Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: mys1ienka
1>
mínus indicator plus

nie sú to tuposti   nie sú to tuposti

Faktom je, že Nesro nie je členom Smeru. Čo je ale isté je, že dlhé roky sú si blízki a že od vlády Smeru vybavil oveľa viac ako Ftáčnik, ktorý neskrýval ich podporu. Už keď bol predsedom poslaneckého klubu SDKÚ-Most v meste, tak sa so Smerom vedeli zhodnúť na tých najväčších zlodejinách a zahlasovať za ne spolu. Jednoducho, v tej komunálnej politike nefunguje úplne presne rozdelenie na strany, veď ani v zastupiteľstve posledné štyri roky nebolo rozdelenie do klubov podľa strán, ale podľa "záujmov". Smer tiež pred voľbami vyjadril Nesrovnalovi podporu (Ficov výrok, že netreba prepriahať), čo je fakt, aj keď teda diskutabilná ich motivácia, prečo sa tak vyjadrili.
29.11.2018 12:46 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

majú maslo na hlave   majú maslo na hlave

Bohužiaľ, je to tak. Ako sa píše v článku, pamiatkový úrad už pred štyrmi rokmi vyzval mesto, aby stánky zo svojich pozemkov vypratalo.... Čiže štyri roky sú tam stánky bez povolenia a v rozpore s pamiatkovým zákonom.
 
mínus indicator plus

nie je to čiernobiele   nie je to čiernobiele

Myslím, že problém je na oboch stranách. Nesrovnal je s nimi rozhádaný, pozrite si nejaké video zo zastupka, ako tam len sedí so zatatými zubami a čaká, či "tí správni" zahlasujú, alebo nie. Minule napr. nepredali starý vodojem J&T, lebo to nebolo vybavené. S primátorom to ale vybavené asi bolo, keď predložil návrh... Nech bol Ftácnik akýkolvek, na jeho zastupkách bola konštruktívna atmosféra, vedeli si veci vydiskutovať, zhodnúť sa, prijať kompromis. Samozrejme, aj tam bolo pár čudných hlasovaní, keď sa Smer spájal so SDKÚ (predsedom klubu bol Nesrovnal). Išlo napr. o predaj hotela Širokému, paláca Motešických J&T, Kralovu horu J&T. Ale naozaj také obštrukcie, čo sa dnes dejú, to teda nebolo. Pričom Nesrovnalovi to vyhovuje, keď sa rozpustí zasadanie, lebo jednak môže na nich kydať a jednak sa neschvália materiály ako zverejňovanie majetkových priznaní (naposledy). Objavujú sa pritom podozrenia, že si obštrukcie organizuje cez sms (písala na FB poslankyňa Štasselová). Aj v utorok bolo veľmi čudne rozpustené zastupko. Vyzeralo to, že viceprimátor Černý vyslovene striehol na to, kedy nebude dosť ľudí v sále (poslanci môžu ísť počas rokovania do bufetu, kde majú zvukový prenos). Čiže o dvanástej, keď ich bolo málo, urobil prezenčné hlasovanie, boli ich 20, tak to ukončil. Niektorí protestovali, obvykle sa to totiž robí tak, že na nich zavolajú, nech dojdu do sály. Ale Černý sa len vyškieral, že to je váš problém a bolo vybavené.
 
mínus indicator plus

Mrva? Vajnory sa búria   Mrva? Vajnory sa búria

Hlas pre Mrvu je naozaj zahodeným hlasom. Veď vo Vajnoroch je hotové povstanie kvôli tomu, ako ustúpil developerovi na Starom letisku a ako presadzuje Lidl na miestnej zeleni, s čím nesúhlasí aj prokuratúra....Skúste byť trochu dôslednejší, pán Kugla. Keď niekto tvrdí, že je antideveloper, tak to v bratislavských pomeroch môže znamenať aj opak...Je to proste moderné byť nezávislý a byť antideveloper. Takto sa Bratislava pomýlila aj na Nesrovnalovi, lebo si jeho meno nikto nehodil do googlu.
 
mínus indicator plus

problém s inakosťou   problém s inakosťou

Možno to na prvý pohľad nesúvisí, ale Bratislava potrebuje primátora, ktorý spojí zastupiteľstvo. A ak má niekto problém s inakosťou, ale aj s kritikou, či inými názormi (Mrva na jediného opozičného poslanca vo Vajnoroch dal trestné oznámenie), tak je otázne, či bude vedieť rôznorodých poslancov spojiť a presvedčiť o správnosti svojich názorov. Obávam sa, že by sa mohol stať druhým Nesrovnalom a to aj vzhľadom na to, ako ľahko ustúpil developerovi, ktorý chce na vajnorskom Starom letisku stavať sídlisko... Podobne podporuje stavbu Lidlu, ktorý napadla prokuratúra...
 
mínus indicator plus

nebláznite uz s tým Mrvom   nebláznite uz s tým Mrvom

Mrva vo Vajnoroch, kde stále mimochodom denne kolabuje doprava, odsúhlasil zmenu Starého letiska na 15-tisícové sídlisko. Od developera, ktorý tam chce stavat, berie sponzoring na vajnorské podujatia ako Dozinky...Súhlasí aj so stavbou Lidlu vo Vajnoroch, ktorú napadla prokuratúra. A pre toto pätina Vajnor spísala petície za referendum. Chceli o Lidli a letisku hlasovat pocas komunálnych volieb, ale Mrva to dal na december, aby na referendum prislo co najmenej ludí....Vraj nemá kauzy, ale výsledky. Najnovsie navrhol zrusit pamiatkovú zónu vo Vajnoroch, antideveloper.
 
mínus indicator plus

Mrva je proti petícii   Mrva je proti petícii

Nemáte dobré informácie. Keby Mrva petíciu inicioval, tak by ju nespochybňoval, kade chodí. "Celú vec vnímam ako vnútroobecnú politiku a vytĺkanie politického kapitálu. Tí, ktorí sú iniciátormi referenda, tak vo Vajnoroch desiatky rokov nežili a zrazu sa tvária, že sa tu ide niečo nové diať." Viac tu: https://bratislava.sme.sk/c/20... Mrva mal vo Vajnoroch podporu, lebo ľudia boli spokojní, že stavia škôlka, kultúrny dom, renovuje park. A nemal ani silného protikandidáta. No ak vo Vajnoroch, kde stále kolabuje doprava, postavia 15-tisícové sídlisko, tak majú po idylke s novým parkom. Mrva odsúhlasil zmenu územného plánu - z letiska na sídlisko a súhlasí aj so stavbou Lidlu vo Vajnoroch, ktorú napadla prokuratúra. A pre toto Vajnoráci spísali petície.
 
mínus indicator plus

Mrva? Vajnory sa búria   Mrva? Vajnory sa búria

Neviem, či bude Mrva zmenou k lepšiemu, keď sa mu búria Vajnory. Vypísali dve petície za referendum proti vzniku 15-tisícového sídliska a Lidlu pri Vajnoroch, ktoré "antideveloper" Mrva odobril. Referendum chceli mať spolu s komunálnymi voľbami, Mrva ho dal na december. O developeroch tvrdí, že ich nepozná, pritom od jedného z nich berie sponzoring. Viac tu: https://www.sme.sk/diskusie/33... Aktuálne sa snaží zrušiť pamiatkovú zónu vo Vajnoroch.... Mrva má tiež problém s konštruktívnou kritikou, keďže bol dve volebné obdobia zvyknutý na jednofarebné zastupiteľstvo. Posledné roky tam má jedného opozičného a už na neho podal trestné oznámenie. Je to zmena, ktorú chcete?
 
mínus indicator plus

nie so starostom   nie so starostom

Nie so starostom, ale s úradom. Myslela som tým, ze nemozu s úradom bojovat, musia sa dohodnút, lebo ak sa nedohodnú, tak im to dajú zbúrat ako ciernu stavbu. No a ak chce bezný obcan stavat, ide na úrad a zistí si podmienky v danej lokalite. Ak mu nieco nevyhovuje, moze podat ziadost o výnimku. Ak mu výnimku schvália, podá ziadost o územné rozhodnutie, stavebné povolenie a ak sú papiere ok, dostane povolenie. Cize sa "dohodne" na podmienkach výstavby.
 
mínus indicator plus

Poučí sa?   Poučí sa?

Tejto panej sa už roky darí vzbudzovať dojem, že jej úrady hádžu polená pod nohy. Pravdou ale je, že si ich najviac hádže pod nohy sama. Kontajnery boli na Šafku bez povolenia (a bez platenia) pre to, lebo sa na tom dohodla s exstarostkou Rosovou. Keby rovnako postupovala aj v Karlovke a dohodla sa s Karlovou Vsou ako každý bežný občan, ktorý niečo stavia, mohla by byť starostkou a nie majiteľkou čiernej stavby, ktorá si môže z hanby ušiť kabát....
 
mínus indicator plus

ako je to s developermi vo Vajnoroch   ako je to s developermi vo Vajnoroch

Mrva práveže vo Vajnoroch vychádza developerom v ústrety a podpisuje im súhlasné stanoviská. Len sa o tom málo vie. Ľudia preto spisujú petíciu za referendum proti Lidlu (ktorý má stáť na zeleni oproti obchodnému centru Vajnoria) a proti novej štvrti Nové Vajnory pre 15 000 ľudí, ktorá má stáť na území pre šport a rekreáciu. Celé Vajnory majú necelých 6000 obyvateľov. Stavbu Lidlu napadla aj prokuratúra, podľa ktorej je predajňa v danom území neprípustná. Pre Mrvu neprípustná nie je. Prečo asi? Viac tu: https://www.racaweb.sk/lidl-va... a http://www.racaweb.sk/nove-vaj...
 
mínus indicator plus

 

Asi nehovoríme o tom istom. Zmeny v MHD za jednotlivé mestské casti riesia starostovia. Tí majú kazdorocne moznost urcit, co si mesto od DpB objedná. S týmto zupa nemá nic spolocné, netusí, aké problémy s MHD má nejaká mestská cast, ci potrebuje nejakú linku predĺzit, zvýsit intervaly a pod. Pod zupu predsa spadá medzimestská doprava a nie MHD, ktorá jazdí aj do Vajnor. Viac tu: https://imhd.sk/ba/doc/sk/1031... Okrem toho, mestská cast asi vie, aké má kompetencie, ked nedávno ziadala zeleznice, aby zvýsili frekvenciu vlakov zo stanice Vajnory. K tej vsak nevedie ziaden spoj, ktorý by pozbieral ludí z celej mestskej casti, jazdí tam len prázdne čudo, ktoré dorazí na stanicu dve minúty po odchode vlaku...
 
mínus indicator plus

 

A čo konkrétne by ako župan mohol urobiť? Myslíte, že dnes ako starosta nemôže spraviť nič pre to aby vyhnal autá z ulíc? Nemôže napríklad dohodnúť prepojenie MHDčky s vlakmi? To nie je kompetencia župana. Starostovia rokujú s Dopravným podnikom, keď sa robia zmeny v jednotlivých linkách.
 
mínus indicator plus

Problém je doprava   Problém je doprava

Vajnory sú pekné, nový kultúrny dom, park, no každé ráno tam kolabuje doprava. Zácpy sú od začiatku po koniec dediny, čo ale nikto komplexne nerieši. Doprava je problémom aj hlavného mesta, preto by mal byť primátorom človek, čo vie priniesť riešenia.
 
mínus indicator plus

 

Starý most, elektricku a Stúrovú za Nesrovnala iba dokoncili, vsetko sa naplánovalo a rozbehlo (aj ked s problémami) za Ftácnika. A nedokoncil to Nesrovnal, ale hlavná dopravná inzinierka, ktorú bola potom odídená ako vsetci, ktorí na magistrát neprisli kradnút. Viac tu: https://dennikn.sk/blog/521124...
 
mínus indicator plus

vraj ho zreštituovali   vraj ho zreštituovali

Tuto sa v článku píše, že pozemok bol reštituovaný. Ale bez podrobností, tak neviem. Majiteľa zmenil v roku 1992, kedy mesto a Staré Mesto rozdávalo vo veľkom. http://bratislava.sme.sk/c/724... Zaujímavosťou je, že v článku z roku 2002 sa píše, že už "desať rokov sa hovorí o jeho zastavaní". Čiže keby majiteľ chcel, už by tam asi dávno staval. Takto sa každý rok - dva urobí bububu a vymôžu sa nejaké výhody, peniaze od Starého Mesta. A najnovšie aj štedré nájomné... :-(
 
mínus indicator plus

Iba zlikviduju konkurenciu   Iba zlikviduju konkurenciu

"Na osviezenie" treba pripomenut aj to, ze sef majetkoveho oddelenia na magistrate bol predtym v Big Medii. Cize za celym ich bojom proti "reklamnemu smogu" moze byt vklude iba snaha likvidovat konkurenciu. alebo chcu dat dole aj billboardy Big Medie?
 
mínus indicator plus

Problem nie je ,nizky' plat   Problem nie je ,nizky' plat

Problem je v tom, ze aj po vzniku Specialneho sudu riesia obycajne sudy kopec mafianskych kauz. Obycajni trestni sudcovia z Bratislavy ci Kosic vsak nemaju specialny plat, ochranku, vilku v strazenom areali. Chranit sa mozu akurat tak, ze jeden chodil s pistolou za pasom. Aj Dubovcova (byvala sudkyna z Bb) povedala: ,Robili sme Cernaka a nechceli nam preplatit ani nepriestrelne folie na okna.' A do Specialu isli miliony. Cize tito trestni sudcovia si odskodne zasluzia. Ostatni sa mozu sudit o princip, tak nech ziadaju ospravedlnenie.
 
mínus indicator plus

Ziaden zazrak   Ziaden zazrak

Rybnicek neurobil so Stv ziaden zazrak. Na ,nepopularne opatrenia' dostal dotaciu od vlady a vyhodil aj ludi, ktorych dnes opat vidim v titulkoch, cize asi neboli nadbytocni... Vyrovnany rozpocet dosiahol len vdaka dotaciam a predaju majetku Stv a ked uz nemal co predat a hrozila zas strata, tak odisiel z funkcie. Stv tuneloval cez dcerske spolocnosti, ich konatelom rozdaval vysoke odmeny. Dohadzoval zakazky kamosom, napr. dabing zacal robit v martinskom divadle u Andreja Hrnciara ( dnes politika Siete) a to napriek tomu, ze Stv ma vlastne dabingove studia v Mlynskej doline. ,Zarobil' Stv na rekordne milionove pokuty, lebo nechal programy prerusovat reklamou, co verejnostou platenej televizii zakon zakazuje. Atd, atd. http://www.sme.sk/c/2859258/za... http://kultura.pravda.sk/film-...
 
mínus indicator plus

Pisali aj pred volbami   Pisali aj pred volbami

O Kollarovych podnikatelskych zaciatkoch sa pisalo aj pred volbami. Stacilo citat Sme,Zivot,dennik N,Plusku. Smecko ich spomenulo este v roku 2009...
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME