Pondelok, 30. marec, 2020 | Meniny má Vieroslava

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: BLESK
1 >
mínus indicator plus

S tvojim názorom na Jasnú nesúhlasím.   S tvojim názorom na Jasnú nesúhlasím.

Na Chopku lyžujem každý rok a rovnako aj v rakúskom Tirolsku. Lyžiarske stredisko na Chopku je už tak kvalitne vybavené, že je porovnateľné aj s alpskými strediskami. Jeho jedinou nevýhodou je, že oproti veľkým alpským strediskám má menšiu nadmorskú výšku. Na Chopku lyžujem počas pracovných dní, keď tam nie je tak plno a nie vez víkendy a sviatky. A to bývam 200 km od Chopku (nie som dôchodca z Mikuláša). Termín lyžovania si vyberám, len keď mám istotu na pekné počasie a kvalitné snehové podmienky. Nemám problém zobrať si dovolenku na poslednú chvíľu. Kupovať skipas niekoľko týždňov vopred na konkrétny dátum je lotéria, aj keď je cena akokoľvek výhodná. A čo sa týka cien, áno ceny skipasov sa už približili k cenám v alpských strediskách. Keď ale spočítam všetky náklady, aj tak ma lyžovanie na Chopku vyjde lacnejšie, ako v Tirolsku.
 
mínus indicator plus

Hybnosť telesa sa vypočíta   Hybnosť telesa sa vypočíta

ako súčin jeho hmotnosti a jeho rýchlosti. Kde si nabral, že hybnosť telesa je úmerná štvorcu rýchlosti to by ma fakt zaujímalo? S tým ostatným, čo si napísal, sa dá plne súhlasiť.
 
mínus indicator plus

Bod 6   Bod 6

Svetovú populáciu nestačí stabilizovať, je potrebné postupne znížiť počet obyvateľov na našej planéte. Toto majú v rukách politici, aby vhodnými stimulmi regulovali pôrodnosť v jednotlivých štátoch. Menej obyvateľov znamená menšie zaťaženie životného prostredia činnosťou ľudí. O tomto sa píše len veľmi málo. A pritom fakt, že ľudia sú premnožení, je jedným z hlavných dôvodov nadmerného zaťaženia a ničenia životného prostredia.
 
mínus indicator plus

Boženík, a naivne?   Boženík, a naivne?

To si pozeral aký zápas? Konečne máme útočníka, ktorý sa vie zorientovať v šestnástke súpera a vie s loptou urobiť to, čo treba a to dať gól.
 
mínus indicator plus

Slovenskú hymnu nemusí spievať.   Slovenskú hymnu nemusí spievať.

Stačí ak dovedie slovenskú reprezentáciu k postupu.
 
mínus indicator plus

Na otvorení štadióna   Na otvorení štadióna

boli hlavne takí, ktorí boli zvedaví. Futbal je pre nich druhoradý.
 
mínus indicator plus

Presne, ako ako si napísal.   Presne, ako ako si napísal.

Treba žrebovať z dvoch košov. V jednom by mali byť 4 kvalitnejšie mužstvá a v druhom papierovo slabšie. Potom by sa nemohlo stať, že proti sebe budú hrať dve silnejšie mužstvá, resp. dve slabšie mužstvá.
 
mínus indicator plus

texasan,   texasan,

choď si niekedy zajazdiť po našich cestách na bicykli a skús pri tom jazdiť, čo najbližšie ku pravej krajnici. A až potom si sadni ku PC a napíš príspevok. Dúfam, že si ma pochopil. Ak nie, je mi to úprimne ľúto.
 
mínus indicator plus

Zvíťazil zdravý rozum.   Zvíťazil zdravý rozum.

Je ale najvyšší čas, aby UEFA prehodnotila tresty pre futbalové zväzy a kluby tak, aby neboli potrestaní všetci fanúšikovia, ale len vinníci. Keď sú funkcionári UEFA takí múdri, že nechcú na štadiónoch žiadne prejavy rasizmu, šovinizmu a urážky, nech navrhnú účinný spôsob, ako tomu na 100% zamedziť. Myslím si že to nie je možné. Preto je potrebné, aby UEFA aktívne spolupracovala pri prevencii na minimalizáciu nežiaducich prejavov v hľadisku. Trestať futbalové zväzy a kluby pri každej provokácii, čo i len malej skupiny tzv. fanúšikov je alibizmus od UEFA.
 
mínus indicator plus

Tiež si myslím,   Tiež si myslím,

že je to zbytočný súťaž. A pre koho sa to bude hrať, keď UEFA trestá niektoré zväzy za hocičo odohraním zápasov bez obecenstva? A zároveň si myslím, že väčšina hráčov je aj bez toho na klubovej úrovni už tak preťažená, že zavedenie ďalšej súťaže neprospeje ich zdraviu. To aby každý klub teraz disponoval aspoň dvomi kádrami hráčov.
 
mínus indicator plus

Neutieraj si svoju hubu   Neutieraj si svoju hubu

o Ľuba Višňovského. Nesiahaš mu ani po členky. On je žijúca legenda a ty si kto?
 
mínus indicator plus

Je to nezmysel, čo si napísal.   Je to nezmysel, čo si napísal.

Takmer vždy sa nevhodne správa malá skupina jednotlivcov, ale trest si potom "odskáču" všetci fanúšikovia, aj tí slušní. UEFA jednoducho uplatňuje princíp kolektívnej viny a to je neprípustné. Možno by bolo zaujímavé tieto nezmyselné rozhodnutia UEFA zažalovať na medzinárodnom súde, aby vyšla pravda najavo.
 
mínus indicator plus

Nerozumiem tomuto trestu.   Nerozumiem tomuto trestu.

Zápas sa hral na štadióne v Budapešti. Ako mohol SFZ ovplyvniť, resp. zabrániť čomukoľvek, čo sa na štadióne udialo? Tým, ktorý v UEFA rozhodujú o trestoch asi chýba zdravý rozum.
 
mínus indicator plus

Si srandista.   Si srandista.

Smola je, že to viacerí nechápu.
 
mínus indicator plus

Maďari v zápase so Slovenskom   Maďari v zápase so Slovenskom

nevyjadrili politický názor. Oni sa správali šovinisticky. A to je obrovský rozdiel.
 
mínus indicator plus

Konečne normálny názor.   Konečne normálny názor.

UEFA to robí veľmi zle, keď kvôli primitivizmu niekoľkých jednotlivcov trpia ostatní slušní fanúškovia. Chodievam na Slovan na tribúnu B, kde chodí väčšina fanúšikov. Tam nepočuť žiadne rasistické a ani urážajúce pokriky. Z času na čas niekto zakričí niečo na rozhodcu, či na niektorého hráča, ale nič také, čo by mohlo niekoho uraziť. Ak UEFA nezačne v spolupráci s klubmi trestať len problémových jednotlivcov a svojími rozhodnutiam bude naďalej trestať aj slušných fanúšikov, tak potom je tu otázka, pre koho sa ten futbal vlastne hrá? Alebo je to len o peniazoch a slušný fanúšik nech si pozrie zápas v televízii?
 
mínus indicator plus

Referendum bolo síce platné,   Referendum bolo síce platné,

ale z cca. 46,5 milióna oprávnených voličov odovzdalo svoj hlas 33 577 342 voličov a za odchod Británie z EU bolo 17 410 742 voličov, čo je 51,9% so zúčastnených voličov, ale zároveň je to len cca. 37,4% z oprávnených voličov. Ak teda hovoríme o demokracii, ako môže 37,4% voličov rozhodnúť o takej dôležitej skutočnosti, ako je odchod Británie z EU?
 
mínus indicator plus

Bude hrať Slovan bez divákov?   Bude hrať Slovan bez divákov?

Ako je to vlastne? Dostal Slovan od UEFA trest a bude hrať jeden zápas bez divákov? Alebo sú to len klebety?
 

1 >

Najčítanejšie na SME