sekretárke, aby obetovala svoj čas a peniaze a obrátila sa na nejakého advokáta. To čo jej poradila úradníčka z Inšpektorátu práce, aby sedela na lavičke počas pracovného času, keď je uzamknutá miestnosť a zamestnávateľ evidentne nemá záujem jej prideľovať prácu svedčí, tak o jej neodbornosti. Podľa môjho názoru, pani sekretárka nemusí sedieť na lavičke, pretože zamestnávateľ jej odmieta prideľovať prácu, čo preukazuje svojim konaním a nie je veľmi pravdepodobné, že by bol ako žalovaná strana pri podaní žaloby o neplatné skončenie v spore úspešný - aj keď je zaprdený smerák :) (uľahčím prácu právnemu zástupcovi pani sekretárky, nenašiel som síce žiadny rozsudok NS SR - aj keď prisahal by som, že som ho čítal, ale tak aspoň jeden z kraja KSTT/9CoPr/3/2018 a jeden z okresu 6Cpr/3/2012). Pani sekretárka nech písomne vyzve zamestnávateľa, aby jej začal prideľovať prácu a umožnil jej vstup na pracovisko, a to telefonicky alebo písomne, v opačnom prípade má jeho konanie za prekážky v práci na jeho strane (poštou doporučene s doručenkou do vlastných rúk). Nepoznám samozrejme bližšie okolnosti, preto skutočne odporúčam obrátiť sa na advokáta, ktorý si to prejde a poradím Vám presne. Hádam som aspoň trochu pomohol.
 
mínus indicator plus

 

Ja by som tiež pridal názor na herecké obsadenie, podľa mňa by bol top Geralt Mads Mikkelsen (tak nejak som si ho predstavoval, keď som čítal knihy) a ako Yennefer Eva Green (podľa mňa jej reálna kópia), Freyu Allan trafili ako Ciri super. Cavill mi nesedí, podľa mňa je príliš osvalený a vyzerá mlado, to isté Anya Chalotra. Ale tak verím, že to bude kvalitný seriál (dufám, že lepší ako 8. séria GoT).
 
mínus indicator plus

 

Treba byť opatrný, lebo aj Pavol Rusko išiel ako kvázi úspešný podnikateľ do politiky a ak sa nemýlim tak rádovo majetnejší ako pán Truban a nedopadlo to vôbec dobre. Však uvidíme, ale 29.02.2020 treba ísť voliť a konečne zmeniť tento politický marazmus, čo nám tu vládne teraz.
 
mínus indicator plus

 

Vzhľadom na dve tretiny otázok, ktoré kladiete Marekovi Hovorkovi a sú len o Jagrovi, nebolo by lepšie urobiť rozhovor priamo s Jágrom? :)
 
mínus indicator plus

 

Na jednej strane chápem členov Ústavnoprávneho výboru, aj kapitán to dal za 3 roky, je to trochu odstrašujúce. Na druhej strane nechápem prečo advokátska komora nelobuje za opätovné zníženie hranice na 3 roky a radšej nech sú prísnejšie skúšajúce komisie, čo sú aj tak (v niektorých prípadoch si však hovorím, že ako na koho), členovia sa nesťažujú na akútny nedostatok koncipientov, úprimne ktorá koncipientka chce muklovať 5 rokov?
 
mínus indicator plus

 

Len pre zaujímavosť: Jedna vec je aké máš tituly, druhá vec ako ťa má niekto oslovovať, kedže máš "PhD." a pravdepodobne nemáš vedecko-pedagogický titul "docent" alebo "profesor", tak si nositeľom akademického titulu "doktor" a tak by ťa mali aj oslovovať (§ 54 ods. 15 zákona č. 131/2002 Z. z.). V praxi to aj tak nikto nepozná, oslovujú ťa podľa toho čo máš pred menom.
 
mínus indicator plus

 

Diplomová práca je v zmysle § 53 zákona č. 131/2002 Z. z. aj súčasťou doktorského študíjneho programu. no offence
 
mínus indicator plus

 

Vážení, nepropagujte tu nejaký Oxford, keď môžeme získať "NBA" titul aj v Prešove za 2500 eur a finančne podporiť domáce vysoké školy a ich pedagogický zbor, nemáte v sebe národnú hrdosť. :D just kidding...
 
mínus indicator plus

 

No nechcem mudrovať, tejto problematike sa už moc nevenujem, ale zatiaľ takáto úprava je zrejme len v štádiu "rozpracovania" alebo "VPK" na MPSVR, pretože neviem o tom, že by bola zverejnená hoci len predbežná informácia na slov-lexe, ale možno som to len prehliadol. Možno práve preto k nej nie je nič konkrétne ako pri 13. plate :)
 
mínus indicator plus

 

Príklad, ktorý si použil s kvapavkou je nereálny, pretože v zmysle § 13 ods. 1 zákona č. 122/2013 Z. z. tvoj zamestnávateľ nesmie takýto údaj spracúvať, výnimka by platila len v prípade § 14 písm. f) tohto zákona aj to nie z pozície tvojho zamestnávateľa, ale poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Viem kam si to smeroval, ale aj keď sa to nezdá, tak práve vymedzenie osobného údaju je kľúčové, je podľa ECV osoba vlastníka určiteľňá, ak áno, tak by to mal byť osobný údaj, ak nie, tak nie je. Ale z vlastnej skúsenosti poviem, že ak nie je čas žiadať úrad na ochranu osobných údajov o stanovisko, samozrejme písomné, tak by som sa z právnej istoty priklonil k tomu, že sa jedná o osobný údaj, žiadna firma nepotrebuje opletačky s úradom - stojí to čas a peniaze alebo byť žalovaná (lebo aj taký horlivci, čo ich podávajú sú) ako hovorí advokátka z partie Charlieho Brauna :). Ale nechcem mudrovať, každý má svoj pohľad a world peace.
 
mínus indicator plus

 

Akadémia policajného zboru s určitosťou 100% nemá právnickú fakultu. Titul JUDr. môžu udeľovať aj na Akadémii Policajného zboru, ale len získanie tohto titulu neznamená, že si získal odbornú spôsobilosť právnika, predpokladom je absolvovanie magisterského štúdia na právnickej fakulte. Absolvent Akadémie policajného zboru aj keby získal v rigoróznom konaní titul JUDr. nemá odbornú spôsobilosť právnika - nemôže byť koncipient, nemôže byť VSÚ, nemal by zastávať ani iné miesto, kde sa vyžaduje právnické vzdelanie. Týmto ťa nechcem poučovať, len som chcel poukázať na skutočnosť, že JUDr. absolventa APZ sa nerovná právnickému vzdelaniu.
 
mínus indicator plus

 

No ohľadom toho vzdelania to nie je celkom tak, keď niekto vyštuduje akadémiu policajného zboru, tak sa nestane právnikom, rovnako ako keď niekto vyštuduje právnickú fakultu, tak sa nestane policajtom. Ak si neabsolvoval magisterské štúdium na právnickej fakulte, tak nemôžeš vykonávať právnické profesie.
 
mínus indicator plus

 

Nerozumiem tvojej otázke, ci mi vadí Bugár alebo Fico alebo Danko, o tom vôbec môj príspevok nie je. Ale keď sa pýtaš, tak áno, vadí mi ich politika, ale to neznamená, že budem voliť Kotlebu, lebo všetci ryžujú alebo kradnú.
 
mínus indicator plus

 

Ja som tú debatu tiež pozeral, musím povedať, že Strižinec urobil dobrú prácu ako moderátor, nebál sa, bol zdravo drzý. Čo sa týka remízy, tak to ani náhodou, bolo jasne vidieť, že ĽSNS nemá žiadnu koncepciu, žiadnu víziu, vysvetlenia Uhríka vo vzťahu ku zastávaniu dvoch funkcií (VÚC + parlament), vzdaniu sa príspevku zo štátneho rozpočtu za volebný výsledok, k nemožnosti čerpania prostriedkov z eurofondov (nelegálne zamestnávanie), rasistické vyjadrenia ich poslanca, boli absolútne sorry za výraz, ale "úbohé", však ho Galko dával argumentačne dole ako malého chlapca.
 
mínus indicator plus

 

No ako hrali, tak ako najlepšie vedeli, či si mal dojem, že niektorý z našich hráčov na ihrisku ten zápas vypustil a nedal do toho 100%? Žiadna hanba pre nás, nebol to podstatný zápas, tak tréner postavil menej skúsených reprezentantov (ten Greguš bol asi moc nervózny, lebo dosť kazil) a tí nezískali ani bod, no a čo ideme ďalej a uvidíme proti Ukrajine. Som toho názoru, že to bude úplne iný zápas.
 
mínus indicator plus

 

Keď som pozeral na ceny lokomotív http://www.atlaslokomotiv.net/... tak jedna lokomotíva stojí 5 mil. eur, náklady na bezplatné budú možno okolo 30 miliónov, nie je lepšie kúpiť radšej lokomotívy, ktoré sa pri ceste z Košíc do Bratislavy nepokazia 150 krát? Obdobne neviem koľko stoja vozne, ale tak nech je to okolo 300000 mohli sa radšej kúpiť nové vozne... Mne staré vozne moc nevadia, ale je pravda, že toalety sú strašné (hlavne pre ženy peklo) a občas dosť smrdia.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME