Pondelok, 19. august, 2019 | Meniny má Lýdia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Crix Madine
1>
mínus indicator plus

Pán Kmeťo,   Pán Kmeťo,

Slovenský rasizmus je o opatrnosti a skúsenosti. Takmer všetci máme svoju nepríjemnú skúsenosť s Rómami. Napriek tomu, že som bol svedkom cigánskej férovky, pri ktorej zomrel môj kamarát (britva pri pisoári zozadu), cestu vidím v tom, že Rómovia: - sa prestanú vyhovárať na rasizmus - zúčtujú so škodnou vo svojich radoch, ktorá parazituje na pomoci im určenej - si uvedomia hodnotu vedomostí - všetci budú rešpektovať majetkové práva - budú rešpektovať zákony a zvyklosti spoločnosti Ale vyplakávate na nesprávnom hrobe. Rómsky problém nie je problémom rasizmu, je to problém chudoby. Pokiaľ títo ľudia nebudú dostatočne vzdelaní, nielenže sa nebudú vedieť uplatniť na trhu práce, ale ani domáhať sa rovnosti. Možno napíšem trochu rasisticky - zišlo by sa im viac vedomostí o všetkom. Keby všetko ovládali tak, ako nároky na dávky, nemali by problém.
18.08.2019 9:45 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Niet diabla väčšieho,...   Niet diabla väčšieho,...

...ako CO2 a Gréta je jeho prorokom.
 
mínus indicator plus

Ja som len zvedavý,...   Ja som len zvedavý,...

...ako dlho budú ľudia žrať tieto progresívne exkrementy. U nás aj v zahraničí.
 
mínus indicator plus

A na smiech je to...   A na smiech je to...

...že ide o to isté vydavateľstvo Petit Press. Toľko k integrite vydavateľstva.
 
mínus indicator plus

Re ujo Orwel   Re ujo Orwel

Ešte nie je tu, ale už zvoní dolu na zvonček... A ako som písaval vo svojich príspevkoch, veľká časť tohoto zeleného šialenstva je o príprave ľudstva na pokles životnej úrovne. Dostávame prvú po papuli od Gaie, pretože nás je priveľa na to aby nás živila tak, aby sme ju nepoškodzovali... Lenže témy únosnosti populácie, drancovania zdrojov v dôsledku snahy o rast jej blahobytu a podobné nie sú sexy. Nedá sa na nich zarobiť ani vytĺcť politický kapitál. Pán Pado má svojím spôsobom pravdu. Poukazuje (možno podvedome) na rozpor medzi zdrojmi, ktoré máme a našou spotrebou. Ja osobne si myslím, že ak si ľudia budú chcieť udržať svoj konfort, početnosť populácie sa musí znížiť. Myslím, že vo vyspelom svete sa už tak deje. Tým, ktorým sa to nepáči, pretože potrebujú čo najviac spotrebiteľov, nám tlačia o hlavy, že ak sa nemnožíme my, potrebujeme prisťahovalcov. Tí ktorí strácajú zisky, kričia (resp. platia iných aby kričali) že treba pretvoriť ekonomiku na bezuhlíkovú a tak chcú vynútiť novú spotrebu a investície...
07.08.2019 12:00 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Chcete priveľa   Chcete priveľa

Najmä keď Lapin odporúča, koho máte voliť
 
mínus indicator plus

Re zákony ekonomiky   Re zákony ekonomiky

Presne ako píšete - nikomu sa to páčiť nebude. Kedysi za komunistov dostala jedna z katedier VŠE (dnes EU) vyskúmať, ako znížiť spotrebu vody. Skúmali a skúmali a nakoniec vyskúmali, že to pôjde iba zvýšením ceny. Komunisti to nakoniec nechali tak,lebo by to zasiahlo všetky vrstvy obyvateľstva a možno ho popudilo. Tento príklad uvádzam z toho dôvodu, že ľudstvo sa spamätá až vtedy, keď bude znášať vysoké náklady na elimináciu problémov spôsobených oteplením. Súčasná kampaň je však o inom. Možnosti ťahať ekonomický rast úvermi končia (neúmerná zadĺženosť), tak bude treba novú spotrebu vynútiť ekoteroristickými zákonmi (povinné zatepľovanie v čase globálneho otepľovania, zákaz spaľovacích motorov /btw bude aj u lokomotív a lodí?/ a podobne). Keď ako ekonóm zhodnotím súčasný vývoj a možnosť ďalšieho rastu, dovolím si povedať, že ak neprídu významné technologické objavy, ľudstvo čakajú dekády bez rastu, alebo len s rastom minimálnym. To zníži tlak na životné prostredie a možno povedie časom aj k implózii populácie. Čaká nás dlhé obdobie stagnácie.
 
mínus indicator plus

Reálny výnos/etrusk   Reálny výnos/etrusk

O reálnom výnose budeme hovoriť keď bude niečo dostávať. :)) Otázkou je: 1. Bude v tom čase existovať 2. pilier? 2. Bude v tom čase existovať DSS do ktorej sporí? 3. Budú v tom čase existovať subjekty, do ktorých jeho DSS nainvestovala? 4. Aká bude hodnota jeho investície? A na záver najzákernejšia otázka: 5. Aká bude kúpna sila jeho úspor ?
 
mínus indicator plus

Re mackobus   Re mackobus

Nie je to o psychológii. Momentálne je to o tom, že banky si už netrúfajú požičiavať tak, ako v minulosti. Zadĺženie sveta je 381% HDP (súkromné aj verejné spolu). To je už nesplatiteľné. Keby svet prestal jesť, aj tak tri roky a 10 mesiacov spláca dlh. Ako dlho by to trvalo takou mierou splácania, aby blahobyt ľudí klesol len minimálne? Centrálne banky síce tlačia peniaze do ekonomiky, ale ani infláciu sa im poriadne nepodarilo vyvolať. Všetky peniaze išli do rastu akcií a verejných dlhov. Proste svetová ekonomika narazila na dopytovú bariéru - už nie možné nájsť či vytvoriť dodatočný kúpyschopný dopyt, ktorý by ťahal rast. Ja by som povedal, že sme toho hodne prežrali aj našim ďeťom a vnukom. Koniec koncov, zúfalé návrhy o nepodmienenom príjme (helicopter money) svedčia o bezmocnosti politikov/bankárov. Svetová ekonomika je v pasci nesplatiteľného dlhu, pretože už nevie stimulovať rast na jeho splatenie. Akákoľvek iná cesta ako tá, ktorej podstatou bude reflácia, je politicky nerealizovateľná. A cesta reflácie, to je predthatcherovská Británia alebo USA v časoch Jimmyho Cartera. Príde aj k škrtaniu dlhov a recesii, ale len v takej miere, aby nedošlo k významným politickým otrasom. Ja vidím budúcnosť v dekádach bez rastu, prípadne s malými poklesmi HDP. Zachrániť to môžu len prevratné technologické zmeny. Myslím si, že nejde o strašenie krízou. Začína mediálna masáž, ktorá má prispieť k tomu, aby sa masy zmierili s tým, že nebudú bohatnúť, či dokonca budú chudobnieť. Stačí ovládať zákony makroekonómie, by ste vedeli, aké sú súčasné nerovnováhy a ako skončia. Ja vidím riešenie vo vlastníctve fyzických aktív - drahé kovy, nehnuteľnosti, lesy, vplyvné podiely vo firmách. BTW, odkiaľ beriete tie optimistické nálady? Ja sa živím podnikateľským poradenstvom a všetci moji klienti vidia krízu za rohom...tržby stagnujú či klesajú...krížom cez všetky sektory. Napadá ma taká hláška z niektorého dielu Final Destination: It´s here!
 
mínus indicator plus

Ste si istý,...   Ste si istý,...

...že poľské alebo Babišove kurence sa nekúpali v chlóre?
 
mínus indicator plus

Na SME je to...   Na SME je to...

...inakosť a sme pedofóbi, keď to neakceptujeme.
Reakcia k téme: Peďák na malomeste
03.08.2019 7:43 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ako hovorí príslovie   Ako hovorí príslovie

Poliačik k Trubanovi sadá....
 
mínus indicator plus

Zmenka je stáročiami overený...   Zmenka je stáročiami overený...

...nástroj platobného styku. Problém nie je v existencii inštitútu zmenky ako takej, problém je v jej zneužití.
 
mínus indicator plus

Normálne mi je Danka ľúto   Normálne mi je Danka ľúto

Čo navrhne, okomentuje, či spraví, to pokadí. Magnet na prúsery. Ale keď si SNS nedokáže uvedomiť, že s predsedom, ktorý je na smiech celej krajine, veľa vody nenamúti, je to jej problém. SNS by sa fakt mala zbaviť Danka, lebo už aj tak sú na posmech. Strana aj jej predseda.
 
mínus indicator plus

Názvy   Názvy

Teoreticky správny názov takéhoto človeka je socialista. Keďže pojem socialista je už sprofanovaný, neomarxisti si zaviedli pojem progresívny či ľavicový liberál.
29.07.2019 9:10 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nie celkom   Nie celkom

Veľakrát je to zamestnanie alebo podnikanie.
 
mínus indicator plus

My dvaja môžeme...   My dvaja môžeme...

...iba pôsobiť na naše okolie v rámci našich možností. Chápem Vás, cítim to podobne a pripravujem sa na to. Ale na druhej strane - túto generáciu vychovávala generácia, ktorej väčšina je presvedčená, že ľudia si zaslúžia istoty. A toto právo im zakladá fakt ich existencie. Pozitívne zmeny by sa udiali v prípade zmene mindsetu celej spoločnosti. Ale ten sa v oblasti nárokovateľnosti sociálnych požitkov nemení.
 
mínus indicator plus

Prežili sme Fica...   Prežili sme Fica...

...prežijeme aj Trubana a Beblavého. Keď ľuudia do 30 rokov (hlavná cieľová skupina voličov PS) zistia, že nebohatnú, keď ostanú hypootrokmi do dôchodku, dovolenka max. Chorvátsko či Bulharsko, pochopia, že prerozdeľovanie (newspeak viď heslá solidarita, zodpovednosť za veci verejné, spolupodieľanie sa,...) je cesta, ktorú používajú oligachovia a politici na zvýšenie SVOJHO blahobytu.
 
mínus indicator plus

Nemýli sa   Nemýli sa

Konštrukt hriechu a hrozby trestu zaň je nástroj náboženstiev na vydieranie.
Reakcia k téme: Pochod a protipochod
20.07.2019 11:34 | Oznám správcovi
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME