Štvrtok, 14. november, 2019 | Meniny má Irma

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Jozef Klucho
1>
mínus indicator plus

Vzdelanostný potenciál sestier   Vzdelanostný potenciál sestier

je v ambulanciách rozhodne nevyužitý. Prečo sú potom sesterské organizácie, proti reforme vzdelávania a zvýšeniu kompetencii zdrav. asistentom, ktorí by mohli po úprave ich kompetencii pracovať v ambulanciách, čím by sa uvoľnili ambulantné sestry pre potreby nemocníc? Alebo sú proti len ich šéfky?
 
mínus indicator plus

Zdravotná dokumentácia   Zdravotná dokumentácia

sa dostáva na samosprávny kraj iba v prípade, že lekár, ktorý v amb. končí bol fyzickou osobou. Ak bola ambulancia s.r.o. potom dokumentácia zostáva v ambulancii a prevezme ju lekár, ktorý v jej činnosti bude pokračovať. Ak si pacient chce nájsť iného lekára, má dve možnosti-buď si vypýtať kópiu zdravotnej dokumentácie z pôvodnej ambulancie alebo od všeob. lekára, pretože z každého odborného nálezu má byť kópia aj u neho. Toto sú však admin. služby za poplatok.
 
mínus indicator plus

Celé zle - info pre autorku.   Celé zle - info pre autorku.

1. Poplatky za výkony, ktoré hradí poisťovňa sa vyberať nesmú. A bežné alergologické vyšetrenie vrátane testov patrí do výkonov, hradených poisťovňou. 2. Rajonizácia už roky neplatí, problém je v limitoch, ktoré má ambulancia od poisťovne. 3. Toto nie je iba problém BA a nie iba alergológie. Skúste napr. v KN zohnať reumatológa. Najbližší je v NZ a je tu jediný.
 
mínus indicator plus

V prvom rade si myslím, že   V prvom rade si myslím, že

hlúpy je ten, kto platí, ak nemusí. Tí pacienti, čo tam, chodia, tak robia dobrovoľne a namiesto toho, aby podporili slušných lekárov, hoci aj mimo svojho bydliska, radšej budú platiť a nadívať. Taká je dosť veľká časť slovenských pacientov.
 
mínus indicator plus

Ako píšem, jedna sťažnosť nič nerieši   Ako píšem, jedna sťažnosť nič nerieši

treba ich poslať toľko, že úradníci nebudú vedieť, kde je sever. Ale každá musí byť opodstatnená a kritizovať v nej treba skutočne objektávne, poukazovať na plné čakárne a dlhé čakacie doby. A čo Organizácia na ochranu práv pacientov?
 
mínus indicator plus

Máte pravdu, ale   Máte pravdu, ale

ani pred kolegom urológom, ktorý ordinuje vedľa :-) Ale to je preto, lebo v našom meste resp. okrese je asi urológov dosť. Situáciu, akú ste popísali môže zmeniť jedine tlak pacientov na poisťovne, VÚC, ÚDZS a MZ.
 
mínus indicator plus

Nuž, náprava tohto stavu   Nuž, náprava tohto stavu

spočíva v podstatnej miere na podnetoch od pacientov. keby sa každý taký ako Vy sťažovall v poisťovni, asi by im docvaklo, že majú u takého poskytovateľa buď urobiť kontrolu alebo zazmluvniť ďalšieho.
 
mínus indicator plus

Pán inžinier, zaujímalo by ma,   Pán inžinier, zaujímalo by ma,

prečo ste svoj podnet nepostúpili na na vedomie zdravotnej poisťovni Vášho otca, Ona predsa za neho inkasuje poistné a je spoluzodpovedná za kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti vrátane skutočnosti, že v danom regióne je asi nedostatok urológov, a to nech mi nikto netvrdí, že v celom regióne nemocnici by sa nenašiel jediný, ktorý by mal o súkromnú prax záujem. Tým by sa ambulancia Dr. Tomaškina odbremenila od nadmerného počtu pacientov. Ale na druhej strane, ak je Váš otec s jeho starostlivosťou spokojný a nechce ho meniť, musí viať do úvahy, že na dobrého odborníka sa čaká. Dôvodom, prečo by ho nechcel meniť však mlže byť aj jeho vek a zhoršená mobilita. No, ak by neprijímal nových pacientov, jeho klientela by sa stabilizovala a čakacie doby by sa upravili, ale tu je na ťahu jedine poisťovňa, ktorá musí ďalšieho urológa v danom regióne zazmluvniť. K tomu by mal významnou mierou prispeiť aj VÚC, veď jeho šéf zrejme rozumie zdravotníctvu, keď na jeho podnet sa bez diskusie zrušili poplatky za prednostné vyšetrenie.
 
mínus indicator plus

Je to presne to isté, ako odsudzovať   Je to presne to isté, ako odsudzovať

mladých Nemcov za to, že ich dedovia začali vojnu.
Reakcia k téme: Pán Marosz, vy ste žena?
07.01.2016 21:09 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ak tu chcete radiť,   Ak tu chcete radiť,

naučte sa aspoň správne vykať.
Reakcia k téme: Pán Marosz, vy ste žena?
05.01.2016 20:43 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Zase ste tým Žilinčanom   Zase ste tým Žilinčanom

dobre pomútili hlavy :-) Keby ste žili "na Felvidéku", nemuseli by ste to skoro nikomu vysvetľovať. Inak ak sa chce slovenská Maďarka premenovať napr. Anna Szabóová na Szabó Anna, užije si s našimi úradmi tragikomédie viac než dosť.
Reakcia k téme: Pán Marosz, vy ste žena?
05.01.2016 20:30 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Milá Diána,   Milá Diána,

každý, kto sa naučí cudzí jazyk z lásky k danému národu a kultúre, si zaslúži obdiv a Vy tiež. Vaša slovenčina tu dostala viacero komplimentov a ja musím tiež pridať jeden. Skutočne sa nemáte za čo ospravedlňovať, Vy predaa za nič, čo sa udialo pred sto alebo tisíc rokmi, nemôžete. Žijete v jame levovej (myslím Vaše terajšie bydlisko), hlupákov si nevšímajte a píšte ďalej. Boldog új évet kívánok :-)
 
mínus indicator plus

Samozrejme, že sa to dá,   Samozrejme, že sa to dá,

ale treeba rozlišovať, čo je normálny prac. čas lekára a čo doba, kedy si ho pacient vyťiada, napr. po prac. dobe. Ani US doktor po prac. dobe nerobí zadarmo. Alebo sa mýlim?
 
mínus indicator plus

Čo je toto za kravina?   Čo je toto za kravina?

že vraj telefonicky neobjednávame? TO si môže dovoliť len socialistická ambulancia, ktorá nie je platená za výkony.
 
mínus indicator plus

Platí zásada, že občan EU   Platí zásada, že občan EU

môže byť zdravotne štandardne poistený len v jednej krajine EU, ale ako je to s nadštandardom napr. v AT, to neviem, či by V8m z neho pokryli aj výdavky v SR, ale úplne súhlasím s nickom sam123 -treba si nájsť v SR pracovisko, ktoré poskytuje tieto služby na cash, rovnako kvalitne, ako v EU a ísť na priamu platbu. Aj keď nám momentálne väčšinu poplatkov zrušili, stále máme možnosť tieto veci legálne riešiť. Zákonný priestor na to je.
 
mínus indicator plus

Tento názor u nás môže platiť   Tento názor u nás môže platiť

iba preto, lebo žiadna vláda doteraz nepovedala, čo je štandard a čo si má pacient doplatiť. A rýchlejšie a kvalitnejšie, teda nadštandardné vyšetrenie si treba zaplatiť, či sa to niekomu bude páčiť a&lebo nie. Ale keďže u nás momentálne na toto neplatia žiadne normy, pacient, ktorý bude chcieť byť vyšetrený bez čakania, si už spôsob nájde. Ak lekár nebude chcieť byť pod tlakom, že robí niečo nezákonné, bude čas týchto pacientov manažovať tak, aby čakať nemuseli, ale zadarmo to nebude. Som si istý, že sa nájde zákonný spôsob, ako vyhovieť obom stranám. Štatistika na mojej stránke jedniznačne hovorí, že pacienti si prednostné vyšetrenie želajú /doteraz je za 81% všetkých hlasujúcich http://www.gastroenterolog.com...
 
mínus indicator plus

Také niečo, teda prázdna čakáreň   Také niečo, teda prázdna čakáreň

sa na GE amb. môže stať vtedy, ak robíme napr. kolono, kde 1 vyš. trvá 20-40 min. v závislosti od toho, čo ma v čreve čaká. To sa načasovať na minútu nedá a práve v deň, keď robím takéto zložité výkony, si dávam na 1 pac. minimálne 30 min. a medzi dvomi výkonmi beriem max. jedného ambulantného. Ak je mladý, trvá to 15-20 min. ak starší, niekedy aj 305 min. takže potom sa mi čas nasledujúceho výkonu posunie o 10-15 min. a už je sklz. Ale to taký pac. ako Vy, ktorý náhodou nájde prázdnu čakáreň, nemôže vedieť. A vysvetľovať do každému naozaj nemáme silu: http://www.gastroenterolog.com...
 
mínus indicator plus

Ak lekár limit vyčerpal   Ak lekár limit vyčerpal

je z hľadiska času poskytovania služby úplne jedno, či ju poskytne v ordinačných hodinách alebo mimo nich, ak to v ordinačných hodinách nie je na úkor pacientov, ktorí prídu na vyšetrenie cez poisťovňu. Lenže ak lekár má limit vyčerpaný, na poisťovňu už spravidla v ordinačných hodinách neurgentné stavy neberie. Žiaden zákon o tom nehovorí, kedy a ako má postupovať. Obyčajne sa to robí tak, že po vyčerpaní limitu si lekár berie dovolenku alebo sa ide vzdelávať (alebo ak nemá na výber, robí zadarmo-žiaľ sú aj také situácie!. Ak má pacient záujem o vyšetrenie po vyčerpaní limitu za hotovosť, možné to je a nie je to protizákonné, ak sa s lekárom dohodne a sumu oproti bloku uhradí. Je to vec dohody. Ak pacient čakať ani platiť nechce, môže si nájsť iného lekára alebo sa obrátiť na poisťovňu. Je to jej povinnosť. Čakať v čakárni musí aj cez internet objednaný pacient, je len otázkou manažmentu, ako dlho. Objednávať pacienta cezz net bez toho, aby som vedel, aký má pacient problém, to jednoducho nie je možné. Lekár sa predsa musí pripraviť a napr. GE musí vedieť, či bude pacientovi vyšetrovať žalúdok, brucho alebo čfevo. A to sa pri jednoduchom zaškrtnutí termínu nedá. Práve preto mám 14 r. svoju stránku a moji pacienti túto možnosť majú. http://www.gastroenterolog.com...
 
mínus indicator plus

Editor by si mal zlepšiť   Editor by si mal zlepšiť

slovenčinu. Ak si nájde po sebe chybu, má u mňa pivo :-)
 
mínus indicator plus

Keby u nás bol transparentný trh   Keby u nás bol transparentný trh

a podnikateľské vzťahy, neboli by nezmyselné poplatky ani u nás. Ale viete dobre, že slovenské zdravotníctvo funguje na báze organizovaného zločinu a poskytovateľ zdrav. starostlivosti oproti poisťovni ťahá vždy za kratší koniec (a pacienti s ním, len neviem, kedy príde doba, keď si to pacienti uvedomia. Na SK asi nikdy!
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME