Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Milan Mantič
1 >
mínus indicator plus

Ústav pamäti národa pre mňa   Ústav pamäti národa pre mňa

nie je seriózna inštitúcia. Je poplatná dobe , tak , ako boli poplatné niektoré inštitúcie za socializmu. Ja sa pamätám, čo písali a aké stanoviska zaujímali strážne psi predchádzajúcej ideológie aj to , ako zmenili rétoriku v súlade so zmenou režimu. A znovu sú na čele . Je ich množstvo . Napíšem len tri mená Kusý, Mešťan, Mesežnikov. Čítal si ich za socializmu? Alebo takého Leška? Ani historici, ktorí boli v tvojom obdivovanom Ústave zamestnaní so všetkým nesúhlasia a niektorí sa s ním preto rozišli. Takže podľa teba nežil nijaký Aron Grunhut a nikdy nenapísal knihu Katastrofa slovenských Židov, lebo to nebolo uvedené v tebou rešpektovaných médiach. Akurát ty hovor niečo o príčetnosti.
Reakcia k téme: Keď upratoval Stalin
06.12.2019 20:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Dal si si niekedy otázku   Dal si si niekedy otázku

v koho záujme bola v Rusku boľševická revolúcia a kto ju financoval aj všemožne podporoval? https://www.youtube.com/watch?...
Reakcia k téme: Keď upratoval Stalin
06.12.2019 15:10 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Máme úplne rôzne   Máme úplne rôzne

názory na na tú istú vec. Tu ti posielam zdroj na ktorý som naďabil. A nesnaž sa ho bagatelizovať, lebo rovnako, ak nie viac sa dajú bagatelizovať aj tie tvoje zdroje. https://www.infovojna.sk/artic...
Reakcia k téme: Keď upratoval Stalin
06.12.2019 14:55 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ja som zase   Ja som zase

kdesi čítal, že názov Izrael predstavuje názov božstiev : Izis, alebo Eset, Ra ako boh slnka, kráľ bohov a boh El, alebo množina bohov Elohim. Zaujímavé je tiež, že mnohé z faktov, dogiem, či doktrín majú prienik viacerými náboženstvami, čím vytvárajú akúsi paradigmu. Viď boh v troch osobách/ aj slovanský Triglav/ narodenie z panny.... Na základe charakteristík sa dajú stotožňovať v rôznych dobách a u rôznych národov.Pri čítaní biblie som nadobudol dojem, že JHVH sa cítil len ako ochranca Židov, ktorý ich selektoval, podroboval skúškam , prísnym zákonom a trestom. Pomáhal im porážať iné národy.Všimnite si najväčšie židovské sviatky. Neoslavujú ani tak Boha, ale že im pomohol pri významných dňoch židovského národa . A aj mentalita židov je taká, že sa cítia vyvolení medzi národmi .
 
mínus indicator plus

Boj o " Kotlebového"   Boj o " Kotlebového"

voliča prebiehal takto: https://www.youtube.com/watch?... a výsledkom je Kolár. Nech Fica zatvoria a Emil mu bude za bachára.
 
mínus indicator plus

Podľa mňa   Podľa mňa

si manipulátor. Ja vôbec nie som proti Židom, či židom. Mnohých obdivujem aj názorovo s nimi súhlasím. Mne ide len o to, že sa predkladajú veci argumentačne nepodložené s cieľom, ktorý si už naznačil vo svojom zlostnom príspevku. Že za holokaust /a pozor, v koncentračných táboroch mreli aj iní, okrem židov najviac Slovania / sú zodpovední viac Slováci ,ako Nemci. Zákon numerus clausus bol prijatý na základe tlaku toho istého Nemecka , ktoré dnes tlačí na prerozdelenie imigrantov. V Maďarsku platil tuším od roku 1920/.Pred vojnou sionisti a nacisti úzko spolupracovali. Ich spoločný záujem bol premiestniť židov, Na pozvanie sionistov tam prišiel nacista Leopold von Mildenstein a zotrval tam pol roka. Goebbels dal na tú počesť vytlačiť mincu na jednej strane s Dávidovou hviezdou, na druhej s kákovým krížom. Nemci dávali nemeckým židom peniaze, ktoré sa dali vybrať len v banke v Palestine. A teraz k transportom.Od 2. novembra 1938, deď bola viedenská arbitráž, časť území Slovenska bola priradená k Maďarsku. Prečo sa transporty z Dunajskej Stredy, Komárna , Košíc,, Levíc a Nových Zámkov rátajú na vrub Slovenska, aj keď do roku 1942 už 4 roky boli územím pod maďarskou správou? Prečo sa na vrub Tisa rátajú aj tie transporty, ktoré organizovali Nemci samotní? Prečo sa tak málo hovorí o Dionýzovi Lenardovi,ktorý ušiel už v r. 1942 , napísal 4O stránkovú správu a doručil ju aj židom? . Sám uvádza, že sa prihlásil do transportu na základe náborového letáku na sezónne práce. Pravdepodobne na základe informácie z tejto správy Slovenska vláda zastavila a už neobnovila transporty. V Rusku z 384 členov najvyššieho orgánu sovietov ľudoví komisári boli len 12 Rusi a vyše 300 Židov. Podľa nositeľa nob. ceny Solženicyna v lágroch Gulagoch zomrelo 60-100 mil.ľudí a obvinením bol najčastejšie antisemitizmus. Prečítaj si v knihe- 200 rokov spolu a hádaj, kto spravoval gulagy, ktoré možno inšpirovali Nemcov.O Protokoloch som počul toto: Nie je dôležité kto napísal cestovný poriadok, ale či sa podľa neho riadi doprava.Zavádzaš aj v inom :žiadna poprava sa za Tisa nekonala. Napíš aká je to poprava, ktorá sa nekonala?Alebo uveď zdroje na rozsudky, podpísané Tisom ktoré sa nekonali Lebo inak bohapusto zavádzaš..Genocída, to je strašná vec a normály človek ju nemôže schvaľovať, či sa jedná o židovskú, slovanskú, arménsku, indiánsku či ktorúkoľvek inú. Slovenská vláda, hneď v roku, keď transporty začali požiadala Nemcov aby mohla preveriť, čo sa deje.Nemci neumožnili a Slovenská vláda neobnovila transporty. Toto je neodškriepiteľná pravda. Nemeckom boli do vlády Slovenska dosadení radikáli Tuka a Mach. Máš to napísané vo všetkých učebniciach dejepisu Tí boli výrazne protižidovsky naladení..Že sa Tiso modlil za záhubu odsunutých Židov je len nepodložený, chorý výmysel buď tvoj vlastný alebo si sa s ním stotožnil.
Reakcia k téme: Keď upratoval Stalin
03.11.2019 19:05 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Toto,   Toto,

že je obhajoba genocídy? Sa spamätaj. Verbálna dištancia od tých, ktorí nepriali Slovenom, nehlásili sa k nim, vykorisťovali ich a áno, v minulosti Slovanov dodávali na trh s otrokmi. Preto sa otrok volá slave. Za nepriateľov ich považoval aj za to, že celý projekt komunizmu vymysleli, uviedli a personálne aj materiálne zabezpečili a inštalovali v Rusku.Komunizmus bol proti náboženstvu, proti kresťanstvu zvlášť.Čo mal Tiso prehlásiť. Podporuj svojho škodcu? Kde vyzýva ku genocíde? Protokoly sionských mudrcov neznamenajú holokaust gojimov ? A aké ústretové a priateľské je vyjadrenie mnohých popredných židovských osobnosti, napr.rabína Ovadia. Tiso napriek Nemeckom dosadených radikálov do vlády si vymohol výnimky. Slovensko prve zastavilo transporty keď sa čosi šustlo o tom, že sa deje čosi iné , ako sa proklamovalo. A to ešte v r.1942 . Za vlády Tisa, nebol jediný rozsudok smrti. Napísať, že Tiso obhajoval genocídu židov je veľmi nešťastná formulácia.
Reakcia k téme: Keď upratoval Stalin
02.11.2019 14:45 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Môžeš   Môžeš

uviesť zdroj?
Reakcia k téme: Keď upratoval Stalin
01.11.2019 16:25 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pripúšťam,   Pripúšťam,

že zatiaľ je tá korupcia skôr na nižších článkoch, čo však nemusí znamenať, že je menšia.
 
mínus indicator plus

Ja si myslím,že   Ja si myslím,že

aj na západe je korupcia a možno ešte väčšia, ale sofistikovane schovaná za názov lobistické skupiny. Napríklad zbrojárska loby. Či nekorumpoval západ, aby lacno získal aj tie slovenské pri privatizácii strategických podnikoch? Nejako nechceme vedieť, že každá korupcia je dvojstranným aktom.
 
mínus indicator plus

Kočner pre niekoho   Kočner pre niekoho

začal byť toxický toxický, ale pre Sulíka a Kováča nie. Glváč mal za spojenca Rutkajovú, Lipšic mal celé stádo. A zhodou okolností aj" maznáčku "mali spoločnú.
 
mínus indicator plus

Videl som   Videl som

Fajčiarka fajčila presne na veku nádrže na benzínovej pumpe.
Reakcia k téme: Príbehy z pánskych toaliet
27.10.2019 20:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Aj ten   Aj ten

" komunizmus"bol v Rusku inštalovaný za peniaze z USA. Komunistické zriadenie ešte nikde na svete nebolo. Nebol to ruský výmysel, Rusov v špičkových funkciách bolo ako šafranu, pričom ich strašne veľa zahynulo na antisemitizmus. Treba čítať Soženicyna . Pouč sa aj z toho:https://www.youtube.com/watch?...
 
mínus indicator plus

Nuž, ak sa   Nuž, ak sa

vysekal Sulík, a bolo to oveľa ožehavejšie, prečo by mal platiť v tomto prípade iný meter?
 
mínus indicator plus

Tak   Tak

čo potom znamenajú tie topánky na brehu Dunaja v Budapešti? Uvedom si, že Horty ušiel k svojim, k fašistovi Salazarovi.
 
mínus indicator plus

A Obama   A Obama

ju dostal ako preddavok .
 
mínus indicator plus

Ale to by sa týkalo aj   Ale to by sa týkalo aj

Čiech, kde bolo po vojne vyhnaných 2,5 mil. Sudeťákov.Vráti sa pôda a skonfiškovaný majetok potomkom pôvodným vlastníkom? Havel v Čechách sám pre seba prelomil " l Benešové dekréty". Na Slovensku a Maďarsku došlo len k vzájomnej výmene obyvateľstva v počte okolo 70 000.
 
mínus indicator plus

Viedenská   Viedenská

arbitráž.
Reakcia k téme: O komunistoch
08.09.2019 23:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

To by   To by

znovu musel začať o cigánovi.
 

1 >

Najčítanejšie na SME