Piatok, 24. január, 2020 | Meniny má Timotej

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Applepie
1 >
mínus indicator plus

whoaa whoaa...   whoaa whoaa...

to nedalo ani jednu stránku aby sme neskončili v nacistickom Nemecku, veď aj tam hľadali čistú rasu a normu za cenu masového zabíjania... seems like Hitler did nothing wrong...
 
mínus indicator plus

že slušný človek...   že slušný človek...

a taký rozpor medzi realitou a marketingovým trikom - svojim avatarom...
 
mínus indicator plus

...   ...

znalecký posudok podpisu z fotokópie nevyveštíš, nehovoriac o tom, že otázne je čo sa im zo spisu nepodarilo obnoviť, resp. ak moje podozrenie je na mieste, tak by to mohlo zmariť celý proces...
 
mínus indicator plus

...   ...

alternativou je nevolit kde akych prvoplanovych demagogov, zacat vzdelavat deti o pravach a povinnostiach, o inakosti ci demokracii a kritickom mysleni, nech sa tu neopakuju kde aky Ficovia a Dankovia, Kufovia, posledni kriziaci, Kolarovia a spol. Ja neobhajujem Danka, blog bol hlavne satirou absurdnosti nasej spolocnosti a politiky, ta "tolerancia" voci Dankovym preslapom bola aj o tom, ze nasa spolocnost sa uz tak nejak stala blbu-dolna, a ze nad hlupostou strany ako je SNS si uz len tak bezne povzdychneme a prepneme kanal, ako keby sa nechumelilo - folklor. O takychto exotoch by sme v spolocnosti mali hovorit viac s hrôzou ako s humorom az apatiou.
13.10.2018 21:06 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

...   ...

za A, ja sa na intelektuála nehrám a ani ním nemám potrebu byť, aj keď tu sú takí čo si myslia že pojedli všetok rozum sveta. Za B, ak hľadáte intelektuálny rozbor, tak chodte za pánmi predsedami Dankom a Ficom, jeden bozkávač vencov a prudko národných idey a druhý zas na dennej báze vymýšľa konšpiračné teórie o tom ako to tu Soroš, novinári a mimovládky plánujú obrátiť na liberálny raj, taký malý wannabe Orbán. Za C, fotka je zo strednej, ale jasné, intelektuál Vášho kalibru by len tak hneď neposudzoval na základe obalu. Za D, voľby nie sú IQ test, inak by značná časť populácie nesmela voliť, alebo by sa lacní demagógovia ako Danko či Fico nikdy neujali.
13.10.2018 0:02 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

myslíš, ako keď ten istý Kavanaugh...   myslíš, ako keď ten istý Kavanaugh...

v svojej rozhodovacej činnosti jasne brojil proti menšinám ? Alebo vtedy keď ochraňoval náboženské skupiny pred "neopodstatnenými a nespravodlivými nárokmi", rozumej dvoj-stranový hárok, pri poskytovaní zdravotného poistenia ženám, kým odobral možnosť na potrat žene jeho vlastným rozhodnutím ? Alebo keď ochraňoval v svojej činnosti korporát nad práva pracovníkov a spotrebiteľa ? :D To právo ?
 
mínus indicator plus

a čo tak právo na prešetrenie veci ?   a čo tak právo na prešetrenie veci ?

:D ja viem, to nie, preto budeme všetky obete sexuálneho alebo akéhokoľvek násilia posielať na lampáreň pokiaľ neprednesú 100% dôkaz o tom kto to spáchal, len potom budeme môcť zrušiť políciu a forenzných... :X
 
mínus indicator plus

citujem autora...   citujem autora...

"Podľa článku 2 Lisabonskej zmluvy, ktorú podpísala aj Slovenská republika je EÚ založená na hodnotách úcty k ľudskej dôstojnosti, na hodnotách slobody, demokracie, rovnosti, právneho štátu a rešpektovania ľudských práv." No a potom autor strávil zvyšok celého textu ospravedlňovaním autoritatívnych tendencií zatiaľ demokratických krajín, ktorých aktuálny lídri porušujú a zneužívajú hodnoty právneho štátu a demokracie spôsobom, ktorý narúša ľudskú dôstojnosť, podkopáva slobodu a v konečnom dôsledku ničí demokraciu samú. Autor sa nemôže tváriť, že Maďarsko a Poľsko je naraz právny štát a demokracia s rešpektom k ľudským právam, a zarovno blahorečiť tieto štáty za to, že formalisticky až alibisticky dodržujú iba právo EU, pokiaľ ich samé politické špičky vystupujú a broja proti hodnotám EU.
30.09.2018 21:48 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ja som ju nikdy nemal rád...   ja som ju nikdy nemal rád...

vždy mi prišla plytká, nemastná - neslaná, bez názoru, len aby sa zapáčila. Presne preto si začala budovať svoj imidž obdobne ako jej fotrík akýmsi ezoterickým spirituálom, hovoriac o šťastí a podobných bludoch, hlavne sa vyhnúť politike a spoločenskej situácii...
 
mínus indicator plus

"problém" s ľuďmi ako je Adela je...   "problém" s ľuďmi ako je Adela je...

že jej v živote jednoducho bolo všetko dané, no a po vzore otca, údajne agenta štátnej bezpečnosti, sa v demokratickej spoločnosti rovnako stala takým spoločenským gurum, s plytkou a nič nehovoriacou filozofiou spoločenskej apatie, spirituálnej ezoteriky, určitého egoizmu na úkor základnej morálky. Adela nebude hovoriť tak dlho o ničom inom ako o sebe, svojej nudnej filozofii, kým jej nesiahnete na kredit, či už finančný alebo spoločenský, lebo narcis ako je ona ani nič iné nezaujíma. No a presne tu sa dostávame k onej cenzúre Adely, Adela nie je cenzúrovaná, Adela začína byť jednoducho nežiaduca slobodným trhom, lebo veď napokon ľudia majú právo ju prestať čítať, kritizovať, ako aj média majú právo ju prestať zaraďovať do svojho programu.
 
mínus indicator plus

viete, to je také Blahové blúznenie...   viete, to je také Blahové blúznenie...

keď na jednej strane je to červený kmér ako vyšitý, na druhej strane z neho síra kypí keď tu poslanci z EU si dovolia navštíviť náš parlament a prirovnáva to k nedemokratickej komunistickej delegácii zo sojuzu, no a potom ešte poškuľuje po tej akoby demokracii, demokracii ruského kovania, tej kde je demokratický len názov a systém je nedemokratický rovnako ako ten kosák a kladivo, čo nám tu nad hlavami visel 40 rokov. Blaha je a-sociálny (demo)/autokrat, jeho filozofia je rovnako plytká ako tá stranícka, kedy je na všetko, od ekonómie cez spoločnosť odpoveďou populizmus pre masy, populizmus zadarma a populizmus o nás - národe slovenskom a tých ostatných - tých zlých.
 
mínus indicator plus

a btw...   a btw...

Strižinec mal možno svoje niektoré chyby, ale jeho silnou stránkou rozhodne bolo, že nenechal politikov mu skákať po hlave, tak ako to robili niektorí iní. Presne preto, sa takí ako Fico, na míle vyhýbali tejto politickej relácii, lebo vedeli, že moderátor im len tak nepovolí si svojvoľne robiť čo chcú...
13.09.2018 0:46 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

tak to si predstavujeme vyváženosť...   tak to si predstavujeme vyváženosť...

a objektivitu úplne odlišne. Hajko bol možno pracoval v Trende, či ako asistent za SDKU, ale to ho automaticky nekvalifikuje na redaktora politickej relácie. RTVS bola vždy centrom o ktoré sa viedol boj medzi veľmi účelovým spravodajstvom a vyrovnanou žurnalistikou, tá, ktorú priniesli práve posledné roky a to aj Strižincovou pomocou. Domnievam sa, že ako moderátor nastavil latku tak vysoko, že aj ostatné, súkromné televízie, vo svojich najlepších časoch politických relácii sa nechytali. Strižinec a ostatní celkom schopní ľudia v RTVS bohužial skončili, no a s nimi aj jedna etapa novodobej, verejnoprávnej a kvalitnej televízie. To, čo Danko prostredníctvom Rezníka narobí v televízii môže zablokovať budovanie tejto kvality na najbližšiu dekádu ak nie viac.
13.09.2018 0:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

na exponátoch ako vy ma udivuje, že...   na exponátoch ako vy ma udivuje, že...

keď to sú utečenci z vojnou zmietanej Sýrie, tak ste plní dôvodov prečo nie, prečo jednoducho nepomôcť, či hľadáte dôvody ako postaviť formálne barikády proti niečomu banálne - ľudskému, a to nehovorím o bezbrehom otvorení hraníc, ale normálnom humanitárnom prístupe. BTW: ja neporovnávam udalosti holocaustu a prílevu utečencov a migrantov južnou cestou, ja porovnávam Blahove "sociálne cítenie" s holocaustom, keď on sám je vinný rovnakých politických výstupov, na aké sa podrobujú krajne-pravicovo orientovaný extrémisti a populisti.
12.09.2018 19:25 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

problémom, nie je...   problémom, nie je...

želanie ho mať konzervatívny, ale skĺzavanie systému v prospech nejakej formy autokracie/diktatúry. Ono to začne tak pomaly, štvavou rétorikou voči právnikom, sudcom či novinárom, no a postupne politici začnú rozožierať základné demokratické princípy na ktorých demokracia stojí a ktoré demokracia vyžaduje aby si zachovala svoj demokratický charakter. To, že bol Orbán zvolený demokratický je síce fakt, ale to, že sloboda prejavu pomaly ale isto mizne z verejného priestoru, ako aj pluralita názoru, či nebodaj kritika vlády, to je tiež fakt. V demokracii nemôžeš mať slobodné hlasovania bez slobodného prístupu k informáciam, inak je to všetko iba maškaráda. K "liberálom" sa ani netreba vyjadrovať, keďže tí prakticky nikdy u nás ani v Maďarsku nedržali moc, a nikdy netvorili politiku či boli zložkou štátnej moci. To je len také strašenie pre blbých.
Reakcia k téme: Diktátor medzi nami
12.09.2018 12:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

o tom aby ho niekto porazil...   o tom aby ho niekto porazil...

musí prv byť umožnené tomu - niekomu aj prezentácia vo verejnosti. Orbán a jeho partaj ovládla verejný priestor pomocou štátu a teraz aktívne znemožňuje prístup k verejnému priestranstvu a prezentácii alternatívnych názorov takmer akémukoľvek protivníkovi. Tím, čo to Orbán umožní, je skôr otázka či aj sú protivníci, alebo majú len účelovo predstierať pluralitu v systéme, ktorý je postavený na vôli autokrata. O maďarskom premiérovi čítaš preto tak veľa, lebo je v našom susedstve. Lebo, to čo sa môže stať v Maďarsku, v susedstve, na našu krajinu môže mať vplyv. To bohužiaľ nie je zďaleka pozitívne, keď na východ od nás majú občiansku vojnu a fašistov na uliciach, na severe zas berie do rúk vládu katolícko - nacionalistický fanatizmus, na juhu je to Orbánov nacionalistický populizmus a na západ majú senilného blbca, čo 30 rokov dozadu údajne bojoval za demokraciu a dnes by dláždil cestu zelenému mužíčkovi a zákazom slobody prejavu...
Reakcia k téme: Diktátor medzi nami
11.09.2018 22:44 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

...   ...

„Už druhýkrát tu vnášaš homosexualnu agendu / prečo práve homosexuálnu ? /, čo horšie, teraz už klameš a zavádzaš. Podstata toho, prečo u nás nejde pohnúť s touto agendou nie je pokrytectvo veriacich , všetky relevantné politické strany vratane liberalnej SaS a vratane ateistického Sulíka nechcú homosexualne manželstvo, prečo asi ? “ V prvom rade agendu vyniesol autor článku, keď začal s tým ako si tu liberálovia trhajú vlasy a nechcú načúvať konzervatívcom – kresťanom. Ja som len poukázal na to, že problém s načúvaním a toleranciou tu je, ale nenachádza sa v tých zlých liberáloch. Podstata "vnášania homosexuálne agendy" nebolo účelovo vnášať túto agendu, ale poukázať na neschopnosť kresťanov robiť ústupky, či nebodaj prejaviť empatiu k svojmu susedstvu. Podstata bola poukázať na pokrytectvo autora, keď hovorí o nejakej liberálnej morálnej panike, keď sú to práve kresťania ktorí bijú na zvony vždy i pri štipke kritiky. Na Slovensku sa vyše až okolo 70% ľudí hlási len ku katolíckej cirkvy, z tých 70% má značná časť aj volebné právo. Ak by chceli veriaci pomôcť LGBT komunite, tak by to dávno spravili, či už požiadavkami na svojich zástupcov, alebo nevolením ľudí čo nemajú problém sa postaviť pred kameru aby si nejakým spôsobom kopli do tejto menšiny. Áno, samozrejme LGBTI nie je pre majoritnú spoločnosť bytostnou témou, avšak politici ktorých si volíme veľmi radi zneužívajú aj takéto témy na zvýšenie svojich preferencií, rozdúchavaním negatívnych emócii. No a jediný, kto z takéhoto stavu spoločnosti profituje je RKC. „Veď je to klamstvo, samozrejme, že môžete, dokonca v televízii, dokonca Vás podporil ešte aj Štefan Hríb a to ako konzervatívec. “ Hríb je hlavne novinár, nie cirkev ani kresťanský politický zástupca, ľudia ktorí tak urputne bojovali za nevypovedateľnú Vatikánsku zmluvu, či proti LGBT, interupciám, sexuálnej výchove, sekularizácii štátu od cirkvy, medzinárodným dohovorom o zrovnoprávňovaní, násilí na ženách a pod. Hríb nedrží moc v rukách, ale RKC a volení zástupcovia, zástupcovia, ktorí sa hrajú na dobrých kresťanov, používajúc často klamlivú či arogantnú rétoriku, keď sa začne hovoriť o takýchto témach ako zrovnoprávňovanie LGBT a pod. „V situacii, keď iné, silne katolícke štáty ako je Brazília, Argentína alebo aj Španielsko, Portugalsko, Irsko majú homosexualne manželstvá, Keď silne katolícka Malta ide k tomu extremne rýchlym tempom nejde zvaĺovať totálne fiasko agendy homosexualov v SR na veriacich.“ V prvom rade sa bavíme sa o Slovensku, krajine kde sa majoritná spoločnosť hlási k RKC, kde majoritná spoločnosť drží status quo. Problémom LGBT na Slovensku veru nie je ich „neschopnosť“, ale skôr neochota im načúvať. Samozrejme, že sa pre nich nič nezmení, keď je väčšinová spoločnosť ľahostajná ich problémom, no a ako bonus ešte volí kde akých fanatikov a demagógov ako Kuffa a pod.
 
mínus indicator plus

podstata tkvie v pokrytectve veriacich..   podstata tkvie v pokrytectve veriacich..

ak by sme prechádzali cez bibliu, tak pre svoju archaickosť, by sme našli dostatok príbehov ktoré či už nedávajú zmysel pre svoju vnútornú inkonzistenciu, sú pre dnešnú dobu úplne amorálne alebo ich jednoducho veriaci vôbec neaplikujú. Väčšina veriacich je veriacimi len pro-forma, zachovávajúc si náboženstvo svojich rodičov, no a rovnako aj neduhy s tým spojené, ako taká homofóbia či aj taký rasizmus voči rómom, či xenofóbia voči moslimom. Naši veriaci nechcú prispôsobovať princípy na ktorých stojí ich viera k dnešnej dobe, ale práve naopak prispôsobovať dobu svojím archaickým predstavám o tom aká je a bola viera. Ďalší takýto príklad je manželstvo, cirkev a veriaci si privlastnili tento inštitú, pričom už od nepamäti bolo manželstvo hlavne o zabezpečení majetkových vzťahov a vytvorení určitej sociálnej siete pre rodinu. Nikdy predtým, teda nie pokiaľ to uchopila cirkev, nebolo manželstvo "čisto" náboženským inštitútom, práve naopak, náboženská obrad okolo bol iba formalitou, kým právne väzby k majetku a rodinnému menu boli podstatou. No a dnes sa nemôžeme rozprávať o tom, prečo je dobré aby mali homosexuálne páry manželstvo, resp. obdobný institút, ale o tom, ako je manželstvo predpokladom tradičnej rodiny. No a potom sa dostávame k otázke tradičnej rodiny, ktorá nikdy nebola tradičnou, tak ako by to naša cirkev rada ilustrovala.
 
mínus indicator plus

*oprava   *oprava

Otroctvo v USA síce zaniklo, ale aj s pomocou biblie si otrokári ospravedlňovali otrokárstvo a nehumánne zaobchádzanie so svojím majetkom - otrokmi. Nehovoriac o tom, že ešte aj dnes, taký Jeff Sessions, čo je prokurátorom USA a horlivým veriacim, si ospravedlňoval nehumánne zaobchádzanie s nelegálnymi imigrantmi práve rovnakou formulkou z biblie, ktorú používali otrokári. Ergo otroctvo síce skončilo, ale rasizmus, rasizmus veriacich, tak ten len spokojne ďalej pretrváva.
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME