Piatok, 23. august, 2019 | Meniny má Filip

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: parlare parla
1>
mínus indicator plus

za to "straší vo veži" by mňa zmazali   za to "straší vo veži" by mňa zmazali

ad 1) Pošli text tej rezolúcie OSN, ktorá dala mandát vojskám v rámci operácie Iracká sloboda, na ktorú tam vyslala ženistov NR SR. ad 2) Ani väčšina agresorov v roku 1968 nebojovala. Len poskytla "bratskú pomoc". Ale Slovákov v Iraku zomrelo viac než Polakov alebo Nemcov počas agresie v roku 1968. To prirovnanie s Phobos-Grunt je manipulatívne, snaží sa podať situáciu v horšom svetle a zhodiť tak Rusko. To, ťe rusofóbiu v článku videli viacerí, tiež nedokážeš odškriepiť. Citujem ťa: "Argumenty praveze nemas ty." Dáš mi mazať príspevky a potom hovoríš, že nemám argumenty... Kto chce, ten si otvorí moje zmazané príspevky a uvidí tie argumenty... Na záver mi zostáva len spomenúť, že sa ti efektívne darí, aby som si minul všetky Piána...
 
mínus indicator plus

zaujímavé, aké príspevky zmazali   zaujímavé, aké príspevky zmazali

Vidím, že nemáš argumenty, tak dávaš zmazávať príspevky, koré ťa vyvracajú. V tejto diskusii boli možno nejaké príspevky, ktoré by mohli byť podozrivé z porušenia kódexu, ale tieto určite nie. Preto je to selektívne mazanie spôsobom ako zmanipulovať diskusiu! K tvojim bodom: ad 1 a 2) Ani vojaci NDR neboli v ČSSR a predsa sa NDR dopustila agresie svojou podporou invázie z roku 1968. Podobne tak aj tí, ktorí "bránili" Kuvajt v rámci operácia Iracká sloboda sa dopustili agresie, hoci v Iraku páchnuť nemuseli. Ešte raz: Slovenskí vojaci, ktorí sa od februára 2003 zúčastňovali operácie Iracká sloboda, sa dopustili agresie - určite podľa toho, ako agresiu definuje OSN. Agresia podľa definície z OSN je agresiou aj vtedy, keď poskyteš vojenskú podporu invázie. Slovenskí chemici zabezpečovali územie, z ktorého sa útočilo - to je agresia podľa definíce OSN z decembra 1974. ad 3) Ženisti bojovali v rámci operácie "Iracká sloboda", ktorá nemala krytie OSN. Stačí si prečítať, do akej operácie ich vyslala NR SR. Do operácie Iracká sloboda, však? A tá krytie z OSN nemala a od UNAMI sa líšila. K RT a Sme: o porovnaní s Phobos-Grunt v Sme stále mlčíš, teda asi uznávaš, že to, čo napísalo v Sme bolo nevyvážené. Protiruské zameranie článku vidia viacerí diskutujúci, darmo sa to snažíš popierať. Pokiaľ ide o RT, to poskytlo úplne iné spravodajstvo o celej záležitosti.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

zaspal si tisícročie?   zaspal si tisícročie?

O postoji RFk roku 1968 očividne nemáš šajn. Možno by si si mal prečítať ruské odsúdenie agresie v zýákladnej zmluve so SR č.9/95 Z.z. ? Keď si ju nečítal , najmä ruské odsúdenie "ičím neospravedlniteľného" pobytu vojsk, tak je jasné, že máš predsudky! Česi na Slovensko prišli s nozbrojenými siolami mnohokrát, od husitov až do 20. storočia máš tých príkladov dosť. Ale to nie je dôvod, aby ich Slováci nenávideli. Tvrdíš, že hnutie OWS je marginálne, hoci tam demonštrujú desaťtisíce. Ale ako potom nazvať tie demonštrácie v Moskve, kde demonštruje naozaj len pár ľudí. Avšak o tom Sme "informuje" nadšene. Pokiaľ ide o KGB, tak si trochu zaspal tisícročie.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

vysvetli mi dôvody mazana a blokovania!   vysvetli mi dôvody mazana a blokovania!

Vraj tridsať článkov o Occupy Wall Street? A s akým dátumom? S februárovým? Lebo za posledné mesiace sotva informovali. najmä keď to porovnáš s info o demonštráciách v RF. Slovenskí vojaci išli bez mandátu OSN. SR tú účasť schválila už v máji 2003, vtedy o manáte OSN určite nechyrovali. Oni už boli v auguste v Iraku a to vtedy, keď sa o rezolúcii rokovalo a v tom uznesení parlamentu z mája sa o ešte o augustovom mandáte vedieť nemohli! Myslím, že viacerí diskutujúci tú rusofóbiu v čláku videli. Zjavne to nie je len názor niektorých jednotlivocov. A vysvetli mi, prečo ste nick "hala2" zablokovali? Za to, že sa pýtal na dôvody mazania jeho článkov? Mám pocit, že ste bezdôvodne zablokovali už mnohých, Napr. nick "harkiikala" aleb "kala1", "Vlado Biely" a mnohí iní boli mazaní,, hoci neviem, ako porušili kódex. Tomu hovoríte v redakcii diskusia?
 
mínus indicator plus

zablokovali ste mu konto,odpoviem ja   zablokovali ste mu konto,odpoviem ja

Vraj pod mandátom OSN? Parlament odsúhlasil slovenskú účasť v Iraku 19. mája 2003, do Iraku išli vojaci v júli 2003. A OSN? Prvá "asistenčná misia" bola odobrená v OSN až 14. augusta 2003. Slováci tam nešli pod mandátom OSN, ale ako súčasť "koalície dobrovoľníkov" na základe dohody s vládou nastolenou okupantmi. Postupne potom začali koordinovať akcie s UNAMI. A čo ty na to, že niektorí slovenskí vojaci tam dokonca zomreli?! Tvoje tvrdenie, že Slováci Rusko nemusia zatiaľ neobstálo. Možno platí, že niektorí lováci Rusko nemusia, podobne ako niektorí Slováci nemusia ani Česko. Napriek tomu, k Čechom máme stále blízko. V článku je protiruská napr. snaha o porovnanie s misiou Phobos-Grunt a tiež mylné info o zaparkovaní, lebo loď už bola naložená odpadom. Tie info mali za cieľ popísať situáciu horšie než reálne bola. O USA sa v Sme vyjadrujú oveľa taktnejšie a každý neúspech skôr bagatelizujú, dokonca aj vtedy, keď ho musia spomenúť. Najlešie je to mlčanie o obrovských demonštráciách hnutia Occupy Wall Street v posledných mesiacoch. Hoci tam boli veľké demonštrácie nepísali o tom tak intenzívne ako o každej maličkosti v RF. A keď si porovnám mlčanie o novinároch, ktorých USA zavraždili v Iraku (často veľmi pochybne - prípad al Hamdaniho, keď čmuchal v Abú Ghreib) a porovnám to so záplavou info o ruských novinároch, tak skutočne žasnem nad dvojitým metrom.
 
mínus indicator plus

o cholere a disidentoch   o cholere a disidentoch

Bez toho, aby som obhajoval kubánsky režim, myslím, že treba vidieť situáciu s cholerou komplexnejšie. Na Kubu prišla cholera zo susedného ostrova Haiti, čo pri tom rozvinutom pašeráctve nie je žiaden div: http://frentecomuncubano.blogs... Šíreniu cholery z oblastí ako Haiti možno sotva úplne zabrániť, dokonca aj v USA sa ročne vyskytne niekoľko prípadov cholery: http://wwwnc.cdc.gov/eid/artic... Avšak pri takej obrovskej epidémii, aká bola na Haiti, nie je rozšírenie smerom na susedný ostrov Kuba žiadnym príliš veľkým prekvapením – úprimne povedané, čakal som, že to prepukne skôr. Podstatné je ale to, ako rýchlo dostanú Kubánci choleru pod kontrolu. Celkovo, Kuba nie je žiadnou radostnou destináciou pre život, existuje tam najmä značný deficit spotreby, ale predsa len si treba uvedomiť ten rozdiel medzi prístupom kubánskeho a haitského zdravotníctva k cholere. Zdá sa, že na Kube žiadne tisíce mŕtvych nehrozia. Pokiaľ ide o disidentov, tak hlavným argumentom kubánskeho režimu v otázke disidentov je práve poukaz na problematické Guantanámo, kde USA držia ľudí bez obvinenia a bez súdu.Viackrát sa pritom potrdilo, že držia často aj nevinných a kubánsky režim to neopomenul patrične rozmazať!
 
mínus indicator plus

o rezolúcii proti nacizmu v OSN   o rezolúcii proti nacizmu v OSN

Keď v OSN prijímali rezolúciu, odmietajúcu glorifikáciu nacizmu, tak ako kto vtedy hlasoval? USA boli proti a SR sa zdržala (pritom nebola vo vláde SNS, ale Radičová). Zdržanie je pritom fakticky hlasovanie proti. Teda napriek tou,že hoci drvivá väčšina štátov sveta, na čele s RF, rezolúciu podporila, naše médiá o tom hlasovaní mlčali. Ale keby proti rezolúcii hlasovalo Rusko, to by bolo zase "procházkovské" pobúrenie! K rezolúcii pozri: http://rockcreekfreepress.tumb...
 
mínus indicator plus

klameš ty, to je úplne jasné   klameš ty, to je úplne jasné

Pe každého, kto si prečíta, čo píšeš,je jasné, že hrubo klameš ty! Ani v tvojom zdroji a nespomína 25 členských štátov EÚ! Pritom pravdou zostáva aj to, že 5 z 27 členských štátov EÚ Kosovo neuznalo. Aj tá wiki ti to povrdí: http://en.wikipedia.org/wiki/I...
 
mínus indicator plus

a čo uznanie pasov RS v Bosne?   a čo uznanie pasov RS v Bosne?

Pán Lajčák, keď v deväťdesiatych rokoch vyhlásila "nezávislosť" Rep. Srbska v Bosne, tiež bez súhlasu Bosny, podporoval ste aj vtedy uznávanie pasov Rep. srbskej, hoci sme ich nezávislosť neuznávali ? Pritom Albánci v Kosove svoje územie etnicky vyčistili určte aspoň tak dokonale ako Srbi v Bosne! Dokonca aj Rada Európy v rez. 1375/2004 označila situáciu v Kosove za "etnickú čistku voči ne-Albáncom"! Nemala by SR radšej vyhlásiť sankcie voči Kosovu, keď v mnulosti podobný postoj zaujala voči Rep. Sbskej v Bosne? Pán Lajčák, bojíte sa, že by vás za principiálosť vo Washingtone nepochválili?
 
mínus indicator plus

perspektíva a identita   perspektíva a identita

S írštinou je to podobne ako s bieloruským jazykom v Bielorusku, írsky hovorí približne také percento ako bielorusky: http://www.cso.ie/en/media/cso... Iste, tými dvoma rečami hovorí ako rodnou rečou jasná menšina obyvateľov uvedených dvoch krajín, ale tak ako Íri s angličtinou, tak aj Bielorusi a Ukrajinci majú s ruštinou otvorené dvere do oveľa väčšej časti sveta. Z hľadiska perspektívy je na Ukr a Blr ruština určite výhodnejšia, podobne ako pre Írov angličtina. Ale tá perspektíva nie je dostatočným dôvodom na zákonné presadzovanie jedného jazyka voči inému. Vo všeobecnosti je dobré, ak majú oba menšinové jazyky (írsky i bielorusky) postavenie štátnych jazykov, ale práve preto by to postavenie mala mať aj ruština na Ukrajine, kde je rodným jazykom polovice obyvateľov.
Reakcia k téme: Ja gavarju ingliš
19.07.2012 15:36 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

@Stefico @taba5   @Stefico @taba5

@Stefico Všetci zavraždení na tom zozname podľa názoru najväčšej americkej mimovládky na ochranu novinárov boli novinári a boli zavraždení na Izraelom ukupovaných územich. Prečo mám veriť pri info o tých zavraždených novinároch tebe a nie tej americkej mimovládke? Myslím, že je oveľa horšie, ak izraelská armáda zastrelí človeka, ktorý má na sebe vestu s nápisom „press“ než to, keď nejakí neznámi páchatelia zastrelia novinára, či už na objednávku, ale možno aj kvôli hádke v bare. Podobne ako iní ľudia aj novinári majú spory, pri ktorých sa strieľa a umierajú aj pri autonehodách. Problémom je ich smrť ale vtedy, keď ich zavraždí štátna moc. To sa v Izraeli očividne stalo, v RF je také prepojenie len nepravdepodobná novinárska špekulácia. To je ten hlavný rozdiel! @taba5 Tá americká mimovládka naozaj do svojho zoznamu novinárov zavraždených v RF uviedla a viacero prípadov z Čečenska - napriek tomu pi prepočte na obyvateľa je na tom RF lepšie než Izrael. A pri otázke kto je novinár verím viac tej mimovládke než tebe!
30.06.2012 11:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

kto chce čo vidieť a vedieť?   kto chce čo vidieť a vedieť?

Veľké americké mimovládky nie sú obvykle protiizraelsky naladené, ale ak aj najväčšia americká mimovládka na ochranu novinárov vidí problém v tých konkrétnych vraždách novinárov, tak je to memento, na ktoré treba upozorniť! Tá mimovládka popisuje aj úmrtia ruských novinárov, ale keď ich počet rozrátate na počet obyvateľov, tak v Rusku bolo menej zavraždených novinárov než v Izraeli a na okupovaných územiach. Je možné diskutovať o tom, aký bol podiel Izraela na tých vraždách, ale keď J. Semesh vyzýva izraelské noviny na diskusiu o zavraždených ruských novinároch, bolo by potrebné, aby spomenula aj to, ako kapú novinári v Izraeli. To, že kapú novinári Izraeli, nemusí byť za každú cen chybou štátu Izrael, ale podobne to platí aj v prípade Ruska a snahe J. Semesh diskutovať o vraždách novinárov v Rusku s Putinom. Už predošlí diskutujúci v zmazaných príspevkoch sa pýtali, čo by tým zavraždením Putin získal, lebo opozičné ruské médiá na každu vraždu reagovali ostrou kampňou a svoju kritiku voči Putinovi nijak nezmiernili! Putinovi tie vraždy očividne škodili. Nezabúdajme pritom, že keď izraelská armáda zastrelí novinára, tak je tam podozrenie zo zodpovednosti izraelského štátu oveľa silnejšie než by bolo podozrenie voči ruskému štátu v prípade, keď neznámi páchatelia zavraždia novinára v Rusku.
29.06.2012 22:36 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

je to inak než tvrdíš   je to inak než tvrdíš

Keď Semesh hovorí o novinároch zavraždených v Rusku, je málo pravdepodobné, že s ich smrťou má Putin niečospoločného. Ale vyzýva na diskusiu o tých úmrtiach – preto by bolo treba upozorniť aj na úmrtia novinárov v Izraeli, resp. na okupovaných územiach. K jednotlivým prípadom: Halima bol síce študent žurnalistiky, ale tiež korešpondent mládežníckeho rádia al-Najah. Pri jeho úmrtí boli izraelskí vojaci naozaj vážne podozriví, Halimov bratranec bol prítomný pri incidente a povedal, že ho zastrelili izraelskí vojaci strelou do brucha. Shana bol zastrelený Izraelcami, to dokonca ani izraelské oficiálne miesta nepopierajú, akurát tvrdia, že neboli schopní určiť povahu objektu a preto strieľali. Al-Rashi určite nebol „zastrelený v uniforme prezidentskej gardy“, ako píšeš, lebo išlo o novinára blízkeho Hamasu a nie novinára blízkeho Abbásovi. Naopak, je vážne podozrenie, že ho zastrelili práve Abbásovi ľudia. Faraj bol síce tiež kameramanom v Alzir TV, ale pracoval aj pre Palestinian Media and Communication Company a tiež bol zastrelený Izraelcami.‎ Predošlý diskutujúci poslal zaujímavý link na americkú organizáciu na ochranu novinárov, nájdeš tam popis každého z týchto prípadov a ten popis sa dosť líši od toho, čo si napísal ty.
29.06.2012 20:48 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

to je výsledok po 10 rokoch väzby?   to je výsledok po 10 rokoch väzby?

Vo februári 2003 uplynie 10 rokov čo sa Šešelj vydal "sravodlivosti" a ICTY zatiaľ nedokázal odsúdiť Šešelja za žiadne zločiny, len opakovane za "pohŕdane súdom". Zjavne mu nič iné nevdia dokázať. Ale odsúdiť za čosi ho musia, lebo 10 rokov vo väzbe by nevedeli vysvetliť ani najtvrdší srbobijci z Haagu... Je to tak trochu podobné ako pri Miloševičovi, ktorý pred ICTY rozbil tvrdenia obžaloby a vyvrátil viacerých svedkov. Aby sa na ICTY vyhli debaklu s prepustením Miloševiča, museli ho nechať zomrieť za podivných okolností...
 
mínus indicator plus

3/3 - odhalil si ma, musím utiecť !   3/3 - odhalil si ma, musím utiecť !

Odhalil si ma: za každý príspevok dostávam od ruskej ambasády mastnú čiastku na svoje konto na Kajmanských ostrovoch. Vyslala ma Moskva, aby som obnovil sovietske impérium a pripravil podmienky na inváziu Červenej armády podľa vzoru roku 1968. Keby sa mi to nepodarilo, mám v temných zákutiach Dunajamám hneď vedľa bratislavských hausbótov zaparkovanú svoju lietadlovú loď, na ktorej utečiem do Čierneho mora... A teraz vážne: Nie som „vplyvovec rus ambasády“ a je mi jedno , čo si o mne myslíš, ale aj keby som bol akože vplyvovec ruskej ambasády, ani to nie je dôvod na mazanie mojich príspevkov. Moje príspevky totiž neporušujú kódex, hoci nie sú v línii denníka Sme. Vyjadrujem sa k tomu, čomu rozumiem a tou je napr. problematika Ruska. Ja mám pocit, že denník Sme píše o problematike Ruska jednostranne, najmä v článkoch od P. Procházkovej. Ale ak si všimneš lepšie, píšem napr. i k problematike Balkánu. Je pochopiteľné, že nepíšem o veciach, o ktorých viem menej. A na radosť redakcie celkovo od zavedenia Piána píšem oveľa menej k akejkoľvek téme. Nezdá sa mi však, že zmazávanie príspevkov je vhodný spôsob boja s odlišnými názormi v diskusii. Napriek tvojim výhradám k mojej osobe, sa však stále neviem dopátrať ku konkrétnym dôvodom zmazania môjho horeuvedeného príspevku. Rovnako nechápem, čo je „demokratické“ na diskusii Niča, Bána a Bútoru, keď u Hríba v diskusii bez oponenta hanobia neprítomného J. Čarnogurského. A nechápem ani to, prečo časopis Týždeň zmazal blogera, ktorý sa o Čarnogurskom vyjadroval pozitívne v blogu Týždňa.
 
mínus indicator plus

diskusia bez oponenta - typická Lampa!   diskusia bez oponenta - typická Lampa!

To je skutočne úroveň, ukazovať diskusiu v Lampe, kde trojica ľudí s podobnými názormi (Bán, Nič a Bútora) v diskusii bez opnenta hanobí neprítomného J. Čarnogurského. Typické pre "lampovanie" - diskusia bez oponenta. A potom niečo vyčítaj ruským médiám... Neviem prečo sa ti vidí Putinovo Rusko také zlé, možno pre toto: http://en.wikipedia.org/wiki/F... Porovnaj dnešné Rusko s 90-tymi rokmi, keď vládol Jelcion s Nemcovom alebo s komunistckými 80-tymi rokmi - výsledok je nepochybný! Andrej Bán a znalý problematiky? Nežartuj! Všimni si ako mu diskutujúci v čaopise Týždeň vytreli zrak: http://www.tyzden.sk/fotografi... Toľko k tebou zmieňovanej Bánove "neutralite"... Smuné je aj to, ako slovenský mainstream maže pozitívnejšie blogy o Čarnogurskom: http://getlocalne.ws/world/slo... Hanebné zmazávanie skoro ako v denníku Sme. Neporušil som síce kódex, ale zmazali ma, lebo som poskytol odlišné arguenty od ofic. línie denníka Sme: http://www.sme.sk/diskusie/201... S takým extenzívnym zmazávaním sa nestretneš ani na ruskom internete...
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
23.06.2012 10:18 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Putin varoval, ale či opozíciu, neviem   Putin varoval, ale či opozíciu, neviem

Zase sa v názve spomína akási „opozícia“. To sú akože Nemcov, Udaľcov a Navaľnyj? Lebo tí neustále vyvolávajú konflikt s políciou, keď pri protestoch porušujú dohodnutú trasu pochodu alebo organizujú útoky na políciu. Ak sú títo páni „opozícia“, tak je to podobné, ako keď „líder opozície“ Kotleba kritizuje nedostatky v spoločnosti a vládni politici vyzývajú nespokojných občanov v SR, aby problémy neriešili násilnou cestou... Je pravda, že Putin sa vyjadril, že snaha o politickú zmenu nemôže byť uskutočňovaná násilným spôsobom. To je rozumné. Ale „opozičníci“ okolo Nemcova by si tiež mali uvedomiť, že keď Jelcin, Gajdar, Nemcov a im podobní mali problémy s opozíciou v Moskve 1993, tak ju dali rozstrieľať tankami. To všetko s podporou západných politikov. Na rozdiel od ich pozície v roku 1993, Putin má dnes stále jednoznačnú podporu väčšiny obyvateľov (ten fakt priznávajú aj jeho odporcovia). Nuž a tá obrovská podpora mu zabezpečuje silnú legitimitu. Každý, kto si porovná obdobie vlády komunistov z 80-tych rokov alebo Jelcina a Nemcova z 90-tych vidí, že Putin je lepšia alternatíva. Zaujímalo by ma ale, prečo sa výroky typu „Bloomberg varoval opozíciu pred vyvolávaním nepokojov“ neobjavovali vtedy, keď Bloomberg nevyberanými slovami zaútočil na hnutie Occupy Wall Street: http://newyork.cbslocal.com/20... http://www.youtube.com/watch?v... Čo mi ai najviac vadí: každý deň si aspoň jedným článkom pripomíname "opozíciu" v RF, ale o hnutí Occupy Wall Street nič nenapíšu, hoci sa m stále čosi eje, vrátane dnešnýh masových zatýkaní: http://occupywallst.org/articl...
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME