Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: vrtulka
1 >
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

Potraviny?   Potraviny?

To by som tak nenazýval. včera som práve zvrtol lečo a šupol som tam aj nejaký párok, pozor nie lacný, no a kvôli tomu som ho celé vyhodil, také pachute to sa jednoducho nedalo. Tuto jeden písal, že my staršia generácia spomíname na socializmus. No , priznám sa ja takmer každý deň, nakoľko som na chlieb a to čo dnes predávajú pod týmto názvom - gniava bez chuti a vône väčšinou z akéhosi mrazeného polotovaru. Keď sa pokúšam jesť vždy si veru spomeniem na ten z minulosti, lebo som chodil k obchodu vyčkávať pekárov a keď prišli to som bol v siedmom nebi lebo chebík voňavučký, pečivko, tak som z toho chleba cestou domov odtŕhal a žul, pol chleba bolo fuč. V súčasnosti nepoznám veru chlieb čo by sa takto dal zjesť. Ale toto nie je o nejakých komunistoch, to je jednoducho o ľuďoch, ktorí sa naučili podvádzať a majú to oficiálne povolené. Smeruje to k tomu, že si budeme piecť doma, klobásky, syr vyrábať, páliť pálenku ... všetko čo sa dá, a do obchodu len pre zápalky.
 
mínus indicator plus

 

Zatiaľ v našich väzniciach a lágroch hnili a umierali desaťtisícky politických väzňov - tak s týmto mám problém. V prvom rade autor mohol uviesť aspoň pár mien, keď už pozná mená väznených v zahraničí patrilo by sa spomenúť aj našich. Bol by som mu za to povďačný. Ja som totiž vyrastal v celkom na obyvateľstvo početnom meste a akonáhle sa niečo šuchlo, tak to napriek absencii internetu okamžite vedelo celé mesto, vtedy to tak fungovalo, poznali sme sa viac ako teraz.- Vladimír P. sa pobil, hrozí mu basa, vedeli sme všetky podrobnosti. Čiže keď niekoho zavreli, či poslali do lágru, tak sa to nemohlo utajiť a ak hnilo a umieralo desaťtisíce politických, tak by sme to ako obyvatelia určite neprehliadli a napriek tomu nič, ani jedného neregistrujem. Je aj možnosť, že som mal na takých náramnú smolu, pretože som poznal zo pár ako ich neskôr nazývali disidentov ale nič moc, jeden z nich sa dokonca kradol autá, za čo ho potom naozaj stíhali, on to však šikovne zvrtol na politické dôvody a neskôr vyťažil z toho čo sa len dalo. No proste je to moja smola, že stretnúť takého ozajstného politického sa mi nepodarilo, lebo rád by som s ním podebatil aj fľaštičku vínka si vypil.No a pri tých desaťtisícoch by naozaj nemal byť problém uviesť pár, povedzme hneď aj100 mien, poprípade ozrejmiť, kde sa nachádzali naše lágre, lebo ani o tých bohužiaľ nič neviem a rád by som také miesto tu na Slovensku navštívil, iste tam bude dnes nejaká stála spomienková expozícia či múzeum. Toto vám vyčítam, že ste našich okašľali ale zahraničných tu vyzdvihujete, to od vás nie je pekné.
Reakcia k téme: Klamanie je zločin
01.10.2014 12:01 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Švajčiari melú z posledného, preto referendum. Nevedia kam skočiť a ešte míňajú peniaze na referendá. U nás nie je potrebné žiadne referendum, u nás je spokojnosť, peniaze idú tam kde patria - do školstva, zdravotníctva ... nemíňame na blbosti a národ je spokojný, darí sa nám.
 
mínus indicator plus

No čo o narcisovi   No čo o narcisovi

O narcisovi by som len toľko , že je to narcis, pretŕča sa kde príde, páči sa sám sebe. Minule tu uverejnili jeho fotografiu z manželmi Obamovcami - no nepovedzte mi, že na nej nie je čistý narcis. Narcis sa vyznačuje tým, že sa zameriava hlavne na seba, nerešpektuje ani nereprezentuje názory či záujmy národa. Ak by napr. aj 90% Slovákov boli proti on to aj tak spraví podľa seba , len preto aby ukázal aký je narcis - ukázal to napr. s pozývaním toho Porošenka na Slovensko, chcel sa vystískať s bratom. Nemám právo toto písať, lebo voliť nechodím, nejakého vyškerenca z bilbordu to by som nikdy, niet koho, slovenských prezidentov neuznávam, mal by tu byť taký systém ako vo Švajčiarsku, potom by to malo význam, toto je len komédia pre tescoľud. A vôbec, celé je to na okakanie.
 
mínus indicator plus

 

Tak veru, ja vlastní veru dosť pôdy a v turisticky celkom zaujímavom území a chcem sám rozhodnúť komu ju predám a už aj viem . Raz ju predám nejakému Rusovi, lebo Rusi sú takí veselí aj si radi vypijú, presne ako ja, len nech donesú tej vodky a pôda bude ich.
28.09.2014 8:18 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Maďari zbytočne zmätkujú. Ja si myslím, že v prípade núdze nám pomôžu naši americkí bratia a plyn nám dovezú, dodajú, dokonca si myslím, že nám ho dajú zadarmo. Potom Maďari budú závidieť, že oni kupovali a my zadarmo máme. Nakoniec budú obabraní.
 
mínus indicator plus

 

Nejakú europoslankyňu či europoslanca by som ani ja nepustil do dvora, také neexistuje, oni predstavujú zlo čo nás nivočí.
 
mínus indicator plus

 

Keď som bol malý, tak na jarmoku u nás bo taký ujo čo sa prezliekol za medveďa a my deti sme sa s ním fotili. Mám takú fotografiu a vyzerám na nej presne ako ten Kiska, ako by mi z oka vypadol.
 
mínus indicator plus

 

Ja len obdivujem, že ešte existujú jednotlivci, ktorí veria tomu, že nejaký Obama či USA bombardujú cudziu krajinu aby zachránili svetový mier - tak nejako to vyznieva z úst prezidenta sveta Obamu. Oni radi bombardujú a majú na to svoje ziskuchtivé dôvody. Keď obháňali Husajna či Bin Ládina, v podstate išli po jednom človeku, ktorého mohli nechať zahrdúsiť kedykoľvek, nie oni zvolili bombardovanie a bombardovali a bombardovali. Možno máme šťastie, že my im "dlhujeme" len nejaký mastenec pri Gemerskej Polome a nemáme iné zaujímavejšie suroviny, myslím že by nás to neobišlo.
 
mínus indicator plus

 

Pevne verím že do 2020 EÚ zahučí a nebude čo riešiť, čím skôr tým lepšie. Snahy pretláčať tam také krajiny ako Ukrajina tomu len a len pomôžu.
 
mínus indicator plus

Smola   Smola

Máme obrovskú smolu v tom, že tie najpodstatnejšie ukrajinské udalosti sa neodohrávajú bližšie k našim hraniciam. Ak by k nám a j do Čiech prišlo zo 700 000 utečencov mohli by sa osobnosti a politici lepšie prejaviť, čo v ktorom drieme. Ukázať ako sa vedia o nich postarať a nemuseli by vypisovať bláboly. Proste smola.
 
mínus indicator plus

 

Toto nemali dopustiť, ako potom budeme nadávať a hromžiť na čínske výrobky, však si budeme kakať do vlastného hniezda, ale znie to dobre - made in China zo Slovenska !
 
mínus indicator plus

 

bombardujú a bombardujú, vraj napr. Tripolis. zabili niekoľko desiatok militantov, teroristov - z toho 5 detí idúcich cestou do školy, 8 žien pracujúcich na poli a zasiahli aj svadobný sprievod smerujúci ku kostolu ....a samozrejme celé mestá rozbité, zničené - takto nejako to poznáme z minulosti. Obyvateľstvo začne ešte hromadnejšie prchať do Európy, čo iné im ostane, ale my si s nimi hravo poradíme, však možno je to aj cieľ aby to tak bolo.
 
mínus indicator plus

 

keby sa bol lepšie učil a mal konexie mohol bojovať za našich afgánskych bratov a sestry v ďalekom Afganistane a vrátiť sa na Slovensko ako hrdina, aj medailu a dôchodok by mu dali.
 
mínus indicator plus

 

V prvom rade chudáci civilisti, zasiahnutí, omylom, zbombardovaní omylom, tých bude asi najviac, tak sa to väčšinou podarí. No a zaujímalo by ma, ak niekto vtrhne do cudzieho štátu, narobí tam škody na ľudských životoch aj materiálne, či to potom musí tomu postihnutému štátu podľa medzinárodného práva aj povinne nahradiť. Ináč stále nechápem prečo zasiahli práve USA a nie napr. Dominikánska republika, Španielsko alebo niekto iný, však štátov na svete je veľa.
 
mínus indicator plus

 

Chá, chá bojoval bojoval a nakoniec Statočného Srdca vlastní zradili, zbytočné mu bolo život položiť, vypiekli so Stačoným Srdcom. No a tým Škótom ani žiadne výhody neprajem, však zapredali svoju zem do vazalstva, pod nadvládu za nejaké sľuby, za kus anglického biftečku.
 
mínus indicator plus

 

Slovensko je nádherná krajina, ale je aj smutná, ak vnímame režim a dôsledky jeho pôsobenia. Ba dokonca oveľa smutnejšia ako Kuba, lebo tam okrem prekrásnej prírody žijú ľudia, ktorí si zo všetkého prd robia sú nad vecou, oveľa viac sa usmievajú a vytešujú zo života ako nejakí Slováci.
 
mínus indicator plus

 

Za kus prisľúbeného "žvanca" zo strany silnejšieho si zvoliť opäť život v područí, niekomu sa podriaďovať, nič sympatické, skôr smutné. Ukážka toho ako sa dnes ľudia obávajú o čosi prísť, resp. za kus niečoho urobia čokoľvek, kľudne stratia aj svoju hrdosť, vidíme to denne povedzme aj v tých reality show, ale aj bežnom živote. Prekvapili ma a v mojich očiach klesli dosť hlboko..... - tak a teď si vás koupím všecky.
Reakcia k téme: Takmer nezávislé Škótsko
20.09.2014 22:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Aha ďalší polytruk, agitátor, ideologický pracovník .... musíte to mať v tej hlave riadne popletené pán Ján keď trávite čas písaním takýchto ftákovín, čo tak radšej venovať sa vnúčatám, manželke, či zájsť na záhradku. Toto čo robíte je bieda, škoda času, škoda života.
 

1 >

Najčítanejšie na SME