Sobota, 7. december, 2019 | Meniny má Ambróz

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: gejza08
1 >
mínus indicator plus

No preto   No preto

je to také hrozné. Preukázateľne najmenej rok kruto týrané dieťa, ktoré sleduje sociálka. Tak vyzerá ochrana práv deti,. Keby tak skončil nejaký psík alebo mačička, bolo by tu pohoršenie , lebo zviera nie je vec, s čím tiež súhlasím, ale toto je živé dieťa. Keď si pomyslím, čo to dieťa prežilo a koľko takých detí trpí bez pomoci. Ako to, že ho súd vrátil do takej rodiny. Podľa príspevkov, je to každému jedno, aj tým, ktorí sa chystajú modliť pred NR, aby sa každé málo právo narodiť.
 
mínus indicator plus

Týranie   Týranie

pod dohľadom sociálnych úradov. Kde sú všetci bojovníci za život? Akú hrôzu prežívalo dieťa, preukázateľne rok surovo týrané?! Treba matkám púšťať tlkot srdca, aby sa každé narodilo. Vlastná babka ho nemohla ochrániť, pretože biologický rodič...
 
mínus indicator plus

 

Odmietať môžu, dôkazy nepustia, tajne dúfam, že im dokážu všetko, aj to o čom sa nepísalo. P. riaditelke s dcérami prajem peknú starobu.
 
mínus indicator plus

Dnes budú   Dnes budú

plné cintoríny, horieť sviece. Mŕtvi dostávajú najviac kvetov, lebo výčitky svedomia sú väčšie ako vďačnosť . Netreba mať výčitky, človek všetko sám nezvládne aj keď má najlepšie úmysly. To nám nebráni odsúdiť, ak sa ubližuje tým najbezbrannejsim, starým ľuďom. Dali nám život, milovali nás bez podmienok, a do posledného výdychu bol každý z nich živým človekom.
 
mínus indicator plus

Klienti sú   Klienti sú

v 6. stupni odkázanosti. Rozumiem vysvetľovaniu vedenia i zamestnancov. Je pravda, že za poskytovanie zdrav. starostlivosti zodpovedá obvodný lekár, a možno on i opatrovateľska služba pracujú v najlepšom záujme klientov. Aj napriek tomu to treba vyšetriť, ale ak je všetko dobré zapísané, vedenie nič neohrozí. Klienti vzhľadom na svoj stav nič nepotvrdia a rodinní príslušníci sú radi, že také zariadenie existuje, pretože starostlivosť o ťažko postihnutého nie je ľahké zvládnuť. Ale stále sú to živí ľudia a taká práca nie je pre každého. Určite si všetci prajeme, aby nás potreba takej služby obišla. Z osobnej skúsenosti si myslím, že pravda je ešte horšia, ako doteraz bolo zverejnené. Čas ukáže.
 
mínus indicator plus

Mali by plošne   Mali by plošne

skontrolovať všetky zariadenia, nikde to nefunguje ako má. Riaditelia sú cez výberové konanie vyberaní, ale víťazi sú politickí nominanti. To isté v detských domovoch a ústavoch pre postihnutých. Aj súkromný starobincov či sirotinec nedovolia prevádzkovať hocikomu. Blahová už dlhodobo poukazuje na rôzne aktivity zodpovedných, ale toto sa veľmi ťažko dokazuje, pretože to verejnosť nezaujíma. Ale starí budeme všetci a nikto nevie, či bude môcť dôstojne dožiť vo svojom domove. Myslíme na tých, ktorí potrebujú pomoc už teraz. Ak zodpovední pochybili, pokuta je malý trest. Ľudia, ktorým ublížili, boli chránené bezbranné osoby.
 
mínus indicator plus

Staroba,   Staroba,

najťažší úsek života. Verím, že ide o pravdivé informácie, pretože poznám aj štátne, kde je starostlivosť podobná. O prevodoch bytov som nepočula, ale šafárenie riaditeľa s projektami na rôzne činnosti klientov a výsledky práce, vzal ako svoj tovar a speňažil. Nehovorím o liečení, množstvá zbytočných liekov s vysokými doplatkami. Ľudia ak len trochu môžte, postarajte sa o svojich rodičov v domácom prostredí. Bolo by dobré, ak by príspevky boli určené na potrebného seniora, a rodina by rozhodla ako opatrovanie zabezpečí. Príspevok by mal byť rovnaký ak je doma alebo v zariadení.
 
mínus indicator plus

 

Všetko je o ľuďoch, myslela som, že profi rodiny deťom pomôžu ale už som počula aj takú, ktorá za peniaze pre "toto" kupuje svojim deťom a tomu kúpi v second hande. Ja som už popísala každému o ktorom som myslela, že len trochu môže pomôcť, ale keď Tomanová ombudsmanka a tú zo Šarišských Michalian, ktorú Ružičková verejné obvinila chceli ocenit, nedá sa pomôcť. Stále nedokážem uveriť, čo dokáže doma milujúca mama a otec. Keď Matovič mal tlačovku s jeho známym porodte a dajte na adopciu mi bolo zlé, akú to malo podporu. Keď napíšete pravdu, ste bláznom.
 
mínus indicator plus

Podľa reakcií   Podľa reakcií

zamestnanci sa snažia, aby všetci, ktorí zareagujú boli dostatočne označení, ako tí, ktorí nerozumejú o aké detí sa musia starať. Korzár o tom napísal, len preto, že chlapec skončil v nemocnici. Dieťaťa bolo odobraté z rodiny, a táto platená mu neposkytla lepšiu. Kto nebol v Domove nevie, čo to za hrôza. Dúfam, že mnohé vychovávateľky boli pochodovať za život, a všetky chodia do kostolíka. Zbytočne tu vypisovať, tieto zariadenia vznikli nie preto, aby pomáhali, a naozaj to nikoho nezaujíma.
 
mínus indicator plus

 

Presne o tom som písala. Všetky detí budú žiť v budúcnosti, ak to budú "zodpovední" riešiť aj naďalej len ako divadlo pre občanov, tak to aj dopadne. Všetci zainteresovaní klamú, zatvárajú oči, živí sa tým množstvo rôznych "expertov" dokonca a rómskych, len situácia je stále horšia. Prečo asi? Tento príspevok je o malom dieťati. Je málo matiek, ktoré svoje detí nechajú v nemocnici samé a som presvedčená, že neovládal spisovný jazyk. Myslíte si čo chcete, zákony by mali platiť pre každého občana rovnako.
 
mínus indicator plus

Len pre ten   Len pre ten

futbal sa môžeš rozhodnúť dobrovoľne, ale ak tým v osadách budeme aj naďalej "pomáhať" tak ako doteraz, nebudeme mať mnohí na výber. A to nielen na východe.
 
mínus indicator plus

 

Nehovorím ako pán poslanec. Hovorím o ochrane práv detí. Všetkých rovnako, lebo či sa nám to páči alebo nie, všetky sú naša budúcnosť. Ak im nepomôžu ti, ktorí to majú v povinnostiach a predvolebných sľuboch , doplatia na to hlavne tie deti. Pán poslanec, tak ako všetci len hovorí čo mu pred voľbami pomôže, ale v skutočnosti tento stav nikto riešiť nebude. Ani jeho strana nie. Prečo asi?!
 
mínus indicator plus

Matka v osade   Matka v osade

je posudzovaná ako osoba hodná zvláštneho zreteľa.Je povinnosť vyplácať jej všetky dávky, príspevky, má desať detí a každé má v rodnom liste otec neznámy. Všetci zodpovední sú informovaní a nič sa nedeje. Štátne orgány podporujú skupinu ľudí, ktorá využíva všetky občianske práva ale nikto od nich nežiada plniť si najprv povinností. Detská ombudsmanka povedala, že hlad, špina, ohrozenie zdravia a života nie je dôvod v tejto komunite dieťaťu pomáhať. Stačí, že svoje detí ľúbia. Ak nezačnú s malými deťmi, všetky projekty sú zbytočné. Každé dieťa je v nemocnici vystrašené, a toto možno ani nerozumelo lekárom. Ktovie ako dlho sa trápil s ochorením, pokiaľ sa dostal do nemocnice.
 
mínus indicator plus

Po ošetrení   Po ošetrení

sa pokúsil utiecť znova. Takže mal šťastie.S takým malým dieťaťom by mala byť počas hospitalizácie matka, ale požadovali uhradiť 30 eur tak odmietla. Po úraze jej ponúkli pobyt v nemocnici zadarmo, odmietla, lebo teraz s ním mám ostať, keď už skoro dobre? A doma má vraj 5 detí. Ale podá sťažnosť, že sa o dieťa dobre nepostarali. Už by niekto mal rodičov v osadách brať na zodpovednosť za zanedbávanie starostlivosti o svoje vlastné deti, nielen posielať dávky a kontrola žiadna. Myslím, keby videli, že niekoľkým rodinám detí odoberú a nedostanú dávky, inak by sa správali. Teraz sa o pani postarajú prizivnicki aktivisti, potrestajú kazdeho, len zaslúžili rodičia budú obete. Škoda detí.
 
mínus indicator plus

To čo píšete,   To čo píšete,

pravdepodobne pracovníčka DeD, kde sa začali obracať aktivity Kollára, Kristufkovej a spol. Verím, že Kollár pomáha, tak ako mnoho majetných, skrabkaju svoje svedomie. Inak z osobnej skúsenosti, pracovníci DeD a soc. zariadení pre zdravotne postihnutých takých "pomocníkov" milujú, ale nie pre najlepší záujem detí. Politikov by malo zaujímať, čo za za bránami týchto zariadení deje v skutočnosti, aby sme nečítali o Čistých dňoch a domovoch ako domov Tomanovej dcéry. Tí, ktorí vedia prečo mu dali hlas ho budú voliť aj napriek Fejerovym príspevkom
 
mínus indicator plus

A nie je to tak?   A nie je to tak?

Ani v kostoloch nie je nič zadarmo.Kto sa za Vás pomodli ak nezaplatíte? Osobne som počula vysvetlenie kňaza, že liturgia je obeta a tá má aj bolieť. Aj M. Kuffa hovoril, že je smiešna cena 5 Eur za liturgiu, pretože liturgia má nevyčísliteľnú hodnotu pre človeka.Pretoze si myslím, že poriadok robí priateľov, mali by byť v kostoloch cenníky. Lebo vyzerá to tak, že keď na to nemáš, tak ti nepomôže ani dekan, ktorý hovorí o láske k Bohu a rovnosti pred Bohom. Peniaze sú aj v kostoloch až na prvom mieste. Ak by to tak nebolo, kňaz a katechetky by urobili poriadok raz-dva.
 
mínus indicator plus

 

Nerozumiem, mňa ešte malé dieťa neurazilo,pretože je to dieťa. A tak sa aj správa, ako dieťa, ktoré skúša koľko si môže ešte dovoliť. Bolo to dieťa najlepšej priateľky, to za celých 6 rokov nemali spolu kontakt? Ak sa poznali, tak mala vysvetliť, že to, čo jej povedal, je jej nepríjemné a aj prečo. 6 ročným deťom sa páči, keď s nimi rozprávajú ako s veľkými. To neznamená, že viem, čo je správne, ale dieťa je pre mňa detský partner, to aký bude, záleží aj na správaní a konaní dospelých, ktorých bude stretávať. Aj keď výchova je na rodičoch.
 
mínus indicator plus

 

Môžem si myslieť čo chcem o deťoch iných rodičov, dospelá vysokoškolský vzdelaná osoba si to s dieťaťom mala vysvetliť sama, hneď ako sa to stalo prvýkrát, nie plakať. Asi neboli najlepšie priateľky, inak by mali pekný vzťah aj s jej dieťaťom. Nijan to napísal dobre.
 
mínus indicator plus

 

Hovorite o 6 ročnom dieťati. Neviem ako môže 6 ročné dieťa uraziť dospelú osobu. Mali ste reagovať odpoveďou na poznámky hneď, aby ste sa dozvedeli v čom je problém. Keď ste dobré priateľky asi sa stretávate často, možno má dieťa aj nejaký zdravotný problém, o ktorom s Vami priateľka nerozpráva, Poznám dieťa s Aspergerom a tiež máva chvíle, keď by som mu radšej dala na zadok. Tiež povie rovno, to čo si myslí, ale je to čistá duša, nechce uraziť, len čo v tej chvíli na srdci, to na jazyku, Tieto deti nevedia, že existuje pretvárka alebo klamstvo. A či zaplatiť za tovar, to už rozhodnutie na zakaznikovi. Každý by mal začať sám od seba, keby ste boli na opačnej strane, chceli by ste, aby Vám prišli vrátiť peniaze za tovar? Aj keď ste sa o nich pripravili vlastnou chybou.
 
mínus indicator plus

Nakoniec si odsúdenie   Nakoniec si odsúdenie

zaslúžia učiteľky, ktoré svojim konaním týrala. To, čo za záruka od speváckeho zboru, v ktorom "účinkuje" mesiac. Pán farár pomáha niekomu, z vôle ktorého trpeli najmenej 4 rodiny. Aká bola situácia v rodinách vydieranych učiteliek., aj im pomáha farár? Určite to neboli len 4, tie ostatné platili a ostali ticho. Nechápem čo to za divadlo, beda tomu z koho pohoršenie vychádza. Ak umyselný trestný čin.spachala súd je povinný konať!
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME