Sobota, 4. júl, 2020 | Meniny má ProkopKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Crix Madine
1 >
mínus indicator plus

Bezzubá EU   Bezzubá EU

Bezzubá EU radšej potopí vlastný priemysel, akoby mala uvaliť clo na znečisťovateľov a tým zdražiť výrobky vlastným občanom.
 
mínus indicator plus

Ešte by som dodal   Ešte by som dodal

Požiadaš si politikov aj o vyššie dane, s určitosťou však dostaneš veľké ***** za ne.
 
mínus indicator plus

Nevytvorí   Nevytvorí

EU je príliš malý trh na to, aby ovplyvnil konanie Číny a US. Dôsledkom bude len zdraženie tovarov pre spotrebiteľa a rozdiel pôjde do vreciek vlád / politikov.
 
mínus indicator plus

Nuuvažoval by som tak ďaleko...   Nuuvažoval by som tak ďaleko...

...že energie budú na prídel a že ide o nejaké sprisahanie s cieľom nastoliť zelenú diktatúru... Skúste prosím pouvažovať nad tým, či niekto takto nechce vynútiť ďalší ekonomický rast. Pretože bez rastu sa svetová ekonomika zrúti pod ťarchou dlhov. A aby sme kruh uzavreli, tak momentálne nie je možný akýkoľvek ďalší rast bez ďalšieho navyšovania dlhov. Takže vybudujeme nízkouhlíkovú ekonomiku a zacvaká to zo zákona spotrebiteľ a daňový poplatník. Keďže zvýšenie dlhov je už ťažko predstaviteľné, tentoraz to bude na úkor jeho blahobytu. Preto napríklad spoločnosť oblbujú výhodami vegánstva a mäso dávajú na úroveň dedičného hriechu. Alebo hádžu udičky v podobe hmyzu ako zdroja bielkovín.
 
mínus indicator plus

 

We´re watching you !!!
 
mínus indicator plus

Bravo farmári!   Bravo farmári!

Treba sa jednoznačne postaviť proti tomuto ekoteroristickému besneniu.
 
mínus indicator plus

Jaro,   Jaro,

Nemyslím si, že by ste boli pesimista. Proste máme svoje skúsenosti a sme opatrní.
 
mínus indicator plus

OSN nezdokáže plniť...   OSN nezdokáže plniť...

..ani základnú úlohu, na ktorú bola vytvorená - zabezpečenie mieru a dodržiavania ľudských práv. Preto otvára a vytvára zástupné témy a problémy, aby bolo kvôli čomu financovať armádu diplomatov, ich suity a obslužný personál.
 
mínus indicator plus

Bude to ako to popisoval Juncker   Bude to ako to popisoval Juncker

"Niečo prijmeme a pokiaľ nebudú veľké protesty, ideme ďalej" 1.Takže najprv by sme tu mali len prázdny pojem - klimatickú núdzu. 2. Potom by sa pokračovalo uzákonením nenápadných "technicko - ekologických" opatrení - zákaz niektorých statkov a služieb a povinné využívanie iných. 3. Ako "kompenzácia" by sa zaviedli dotácie a na pokrytie dotácií neskôr dane. Samozrejme, výnos z daní by bol rádovo vyšší ako výdaje na dotácie 4. Vytvorí sa previazaný systém inštitúcií, žijúcich z financií prerozdelených ma výskum a riešenie klimatických zmien, podnikateľských subjektov produkujúcich "ekologické" tovary a služby a implementačných a kontrolných verejných orgánov. Systém bude samozrejme napojený na politiku (aj s benefitmi politikov), aby bolo možné použiť princíp vetokracie (legálne vetovať alebo drasticky obmedziť akúkoľvek zmenu). Teda žiadne drastické obmedzovanie ľudských práv, ale systém obmedzovania možností rozhodovania občana. Nechám na Vás a čitateľov, či sa tak už potichu nedeje.
 
mínus indicator plus

Nemám pochybnosti, že dokáže...   Nemám pochybnosti, že dokáže...

Keď sa zbaví progresívnych neomarxistických socialistov, krajnej ľavice a na druhej strane všelijakých pravicových odnoží autoritárskych/autokratických politických smerov. Ale najprv si potrebuje zaexperimentovať a otĺcť sa trochu o mantinely.
 
mínus indicator plus

Nedostatočné snahy...   Nedostatočné snahy...

Ľudstvo chce vo svojej nebotyčnej pýche rozkazovať počasiu....
 
mínus indicator plus

Re prepúšťanie   Re prepúšťanie

Však sa zobudia. Nemyslím si, že najväčšie prepúšťanie bude u nás. Ono keď si vlády kupujú pracovné miesta od korporácií pre svojich občanov, sú tu aj nejaké klauzuly o udržaní zamestnanosti.
 
mínus indicator plus

Nechcem a nepotrebujem...   Nechcem a nepotrebujem...

Nepíšem o ČSSR, ktorá bola po roku 1970 schopná exportovať len na neplatiace a barterové trhy. A aj to len druhotriedne zbrane (okrem TAMARY) a strojárenské výrobky. Písal som o prvej polovici 90.rokov. Citát z ročenky NBS za rok 1995: "Vo vývoze sa naďalej udržiaval vysoký podiel produkcie s nízkym stupňom finalizácie. Podiel tovarových skupín SITC 2, 3, 4, 5, 6, ktoré zahŕňajú produkciu surovinového a polotovarového charakteru predstavoval 63 % celkového slovenského vývozu." Zlom nastal v roku 1998. Keďže sa živím podniakteľským poradenstvom odpoviem Vám veľmi presne, kde šéfovia automobiliek stavali svoje závody. Bolo to tam, kde bola súčasne relatívna politická stabilita, vyhovujúca cena pracovnej sily a daňové výhody.
 
mínus indicator plus

Nechali sa na chvíľu...   Nechali sa na chvíľu...

...zblbnúť budovateľmi svetlých zajtrajškov a otvorenej spoločnosti, ktoré hlásajú síce prekrásne ideály, ale snažia sa ich doviesť ad absurdum. Ale každé ďalšie voľby v krajinách EU ma napĺňajú optimizmom, že tento trend slabne.
 
mínus indicator plus

Určite nie   Určite nie

De facto mu tam bola oznamovaná trestná činnosť. Namiesto toho, aby zakročil, podujal sa na jej prekrývanie.
 
mínus indicator plus

10 bodov   10 bodov

Všetkých 10 bodov na monitore je pekných. Ako ich však chcete plniť bez štrukturálnych reforiem ekonomiky. Dzurindove a Milkošove montovne boli pokrok oproti vývozu surovín a polotovarov za a pred Mečiarom, ale nimi vyprodukovaná pridaná hodnota už zjavne nepokryje nároky a predstavy občanov na ich životnú úroveň. Navyše, ich majitelia majú možnosť presunúť sa do lacnejších krajín. Ekonomicky zdatnejšej časti verejnosti by ste mohli predostrieť aj predstavy vašej strany o štrukturálnych reformách ekonomiky.
 
mínus indicator plus

Čo môže prekážať na Sulíkovi :)   Čo môže prekážať na Sulíkovi :)

Pre väčšinu voličov je to neempatický sociopat, pretože SaS poctivo pracuje aj s nepríjemnými a politicky ťažko uchopiteľnými témami. Problémy pomenováva tvrdo realisticky a nerozpakuje sa ponúkať aj bolestivé a "neľúbivé" riešenia. Jednoducho povedané, neponúka/nehovorí to, čo by väčšina obyvateľstva chcela počuť.
 
mínus indicator plus

Nie je to v úlade so zákonom   Nie je to v úlade so zákonom

Aj takéto veci rieši zákon o dani z príjmov - volá sa to transferové oceňovanie.
 

1 >

Najčítanejšie na SME