Sobota, 22. február, 2020 | Meniny má Etela

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: gitkag
1 >
mínus indicator plus

úroveň   úroveň

služieb i zdravotnej starostlivosti je v tejto nemocnici des a hrôza. Mám dlhoročné skúsenosti, vlastné i z rodiny.
 
mínus indicator plus

stručné   stručné

ale nanajvýš výstižné. Generácia, ktorá zažila ešte dedinských statkárov a čiastočne bola odkázaná na príjem od nich, /pomocné práce pri žatve a pod/, kolektivizáciou sa jej uľavilo aj keď im bolo tiež ťažko zriecť sa toho mála majetku, čo po predchádzajúce generácie krvopotne nadobudli. Nemali lakte a žalúdok na votretie sa medzi udavačov a spolupracovníkov, či už fašistov alebo následne komunistov. Naopak, takéto konanie sa priečilo s ich vierou a morálkou.... tak títo ľudia dnes nemajú komu zveriť svoju dôveru. Napriek tomu, že vedia odpúšťať. Majú totiž skúsenosti.
 
mínus indicator plus

a   a

ked sa zblázni, bude nesvojprávny a zvyšok života strávi v psychiatrickej liečebni. Jeho výpovede tak sudca nebude brať do úvahy a oslobodí ho. Či ?
 
mínus indicator plus

ňň   ňň

to by som aj ja potrebovala vysvetliť. dakujem
 
mínus indicator plus

držím palce   držím palce

pretože s touto nemocnicou mám niekoľko veľmi nepríjemných (vyjadrila som sa veľmi diplomaticky) osobných skúseností.
 
mínus indicator plus

""   ""

dnes ešte nie, možno už zajtra...
 
mínus indicator plus

upratujem   upratujem

v reštike, čo má 19 zamestnancov. Chceli po dlhom čase zvýšiť platy. Majiteľ robil najprv individuálne pohovory s jednotlivými zamestnancami. Keďže máme iba jeden zatvárací deň, tak pohovory trvali 19 týždňov. Potom sa konali skupinové pohovory, potom sa vyhodnocovali a tak ďalej a ďalej a nakoniec aj tak zvýšili plat iba šéfkuchárovi. Prečo iba jemu? Pretože má kontakty, letel vládnym špeciálom do Paríža, nosí iba značkové tričká a pracoval v zahraničí. Nosí sa ako by bol Olivier a nakupuje poľské suroviny. BŔŔŔ. A resumé? Kto sa pýta, ten sa dozvie, má prehľad a môže vyhodnocovať, prehodnocovať, kreativne pozmieňať,... atď, atď a plat mu ide a ide a ide... A vy učitelia na zvýšenie platov čakajte a čakajte a čakajte...
 
mínus indicator plus

otázka od laika   otázka od laika

je možné obdobným spôsobom poskytnúť nádej aj v prípade genetickej, či inej Jacobs-Creusfeld ? Ďakujem.
 
mínus indicator plus

...   ...

nepoukazovala som na malú penziu ale na to, že najľahšie bolo vziať najbezmocnejším. A to bolo kruté a neľudské.
 
mínus indicator plus

...   ...

chápem Vašu snahu posunúť fakty do ríše mýtov, pán Mikloš
 
mínus indicator plus

prajem pekný  deň, pán Mikloš!   prajem pekný deň, pán Mikloš!

mňa sa takmer "dotkla" Vaša ruka, keď ste plánovali zrušiť vianočný príspevok dôchodcom. Potrebovali ste vykryť v št. rozpočte dieru a až na zákrok Igora Matoviča sa Vám tento "humánny" krok nepodaril. Podotýkam, že som mala čiastočný invalidný dôchodok v minimálnej výške a vzhľadom na zdravotné komplikácie po operácii som ani po roku práceneschopnosti nemohla pracovať. Takže ďakujem, pán Mikloš, Vaše reformy na úkor tých najbiednejších , pritom som pracovala 35 rokov, ma nepresvedčia o Vašom dobrom úmysle konať reformy pre dobro krajiny. Pamätám si Vás, boli ste červený od "úsilia" protiargumentovať Matovičovi. Podotýkam, nikdy som SMER ani HZDS nevolila.
 
mínus indicator plus

poznám   poznám

pána, ktorý sa hlásil vo voľbách za OĽANO v mojom meste. Bola som zdesená, určite nie je dôveryhodný, myslím, že mu ide iba o osobný prospech. Preto sa p. Matovičovi nečudujem, že je v tejto otázke nedôverčivý. Spomínaný pán je veľmi vytrvalý, je ochotný zahrať akékoľvek divadlo. Našťastie vo voľbách neuspel, asi môj postoj k nemu zdieľajú viacerí. Ale on to určite skúsi opäť.
 
mínus indicator plus

Jacobs-Creutzfeldova choroba   Jacobs-Creutzfeldova choroba

tu nepomôže ani akékoľvek dôkladné tepelné spracovanie
 
mínus indicator plus

súhlasím   súhlasím

+++
Reakcia k téme: Je čas zrušiť Te Deum
19.06.2019 19:16 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

kde som to už počula?   kde som to už počula?

"... a Zagorová, Zagorová...pěkná holka ..."
 
mínus indicator plus

korektne   korektne

musím aktualizovať, platenie kartou už nie je problém
 
mínus indicator plus

""   ""

stockholský syndróm ako z učebnice
 
mínus indicator plus

image a realita   image a realita

deklarovaný úžasný zápal kolektívu v platenom reklamnom článku , no pravda je úplne opačná. Tak demotivovaných zamestnancov, ktorých majiteľ bezohľadne zdiera a núti pracovať v podmienkach, kde sa nemajú kde prezliecť, použiť oddelené soc.zariadenie pre personál, najesť sa môžu iba ak si sadnú na prepravky, či v podrepe /ak nechcú sedieť medzi hosťami/ a pracujú v neuveriteľnom prievane. A to všetko iba za minimálnu mzdu. Čerpanie dovolenky musí zaskočiť kolega v rámci svojho voľna a následne mu to druhý vracia. Preplatenie neexistuje. Príspevok ktorý má pomôcť pri neobvyklej rodinnej udalosti je v objeme cca jeden pár desiatok eur. Pritom hostia trpia dlhodobým nedostatkom personálu, dlho čakajú a je to už vidieť aj na znižujúcej sa návštevnosti. Namiesto toho, aby sa mi čašníci venovali a vysvetlili mi zloženie jedál, tak lietajú po rajóne ako šialení a na ich pracovnom stole sa kopia hory použitého riadu. Riady z nedostatočne ošetrenej jedinej - tej najmenšej umývačky riadu na sklo sú častokrát znečistené zachytenými pozostatkami usadeného vodného kameňa, pretože za celú pracovnú dobu musí stačiť jediná malá tableta. A ekológia - separovanie odpadu, na to vôbec nie je čas a ani príslušné kontajnery. Jedine na bioodpad a to iba preto, že odvoz je zdarma. Prioritou je však dizajnový interiér - imidž pre hosťa ale ľudia, ktorí sa o hostí majú kvalitne postarať na to nemajú vôbec vytvorené podmienky -sociálne, mzdové, priestorové, motivačné. No a výhovorky, prečo práve nie je možné platiť kartou, z príkazu majiteliek, tak to je ... na zamyslenie, či ide o infantilnosť alebo o bohorovnosť.Kde je zodpovednosť voči pracovníkom, živiteľom rodín, ktorí na takýto systém vedenia podniku skôr alebo neskôr doplatia najviac. Ak sa v tejto exotickej reštaurácii chcete o tom presvedčiť sami, na otázku kde sa nachádza odpoviem osobitne, na vyžiadanie. Iste chápete prečo.
 
mínus indicator plus

šikovnému patrí svet, pastierovi trúba   šikovnému patrí svet, pastierovi trúba

poznala som karatistu, ktorý pri silnejšom súperovi používal trik. Vo vhodnej chvíli si prehryzol peru a uhral tak výhodnejší výsledok ako by bola prehra.
 
mínus indicator plus

...   ...

presne takto som Tkačenkov komentár pochopila. Vďaka, už aj si idem pozrieť + 1
Reakcia k téme: Kiska zašiel za čiaru
15.05.2019 11:59 | Oznám správcovi
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME