Nedeľa, 15. september, 2019 | Meniny má Jolana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Crix Madine
1>
mínus indicator plus

Klimatický panel   Klimatický panel

Vy fakt veríte, že tých odborníkov je 97%? Aby ste boli v obraze, ako vznikla 97% legenda: John Cook analyzoval 11.944 peer-review článkov o otepľovaní. Z nich však 7.930 neobsahovalo žiadne stanovisko o vplyve človeka na globálne otepľovanie. Cook oslovil 8.574 vedcov (autorov 11.944 článkov), aby sa vyjadrili, či je otepľovanie spôsobené človekom. Odpovedalo mu 1.189 autorov (z 8.574) , ktorí ohodnotili 2.141 článkov (z 11.944). Z 2.141 článkov bolo 35% bez hodnotenia vplyvu, 62% tvrdlo áno, 3% nie. A 62+35=97 (nie sú proti). O metodologickom postupe pri vyhodnotení týchto štatistických dát mám ako chemický a ekonomický inžinier svoju mienku. Aj o ICPP, ak tvrdí o 97% konsenze. Inak stál som pred podobnou dilemou, ako opisujete, aj keď konečným dôsledkom by nebola smrť. 75% neurochirgov a ortopédov (tí slovenskí) mi odporučilo operáciu, že nemám inú šancu. Nemeckí a rakúski špecialisti vyhodnotili ich plánovanú operáciu a jej spôsob ako veľmi riskantné (riziko trvalého poškodenia miechy). Problém sme síce dlhé roky riešili konzervatívne, ale 85% príznakov ustúpilo. Po ťažkom úraze žijem 97% plnohodnotného života. A v prípade potreby budú chirurgiu v Nemecku riešiť oveľa šetrnejšie, ako so mnou plánovali robiť v SK. A na záver o vede všeobecne. Mám viacerých spolužiakov a dokonca aj členov rodiny v akademickom prostredí. Hovoria, že dnes veda prestala byť vedou a je bojom o granty. A keď treba dokázať vplyv CO2 na otepľovanie, je to hlavne súboj ekonomických a politických lobby jednotlivých záujmových skupín, ktoré nebudú mať problém financovať tú pre nich "správnu" vedu.
 
mínus indicator plus

Zaujímavé je na tom to,....   Zaujímavé je na tom to,....

...že dáta, prezentované týmto grafom, boli jedným zo základných dôvodov/príčin vytvorenia Klimatického panelu OSN (IPCC). O dopasovávaní dát a súhlasom s konečnými výstupmi píšu bývalí spolupracovníci IPCC, ktorých podpis/súhlas sa objavili na dokumentoch ICPP napriek tomu, že s ich obsahom úplne či čiastočne nesúhlasili.
 
mínus indicator plus

Sny o uhlíkovej dani   Sny o uhlíkovej dani

Nejde len o uhlíkovú daň. Ide o celý biznis prechodu na uhlíkovo neutrálnu ekonomiku. len dva príklady: - povinná výmena spaľovacích motorov za elektro (plus následný boom ich výrobcov a výrobcov technológií pre nich) - skolaudujú Vám len energeticky neurálne budovy (pri rodinnom dome je to +30.000€ oproti požiadavkám spred 5 rokov...) Ten príklad o uhlíkovom vlaku je pekný. Ale ja by som to definoval takto: Uhlíková koľaj nie je slepá, ale určite vedľajšia. A určitá záujmová skupina ľudí sa na ňu snaží odkloniť expres svetovej ekonomiky v plnej rýchlosti. Pociťujem niekedy až úzkosť, že ľudia v tomto exprese precitnú neskoro, že nemali ísť do cieľovej stanice uhlík.
 
mínus indicator plus

Niečo pre fajnšmekrov o hokejkovom grafe   Niečo pre fajnšmekrov o hokejkovom grafe

https://www.youtube.com/watch?... Inak ešte treba dodať, že v čase Rímskeho klimatického optima bolo ešte teplejšie ako dnes (pozrite prosím graf okolo roku 0), v čase Stredovekého klimatického optima sa pestoval vinič v Británii a Pobaltí, pšenica v Trondheime. CO2 má určite vplyv na teplotu atmosféry, pretože absorbuje v infračervenom spektre. Ale ak by sme brali čisto vplyv CO2 podľa Arrheniových výpočtov, teplota sa mala zvýšiť o 0,22 K. Takže pes bude zakopaný inde. Jednou z príčin je určite aj narušenie hydrologických pomerov. Zaujímavé video: https://www.youtube.com/watch?...
Reakcia k téme: Počiatky vedy o klíme.
11.09.2019 17:18 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Hokejkový graf - Mann prehral súd   Hokejkový graf - Mann prehral súd

Koncom augusta Dr Mann prehral súdny spor vo veci ohovárania, pretože neposkytol/odmietal poskytnúť súdu, akým spôsobom vykonával regresiu vo svojom "hokejkovom grafe". Toto konanie vyvoláva pochybnosti o základnom pilieri, na ktorom je klimatická hystéria postavená. SME túto správu vytrvalo ignoruje. Ešte lahôdka pre skeptikov aj alarmistov: https://www.youtube.com/watch?...
 
mínus indicator plus

Opäť podotýkam fakt ignorovaný SME   Opäť podotýkam fakt ignorovaný SME

Koncom augusta Dr Mann prehral súdny spor vo veci ohovárania, pretože neposkytol súdu požadované údaje o "hokejkovom grafe". Toto konanie vyvoláva pochybnosti o základnom pilieri, na ktorom je klimatická hystéria postavená.
 
mínus indicator plus

Pán bývalý oný...premiér...   Pán bývalý oný...premiér...

...skúšal vyvrátiť ekonomickú poučku, že žiadny obed nie zadarmo.
 
mínus indicator plus

Som presvedčený,...   Som presvedčený,...

...že úniky, aj keď možno maria vyšetrovanie, priniesli spoločnosti vyššie úžitky, ako škody zo zmareného úsilia. U veľkej časti spoločnosti potvrdili tušenie, v akom hnoji žijeme.
 
mínus indicator plus

Re skeptický realista   Re skeptický realista

Pravdepodobne príliš zjednodušujete. Riešenie je asi jednoduchšie - kotleby im ponúkajú z ich hľadiska najlepšie riešenie ich problémov a potrieb. Čo sa týka objektivity, keby ste si poctivo dohľadávali fakty k spravodajstvu a publicistike SME či N-ka, boli by ste možno nepríjemne prekvapený. Tiež sa snažia "tvoriť" verejnú mienku, ale metódy sú na rozdiel HS či Z&V prispôsobené vyššej inteligencii čitateľa.
10.09.2019 6:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Len drobná správa, krorú SME obišlo...   Len drobná správa, krorú SME obišlo...

Len drobná poznámka k problému: Dňa 23. augusta 2019 Dr Mann neustál dôkazné bremeno vo veci správnosti údajov "hokejkového" grafu a súd zamietol žalobu na jeho odporcu za ohováranie.
 
mínus indicator plus

Voľby nebudú skôr,...   Voľby nebudú skôr,...

...ako v opakovanom referende Británia nezruší vystúpenie.
 
mínus indicator plus

Metodologická otázka   Metodologická otázka

Bolo by vyvrátenie existencie dôkazom neexistenxce?
 
mínus indicator plus

Najvňčšou tragédiou je,...   Najvňčšou tragédiou je,...

...že Mazurekovi prešlo hádzanie kociek, oveľa tvrdšie výroky a odsúdili ho za to, s čím sú mimokaviarenské vrstvy spoločnosti do veľkej miery stotožnené.
 
mínus indicator plus

Tiež mám pocit...   Tiež mám pocit...

...že sú sem primiešaní insideri z redakcie. Buď zamestnanci alebo brigádnici. Ja som robil jeden zaujímavý pokus. Už dávnejšie sa mi nevidi pomer zmazaných príspevkov prívržencov kotlieb, Smeru, Matoviča, SaS, odporcov Kisku v minulosti k množstvu rovnakých útokov/porušení zo strany slniečok a prívržencov PS. Nevšimli ste si ostatní prosím?
 
mínus indicator plus

Tiež si myslím   Tiež si myslím

A na Boriska už určite majú niečo v zásuvke, kvôli čomu neodmietne ponuku ísť do vlády. A bude vymaľované.
 
mínus indicator plus

Prázdne vykriovanie   Prázdne vykriovanie

Klimatické štrajky v plnej nahote ukazujú mentálne nastavenie nastavenie európskej spoločnosti. Občania (a často deti) idú vyzývať politikov,priemyselníkov a bankárov, aby ich títo prinútili konať alebo obmedzili ich možnosti konania v ich vlastnom záujme. O pár rokov budú stáť s otvorenými ústami a vyvalenými očami, ako boli zneužité opatrenia, po ktorých teraz tak volajú. Preto sa pripájam k pánovi Padovi. Nepôjdem demonštrovať. Namiesto toho zasadím stromy. Nech tu po mne ostane niečo iné, ako prázdne slová.
 
mínus indicator plus

Drobný dodatok   Drobný dodatok

Ktovie, čo o nej vedela "Mumlavá", keď aj za cenu vlastnej demisie bránila jej zvoleniu do Súdnej rady. Nech je nám to mementom pri voľbách, aby sme nevolili takých, ktorí vedeli a nepovedali, či priamo prikryli. Alebo aby sme nevolili takých, ktorí to môžu spraviť.
 
mínus indicator plus

Re pán Mercedes   Re pán Mercedes

Nemôžme chcieť všetko naraz. Dnes je nádherný deň - Mazurek a Jankovská. Prečo si nevychutnať, ako bude zdochýnajúci kôň stále viac a silnejšie kopať?
 
mínus indicator plus

To viete....   To viete....

Klesajú pod bremenom dôkazov, argumentov či logických indícií
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME