Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: jareg
1 >
mínus indicator plus

takto sa nemá písať...   takto sa nemá písať...

Bohužiaľ, musím povedať, že najhoršie sú články, kde sa namiešavajú užitočné informácie s nezmyslami. EK od roku 2009 do 2020 dala EFSA prehodnotiť všetky éčka. Farbivá boli prehodnocované ako prvé, takže už musí byť zrejmé, ktoré tam ostali. Veta "Ak si ho však kúpime v obchode, chceme, aby bol čerstvý ešte aj večer, preto by sme na opis jeho zloženia potrebovali päť riadkov." je nezmysel, pretože by bola prehnaná, aj keby tam bolo miesto večer napísané o mesiac. Určite sú lepšie čerstvé potraviny ako konzervované - ale tiež sú lepšie konzervované než plesnivé alebo zhnité. A najpoužívanejšie "chemické" konzervačné látky sú soľ, cukor, ocot. Prečo všetci nadávajú na éčka, keď pravda je taká, že len tie prídavné látky, ktoré dostali svoje Exxx, sú bezpečné. Na rozdiel od ostatných...
 
mínus indicator plus

 

Ja som ho dokonca učil. A pamätám si ho rovnako len v dobrom. Problém je, že toto je príklad, svedčiaci o potrebe zmenšiť moc akad. senátov - proti čomu teraz všetky univerzity protestujú. Teoreticky majú pravdu, ale realita ukazuje, že nie vždy.
Reakcia k téme: Prevrat na STU
25.10.2020 23:49 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ale naraz tam môže byť prítomná len Kollárova rodina + 5 iných...
 
mínus indicator plus

 

Držím autorke a pani Žačkovej palce. Raz už táto téma musí vyplávať na povrch. Krčméry je možno dobrý lekár na tropické choroby, ale škody, ktoré spôsobil na vysokých školách, ktoré viedol, sa budú naprávať ešte dlho. Rozdávanie titulov doslova za nič - respektíve za rôzne protislužby - to je korupcia ako vyšitá. Čo nato hovorí náš najväčší bojovník proti korupcii?
 
mínus indicator plus

 

Čo je to pár mesiacov? Od marca do októbra je to už 8. Skús žiť 8 mesiacov z úspor.
 
mínus indicator plus

 

Dnes (4.10.) som sa (nie prvýkrát) dostal k Vašim blogom a musím vyjadriť svoj veľký obdiv (s radosťou som si prečítal najmä niektoré historické články). Na druhej strane by som poprosil, aby niektoré odborné články mali na začiatku uvedený stručný abstrakt, pretože sú také dlhé a zachádzajú do takých podrobností, že väčšina čitateľov to skôr zavrie, než si prečíta najvýznamnejšie posolstvo daného príspevku. Čo je veľká škoda, pretože skutočne bez využitia jadrovej energie si s klimatickou krízou neporadíme.
 
mínus indicator plus

 

snáď tiež nie je celkom slovenské ... (a myslím si, že autor písal v češtine a prekladal to niekto iný)
02.10.2020 19:43 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ale oni (tí, ktorí nehlasovali) tam našťastie boli...
 
mínus indicator plus

ale zaujali...   ale zaujali...

Zaujali napr. snahou o zmierenie účastníkov SNP s ľudákmi...
16.09.2020 22:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

myslíš či nemyslýš?
 
mínus indicator plus

 

Nepochybne by mali vychádzať len učebnice aspoň rok preverené a s online podporou (portálom s úlohami pre žiakov a medodickou príručkou pre učiteľov). Kto ich však bude tvoriť? Mali by to byť didaktici daných predmetov (v spolupráci s učiteľmi na príslušných školách). Didaktici to však robiť nemôžu, lebo sú hodnotení podľa množstva článkov v karentovaných časopisoch a teda, keď sa pustia do tvorby učebnice (čo je dlhotrvajúca náročná práca, ale "za nula bodov"), zabrzdia si postup, prípadne neprejdú cez hodnotenie akreditačnej komisie (teraz agentúry). Kým sa toto nezmení, mali by sme možno preložiť nejaké dobré české učebnice.
 
mínus indicator plus

 

pomýlili ste si autora... (a aj ďalšie argumenty sú mimo..)
27.08.2020 16:29 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Najvtipnejšie na tomto článku je, že sa dostal medzi články na tému bunky.
 
mínus indicator plus

 

Prečo asi zabudol okomentovať, ako zháňal peniaze pre SMER?
 
mínus indicator plus

 

Už začiatok je nezmysel. Redaktori SME zarábajú pre Pentu,
 
mínus indicator plus

 

Zasmiať sa dá aj na nadpise - vína bez chémie, len s kopou antioxidantov, trochou síry a medi. (Tým nechcem povedať, že by som mal niečo proti tomu vínu, len proti hlúpemu napdisu.)
 
mínus indicator plus

 

"Vieš aj prečo vyhral Matovič? Lebo vystihol to, čo ľudí pred voľbami "trápilo" najviac. A to boli rozkrádačky." A čo je Matovičova diplomovka? Typická rozkrádačka. A ľudia, ktorých stále trápia rozkrádačky sú vraj zrazu prívrženci mafie.
04.08.2020 21:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

kto je hlava štátu?
 
mínus indicator plus

 

reakcia UK na trapny rozhovor dekana Fakulty manažmentu https://dennikn.sk/1980152/da-...
24.07.2020 18:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ktoré slávne univerzity to umožnili? Skalická, Paneurópska, Sládkovičovská, VŠ sv.Alžbety, Fakulta manažmentu UK. Žiadna technická alebo prírodovedecká fakulta sa v tomto zozname nevyskytuje. Výborný článok s neuveriteľne trápnymi diskusnými príspevkami...
 

1 >

Najčítanejšie na SME