Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: NBUSR123
1 >
mínus indicator plus

 

Jedna vec sú politické riešenia, druhá ekonomické väzby. Ak by sa zredukoval Shengen, stále bude napr. pre nemecké firmy atraktívne s nami spolupracovať. Západ by musel prijať aj nejaké ekonomické sankčné opatrennia, aby sme na to doplatili. Čo by sa asi ťažko zdôvodňovalo... nemohlo by sa argumentovať priamo migrantsou krízou. Podotýkam, že západné firmy tu dosť investovali a svoje investície si zrejme budú brániť. Druhá vec je ako budú logicky argumentovať pri vylúčení krajín, ktoré paradoxne svoje hranice strážia. Kv´ty neboli ošetrené žiadnou pôvodnou zmluvou. V4 ako celok a politickej scéne nie je až taký malý hráč, ako sa zdá.
 
mínus indicator plus

 

Konflikt s NATO by bola iná káva. V lepšom prípade koniec Putina. Na Ukrajine Rusi sú, je tam preukázateľne aj ich technika. Ukrajina je jedna z potenciálne najbohatších krajín Európy, ktorú nivočí bezbrehá korupcia, mafie, politické "hry" atď.
 
mínus indicator plus

 

1. Snažia sa odpútať pozornosť. Prokremeľskí trollkovia sa rýchlo preorientovali na "USA vyzbrojuje a podporuje teroristov z FSA a IS". Len ma pobavilo, ako im škrt cez rozpočet urobil samotný Putin tým, že Rusko tiež podporilo FSA a spolupracuje s ňou. :) 2. Súhlas... stiahnutie US z Iraku bola hrubá chyba. Takáto operácia, ktorej cieľom je zmena spoločnosti z klanovej a (prakticky) feudálnej na demokratickú v našom slova zmysle, musí nutne trvať niekoľko generácií. "Starého psa novým kúskom nenaučíš". Zmena je možná len s obmenou 2 - 4 generácií, ktoré samotné odbúrajú zažitý systém, ak spoznajú výhody nového. Pre Fica, Orbána a Zemana je toto bohužiaľ voda na mlyn. Aj keď som v opozícii voči populistovi Ficovi, nacionalistovi a populistovi Orbánovi a "buranovi" Zemanovi, trafili klinec po hlavičke a získavajú politické body. Inak povedané krízy nahrávajú extrémistom, populistom, diktátorom a podobným indivíduám. Ja s ich postojom v tomto súhlasím a musím pripustiť, že politické "elity" Európy odtrhnuté od reality totálne zlyhali. A nielen v tomto.
 
mínus indicator plus

 

Opravujem... analytik.. ďalšie poreklepy sa mi nechce korigovať. :)
 
mínus indicator plus

 

Presne tak. Autor veľa vecí vystihol veľmi trefne. Mám pár svojich poznámok a postrehov. Problémy západu, ako vystihol iný analityk, spočívajú v tom, že prisťahovalci z minulých vĺn sem prišli ako lacná pracovná sila. Teda ani ich potomstvo nie je žiaden mozgový trust. Chýba im vyššie vzdelanie a nie sú schopní sa uplatniť. Ja dodám, že oni už nemajú pohľad svojich rodičov, ktorí riešili predovšetkým existenčné problémy v cudzom prostredí. To u nich vyriešil štedrý sociálny systém. Na západe vznikli ghettá, čo samo osebe ešte nie je zlé. Zlé je, že sa vymkli spod kontroly, Je komplikované tam uplatniť štátne právo a sú podhubím zločinu. Takéto prblémy bolo treba riešiť v zárodku a Európe akosi ušiel vlak. Frustrácia, neschopnosť sa presadiť, aj neochota vytrvalo pracovať na sebe vzbudzuje náchylnosť podľahnúť radikálnym kazateľom, ktorí ponúkajú jednoduché riešenia. Ako sme videli v Paríži, minimálne časť útočníkov tvorila pre políciu známe firmy zaoberajúce sa drobnou kriminálnou činnosťou. A dostali príležitosť podieľať sa na niečom "veľkom" bez toho, aby museli na sebe nejako tvrdo pracovať. Myslím, že autor sa mýli v tom, že s terorizmom nemôžeme vyhrať. Na silu sa jednoducho musí reagovať silou. Hovorí sa, že násilie vyvoláva násilie. A niekto dodal, že takto je to správne. My musíme zariadiť, aby teroristi stratili zázemie, čo je boj na niekoľkých frontách. V Európe musia byť nekompromisne "odprataní" radikálni kazatelia. V zahraničí musia byť taksto nekompromisne zlikvidované režimy, ktoré poskytujú radikálom zázemie. To nepôjde bez obetí. A dnešní "humanisticky" založení politici a verejnosť zvyknutá na život v bezpečí a blahobyte tomu nie sú naklonení. Neviem, kedy tým ľuďom dôjde, že presadzujú humanitu za každú cenu, aj za tú najvyššiu - našu slobodu, naše hodnoty a životy Európanov, ale aj moslimov v Európe a mnohých krajinách sveta. Európa berie na seba zodpovednosť za stovky tisíc až milióny obetí požiaru, ktorý vypukol inde. Ale nepohne prstom, aby ten požiar uhasila. Naopak motivuje obyvateľov domu postihnutého požiarom, aby radšej ušli, ako by ho mali hasiť. Tí Sýrčania, Iračania atď. nemajú vzťah k vlastným krajinám , ako k svojej vlasti. Americký pokus o ich angažovanie v boji proti IS, pred ktorým údajne utekajú, skončil fiaskom. Po teroristických útokoch v Paríži nestoja v náborových strediskách cudzineckej légie žiadne fronty. Európski politici majú z nejakého záhadného dôvodu pocit, že sa integrujú do našej spoločnosti, pričom je zjavné, že nie sú ochotní priniesť žiadne obete za tú vlastnú. Ak nemilujú svoju krajinu, alebo aspoň si ju nevážia, aký budú mať vzťah k cudzej?
 
mínus indicator plus

 

Teraz už stačí len občas nejaký telefonát z gaučíku v obývačke v Mosule na námatkovo vybranú policajnú stanicu a potom len s pobavením sledovať policajné manévre v Európe... Alebo ledabolo odhodiť igelitku do koša v metre... Ak si hocikto bude chcieť pozrieť futbalový zápas a nebude nu vyhovovať termín, ľavou zadnou zabezpečí preloženie na inokedy. Oni už žiadnych skutočných teroristov ani nepotrebujú. 1:0 pre IS.
 
mínus indicator plus

 

Veľmi sa do toho nehrnú, ale nejakú ochotu už predsa len prejavili.
21.11.2015 17:41 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Veľmi sa do toho nehrnú, ale nejakú ochotu už predsa len prejavili.
21.11.2015 17:41 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ak sa pozrieme na IS má pár špecifík oproti klasickým teroristickým odrganizáciam. Je to samozvaný štát, ktorý má namiesto hraníc bojovú líniu, ako štát vo vojne. Vyberá dane, má svoje zákony, aj keď zvrhlé... niečo ako samozvané súdy. Má armádu, v ktorej bojujú o.i. bývalí Assadovi a Saddámovi profesionálni vojaci a dôstojníci, vrátane generálov. Má zbrane vrátane ťažkých. chýba mu letectvo. Čiže sa fakticky jedná o útvar, ktorý plní základné funkcie štátu bez ohľadu na to, či ho niekto ako štát uznáva, alebo nie. A ten štát nám otvorene vypovedal vojnu. Takto sa k tomu podľa mňa treba stavať.
21.11.2015 16:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ktoré číslo konkrétne sa ti nezdá a prečo? :)
 
mínus indicator plus

 

Kolegu melbourna. :)
 
mínus indicator plus

 

"Pozri koľko ich je po r. 2005." To znamená, aby si pozrel štatistiky po roku 2005. Nauč sa čítať a chápať písaný text. :)
 
mínus indicator plus

 

Veď môžeš hodiť svoje čísla, ak nejaké máš. :)
 
mínus indicator plus

 

Iste. Ak dáš znak rovnosti medzi násilníkom a radikálom, máš pravdu. Lenže to neplatí. V Saudskej Arábii, alebo v Katare je režim, ktorý mi považujeme za radikálnu formu. Aj tam prieskumy vyzerajú tak, že ľudia nie sú za násilné riešenia. Sympatie s IS sú tam nízke, dokonca sú Saudi v nepriateľskom postavení voči IS. Ale shariu by chceli presadiť všade na svete. To sú radikáli, kamarát. Aj "umiernení" moslimovia totiž môžu presadzovať šaríu. A šaría nie je žiadna tolerantná forma zákona.
 
mínus indicator plus

 

V prvom rade si nemyslím, že by mala ktorákoľvek západná krajina problém chytiť a buď vydať, alebo potrestať vinníkov teroristického útoku na Ruské lietadlo, ak by bola príležitosť. Všade dostanú doživotie, ale ako západný politik by som preferoval vydanie do Ruska, aby si užili luxus ruských väzníc a opateru dozorcov a spoluväzňov. Útoky na IS v Sýrii nie je nebezpečný precedens. Písal som o rovnakých situáciach v minulosti, kedy takto postupovalo Rusko a USA. Je to nevyhnutnosť. Nedá sa bojovať proti IS v hraniciach napadnutej oficiálne uznanej krajiny, ak IS žiadne hranice neuznáva a môže si za humnami vybudovať solídne zázemie a infraštruktúru. Atentátnici pri Bostonskom maratóne mohli byť podozriví, ale to by nedalo Rusku právo útočiť. Rovnako dávali včera v správach, že aj vodca teroristickej organizácie v Mali avizoval útoky v Paríži a na ďalších miestach mimo Paríža. Ako vieme do bodky sa to splnilo. 1. sv.v. nie je dobrý príklad. OSN, ani jej predchodca neexistovali. Hľadala sa len zánienka na vojnu. Vo všetkých európskych rajinách boli vplyvné skupiny, ktotré ju chceli. Nie je pravda, že to bola len záležitosť imperiálnych chúťok Nemecka a Rakúsko-Uhorska. Sinú podporu mala aj v Británii, Francúzsku... Dnes je situácia dosť odlišná. Podobné je to v istých bodoch so situáciou pred 2. sv.v. Vypichol by som: 1. Adolf Hitler napísal Mein kampf a aj z jeho rétoriky bolo jasné, čo zamýšľa. Islamský štát avizoval, že medzi migrantami posiela svojich ľudí a chystá teror v Európe. Prišlo niekoľko varovaní. Ale európski politici to nebrali vážne ani vtedy, ani dnes. 2. Mníchovskú dohodu západ podpísal s cieľom zachrániť mier za každú cenu. Dosiahol opak. Hitlerovi padlo do rúk Československo s vysoko rozvinutým priemyslom. Západ sa díval, ako následne československé tanky v nemeckých rukách drvia ich jednotky. Cenou za mier boli nakoniec desiatky miliónov mŕtvych. Islamský štát otvorene vypovedal západu vojnu. Európsky politici sa tvária, že to nevidia, bez kontroly sem vpúšťajú jeho bojovníkov a tvária sa, že niečo, alebo niekoho zachraňujú. Zatiaľ to má za následok tisíce mŕtvych z radov migrantov a vyše 300 občanov západu. Stačili na to dva útoky. 3. Činnosť IS sa týka zatiaľ 4. svetadielov, rovnako ako 2. sv v. Rusi v Sýrii nikoho na uzde neudržia, nie je to ani ich zámerom, nemajú na to ani kapacity a zjavne ich za týmto účelom ani neplánujú budovať. A to "letecké korzo" nie je pre nikoho (okrem IS, an Nusry a im podobným) nebezpečná vec.
 
mínus indicator plus

 

Vo Francúzsku a inde sú určite ďalší. Teraz sa dostávajú na verejnosť o informácie o zmarených útokoch. 10 najväčších Líbyjských miest a kto ich ovládal v deň začiatku leteckých útokov: 1. Tripolis - Kaddáfí 2. Benghází - povstalci 3. Misrata - povstalci 4. Bayda - povstalci 5. Zawiya - povstalci 6. Khoms - Kaddáfí 7. Ajdabiya - povstalci 8. Sabha - Kaddáfí 9. Sirta - Kaddáfí 10. Tobruk - povstalci Takže zase si napísal lož. Prečo sú tí údajní Kaddáfího stúpenci zašití niekde v púšti, keď bol Kaddáfí taký populárny? :)
 
mínus indicator plus

Každý tvoj výrok je lož.   Každý tvoj výrok je lož.

Turecko bombardovalo PKK. Nato nebombardovalo Kurdov. Napísal si lož. V púšti nie sú žiadne jasné ciele. To je ďalšia lož. V Líbyi takisto nelikvidovali žiadne ciele v púšti. Tam mali presné informácie, kde sú... od povstalcov, ty vojenský analfabet. V Juhoslávii nálety zničili 14 tankov a zabili vyše 500 vojakov. V Juhoslávii žiadna púšť nie je. Boli absolútne neúčinné. Takže ďalšia tvoja lož. Rakku opúšťajú rodiny členov IS. Isisáci naopak posilňujú obranu pred očakávaným útokom Kurdov a FSA. Takže zase si napísal lož. Na mape si nič neukázal. Je tam jasno vidno, že v oblasti útokov USA IS ustupuje. Postupoval len proti Assadovi, ktorého nemajú USA prečo podporovať. Čiže ďalšia lož. Bombardovanie Mosulu: http://www.theguardian.com/wor... http://www.breitba*****/national-security/2015/05/28/ iraqi-government-us-airstrike-kills -isis-governor-of-mosul/ http://www.iraqinews.com/iraq-... http://www.iraqinews.com/iraq-... http://www.iraqinews.com/iraq-... http://www.iraqinews.com/iraq-... http://www.iraqinews.com/iraq-... atď. Takže aj o Mosule píšeš len lži. USA s koalíciou podnikli 676 útokov na výcvikové tábory. Takže si napísal lož. USA s koalíciou podniko 260 útokov na ropnú infraštruktúru. Čiže ďalšia lož.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

Aké tam má byť zastúpenie žien a menšín? :)
 
mínus indicator plus

 

https://en.wikipedia.org/wiki/... Pozri koľko ich je po r. 2005. A nepíš mi do dokazov blbosti o strapňovaní. Nehovoriac o počte obetí a charaktere útokov.
 

1 >

Najčítanejšie na SME