Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Flok
1 >
mínus indicator plus

Podľa   Podľa

môjho názoru je tento článok len ďaľším vykonštruovaným problémom Fica. Pretože nehovorí nič iné ako vždy hovoril. ÚS SR je stále nefunkčný a nie je schopný rozhodovať v pléne a ani nerozhoduje. Len tak sa mohlo stať, že ústavné sťažnosti na voľbu Čaputovej tam stále ležia. Zdá sa, že nikomu nie je jasné ani to, koľko kandidátov by malo byť zvolených. Takéto mediálne manipulácie nie sú nič nové a zažívame ich aj v prípade Kisku, keď nikto nechce napísať pravdu ako to bolo s jeho daňovými podvodmi. Ten prvý nemal vôbec nič s kampaňou voľby prezidenta. Podobne to bolo aj pri Kuciakovi. Osobne mi to je jedno, len nemám rád keď niekto chce zo mňa robiť hlupéka. Toto je múj názor, ktorý nikomu nevnucujem.
 
mínus indicator plus

Ešte raz   Ešte raz

dodám. Neviem čo Pelle zbytočne mudruje. Prečo by to muselo byť najneskoršie na jeseň? Smer si musí urobiť poriadok vo vlastných radoch a zbaviť sa rôznych indivíduí ako Maďarič. Ten veľmi rýchlo zabudol, že preferenčné hlasy dostal ako kandidát Smeru. Samotný Pelle urobil a robí spústu chýb a nie je noc dôveryhodný. Úplne dojemné bolo ako bral vážne tie prieskumy, ktoré mu ukazovali. Konečne by mali začať v Smere využívať to právo na odpoveď. A mebáť sa vyhrať budúce parlamentné voľby a priznať si hrubú chybu, ktorú urobili po smrti Kuciaka keď podľahli výmyslom médií. Nepochybujem o tom, že voľby vyhrajú, ale musia sa vrátiť k socdenáckym hodnotám. A Pelleho k tomu určite nepotrebujú. Toto je môj názor, ktorý nikomu nevnucujem.
 
mínus indicator plus

Len ešte   Len ešte

dodám, že Čaputová robí zatiaľ tajnost so svojimi poradcami a zrejme je medzi nimu už dávno aj Mazák. Však to nebude pri jej rozmýšľaní nič prekvapujúce. Osobne očakávam nové prezidentské voľby, pretože ÚS SR musí vyhovieť podaným ústavným sťažnostiam. A to bude dobré, pretože tie posledné boli úplne pomýlené. Ani jeden z kandidátov nemal žiadnu politickú prax, čo by mala byť bežná požiadavka na kandidátov. Lenže to sa musia navrhovatelia zobudiť a nenavrhovať populistické riešenia. Doplatili sme na to pri Kiskovi a doplatili by sme aj pri Čaputovej. I keď je to veľmi príjemná dáma, ale nemá základné pilitické predpoklady. Spasitelia nám nepomôžu. Toto je môj názor, ktorý nemienim nikomu vnucovať.
 
mínus indicator plus

Podľa   Podľa

môjho názoru to dnes bola veľmi slabá relácia. Dokonca moderátor ani neumožnil účastníkom dávať si otázky. Čudné. V podstate sa riešila len otázka zmena šéfa strany Smer SD, ako keby to bolo najdôležitejšie v súčasnej dobe. A dokonca je snaha robiť podstatné závery z nepodstatného výsledku volib do Europarlamentu, kde Smer získal o 1 mandát menej pr účasti asi 22 percent voličov. Neviem čo sa bude diať, ak Sner najbližšie parlamentné voľby vyhrá. A to sa nedá o nich povedať. že sú nejakí socdemáci. Je zaujímavé, že nikoho netrápi nevyriešenie ústavných sťažností na voľbu pani Čaputovej. Čo keď to bude brániť jej vymenovaniu do funkcie? Pritom nikde v Ústave SR sa nehovorí o nutnosti mať pokope návrhy na všetkých sudcov a až potom menovať. Dokonca je nejasné aj to, ako môže stačiť návrh len na 10 kandidátov. Zato ale máme problémy s ruským parlamentom, hoci je len malá pravdepodobnosť, že ten návrh prejde. A pritom v podstate ani nejde o nejaký akt uznania oprávnenosti vstupu vojsk, ale len a len o dôchodok pre účastníkov. A zrejme sú to starší pánovia. Toto je môj názor, ktorý nikomu nevnucujem.
 
mínus indicator plus

Podľa   Podľa

môjho názoru je to celé akosi divné. Podľa dostupných informácií bolo v tých vojskách necelých 5 percent vojakov ruského etnika a nič viac. Tak o čo ide? K samotnému vstupu prišlo, keď sme nereagovali na výstrahu vedenia Varšavskej zmluvy z augusta 1968. Bolis sme jedinou krajinou v okolí, kde neboli sovietske vojská. Bolo po nás požadované, aby sme deklarovali, že neotvoríme západnú hranicu. Nič viac a nič menej. Rôzne dopisy na to nemali žiadny vplyv. (Eto vaše delo.) Našou necitlivou politikou sme iniciovali ten príchod. Toto je môj názor, ktorý nikomu nevnucujem.
 
mínus indicator plus

Podľa   Podľa

môjho názoru, nie je vôbec prekvapujúce, že táio iniciatíva začala práve na Východe. Zdá sa, že tam obecne majú zvláštne myslenie a spústa úplne nezmyselných kaúz vzniká práve tam. Ťažko povedať či je za tým len obyčajná ľudská chamtivosť, alebo hlúposť, alebo niečo iné. Samozrejme robiť závery z výsledkov volieb do Europarlamentu, na ktorých sa zúčastnilo 21 percent voličov, je nezmyslom samo o sebe. A že tú iniciatívu spustila nenominovaná pani hovorí už samo o sebe. Pritom by práve ona mala vedieť, že takéto otázky sa riešia vnútri strany a nie cez médiá. A signifikantné je aj spájania Fica a Kaliňáka s Kuciakom, hoci, ako sa ukázalo to nebola pravda. Pritom nie som vôbec prieznivcom Smeru. A dokonca mám vážne pochybnosti o jeho sociálno-demokratickej orientácii. Príkladom môže byť jeho prístup k druhému pilieru, ktroý sme ako jediní v regióne doteraz nezrušili. Takže v Smere môžu byť zatiaľ kľudní. Všetky tie komentáre a dohady o jeho konci stoja na vode. resp. na vyfabrikovaných konšpiračných teóriách. Realita sa ukáže v najbližších parlamentných voľbách. A nebude veľkým prekvapením ak ich opäť vyhrajú. Je ptitom zaujímevé, že nikoho netrápi riešenie ústavných sťažností na zvolenie pani Čaputovej A ak nebudú vyriešené tak možno ani žiadna inaugurácia sa 15. júna konať nebude. Toto je môj názor, ktorý nikomu nevnucujem.
 
mínus indicator plus

Podľa   Podľa

môjho názoru robiť takéto závery z výsledkov volieb, na ktorých sa zúčadtnilo nejakých 20 percent voličov je nepatričné. A autorka zabúda, že v týchto voľbách ani tak nešlo o politiku ako o emócie. Značnej časti voličov sa nepáči, že európske inštitúcie sú viac o politike, ako o hospodárskej spolupráci. Toto je môj názor, ktorý nikomu nevnucujem.
 
mínus indicator plus

Podľa   Podľa

môjho názoru nič také v Ústave SR nie je. Nielenže vôbec nemusí čakať až bude plný počet kandidátov, ale je povinný vymenovať polovicu z kandidátov, ktoré mu ponúkne NR SR. Navyše pán prezident má svojské počty, keď žiada 10 kandidátov. Predsa na ÚS SR je 7 sudcov, takže chýbajú 6. To znamená, že by mu mali navrhnúť 12 kandidátov. Zreme ale on má iné počty a kombinácie, ktoré, ale nikdy nevysvetlil. Toto je môj názor, ktorý nikomu nevnucujem.
 
mínus indicator plus

Podľa   Podľa

môjho názoru, trba pánovi Kiskovi pošakovaľ, že nám urobil takúto reklamu. Sme jediná krajina na svete, kde je členkou mafie žena! To nám môžu závidieť aj Taliani. K ostatnému je škoda sa vyjadrovať. Toto je môj názor, ktorý nikomu nevnucujem.
 
mínus indicator plus

Podľa   Podľa

môjho názoru, je na rejto informácii nejzaujímavejšie to, že nie je doložená žiadnym dôkazom. Rovnako ako tvrdenia, že Kuciak písal o talianskej mafii na Východnom Slovensku. Jednoducho stačí zameniť podozrenie na fakt a senzácia je na svete. Nie je to nič nové v praxi niektorých našich novinárov. A zrejme to nevadí ani medzinárodným, či našim novinárskym organizáciám. A nevie niekto koľko sudcov nášho Ústavného súdu treba ešte dovoliť? Podľa pána Kisku a pani Čaputovej ešte 10. Mne sa to ale nezdá. Toto je môj názor, ktorý nikomu nevnucujem.
 
mínus indicator plus

Podľa   Podľa

môjho názoru sa nikde v Ústave SR, ani v príslušnej judikatúre nedáva podmienka, že musí mať predložených všetkých kandiátov. A v každom prípade bolo jeho povinnosťou vymenovať najmenej polovicu kandidátov, ktoré mu predložila NR SR. Toto je môj názor, ktorý nikomu nevnucujem.
 
mínus indicator plus

Podľa   Podľa

môjho názoru, nie je vôbec dôležité čo si kto myslí, ale to čo hovorí Ústava SR, resp. naše zákony. A v tých je úplne jasne stanovené, že prezident je povinný vymenovať polovicu z navrhnutých kandidátov. A je úplne jedno či sú to 2, alebo 18. Jediné o čom sa dá diskutovať, je v tomto prípade možnosť, že by vymsnoval aj viac ako 4 ústavných sudcov. A v týchto zákonoch nikde nie je povinnosť, navrhovať na jednom zasadnutí všetkých 18 kandidátov, alebo, že prezident má čakať až dostane návrh na všetkých chýbajúcich sudcov. Takže pán prezident by nemal akceptovať iné návrhy, ktoré mu predložia jeho poradcovia. Toto je môj názor, ktorý nikomu nevnucujem.
 
mínus indicator plus

Podľa   Podľa

môjho názoru, žijeme v dobe totálneho známkovania, A častokrát úplne nezmyselného. Kto pôsobil ako rádioamatér-vysielač musel ovládať Q-Kódex a zaužívané skratky. Medzi nimi boli aj 73. 88 a 99. 88 znamenalo že posielam srdečné bozky. A nikoho nenapadlo, že ide o nejaký fašistický symbol. Neexistuje žiadny relevantný dôvod na zrušenie ĽSNS. Do parlamentu sa dostala v riadnych demokratických voľbách. A je zaujímavé, že keď Kotlebovec zahlasoval s opozíciou pri prvej voľbe ústavných sudcov, nikomu to nevadilo. Toto je môj názor, ktorý nikomu nevnucujem.
 
mínus indicator plus

Podľa   Podľa

môjho názoru by bolo riešenie úplne jednoduché. Stačí upraviť právomoc prezidenta na "Vymenuje minimálne polovicu navrhnutých kendidátov" a bolo by vymaľované. Totto je môj názor, ktorý nikomu nevnucujem.
 
mínus indicator plus

Podľa   Podľa

môjho názoru ani tak neprekvapuje, že veľa diskutujúcich neovláda príslušné zákony a špiritizueje o všetkom možnom. Pritom je jednoznačné, že prezident má povinnosvybrať si polovicu z navrhnutých kandidátov. Aj z 2 aj z 15-tich. Prekvapujúca je skôr neznalosť autorky ktorá nevie, že v 1. voľbe hlasoval z opozíciou ešte pri grilovaní aj kotlebovec a nikomu to akosi nevadilo!. Ale nie je jediná. Problém s t ým majú aj Mostári, kde zdá sa má Béla veľkú vnútornú opozíciu. A jeho poslanci si veľmi často robia čo chcú. Toto je môj názor, ktorý nikomu nevnucujem.
 
mínus indicator plus

Podľa   Podľa

môjho názoru je tu z toho urobrný dosť veľký guláš. V každom prípade existuje niekoľko okruhov nedoriešených otázok. Napríklad: 1. Na Slovensku doteraz nemáme schválenú hospodársku politiku. Len všeobecné reči o tom ako isť na vyššiu pridanú hodnotu našich výrob. Pritom ešte stále horlíme pre budovanie infraštruktúry ktorá je potrebná pre dodávka "Just in time" t.j. montáže. My predsa nevyrábame, ale len montujeme automobily. A pri produkcii aut sme veľmi zraniteľní a múžeme šeredne doplatiť na túto štruktúru. Tecnicky najvyššie boli u nás výroby výrobných zariadení a každá takáto fabrika mala vlastnú železničnú vlečku. 2. Doteraz sme nanapravili fatálnu chybu, keď sme zrušili povinnú maturitu z matematiky. Pritom tam nešlo o to, aby študenti ovládali matematiku, ale, aby sa naučili logický rozmýšlať. A logické myslenie je dôležité pre každú profesiu. V posledne dobe sa objavili úvahy o jej zavedení, ale už nejakí "odbornici" začali špekulovať o 2 úrovniach. Neviem prečo. Tam kde je potrebná pre vysokoškolské štúdium dá sa to riešiť pri prijímačkách. 3. V nie tak dávnej minulosti sa každá fabrika snažila, aby mala v mieste svojho pôsobenie, aj strednú odbornú školu. A smozrejme vytvorila aj všetky potrebné podmienky, aby u nej mohli študenti praxovať. A ani jej nenapadlo nechať si to platiť. Bola to otázka prestíže a študenti po skončení tam hneď mohli začať pracovať. Tých problémov je samozrejme ďaleko viac. A určite tam nie je prehnané memorovanie. Možno by niekto mohol aj vysvetliť ako sa dajú bez memorovanie naučiť vybranéslová, alebo historické dátumy. Toto je môj názor, ktorý nikomu nevnucujem.
 
mínus indicator plus

Podľa   Podľa

môjho názoru aktivisti sú stíhaní nie za to, že protestovali, ale ako protestovali. Ak sa potvrdí, že prišlo k ohrozeniu života sfáraných baníkov, tak by im súd mál vymerať ukážkové tresty! U nás nemáme žiadnu anarchiu, aby si tu mohli robiť čo chcú. A na tom nič nezmenia tie zavádzajúce informácie, ktoré tu vypúšťajú ich obhájcovia. A nikde som nezachytil, že by svoj nepremyslený postup oľutovali a baníkom sa ospravedlnili. Toto je môj názor, ktorý nikomu nevnucujem.
 
mínus indicator plus

Podľa   Podľa

môjho názoru Kuciak nebol žiadny investigatívny novinár. A o skutočných dôvodoch jehp zavraždenia sa môžeme zatiaľ len dohadovať. Je viacmenej isté, že z toho čo uverejnil, nedávalo nič dôvody na vraždu. No a že o tom to čo uverejnil bolo novinármi zneužité na zmanipulovanie sa tiež pochybovať nedá. Mám na mysli tú vymyslenú mafiu na Východnom Slovensku, či Troškovú ako členku mafie. Ale aj mnoho ďaľšieho. Predpokladám, že táto novinárska organizácia sa stará aj o dodržiavanie novinárskej etiky. Tak uvidíme. Toto je môj názor, ktorý nemienim nikomu vnucovať.
 
mínus indicator plus

Podľa   Podľa

môjho názoru je smutným obrazom Slovenska a jeho prezidenta fakt, že ho predseda clády musí vyzývať. aby orestal dezinpretovať informácie v neprospech Slovenska. O Kiskovi som nemal najlepší názor od chvíle keď sa prevalila informácia, že firma, ktorej bol spoluvlastníkom bola načapaná pri daňových podvodoch. Firma to priznala, doplatila dane a zaplatila mastnú pokutu. Hovorilo sa tomu, že prejavila účinnú ľútosť a nebola ďalej trestne stíhaná. Neviem či sa dá tomu hovoriť daňový podvodník. Som zvedavý na relevantnosť reakcie Kisku na túto výzvu premiéra. Isté už ale je, že všetky informácie v zverejnených Kuciakových článkoch o talianskej mafii na východnom Slovensku, ako aj o prepojení Troškovej na mafiu boli médiami prekrútené a vyfabulované. O ničom takom Kuciak nepísal. Toto je môj názor, ktorý nikomu nevnucujem.
 
mínus indicator plus

Podľa   Podľa

môjho názoru sa ten môj príspevok nedá považovať za odborný názor. Snažil som sa len zhrnúť základné fakty a dať ich do súvislostí. Dnes je táto téma spolitizovaná a to nie je dobré. A to som tam ani neuvádtal, že ten Vietnamec utiekol z Vietnamu pre kriminálnu trestnú činnosť, ale v Nemecku žiadal o politický azyl. No a Vietnamská strana aj oficiálne požiadala o jeho vydanie. Pritom som sa nikde nedočítal, prečo Nemci vôbec uvažovali o poskytnutí politického azylu takémuto človekovi? Je tiež známe, že ten Vietnamec bol vo Vietname veľmi vážený a bohatý človek. Žeby aj Nemci politizovali? Toto je môj názor, ktorý nemienim nikomu vnucovať.
 

1 >

Najčítanejšie na SME