Streda, 15. júl, 2020 | Meniny má HenrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: RGu
1 >
mínus indicator plus

 

Sú aj veci a firmy, ktoré fungujú. Ale tie možno nevidíš, lebo to pokladáš za samozrejmé. :) Je tu dosť šikovných ľudí a aj by prišli ďalší zo západu naspäť. Len chýbajú kvalitní lídri na dôležitých pozíciách. Premiér IM nie je takým. Bojí sa zodpovednosti za nepríjemné veci. Pritom skutočný líder podľa S.Sineka preberá zodpovednosť za chyby a neúspechy na seba a úspechy deleguje (oceňuje za ne) ľudí v tíme. A najmä líder má silnú víziu. Nekradnúť je slabá vízia, je to iba krok na ceste, ale IM nevie kam tá cesta má viesť.
14.07.2020 12:51 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ak niekto píše veľmi veľa príspevkov, alebo priveľa rozpráva, asi veľmi chce - potrebuje byť vypočutý, ocenený, získať pozornosť iných. Ale ide proti sebe, lebo čím viac niečo chce, tým ťažšie to dostane vo forme ako by chcel. Lebo vzniká napätie, lipne na výsledku, ocenení atď. Ak to napätie, lipnutie nie je, všetko ide ľahšie. Pekný príklad je debata so ženou ,ktorá sa mi nepáči ale dobre sa s ňou rozpráva, ale ak sa mi začne páčiť a začne mi záležať na dojme a stretnutí pokazí sa to (stalo sa mi viackrát v rôznych podobách). A najmä kvôli malej sebaistote, sebadôvere. A vrátim sa ku Kollárovi - je síce akože frajer, ale má problém sám so sebou - je to slabý človek. Nie je v pohode sám so sebou. Ak by si skutočne veril, nepotrebuje toľko žien, ani kúpený titul atď. Nie je schopný žiť dlhodobo a budovať vzťah s jednou ženou (občas zmena môže prísť, ak to už nejde) Ale toľko zmien hovorí o tom, že si nielen zle vyberá, ale aj o tom, že jemu čosi chýba.
Reakcia k téme: Malý odboj sa ráta
11.07.2020 11:08 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Náš sebaobraz býva skreslený. Ak chcem vedieť ako vyzerám, pozriem sa do zrkadla. A to mi ukáže napr. to tričko mi nesedí tak ako som si myslel. No nie je ľahké vidieť svoje myslenie, správanie, konanie a ako to pôsobí na iných... Ono všetky reakcie ľudí sú odraz ich vnímania sveta a mňa. Sú ako zrkadlo, ale nedokonalé, krivé. No z mnohých rôzne nepresných zrkadiel si viem poskladať aj svoj obraz. Ak nie jeden, ale viac ľudí bude tvrdiť, že som arogantný, teda podľa nich, tak asi komunikujem pre nich nepríjemným spôsobom. Ak sám viem, že nemám potrebu dodrbávať ľudí, či byť dôležitý, obdivovaný, tak asi by som mal niečo upraviť, ak chcem s nimi lepšie vychádzať. Treba sa pýtať, čo som povedal, urobil nevhodne podľa nich. A ak to čo povedia má zmysel a hodnotu zapracujem to. Alebo ak mi na vzťahu s tým človekom záleží. Pre inú skupinu ľudí možno môj komunikačný štýl bude v pohode. No aj ja nejakým spôsobom mením to ako komunikujem. S niekým, kto ma oklamal, či využil bez vďaky, sa bavím predsa len inak, ako s niekým, kto ma rešpektuje. Sám pozorujem, že slabší (málo sebaistý) ľudia pôsobia často arogantne ani o tom nevedia. Buď chcú veľmi zaujať, až tak že nerešpektujú ostatných (priveľa rozpráva, málo osa pýta a počúva). alebo ak je im niečo nepríjemné, utečú, urazia sa miesto aby zostali a povedali, čo sa im nepáči, ako sa cítia. Útek, útok aj ignorácia sú v podstate znaky nerešpektovania, neúcty.
Reakcia k téme: Malý odboj sa ráta
11.07.2020 10:49 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Písaná komunikácia je ťažká. Preto aj ja nemám rád ironické poznámky v diskusii, lebo niekedy nie je jasné či to je irónia a sranda. Skôr sa snažím diskutovať vecne, k faktom a téme, nie urážať. Že niekto sa uráža, ak mu spochybnia názore je také detské. Takým debatám sa radšej nevenujem. Veľa ľudí si z obľúbených politikov urobí skoro nedotknuteľných dokonalých hrdinov a neznesú ak im niekto naruší ich obraz :)
Reakcia k téme: Malý odboj sa ráta
09.07.2020 14:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

V odpovedi, ze Kollar si potrpi na status atd. si podla mna trafil. No na zaciatku debaty - s vyzvami aby Kollar odstupil, este nebolo uplne jasne, co z toho bude. Ono to malo vela akterov. Keby Matovic mlcal, vzvoj mohol byt iny, atd... A preco Ti davaju minusky? Mozno preto, ze sa snazis presviedcat iba o svojom pohlade a pravde a malo sa snazis pochopit, ako to vidia a vnimaju iny. Posobis teda arogantne, ci hras sa na neomylneho. Ak "zhadzujes" druhych, budes nakoniec "zhodeny" aj sam. Teda uz ta zhodili - zminusovali :) Ak ti tento princip unika, tak je jasne ze aj Ty si omylny, nielen ostatni. :)
Reakcia k téme: Malý odboj sa ráta
08.07.2020 15:04 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Nemám čo dopísať, súhlasím. Každý čin ukazuje kúsok z človeka. Urobiť iba manažment napísania vlastnej diplomovky je tiež schopnosť, ktorá sa dá oceniť. Len ja by som skúmal aj ako férový je ten človek. Lebo manažovať môže skvele, ale potreboval by som si overiť, či hrá iba vo svoj prospech, alebo v prospech tímu, firmy. Ak iba vo svoj, môže byť časom príčinou problémov.
 
mínus indicator plus

 

Uniklo ti, že parametre aké nastavil Kollár (ak ho odovolajú, Sme rodina ide do opozície) boli hlúpe a vydieračské. Ani SaS ani Za ľudí nechceli vyhnať stranu z koalície. To len chlapec v dospelom tele - "Kollár" neuniesol, že by prišiel o kreslo. Skutočný muž, by celú reakciu na prichytenie urobil inak. Teda presnejšie on by ten titul získal férovo - za skutočnú prácu a nič z toho, čo teraz riešil by sa nestalo. A po druhé - v skutočnosti z dlhodobého hľadiska prehral Kollár s Matovičom. (Priťažili si.) Toto bola iba zdanlivá výhra. Ukázalo sa čo je Matovič aj Kollár zač. Nie sú dôveryhodný a férový.
Reakcia k téme: Malý odboj sa ráta
07.07.2020 23:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Viem, že väčšina študentov nič extra veľké neurobí. Ale aspoň malý kúsok svojho dokáže pridať. Robil som diplomovku na FEI STU. Nebol to žiadny zázrak, žiaľ aj kvôli tomu, že školiteľ odišiel zo školy a potom aj labák, kde som pracoval prestal byť použiteľný. Ale mal som tam nejaký svoj vklad. Len ako aj píšeš, aspoň spracovať zdroje do použiteľného výsledku, je práca, ktorú nedokáže dobre urobiť každý. Podľa mňa je rozdiel, keď študent chce niečo urobiť poriadne a nepodarí sa, alebo je to iba maličkosť a keď študent ide surovo najľahšou cestou - odpísať, odfláknuť. Ono sa ten prístup - nezodpovednosť, maskovanie - ukáže všade aj neskôr. Takého človeka by som nechcel v tíme a preto aj Kollár celou svojou obhajobou krásne ukázal, čo je zač.
 
mínus indicator plus

 

Veď to - mohli by ho dovolať a Matovič aj Kollár sklapnú.
 
mínus indicator plus

 

Nevieš, o čom píšeš. Vieš načo sa ľudia učia? Aby sa naučili riešiť problémy. Chceš most cez rieku? Treba vedieť spočítať, nasimulovať rôzne parametre, atď. Chceš efektívne osloviť skupinu ľudí? Chceš sa lacno a rýchlo dopraviť? Chceš filtrovať vodu v bazéne, chceš mať pitnú vodu z mláky, mora? Atď... Skúšanie, testovanie je iba maličká časť učenia a pre učiteľov je pohodlná - ľahko sa vyhodnocuje. Diplomovka (ako kniha) má byť už iba spísanie čo som skúmal, robil. Čo bolo a začiatku, čo som skúmal, čo som zistil, aký to má prínos, v čom je to lepšie ako súčasné riešenia, aké nové fakty a súvislosti som objavil atď... Preto Kolárova obhajoba, že splnil zákon je chorá, lebo podstata, za čo sa udeľuje titul mu úplne unikla. Pre neho - asi platí logika - odchodil som školu, skúšky, odovzdal nejakú prácu a mám nárok na titul. Podľa mňa si ho kúpil, a nič sa neučil ani skúšky nerobil - to by sa obhajoval úplne inak.
 
mínus indicator plus

 

Možno auto, teda to, že mu do neho niekto vlezie a čosi robí bez dovolenia, je pre neho taká intímna záležitosť ako keby mu doktor siahal len tak zrazu do nohavíc...
Reakcia k téme: A neklameš náhodou?
06.07.2020 19:30 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Matovič nevie pracovať s (konštruktívnou) kritikou, tak ako mnoho iných ľudí. Nikto nedokáže uspieť a dlhodobo zostať úspešný, ak primerane nereaguje na spätnú väzbu (kritiku) a neberie si z nej inšpiráciu, čo zmeniť. Uraziť sa, brániť sa, či útočiť na kritikov je detský spôsob reakcie. Teda keď kritiku a nepríjemnú spätnú väzbu chápeme ako, že sme horší a že nás nemajú radi, či ako útok. Jarda Jágr, či Bill Gates by nikdy neboli tam, kde sú a takými ako sú, bez schopnosti prijímať kritiku a sp. väzbu.
Reakcia k téme: Sto dní Igora Matoviča
30.06.2020 12:25 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Problém je v úradoch, či štátnej správe. Proste tabuľka vyžaduje aby si mal titul, inak nemôžeš postúpiť. Kamarátova žena (na min. financií) mala pohovor s uchádzačkou o zamestnanie a daná uchádzačka ani nevedela povedať o čom písala prácu. Mala titul zo Sládkovičova. v súkromnej sfére, kde ide o to čo dokážeš diplom nie je podstatný. Ja mám titul Ing. a nepoužívam ho, iba výnimočne. A mám ho na občianskom preukaze. Nepíšem si ho napr. do adresy na doručenie pošty. :)
26.06.2020 13:06 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

No, niekto to už niekde napísal - asi mal pocit menejcennosti bez titulu. No dodatočne som si uvedomil, že aspoň nehrá frajera, bolo vidno na tlačovke, že je dosť nervózny. Kolteba keď klame tak vyzerá pokojnejší a je tým pádom nebezpečnejší. Kollár ako keby sa aj hanbil, ale Kotleba ak klame, nevadí mu to.
26.06.2020 0:56 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Pozrel som si Kollárovu tlačovku k jeho diplomovke. On vie, že to odflákol a išlo mu iba o titul. Keby tou dipl. prácou a štúdium chcel získať vzdelanie a bavilo ho to, tak sa baví úplne inak s novinármi. Nie o tom koľko je skopírované a že citoval tak ako bolo treba, ale najmä prečo je to skopírované, aký to malo zmysel v tej práci, čo bol prínos. Iba jedna otázka novinárov bola fakt dobrá - prečo práve taká téma. A Kollár odpovedal akože logicky, ale neverbálne nebol uveriteľný. Vlastne nebol uveriteľný pri celej tlačovke. V jeho veku a s jeho majetkom nepotreboval takto úboho získať titul.
25.06.2020 22:28 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

To zabradlie vyzera byt len priskrutkovane do betonu. Inak by tam boli ohnute kusy a nie cele vytrhnute skoro bez poskodenia. A zvodidla su kde? Staci drobost, protiiduce auto vyboci a v ramci vyhybania sa nevinny naplaseny vodic zruti z mosta.
 
mínus indicator plus

 

Prečitať Bibliu je jedna vec. No, pochopiť o čom sa tam skutočne píše, teda získať poznanie, uvedomenie vyžaduje aj zážitky. A tie treba skúmať a prepájať s tým, čo sa píše. Katolícka cirkev má kostoly plné obrazov doráňaného Ježiša a učí o vine. Ako malému mi bolo raz skoro na vracanie z tej krvi a drastických obrazov (bolo to na svadbe - obrade v kostole ). Mnohé metafory sú nepochopené - ako napr. "To skôr prejde ťava uchom ihly, ako boháč vstúpi do Božieho kráľovstva." Ucho ihly bola vraj brána pre peších do mesta vo veži, ktorú volali ihla. Teda tú ťavu by ako tak dostali cez bránu. Bolo by to ťažké, no nie nemožné.
Reakcia k téme: Nesmejme sa. Je to vážne
21.05.2020 23:55 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Dobre si to napísal. Na smiech je ich hlúposť a namyslenosť, nie to že sú kresťania. Pointa je v tom, že sú múdri ľudia a sú popritom kresťanmi a sú hlúpi ľudia a popri tom sú kresťanmi. Teda druhá kategória sa nálepkuje ako kresťania, ale mnohí z nich podľa mňa Ježišovo učenie ani nechápu. Keby chápali, majú vážnosť a úctu ako Srholec, Bezák, Ján Pavol 2, či súčasný pápež...
Reakcia k téme: Nesmejme sa. Je to vážne
21.05.2020 23:36 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Timmy ma z velkej casti pravdu. V roku 2018 bolo na Cinskych unvertitach 28 mil. studentov. Ak 1/5 kazdy rok konci, tak to je zhruba asi 50 mil, absolventov za poslednych 10 rokov https://www.statista.com/stati... A ked aspon 1% je spickovych tak to je 500 000 ludi, co pod centralnym riadenim statu je velka sila. A viacero Cinskych unverzit patri k spicke a uci tam aj spicka zo zapadu, lebo dobre platia. India je na tom o dost horsie. HDP Indie 2,719 biliónov USD (2018) a Ciny 13,61 biliónov USD (2018). HDP na obyvatela: 2009 $ ku 9770$ Cina ma uz velke technologicke know-how. Problemom sa moze stat nesloboda - casom ludia, ked zbohatnu zacnu riesit aj ine veci ako jedlo, prezitie a zarobok. Vacsina Cinanov "zbohatla" len nedavno.
03.05.2020 22:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Zaujímavý postreh. Mňa zaujala predpoveď "Do roku 2050 bude vo veľkých mestách žiť okolo 70 percent svetovej populácie." Je možné, že vďaka corone sa trend rastu miest spomalí, či zastaví. Práca na diaľku z domu z dediny / malého mesta sa môže stať atraktívnou voľbou s veľkou slobodou pohybu.
 

1 >

Najčítanejšie na SME