Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: dodo_p
1 >
mínus indicator plus

No, podľa   No, podľa

toho, čo kedysi zverejnil terajší premiér o účtoch toho bývalého je 1,1 mld € na ruské pomery dosť skromné. Nejdem polemizovať nad tým, či to patrí Putinovi, alebo nie. Neviem si predstaviť, že by som si dovolil niečo také keby som mal čo i "len" 2 mld €, lebo postaviť je jedna vec, ale údržba je druhá. No už len tá informácia o rekonštrukcii pre plesne mi pripomína "nefeť pleseň", "prepúšťanie riaditeľov slovenských nemocníc, ak v nich majú plesne" a o "takom harakiri". Lebo tamten pánko to dotiahol len na bytík za ani nie 500 000 € a to je v porovnaní s týmto fakt komické. Len škoda, že aj tento komplex, aj tie účty a aj bytík sú všetky z nakradnutého.
 
mínus indicator plus

Lebo v nemocnici   Lebo v nemocnici

aj čo i len v okresnej je zamestnaných 5 ľudí. Keby boli tieto problémy po preočkovaní jedného, dvoch, troch miliónov obyvateľov Slovenska, dalo by sa to nejako obkecať. Tak isto nie je vakcína od Pfizeru znehodnotená po 5 minútach od nariedenia, či ? Okrem toho, naprogramovať automatickú SMS v deň očkovania, ráno, je taký problém, ani jedna kuriérska spoločnosť to ešte nepoužíva.
 
mínus indicator plus

Na to nemá bežný človek peniaze.   Na to nemá bežný človek peniaze.

Matovič zaplatil na odvodoch a daniach cez 500 000 000 Sk a aj tak začínal v SAS, síce ako nestraník a napokon ho Sulík vyhodil, ale očividne nestačia ani stámilióny na to aby si sa dostal medzi vlkov. Ale keď s nimi začneš vyť, to je iná vec.
 
mínus indicator plus

Za tie peniaze.   Za tie peniaze.

A očividne kvaplo aj tým, ktorí mali preverovať a aj tým, ktorí schvaľovali. Všetko ide po starom, kto má známosti a maže ten jede.
 
mínus indicator plus

To ja taký problém   To ja taký problém

pridať do formulára na prihlásenie info, že som ochotný a schopný prísť aj v inom (skoršom) náhradnom termíne ? Okrem toho, nie v každej nemocnici idú všetci zamestnanci do styku s covid pacientami, tých, ktorí sú niečo ako backup si mali nechávať ako najrýchlejší zdroj, ak sa nedostavia objednaní. Ále. Načo to sem píšem, veď to by bolo treba trochu rozmýšľať a predvídať. No za nepredvídanie sú u nás trestaní len vodiči a aj to nie všetci. Ak máš kamaráta mafiána, kľudne môžeš zabiť na prechode v meste človeka a vyviazneš s podmienkou. Toľko zbytočných nádejí som mal po posledných voľbách, ale ono to ide na 90% stále po starom.
 
mínus indicator plus

Tento pokus   Tento pokus

o voličský vzdor nevyšiel Kotlebovi už keď bol zvolený za predsedu samosprávneho kraja. Za roky, počas ktorých bol v tej funkcii neurobil pre bežných ľudí nič, len si pozamestnával kamarátov a rodinu na úrade. Samozrejme voliči z iných krajov to nevidia a zvolia ho do parlamentu o tri roky zas.
 
mínus indicator plus

Nerád, ale napíšem to takto.   Nerád, ale napíšem to takto.

Je celkom možné, že na sekretariátoch a v podateľniach ostal kopec bývalých "našich" a tí ešte úspešne stopia mnoho listov a podnetov a možno naozaj vrcholoví predstavitelia novej vlády ani nevedia o kope vecí. To by bolo síce zlé, ale ak o nich vedia a nekonajú, to je tragické.
 
mínus indicator plus

Pekný článok na pousmiatie sa.   Pekný článok na pousmiatie sa.

Ak ho to vystihuje, je to v konečnom dôsledku jeho vec. Máme to takzvané zrovnoprávnenie a koľko žien robí presne to isté, tak prečo nie muž. Ak mu to vyhovuje. Ale čo ak ju naozaj miluje, len tak z čistého srdca a nie pre peniaze ? No ... istá šanca tu predsa je, či ? Len mi nedá nenapísať, že keby bol naozaj chlap a správny manžel, on mal verejne vystúpiť a povedať nejaké slová, či už na obranu, alebo na ospravedlnenie a on mal ísť teda pomáhať do prvej línie a nie tam poslať svoju, síce známu, ale predsa len vzrastom menšiu a hádam aj fyzicky slabšiu manželku. Ale čo ja o tejto dnešnej dobe viem. Budeme ako v USA, kedy žena obviní muža zo sexizmu, za to že jej otvoril a podržal ... dvere.
 
mínus indicator plus

"nie je zmenou po ktorej občania volali"   "nie je zmenou po ktorej občania volali"

a táto veta postupom času začína dosť presne charakterizovať hlavnú činnosť tejto novej vlády. Boli zvolení, lebo ľudia chceli zmenu, ale nie len zmenu mien, ale aj skutkov. No ani po 10 mesiacoch od zvolenia novej vládnej garnitúry nejaké prevratné zmeny obyvatelia tejto krajiny necítia. Teda niektorí, ktorí sa dostali ku korýtkam a vymenili tých doterajších áno, lenže tie počty sú žalostne malé.
 
mínus indicator plus

Poznáš to české, že   Poznáš to české, že

kdo si hraje, nezlobí ?
 
mínus indicator plus

Za ním dnes   Za ním dnes

ohlásilo prepúšťanie aj AT a T :-(.
 
mínus indicator plus

Teraz   Teraz

je ten vhodný moment, kedy treba ľudí riadne na hnevať. Ešte nech pustia aj ten zvyšok, k tomu to parádne nezmyselné celoplošné testovanie, decká tri mesiace doma. Nuž, alebo naopak, malá kopa pýta viac, bolo by fajn pridať k už sediacim niekoho ako RF, RK, alebo PŽ, PP a podobne.
 
mínus indicator plus

Alebo, ako   Alebo, ako

Homer Simpson išiel robiť jadrovú elektráreň do Indie ... Nič proti Indii, určite je tam aj množstvo kvalitných a šikovných ľudí, ale tí asi nebudú lacnejší ako tí u nás.
 
mínus indicator plus

Ale mi odľahlo, že sme   Ale mi odľahlo, že sme

zas v niečom prví na svete :-) Alebo druhý, po Vakande.
 
mínus indicator plus

Ma k tomu nadpisu   Ma k tomu nadpisu

napadli slová z jednej komédie "tož běž, běž, běž ... val. val ... a už sa nevracaj" :-), ale to ma len tak napadlo, to nie je nejaký návrh, alebo čo.
 
mínus indicator plus

Nuž je tu   Nuž je tu

jedna verzia príbehu Pfizer Biontech, že pre navyšovanie kapacít musia krátkodobo znížiť dodávky. A potom je tu druhá verzia, že jedným krátkodobo znížili, aby iným, ktorí sa vykašľali na pravidlá a priplatili si ich dodali na úkor tých prvých samozrejme. Skôr verím tej prvej verzii ? Nie, neverím. A keď niekto povie,, že si Izrael priplatil o 40% k dohodnutej cene, pýtam sa, koľko to teda je za jeden kus ? Je to menej ako škody na HPD za každý zbytočný deň lockdownu ? Ak má Británia podstatne vyššie % zaočkovaných, ako to dokázali, pri tom marazme s Brexitom ? Táto krajina nedokázala ani len vybudovať za 10 mesiacov na fabriku pre filtre triedy FFP2 a 3, ktoré by potom rozdávali buď zadarmo, alebo za výrobnú cenu svojim obyvateľom. Tak prečo by ma mali zarážať tie vyššie spomenuté veci, či ?
 
mínus indicator plus

A skoro som zabudol na   A skoro som zabudol na

Citroen a sériu žandár...
 
mínus indicator plus

Na prvý, druhý, aj tretí   Na prvý, druhý, aj tretí

pohľad to tak celkom vyzerá, ale niekedy aj motyka vystrelí. Väčšina značiek je taká, mno slabšia, ale Maserati a Alfa vždy boli niekde vyššie. Jeep a Chrysler veľmi nerátam, nie sú to práve európske značky. A zvyšok robil autá hlavne nižšieho štandardu, ale bez nich by mnoho ľudí ešte dnes chodilo len na koňoch :-). Napríklad istý čas bol aj papamobil Fiat, u nás bola 127čka a potom Uno tiež prémiovými autami a určite by sa ich aj z tých slabších našlo viac. Ja im tak trochu držím palce, ale optimista žiaľ v tomto prípade veľmi nie som.
 
mínus indicator plus

Zdaní ?   Zdaní ?

No žiadno, keďže hospodársky výsledok bude strata. 1€ by bolo symbolické, ale to by tam potom asi ťažko zaplatil nejakú silu a mal ešte aj nejaké drobné navyše. 5€ za pár hodín sánkovania je podľa mňa super cena. Aj keď ja som sa v živote za peniaze nesánkoval, neboboval a korčuľoval som sa za poplatok len na zimnom štadióne.
 

1 >

Najčítanejšie na SME