Nedeľa, 26. január, 2020 | Meniny má Tamara

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: bby
1 >
mínus indicator plus

 

Sú to paraziti na tele štátu a ľudského vedomia v ktorom vytvárajú neracionálne predtavy o svete, živote a smrti. Kto bude mať odvahu toto riešiť a kedy, v takomto duchu, v NR SR?
 
mínus indicator plus

 

Len nerozumiem, prečo potrebuje Slovenská republika nechať pôsobiť medzi občanmi historicky zločineckú organizáciu - RKC a dokonca ju finančne podporovať.
 
mínus indicator plus

Ďalší nezmysel   Ďalší nezmysel

Ešte aj politickým stranám.
 
mínus indicator plus

Politická anarchia   Politická anarchia

Podľa hesla - rozdeľuj a panuj, je tu neúrekom veľa politických strán a prirodzene, podľa zdravého rozumu voličov, by tu mohli byť maximálne štyri 1. Strana kapitalistických oligarchov a podnikateľov, 2. Strana robotníkov a pracujúcej inteligencie, 3. Strana živnostníkov, 4. Strana pôdohospodárov a roľníkov. Bolo by to podľa akéhosi sociálneho delenia a takto by sa to mohlo utriasť. A mali by mať stabilne vytýčené ciele a pôsobenie. To čo tu máme - strany akýchsi lídrov, je anarchia.
13.06.2019 9:02 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

ˇAno pri totálnej anestézie.
 
mínus indicator plus

 

Najlepšie by urobili ak by sa zbavily nezmyselnej náboženskej viery o reinkarnácii, uvedomením si, že smrťou definitívne zaniká aj naše vedomie.
 
mínus indicator plus

Ak RKC získa moc   Ak RKC získa moc

Treba si tiež uvedomiť, že RKC je historicky zločinecká organizácia a má záujem zasahovať neprimerane do ľudských práv a slobôd aj v súčasnosti. Odporúčam vyplniť a poslať:http://www.ludskeprava.sk/kbsn...
27.01.2019 14:19 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

A k čomu   A k čomu

ich chceš burcovať, či len tak, aby boli zburcovaní, alebo aby bol chaos, anarchia?
Reakcia k téme: Nebudem ticho (fejsbuk post)
26.04.2018 18:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Je to poznanie a životná skúsenosť   Je to poznanie a životná skúsenosť

Prečo je nerozumné byť nábožensky veriacim človekom. Každý zdravý človek je sugestibilný - dôverčivý, to znamená, že je schopný nekriticky prijímať informácie ako pravdivé, ak ich dostáva od osoby, ktorú považuje za autoritu a podľa nich sa správať, či konať. Tou autoritou môže byť aj kniha či náboženské učenie.. Je teda prirodzené, že sme ochotní prijať ako pravdivú informáciu o kauzalite – príčinnosti vecí a z nej vydedukovať, že vesmír a všetko v ňom má nejakú počiatočnú príčinu. Tak vznikla hypotéza, domnienka, že tou príčinou by mohol byť akýsi boh. Takéto myslenie a konanie nepredstavuje nič nové. V podstate je podobné mysleniu našich predkov ktorí si nevedeli vysvetliť pôvod vetra, dažďa, východu a západu slnka a iných, dnes už známych príčin ich vzniku a tak prisúdili ich príčinu bohom slnka, vetra, lásky atď.. Ak by tento názor ostal len v polohe názoru, nič by sa nedialo, ale určití jedinci, v našom prostredí: Abrahám, Mojžiš, Kristus, Mohamed, atď., sa chopili príležitosti a začali vymýšľať: kto je boh, aké má vlastnosti, čo si želá, čo treba konať, ako nás bude trestať, ako odmeňovať? A súčasne sa títo chytráci, účelovo, pasovali za vodcov, prorokov, synov božích, mesiášov a pod.. V súčasnosti túto funkciu prevzali na seba jednotlivé cirkvi a ich predstavitelia, cirkevná hierarchia a rôzne náboženské sekty. Vypracovali náboženské učenia, dogmy, rôzne magické obrady, pričom nik na svete nemôže mať relevantný kontakt s akousi hypotetickou postavou – bohom, bohmi a teda všetky náboženstvá predstavujú nehorázny podvod a klamstvo a so súhlasom a za výdatnej podpory štátnej moci je im umožnené pôsobiť v spoločnosti. Aj napriek týmto skutočnostiam získavajú jednotlivé náboženstvá svojich stúpencov, cirkvi dostatok veriacich, značný vplyv na spoločnosť, získavajú majetky a moc prostredníctvom psychických manipulácií cez vyvolávanie strachu z posmrtnej neistoty, iluzórnych odmien a trestov, zasahovaniu nadprirodzených síl do života veriacich a tak vytvárajú v ich vedomí neracionálne postoje k životu a svetu. A to je pre mňa hrozná a nepochopiteľná skutočnosť v 21. stor., keď ľudstvo má k dispozícii kvantum informácií o sebe a okolitej prírode, ktoré nepotvrdzujú náboženské predstavy a dogmy. Tiež si treba uvedomiť, že našou smrťou definitívne zaniká aj naša pamäť, naše vedomie, čím sa všetky náboženské učenia javia ako nezmyselné. Racionálne sa nedá predpokladať, že by sa na tejto skutočnosti niečo zmenilo cez stav našej mysle, napríklad, nášho náboženského presvedčenia. Ak si toto všetko rozumný človek uvedomí, nemôže byť nábožensky veriacim človekom. Tí čo obhajujú náboženstvá nechcú vidieť zlo, ktoré náboženstvá prinášajú do ľudskej spoločnosti. Morálna výchova sa dá zabezpečiť inak ako cez náboženstvá.
 
mínus indicator plus

 

Úspešný podvodník a vstupné v Brezne len 1€.
 
mínus indicator plus

Slováci   Slováci

sa už z tých Majdanov poučiki a čím ďalej ich bude menej na námestiach. Treba vymyslieť niečo iné.
10.04.2018 15:55 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tak ja mám   Tak ja mám

len 86 rokov, ale s mojími rádioamatérskymi priateľmi si tykáme aj keď sú 16 roční, takže mi to vôbec nevadí. A to som celkom rád, že máš z toho tvojho presvedčenia aj akýsi osoh. Ešte ti ale pripomeniem, že máš aj akúsi posmrtnú nádej, neviem presne akú, ale zrejme máš, veď náboženská viera je o sebeckosti.
Reakcia k téme: Boh sa stal človekom
09.04.2018 22:33 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Rád by som si prečítal   Rád by som si prečítal

čo z toho plynie pre teba, keď si už tykáme. Takúto otázku by si mi nedal ak by si si prečítal čo som ti ponukol : http://www.humanisti.sk/view.p... je to môj text.
Reakcia k téme: Boh sa stal človekom
09.04.2018 12:45 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Rád by som si prečítal   Rád by som si prečítal

čo z toho plynie pre teba, keď si už tykáme. Takúto otázku by si mi nedal ak by si si prečítal čo som ti ponukol : http://www.humanisti.sk/view.p... to môj text.
Reakcia k téme: Boh sa stal človekom
09.04.2018 12:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Možno   Možno

to bol stvoriteľ a čo z toho vyplýva? Pre mňa nič, nech to bolo akokoľvek.
Reakcia k téme: Boh sa stal človekom
08.04.2018 20:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ešte raz.   Ešte raz.

Niektorí ľudia k tomu aby sa správali morálne potrebujú boha. Dobre to vystihol aj T.G.Masaryk, keď sa ho redaktor nejakého časopisu pýtal, či verí v boha a on odpovedal: " Ja nepotrebujem Boha, ale potrebujem kočiša a ten potrebuje Boha , aby mi nekradol obrok určený pre moje kone Ani ja nepotrebujem žiadneho fiktívneho boha, ale ak ho niekto potrebuje nebudem mu brániť v tom, že si myslí - nejaký boh existuje, len sa spýtam aký to má pre neho význam a ak na tomto záklde niečo zlé koná, označím to za nerozumné konanie, ale ak nekradne obrok koňom, tá predstava boha je pozitívna.
Reakcia k téme: Boh sa stal človekom
08.04.2018 16:45 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Niektorí ľudia   Niektorí ľudia

k tomu aby sa správali morálne potrebujú boha. Dobre to vystihol aj T.G.Masaryk, keď sa ho redaktor nejakého časopisu pýtal, či verí v boha a on odpovedal: " Ja nepotrebujem Boha, ale potrebujem kočiša a ten potrebuje Boha , aby mi nekradol obrok určený pre moje kone
Reakcia k téme: Boh sa stal človekom
07.04.2018 14:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ja nič relevantné   Ja nič relevantné

o fiktívnom bohu neviem, nemám na neho kontakt(kto ho má?), tak sa pýtam a má to nejaký zmysel, to vaše presvedčenie ? To čo popisukjete je veľmi diskutabilné, či to súvisí s fiktívnym bohom, alebo sú to len vaše myšlienkové konštrukcie? Tiež občas čítam o láske šloveka k bohu a tiež si to neviem predstaviť, niečo fiktívne milovať a mám za to, že práve kresťania potrebujú k tomu vidideľného boha, za ktorého vymenovali legendárneho krista a okolo 3000 svätých. No ľudská fantázia je nekonečná.
Reakcia k téme: Boh sa stal človekom
07.04.2018 12:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

To či nejaký stvoriteľ   To či nejaký stvoriteľ

existuje, alebo nie, nezáleží na tom čo si o tom kto myslí. Jednoducho, priamu príčinu vzniku vesmíru a života v ňom nepoznáme, nanajvíš sa si môžeme vytvárať rôzne prestavy a na základe týchto predstáv veľká skupina ľudí aj koná a ja to považujem za nerozumné. Z existencie, alebo neexistencie fiktívneho stvoriteľa pre rozumného človeka nič nevyplýva, ale ak si myslíte, že áno patríte zrejme do skupiny nábožensky veriacich ľudí.
Reakcia k téme: Boh sa stal človekom
06.04.2018 18:51 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nezmysel   Nezmysel

napr. v stavaní kostola spočíva v tom, že na základe nejakej domnienky, v tomto prípade, existencie boha začneme reálne konať a zas v domnienke, že tomu domnelému bohovi by sa to mohlo páčiť a ďalšej domnienke, že nás za to odméní, alebo potrestá. Nezdá sa vám to nezmyselné? Ale toto platí o všetkých náboženských konaniach a všetkých náboženstvách. Teda podľa mňa všetci nábožensky veriaci ľudia konajú nezmyselne a nerozumne. Ale každý jeden človek si môže myslieť čokoľvek, môže veriť čo chce, nikomu to neupieram, ja len konštatujem. Čo ma trápi, že mnohí z nás aj nezmyselne konajú.
Reakcia k téme: Boh sa stal človekom
05.04.2018 20:25 | Oznám správcovi
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME