Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Maugli
1 >
mínus indicator plus

Mám podobný názor   Mám podobný názor

je zbytočné karikatúram typu blaha venovať nejakú pozornosť. Vždy, keď sa o ňom píše, ma to prekvapí, lebo mlčky si myslím, že je už v blázinci, kam patrí.
 
mínus indicator plus

Myslím si   Myslím si

že hasičom treba dať pokoj. V prvom rade to robili ako najlepšie vedeli. 100x môžu nacvičovať situácie, v reále je to vždy iné. Keď plošinami zachránili viac ako 40 ľudí, čo by sme chceli? Že sa nepodarilo zachrániť ľudí z najvyšších poschodí? To je daň za to, že nebolo možné dostať sa na miesto s technikou (bolo potrebné vypilovať stromy) a tiež rýchlosti, akou sa požiar šíril. Či to bolo bez chýb, o tom nechcem polemizovať, lebo nie som na to odborník. Zo skúsenosti viem, že chyba sa stane temer vždy. No po boji, v kľude a teple, je každý generálom. Za to, čo urobili im patrí skôr uznanie, ako kritika. Skôr by som sa kriticky postavil k vyjadreniu, že hasiči neodsúhlasili rekonštrukciu bytovky. Dnes je asi predčasné o tom hovoriť, treba počkať na vyšetrenie tejto katastrofy. Veď ani nevieme, či zmeny, ktoré sa vykonali pri rekonštrukcii boli v príčinnej súvislosti s výbuchom. Na strane druhej som dnes videl dramatizovanie väzobného stíhania robotníkov, ktorí pravdepodobne prerazili plynové potrubie. Tiež nechápem. Že plyn prerazili, o tom asi dnes nikto nepochybuje. No ako sa plyn dostal do bytovky, na to nie je zatiaľ odpoveď. A za to snáď obyčajní výkonní zamestnanci nemôžu. Ani nevieme, či mali pri zemných prácach vyjadrenia od správcov podzemných sietí, či to zabezpečovala ich firma, alebo investor, atd.
 
mínus indicator plus

Na súkromnej pohotovosti   Na súkromnej pohotovosti

v BA možno. Inde na štandardnej, ktorú organizuje VUC (a prevádzkuje vysúťažený prevádzkovateľ) sa platí max 2€. Tržba nejde lekárovi, ale prevádzkovateľovi. :-)
 
mínus indicator plus

Hovorí sa   Hovorí sa

že každé prirovnanie kríva na jednu nohu. Tak je to aj s tými hasičmi. No aj s tvojou argumentáciou. Neviem, či hypermarkety majú povinnosť byť otvorené. Lekárne áno, tak tu je tá paralela s hasičmi. Dá sa uvažovať, že náklady si uhradí lekáreň z tržieb, no čo ak nikto nepríde? Ak štát nariadi nejakú povinnosť, tak by mal za to platiť. Mimochodom, nielen lekárne sú bez prijmu za pohotovosť. Zubári napr. dostávajú za pohotovosť cca 5€/h, čo nevydá ani na prepravné náklady na pracovisko. O tom, že si musia to, čo môžu priniesť na pracovisko sami ani nehovorím. Napriek tomu, že pohotovostnú službu niekto prevádzkuje a má za to tržby, tak tam nič nefunguje. Máš za 2 hodiny niekedy aj 20 ľudí a poraď si ako vieš. Hlavne že VUC ti pošle rozpis služieb a ak sa niečo stane, si zodpovedný. Neviem, či by si nadšene pracoval za takých podmienok.
 
mínus indicator plus

Súdruh riaditeľ   Súdruh riaditeľ

hasičov (pravdepodobne dosadený) by najlepšie urobil, keby počkal na vyšetrenie nešťastia, teda čo bolo jeho príčinou. To, že rekonštrukciu neodsúhlasili hasiči vôbec nechcem spochybňovať. No ako to súvisí s tým, že udalosť porušenia plynového potrubia neostala v polohe bežnej nehody, ale skončila sa katastrofou, to nikto nevie. Čo neodsúhlasili hasiči? Veď strednotlak ZP tam predpokladám bol, lebo obyčajne sú v panelákoch plynové sporáky. Označiť to ako svojvôľu obyvateľov už chce značnú dávku fantázie, pretože každý bytový dom musí mať správcu (zo zákona), ktorý ja za podobné veci, hlavne súlad so zákonom, zodpovedný. Ak dôjde k názorovému rozporu medzi investorom, projektantom, hasičmi a inými zainteresovanými stranami pri nejakej rekonštrukcii, tak zákonnosť skúma povoľovací orgán, ktorý povolenie vydá, alebo nevydá. Tak načo potom tie predčasné dramatické vyjadrenia??
 
mínus indicator plus

Ten vyšetrovateľ   Ten vyšetrovateľ

musí byť riadny tlk. Argumentovať tým, že tá firma nemala v predmete podnikania prezidentskú kampaň. To ho vytiahli z pralesa, alebo skadiaľ? Na voľnú živnosť ak ju firma vykonáva občasne, nepotrebuje žiadny zápis v OR.. V tomto prípade je to úplne od veci, lebo myslím si propagáciu firma v OR má (neštudoval som), zvyknú si to zapisovať všetci. Však to musí zmiesť každý súd zo stola už v prvom kole. Niet divu, že až tretí vyšetrovateľ sa nechal nahovoriť na takýto nezmysel. Úplne iná vec je, že DPH je len sprievodným činom, pretože DU neuznal nákladové doklady. Teda o akom a pokračujúcom úmysle to točíia to by som rád vedieť. Navyše je to firma, ktorá má (podľa obratu myslím) povinnosť auditu. Ak to auditor odobril, je všetko ok. Že DU neuznal ešte neznamená, že mal pravdu.
 
mínus indicator plus

Myslím si   Myslím si

že poslanci smeru sa zavzdušňujú len na oko, lebo je to akcia smeru s cieľom urobiť z Fika martýra. Darmo je, preferencie padajú a treba niečo urobiť. Ak to niekto neprekukol, je mi ho ľúto.
 
mínus indicator plus

Ty to píšeš   Ty to píšeš

len tak z cesty, alebo aby reč nestála? :-)
 
mínus indicator plus

Ešte zaujímavejšie   Ešte zaujímavejšie

by možno bolo napísať, kto je stavebník. To by sme sa nasmiali! A možno by sa nám vyjasnilo, prečo to je tak, ako to je. Verím, že tento stav už nebude dlho trvať a tí, čo mu prisluhujú skončia v base, alebo na dlažbe. Nevylučujem, že som prílišný optimista, ale, prosím, neberte mi to! :-)
 
mínus indicator plus

Autor je zrejme   Autor je zrejme

elektrikár, keď vie, ako sa skúša funkčnosť osvetlenia. No k RGB sa zrejme ešte nedopracoval....
Reakcia k téme: Prezidentka skúša.
03.12.2019 1:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Od začiatku kauzy   Od začiatku kauzy

hovorím, že koalícia (hlavne SNS) chcela odťať Naďovi hlavu a zaťala si do nohy. Mysleli, že to len tak prejde, ako bol prípad Mikulca. Keď sa to začalo mlieť v mediách, tak sa pokakali, lebo predpokladám Naďa sledovali nelegálne na základe vyrobených faktov, čím oklamali sudcu. Ak by to prepuklo, tak to skončí problémom, aký mal Galko. Dôležité je, aby sa to dotiahlo do konca, teda neuspokojiť sa len so zrušením obvinenia. Inak, tých vojenských tajných mali zrušiť už pre 10 rokmi. Aj tak sú k ničomu!
 
mínus indicator plus

Nebol by som   Nebol by som

taký optimista. Aj ja som presne to, čo ty, písal pred rokom, dvoma. No situácia sa zmenila a niekde to už nejde. Príčinou sú ľudia, ktorí si z objednávania sa urobili biznis, kvôli ktorému vyblokujú všetky termíny na 2 týždne. Potom sa jednoducho skôr neobjednáš. Zažil som to pred mesiacom. Auto som odhlasoval v ZV, bez problémov, No prihlásiť v BB už problém bol. Vyriešil som to tak, že som tam išiel v piatok o druhej, keď tam nik nebol a vybavili ma za 10 min. No hovoriť o tom, že systém dobre funguje? V tomto by som bol opatrný. A to abstrahujem napr. včerajšie skúsenosti so zápisom konečného požívateľa výhod do OR. Keby som to opísal, čitatelia by si mysleli, že som humorista :-)
 
mínus indicator plus

Máš pravdu   Máš pravdu

no nebezpečné je aj poslať do diskusie hňupa typu Blanár, ktorý len papagájuje, čo mu povedali a nemá žiadny názor. Jeden aspekt je to, že zhovadí nielen seba, ale aj stranu, druhý to, že nik reláciu nebude počúvať. Tak to bolo aj so mnou. Počúval som 5 min a zistil som, že to nemá význam. No a gol samo o sebe je to, že Glváč vyzýva na odstúpenie politikov za kontakty s kočnerom. On sám zostal poslancom + funkcie navyše a vyzýva na odstúpenie Sulíka, ktorý nie je nič, len predseda strany. Smeráci už úplne stratili súdnosť a stále dúfajú, že sa nič nezmení ani po voľbách.
 
mínus indicator plus

Ak si lekár   Ak si lekár

kľudne to priznaj a nehanbi sa za to. V opačnom prípade, ak je tvoj názor proti názoru lekárov-pôrodníkov, tak hádaj, ktorý názor si vyberiem ako relevantný :-) Čo sa týka Danka, tak žasnem, aké nezmysly produkuje. Pomaly mi je už nevoľno, keď ho vidím, nemusí ani nič povedať.
 
mínus indicator plus

Danko sa nezaprie   Danko sa nezaprie

je to proste zabávač. Najviac ma rozosmiala veta o tom, že to bude boj programov strán. To je už naozaj veľa! Asi mu nedošlo, že keby platilo to, čo hovorí, tak SNS nevolí nikto. Okrem toho, pri posledných voľbách som si zbežne prešiel aj akože programy strán. Mnohé boli len slohové úlohy a zmysluplný program bez (?) populizmu a postavený na nejakej ekonomickej báze mali len 2 strany. Z nich jedna sa do parlamentu nedostala, druhá na základe niektorých káuz výrazne stratila. Je tu teda otázka: Na základe čoho volí slovenský volič??
 
mínus indicator plus

Kéonečne   Kéonečne

rozumná reč! Inak, mne bolo od začiatku kauzy jasné, že je to len o tom, že sa o matke nepíše, tak treba využiť príležitosť. No prečo o jej prípade áno a o tisícoch podobných prípadov nie?
 
mínus indicator plus

Podobné názory   Podobné názory

ako prezentuje Prostredník, vôbec nechápem a ak takáto téma je priorita budúceho obdobia zmeny, tak zbohom rodina! Prostredníka vyniesla nahor jeho vlna akože rebélie, no ja si vôbec nemyslím že je taký úžasný, keď nevie doceniť vplyv svojich osobných statusov na budúcnosť strany. Pomaly začínam veriť tomu, že smer preto, aby sa dostal znovu k moci ani nemusí nič aktívne urobiť. Stačí mu v kúte počkať, kým sa títo noví politici vybodujú sami a potom začať vládnúť v ďalšom volebnom období! Hrôza!
 
mínus indicator plus

Tragédia je   Tragédia je

že nefunguje z deklarovaných e služieb pre občana nič, z čoho by mal nejaký prospech. Vlani som písal, ako som sa neúspešne snažil odhlásiť vozidlo. Minulý týždeň som zas niečo potreboval odhlásiť, po prezretí diskusií k téme som sa o to už ani nepokúšal, šiel som rovno osobne. Na moje prekvapenie v stredu o 10:00 tam nikto nebol, bol som prvý, hneď ma zobrali a nechceli ani výpis z OR :-) No vozidlo bolo treba aj v inom okrese prihlásiť. Tak som išiel hneď tam. Bol termín na obhliadku (ktoré sa už nemali robiť), tak som absolvoval obhliadku. S pani, čo robí PZP som sa rozprával, že sa objednám, no povedala mi, že asi ťažko, možno o 2 týždne. Vraj všetko rezervujú tí, čo s tým kšeftujú a potom je tam niekedy prázdno. Neveril som jej celkom, tak som doma chcel objednať termín. A naozaj, 2 týždne vyblokované. Tak som skúsil zaradenie sa do radu čakajúcich na daný deň. Všetko ok, len ten termín- vyzdvihnúť si lístok do pol hodiny a ja doma? To sa nedá stihnúť. Čítam ďalej inštrukcie- ak nezadáte PIN do termínu, je ešte platnýďalších 20 min, potom prepadne. Tak trielim na políciu a zadávam PIN, lebo som v limite. Smola, nevydá mi nič a píše: vaše poradie prepadlo. Tak si beriem obyčajný poradový lístok - a čuduj sa svete, som druhý v poradí. Nestačím si ani kúpiť kolok a už zvoní gong s mojím číslom. Do poradia som sa zaradil elektronicky na cca 13.30, berú ma o 1,5 hod skôr. Je to normálne? Záver je asi taký, že kým pred rokom na DI fungovalo aspoň objednávanie na termín, dnes už to pravda nie je. A s ľuďmi typu hňup, ako je Raši, sa niečo zmení asi len veľmi ťažko.
 
mínus indicator plus

K nezmyslom   K nezmyslom

ako bola ponuka Matoviča snáď nemá ani význam diskutovať. Skôr som zvedavý, ako sa prítomnosť Záborskej prejaví na % OLANO. Myslím, že negatívne, lebo pollitických dinosaurov dnes nikto nepotrebuje. Keď niekto kladie otázku, čím je glváč výnimočný, že ho Smer chráni, tak ja sa tiež pýtam, čím je výnimočná Záborská, schopná ísť do hocijakej strany, len aby bola poslankyňa? Je fajn, že túto dilemu vyriešia voliči a nie straníci :-)
 
mínus indicator plus

Ďakujem za ysvetlenie   Ďakujem za ysvetlenie

určite sa tým zaoberáš viac, ako ja. Nechcem komunikovať donekonečna, no nedá mi nereagovať: k 1: v podstate súhlasím, no je na autorovi, aby zvolil rozsah témy tak, aby bol článok zaujímavý. k 2: je to v podstate o tom istom, ako 1. No obyčajne na tých zbytočnostiach sa to zadrhne a potom to už ďalej nejde. K exitpolovému prieskumu: práve ten spochybňujem. Nie jeho výsledok, ale jeho relevantnosť dnes. v r. 2016 bola situácia iná, výsledok bol podľa mňa daný aj tým, že mnoho voličov KDH sledovalo priebežné odhady, kde táto strana kmitala na hrane zvoliteľnosti. Tak sa voliči zamýšľali nad tým, či volili správne a pripustili, že nie. Dnes je situácia iná a ak si niekto myslí, že by voliči KDH volili OLANO, tak si myslím, že skôr Kiskovu stranu. To je nie o hodnotách, ale o túžbe po zmene a zvoliť niekoho, kto tú zmenu urobí. Hovorím to na základe info vypozorovaného v mojom okolí. k 3: Za výsledok strany sú zodpovední jej predstavitelia a každé vyhováranie sa na niekoho je smiešne. O prepade KDH by som ale zatiaľ nehovoril, lebo každý ten prieskum má svoje chyby, možno sa netrafili do správnej vzorky :-) Na rozdiel od ostatných si nemyslím, že Igor Matovič nepatrí do politiky. On tam patrí a som mu vďačný. No niekedy mu nerozumiem. Neviem, čo veci pomôže, že namiesto rokovania strán sa niečo takéto (ako sa spomína v článku) prepiera v mediách. To robí toxicitu nielen obom dotknutým stranám, ale aj politike ako takej a odradzuje voličov od volieb. Všetky strany si musia uvedomiť, že ak chcú spolupracovať, musia urobiť ústupky. Aj tie percentuálne dnes väčšie, lebo bez tých menších sa nezaobídu. Ak to nebude od začiatku jasné, tak to dopadne ako v r. 2011 a žiadna zmena nebude. Ak v dnešnom stave spoločnosti potrebuje niekto ako prioritu (vo svojom programe) riešiť registrované partnerstvá, mal by sa dať vyšetriť a podľa mňa tadiaľ cesta nevedie. Pretože nadstavbu môžme riešiť vtedy, keď bude dobudovaná báza, ktorá je u nás stále nezdravá.
 

1 >

Najčítanejšie na SME