Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: cumil
1 >
mínus indicator plus

odporúčam skúsiť....   odporúčam skúsiť....

cestovať zopár dní v Košiciach verejnou dopravou. Je zážitkom stretnúť skupinky týchto nešťastníkov cestujúcich v autobuse. Ich "pôsobenie" (nie cestovanie bez lístka) na ostatných cestujúcich (bielych, čiernych, žltých...atď) je pre všetkých zážitkom. Pamätníci by povedali, že tak od r. 1920-1990 neboli podobné problémy ani vo verejnej doprave ani v škole ani na ulici alebo v obchode. Bez problémov som prechádzal cez ulice, ktoré obývali (okolo pivovaru).... Nebola tam špina, alkohol, agresivita ani smrad. Je zrejmé, že nik nechce porovnávať ich postavenie a správanie vtedy a dnes. A nik nechce rozmýľať nad tým čo tie rozdiely spôsobilo. Pravdepodobne ani autor, ani spomínaný Hlina alebo Matovič. Ak sa objavili problémy s konaním ľudí z tejto komunity, dokázal to riešiť "okrskár" ale aj súdy. Dnes je situácia viditeľne neriešiteľná. Metódy na riešenie by sa našli, peniaze už ťažšie (prípadne sa použijú na iné účely). Navyše ak chcete niekomu pomáhať, nie je možné robiť to vždy podľa jeho chuti a vôli (viď úteky rodičiek z nemocnice, školská dochádzka, názor na internátne školy, chuť pracovať na tých aktivačných prácach....). Na pseudoriešeniach sa podieľajú a nabaľujú mnohí aktivisti (aj z ich komunity, aj gádžovia). Ak sa pozrieme na riešenie problémov utláčaných domorodcov napr. v Austrálii.... tak je to dosť podobné. Tí boli vystavení podstatne väčšiemu útlaku. No a o riešení problémov pôvodných obyvateľov Ameriky (juh, sever...) sa radšej hovorí veľmi povrchne. Ukážkovým riešením bol protest indiánov a potom odsúdenie LEONARDA PELTIERA. Mimochodom na Pražskej ulici desaťročia mohli ľudia vidieť nasprejovaný nápis aj s indiánskym logom FREE PELTIER.... Dnes to naši "inteligentní" sprejeri premaľovali (minulý rok). Napriek veľkým protestom vo svete trčí Peltier odsúdený za vraždu (pekný spôsob riešenia nepohodlného...).
07.01.2017 8:13 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
Reakcia k téme: Sulík mínus
07.01.2017 7:43 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

o čom sa nehovorí....   o čom sa nehovorí....

je veľký boj o vplyv, moc, peniaze medzi existujúcimi bezpečnostnými zložkami ale aj tajnými službami. To isté platí v oblasti vojenskej - letectvo, námorníctvo, pozemné sily..... A z toho dôvodu sa často predbiehajú v zdôvodňovaní investícií aby dosahovali vynikajúce úspechy. K "objaveniu" ZHN v Iraku, k fotografiám, výpovediam irackých disidentov, očitých svedkov, doktorandskej práci o ZHN.... na základe ktorých sa uskutočnil útok na Irak sa nik z týchto úspešných tajných služieb nehlási. Jediný, kto to zobral vážne je vtedajší minister, ktorý v OSN ukazoval fotky - dôkazy. Nik sa nehlási k falšovaniu dôkazov. Teraz sú prozreteľnejší a nik radšej dôkazy neuvádza, lebo sú "for eyes only". Keď sa náhodou objavia a ukáže sa skutočná pravda, tak sa bude pátrať po pôvodcovi úniku a skončí ako vojak Maning...
 
mínus indicator plus

Obama je vraj   Obama je vraj

pôvodom Maďar. Pochádzal vraj z dediny, kde po ňom pomenovali ovocie BARACK.... a teraz z neho pália Barackpálinka
 
mínus indicator plus

vrajsociológ Vašečka....   vrajsociológ Vašečka....

používa politologický prístup GENERALIZÁCIE/zovšeobecňovania na to, aby zdôvodnil vopred výsledok svojho "vrajskúmania". Čo sa babe chcelo, to sa babe snilo... Existuje vtip o tom, čo sa stane ak sa medzi 100 mníšok dostane jedna prostitútka a čo sa stane ak sa medzi 100 prostitútok dostane jedna mníška. Je to podobné ako tvrdenie Vašečku. Keď sa odborník v akejkoľvek oblasti začne príliš fanaticky zaoberať niečím takým ako politika, tak nemôže ostať odborníkom. Už som zažil podobné články a rozhovory v SR aj od známej logopédky... ale aj od psychológov, ktorí bez vyzvania (ale asi naozaj na objednávku) "robili" diagnostiku niektorých politikov do médií. Tvárili sa pri tom ako odborníci na psychiatriu, psychodiagnostiku, psychopatológiu ... (ale vyzerali skôr ako módni psychoanalytici). Jedna z našich "slávnych" sociologičiek vyhlásila, že morálka je vecou spoločenskej dohody (nepovedala to, koľko ľudí by sa potom malo na tom vlastne dohodnúť.... 50 %....99 %???). nuž skôr dnes platí výrok: profesora teológie a sociológie H.J.Schoepsa: “ Sociológia je umenie podať vec, ktorá zaujíma každého, ktorej každý rozumie a chápe, takým spôsobom, a y jej už nik nerozumel a aby každého prestala zaujímať”.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

možno by stačil počet 3 členovia....   možno by stačil počet 3 členovia....

rodiny. Boh (otec, duch, syn). Oľano to skoro spĺňa už dnes - ale niekoho z doterajšej rodiny budú musieť vyhodiť. Podobne aj Sme rodina... Aj v iných oblastiach života (napr. hudobnej) môže fungovať ONE MAN BAND.
 
mínus indicator plus

ten filantrop....   ten filantrop....

Carnegie.... tuším tiež začínal z mála - a do štrajkujúcich robotníkov sa tiež strieľalo (aj z guľometov).
 
mínus indicator plus

v decembri....   v decembri....

na DW premietali asi hodinový film o tom, akým spôsobom dokázali odstrániť Berlusconiho (Nemecko, Francúzsko, Banky....atď). Robili všetko pre to, aby ovplyvnili hospodársku a finančnú situáciu Talianska a tým sa tal Berlusconi nepopulárnym aj zo strany občanov aj firiem. Najviac vraj zabralo to, že ovplyvnili tzv. "spread" v neprospech Talianska. Do televíznych kamier hovorili politici, bankári, členovia EP EÚ.... a potvrdzovali svoju účasť na tomto "dianí". Teraz sa čudujú, že dosadený "spasiteľ" Renzi neuspel. No a na tento "prevrat" neboli potrebné ani hackeri ani priamo tajné služby.
 
mínus indicator plus

nuž...   nuž...

priamo rodičia poznajú dostatok učiteľov, ktorí si dokážu zarobiť pomerne slušné peniaze doučovaním "geniálnych" detí, ktoré majú podobných rodičov ako Vy. To čo dokážu "odovzdávať" takíto rodičia svojim deťom nepatria do kategórie "vedomosti". Každý má svoje skúsenosti ako na nás pôsobili dobrí, lepší, horší učitelia na ZŠ, SŠ (alebo odbornom učilišti), VŠ.... Dobrí učitelia ma naučili všeličo dobré.... od každého som si niečo mohol "vziať" (ale nie všetko). Zlí a horší učitelia však boli pre môj život oveľa dôležitejší - povedal som si, tak takto určite v živote nechcem vyzerať!!! A podobne som sa pozeral na rodičov (svojich a tých ostatných). Tí horší a zlí.... boli pre mňa tiež vzorom - tak takto nechcem v živote vyzerať!!! Skúste porozmýšľať, kam by ste sa zaradili? A položte si otázku: ste produktom/subjektom vzdelávania..... alebo ste geniálny samouk? (aj geniálni samouci kedysi existovali, dnes ich je podstatne menej). P.S.: mimochodom mnohí učitelia, ktorí v posledných desaťročiach boli vystavení rodičmi geniálne vychovaným deťom včas zo školstva utiekli a majú sa podstatne lepšie (aj finančne aj psychicky). Pred r. 1989 nemuseli pedagógovia príliš nahradzovať medzery vo výchove (spôsobené rodičmi) a ani nemuseli prevychovávať. Veľa dobrých rodičov sa dnes dostalo do situácie, že musia svoje deti nielen vychovávať ale aj učiť (ťažké je v škole učiť deformovane vychovávané deti - prevychovať je strácaním času).
 
mínus indicator plus

AUTOROVI....   AUTOROVI....

citovali ste výrok Sulíka v TA 3... Nuž tam zahlásil, že ročne končí v SR : 5 000 politológov.... (je to 100x viac ako potrebujeme? alebo je to 1000x viac ako potrebujeme?). Ten samozvaný expert tvrdil, že daň z dividend je dvojitým zdanením - nevie vôbec čo dvojité zdanenie je. Dvojité zdanenie je to, ak ten istý subjekt platí daň 2x... Daň z dividend nie je daň z podnikania - je to daň z príjmu konkrétnej fyzickej osoby, ktorá dostane vyplatené dividendy. Daň zo zisku platí právnická osoba a nie fyzická osoba.... V besedách to niekoľkokrát on a SaS spomínali, nik im neoponoval - ani médiá ani koaliční politici. Asi sú na rovnakej profesionálnej odbornej úrovni. Kedysi "dávno" platil u nás zákon o "zamedzení DVOJAKÉHO zdanenia". S rovnakým názvom sa vydávali aj učebnice - odvolávali sa na zákon. Až po rokoch to zmenili na zamedzenie DVOJITÉHO zdanenia. Dôvod tohoto lapsusu? Všetci ovládajú cudzí jazyk profesionálne a plynule.... a majú problém rozlíšiť a preložiť double, twice, two fold.... Naozaj rodina, škola, médiá....vzdelávajú a vychovávajú. A máme "profesionálne" výsledky.
31.12.2016 9:13 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

JA SOMTO NEBOL...   JA SOMTO NEBOL...

nahlásil to asi nejaký fekalista, ktorý vás považoval za konkurenciu
 
mínus indicator plus

o čom sa nehovorí....   o čom sa nehovorí....

je to, že Charlie Hebdo mal finančné problémy a skoro žiaden veľký predaj. Potom prišiel ten teroristický čin. Viacerí prišli o život. Čo nasledovalo? Nuž bitka zvyšku osadenstva o prachy, ktoré na tomto nešťastí vyryžovali. Ani neviem, či tie spory a súdne spory už dotiahli do "úspešného" konca. To čo robia teraz, je pokus o prilákanie podpory (politickej a finančnej). Je zaujímavé, že sa nejak nezamerali na teroristický čin v Nice alebo v Berlíne. Ale budú ešte možnosti. P.S.: po Bratislave pobehoval fekalista. Nakoniec ho chytili a čiastočne riešili. Neskôr ho vraj začal niekto ďalej napodobňovať. Kto bude pokračovať v bohumilej práci Charlie Hebdo v budúcnosti, kto bude platiť ochranku týchto fekalistov? Alebo iní fekalisti zaútočia "voňavými" tortami na fekalistov v Charlie Hebdo?
 
mínus indicator plus

je to hrôza....   je to hrôza....

Už nebude tak jednoduché zásobovať teroristov v Sýrii, keď hranice Turecka budú menej priechodné. Ešte väčšia hrôza by bola, ak by médiá začali konečne venovať pozornosť tomu, čo sa "deje" v Jemene.
 
mínus indicator plus

bieda....   bieda....

fotografie. Tie foťáky v rukách autorov trpia. A vyzerá to, že by sa fotky neuplatnili ani vo vidieckych fotokluboch. Možno je to otázka výberu a vybrali tie najvhodnejšie fotky - tie najlepšie ostali mimo.
 
mínus indicator plus

malá poznámka....   malá poznámka....

ak by nebolo tých "skutočne veriacich", tak by sme už dávno boli v ......... Napriek nim táto globalizovaná spoločnosť funguje na princípe neekvivalentnej výmeny (čohokoľvek - tovarov, ideí,...) tak ako kedysi (za lavór bižutérie a zrkadielok zobchodovali "ekvivalentne" celú zem). Vtedy to robili tí, čo neverili v nič... ale tvárili sa, že sú pod zástavou/logom/trade mark...nejakej cirkvi. Pekný vtip koluje o nápise na USD..... "In God we trust.... ostatní musia platiť hotovosťou". Otázkou je teda skôr pomer tých, čo skutočne veria a snažia sa aj tak konať.... a tými čo sa tvária že veria a konajú pravý opak. Je zaujímavé, že článok o praktikách a pôsobení scientology sa akosi nepíšu... (nie je tých scientologov až tak veľa ale majú značnú moc). Akosi nám nevadia (viď debatu o prednáške Kisku v Košiciach). Keď som si pozrel v tom čase stránku tej spoločnosti - tak v nej boli asi 3 ľudia.... a "preškolili" za pomerne krátky čas obrovské množstvo poslucháčov zo súkromných i štátnych firiem i bánk alebo aj zo samospráv. V tomto prípade nemuseli byť ani skutočne veriaci v scientology - stačí, že ich tam zamestnávateľ vyhnal a zaplatil nemalé vstupné.
28.12.2016 10:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

len na jednoduché zamyslenie...   len na jednoduché zamyslenie...

Keby článok čítala JEDNODUCHÁ MÁRIA, asi by videla, že ten čo ho písal NEMYSLEL. VZŤAH je niečo iné AKO NÁZOR. O VZŤAHU písal autor titulku alebo článku. Asi ste si ho ani neprečítali (veď je to jednoduché...) - veď máte k článku vytvorený asi VZŤAH...alebo NÁZOR. Názor vám neberiem - nechajte si ho. Ale VZŤAH nemôžete mať a ani ho nemáte. P.S.: ste zázračná osobnosť. Ako muž by ste mohli mať vzťah so ženou o ktorej ste iba počuli? Alebo máte na ňu názor? Nuž niečo nepoznať a mať k tomu vzťah alebo názor je naozaj vynikajúce. Ja osobne nemám k vám žiaden VZŤAH, ale mám názor na nezmysly čo píšete. Hoci podľa vašej hlbokej úvahy vás ani nemusím vidieť a môžem k vám mať vzťah (negatívny/pozitívny). Nuž nemám žiaden. Šťastní to ľudia, ku ktorým máte VZŤAH.
 
mínus indicator plus

nuž naozaj....   nuž naozaj....

nemusíte vedieť..... že VZŤAH je niečo iné ako názor - so simple (sancta simplicita)
 
mínus indicator plus

položme si otázku:   položme si otázku:

Kto z opýtaných mal vôbec nejaký "vzťah" k Rusku? Ako bola formulovaná otázka: - viete kde je Rusko? - máte ho radi/nemáte ho radi? - mali ste ho radi/už ho radi nemáte?
 
mínus indicator plus

aj v tejto diskusii zavládol   aj v tejto diskusii zavládol

DUCH VIANOC. Každému diskutujúcemu za jeho "dobrotu" nech sa Boh odplatí dvojnásobne. P.S.: škoda, že sa nehovorí vôbec o Jemene. To by si mohli uľaviť viacnásobne.
 

1 >

Najčítanejšie na SME