Sobota, 4. apríl, 2020 | Meniny má Izidor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: baranča
1 >
mínus indicator plus

P. doktorka,   P. doktorka,

úprimné a pravdivé zmapovanie nášho zdravotníctva pred a po novembri 1989. Plne sa s nimi stotožňujem . Pracovala som od 1967 ako ženská sestra. Prajem pekné Vianoce a hlavne hodne sily a zdravia pre Vás a vašu rodinu.
 
mínus indicator plus

cernica 24.   cernica 24.

zo 40000 sestier, 4 "hrdinky", to nie je bohvieaká pozitívna bilancia a vizitka pre sestry. Prečo ich nie je viac? Prečo nie všetky? Prečo teda tie sestry vykonávajú tú podľa Teba, " nebezpečnú a nelegálnu" zdravotnú starostlivosť? Sestry dostali vyhazov za to , že začali rozmotávať klbko problémov? Hlúposť, sestry dostali výpove´d, lebo odmietli podpísať novú náplň práce, podľa ktorej sa im nemal zvýšiť plat. Tak to nepodpísali. A keďže odmietli podpísať zmluvu zo zamestnávateľom, tak sa im ten zamestnávateľ poďakoval. Takže nakoniec ide predsa len o ten plat v prvom rade. Prečo to tie ostatné sestry podpísali?
 
mínus indicator plus

Bratislavčanky   Bratislavčanky

pracujú vo Viedni.
 
mínus indicator plus

Nie,   Nie,

to máš pravdu,nehlasoval, lebo podľa Smeru, po právnej stránke udelené amnestie nejdú zrušiť. Ale ponúkol, aby sa tie amnestie v parlamente hlasovaním a uznesením odsúdili ako nemorálne. Vtedy KDH s tým nesúhlasilo, a Smer bol v menšine. A teraz sa tým nápadom chce Hrušovský pred prezidentskými voľbami zviditeľniť? Ešte raz, teraz máme iné problémy, napr. posadnutosť Satanom. To by mal p. Hrušovský z KDH vysvetliť. ako je možné, že sa vôbec v 21storočí uvažuje o tom, že vysokopostavený člen RKC je údajne posadnutý diablom.
 
mínus indicator plus

To tá pani,   To tá pani,

sa naozaj nedokázala za celý rok zamestnať v BRATISLAVE? A čo vlastne vie a chce robiť???????
18.12.2012 13:46 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

A nedal,   A nedal,

takýto návrh už kedysi Fico? Vtedy ho Hrušovský a KDH nepodporil. Božemôj dobrý, my sa vraciame o pár rokov späť s banalitami a Satan útočí. Havel, Bezák.....,kto bude ďalší? To je ono?
 
mínus indicator plus

nie si veriaci,   nie si veriaci,

nenávidíš cirkev, ale velebíš Bezáka. Bývalého Arcibiskupa, pravú ruku Svätej stolice. Neprotirečíš si? Alebo je Bezák nástrojom takých ako si ty? Neznabohov? A o to tu ide, komu slúžil a slúži Bezák? Momentálne mediálna hviezda v Čechách aj na Slovensku. Nie je to podozrivé ? Keď sa dal na dráhu kňaza, na niečo predsa prisahal, sľubova,a teraz všetko popiera. Bezák nevedel , do akého spolku vstupuje?
 
mínus indicator plus

Veď   Veď

urobte vzburu proti Vatikánu. Vatikán Vám ho odvolal. Alebo aj pápež je ten zlý? Veď skúste štrajkovať, to je teraz super IN, nechoďte do kostolov, nemodlite sa. Z Bezáka urobte mučeníka, potom ho urobte svätým, a nakoniec bude z neho nový Pán Boh. P. Kotulová pozorne sledujte, KTO bojuje za Bezáka! Pohon na cirkev, priamo z jej srdca. Arcibiskup,. ktorý sa nevie zmieriť,že stratil bezstarostný, finančne zabezpečený luxus. Spadol vraj na životné minimum. A o to ide p. Bezákovi. A o čo ide tým, ktorý dúchajú do pahreby, aby sa oheň rozhorel? O pravdu a spravodlivosť? Veríte tomu? Komu slúži p. Bezák? Komu vyhovuje ten cirkus, ktorý rozpútal? Porušil doporučenie z Vatikánu, aby sa mediálne neprezentoval. A robí zo seba mediálnu hviezdu. V prospech koho a čoho?
 
mínus indicator plus

gattaki,   gattaki,

ten človek má asi pravdu. Tak sa robilo kedysi aj v zdravotníctve. Sestry aj lekári. Služby museli byť vykryté tak ako teraz, ibaže personálu bolo polovicu ako teraz, služby sa neplatili, príplatky neexistovali, A hodiny sa koniec koncov ani nerátali. Taká bola realita. A ver mi, že to nie je blud, ale pravda. Čo sa týka dnešnej situácie v Žiline, lekári hromadným vydieračským odmietnutím služieb prekročili hranice. Vyhlásenie p. Visolajského, že zomrel pacient preto, lebo vedenie nemacnice nezabezpečili službu, je zo strany lekára, ktorý vie , o čo išlo, nesmierne svinstvo. Svinstvo voči kolegom, ktorí sa vtedy o toho pacienta, či pacientku?, starali.Pretože niekedy, a Ty to vieš, nepomôže, ani keď tam bude nastúpený regiment doktorov. P. Visolajskému stúpilla zrejme sláva do hlavy. A nerobí to dobré meno lekárom.
 
mínus indicator plus

Žabka,   Žabka,

Pekne si to povedala,... v okolitých štátoch majú tiež problémy, ALE!!! tam sestry bojujú o zvýšenie platov!!!! A naše sestry robia čo? Kto to za ne má vybojovať? Podmienky pre pacientov... Ako kde. Lepšie aj horšie. Ale zaujímavé je, že aj keď nadávame na naše zdravotníctvo, naši občania aj keď zarábajú "ťažké " prachy v ospevovaných vyspelých západných štátoch, využívajú vo veľkom tie zlé, zaostalé zdravotnícke služby. Využijú každú návštevu Slovenska, aby si dali do poriadku narušené zdravie. Prečo asi????? A majú pod nosom to super kapitalistické špičkové zdravotníctvo. A nevyužijú to.
 
mínus indicator plus

gatto1,   gatto1,

naozaj nastúpili do služieb tí, čo mali, alebo sa narýchlo menili služby a nastúpili tí, ktorí tie výpovede nedali? Koniec- koncov, tie "pritizákonné" a "vyčerpávajúce" služby napokon robíte. A DOBROVOLNE. Ale aspoň ste na seba upozornili.A na ministerstve sa začali usilovne písať zákony, ktoré zdravotníkom zavrú pusy nadobro. Bez ohľadu na to, Zvolenská sa nezdala, ale vyzerá, že dá zdravotníctvo do richtigu. Neviem, ako na ňu prišli, ale to, čo robí, robí dobre. A nemyslím to ironicky. Žilinskí lekári to proste prepískli a prekročili určitú hranicu. To okamžité zrušenie koncovej a fakultnej nemocnice, tak to bolo brilantné.
 
mínus indicator plus

Enja,   Enja,

vieš, existuje taký , povedzme, zákon, že všetky zdravotné sestry musia absolvovať VŠ-kolské vzdelanie, či už Bc, alebo Mgr. Momentálne neexistujú mladé zdravotné sestry, ktoré nemajú VŠ.
Reakcia k téme: Zajtra štrajkujú študenti
07.12.2012 20:14 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

gatto 3,   gatto 3,

zdá sa , že už nebude treba spájať nič. Nebude totiž čo spájať. Ste spokojní v Žiline s tým, čo ste dosiahli? Asi ste hrdí na seba. Vieš, pred rokom to lekári pod vedením Kollára urobili inteligentne. Ale to ,čo predviedli doktori v Žiline, tak to je pre pacienta /Ktorým sa stále, alebo už ani nie?/ oháňate, doslova smrtonosné. Ak povieš, že všetko to, čo sa deje v Žiline bolo dopredu naplánované, aby nemocnica zanikla, tak potom sa o to zaniknutie najviac a najaktívnejšie postarali práve žilinskí lekári. P. doktori, kto Vás podplatil?
 
mínus indicator plus

pokial viem,   pokial viem,

tak to ide urobiť. Spojiť ortopédiu s detskou ortopédiou, internu s LDCH, atď . A to sa nepáči p. doktorom. Lebo v službe sa chodili na odd. LDCH vyspať. A ešte sa tým chválili. Práveže Volák so Zvolenskou to zvládajú. A máš pravdu, dlhy narastajú. A Zvolenská konečne začala robiť poriadky. Ibaže tie poriadky nám povedia, že máme veľa špitálov, a tým aj veľa lekárov. Ibaže pre zainteresovaných sa to nepočúva dobre. Ale taká ja realita. P. doktori súhlasia so znížením platu? A čo tak zrazu ?
 
mínus indicator plus

P. Šátek,   P. Šátek,

Keby ste mali v okolí Žiliny vážnu dopravnú nehodu, bolo by Vám jedno, kto Vám zratuje život na úrazovke. Bez tých "štrajkokazov", by ste v tom prípade už nenapísal zrejme nič. Mne je jedno, kto mňa, alebo mojich blízkych, ošetrí. Môžu to byť vojenskí lekári z Čiech, Nemecka, Slovenska, pre mňa za mňa aj z Argentíny. Koalícia by to nedovolila? A koho sme mali v špitáloch pred rokom? A nebola pri moci jednoliata vláda Smeru. Lekári zo Žiliny odmietli nastúpiť do služby. OK, majú na to právo. Ale povinnosťou zamestnávateľa je postarať sa , aby pacienti boli ošetrení. A to sa udialo. Komu vadí, že pacientov nenechali zomierať na ulici???????Zrejme aj Vám , p. Šátek.
 
mínus indicator plus

Enja,   Enja,

poprosím Ťa, čím som urazila toho mládenca? Ja mu jeho názor neberiem. A vôbec mi nevadí, že namiesto štúdia sa bude zabávať po meste. Ale ak sa nepotrebuje vzdelávať, tak potom nech škola naňho aj z mojich daní nepýta peniaze. Nech mu to flákanie zaplatia rodičia. Ja nespochybňujem právo na štraj učiteľov za vyšší plat. Ale to, čo učitelia predvádzajú je úbohosť. Ich. Tak štrajkujú, alebo sa hrajú na štrajk? Žiaci sa im flákajú po uliciach a oni sedia v prázdnej škole a berú plat, na ktorý sa im skladáme všetci. Enja, nesedím na teplom protekčnom miestečku. Robím sestru v nemocnici , mám VŠ vzdelanie a menší plat, ako "štrajkujúci" učitelia. A nepoznám voľné víkendy a sviatky. Prajem pekný deň.
Reakcia k téme: Zajtra štrajkujú študenti
06.12.2012 7:15 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Podľa   Podľa

Tvojej gramatiky usudzujem, že Ty štrajkuješ od ZŠ. Mladý muž, čím sú Tvoji rodičia a koľko zarábajú? Viacej ako Tvoji učitelia? Aj my sme sa kedysi radi ulievali zo školy. Ale za neospravedlnené hodiny boli znížené známky zo správania. Dnes sa nemusí chodiť do školy? Ve´d OK, môžeš sa túlať v uliciach aj celý rok. Ale prečo potom na to Tvoje štúdium musím platiť aj ja?
Reakcia k téme: Zajtra štrajkujú študenti
05.12.2012 21:55 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

presne tak,   presne tak,

správne si to pomenoval. Chránia seba a svoje peniaze. Pacient im je ukradnutý. Keby robili službu od 14 do 22.hodiny. nemohli by zarábať ťažké prachy na súkromnej ambulancii. Tak nech si vyberú, štátny špitál, alebo súkromná ambulancia A nech prestanú robiť z ľudí volov.
 
mínus indicator plus

To sa mi páči,   To sa mi páči,

kuchárky si nemôžu dovoliť štrajkovať. To znamená, že tí štrajkujúci učitelia sú na tom finančne dobre, keďže si môžu dovoliť štrajkovať. Kto je na tom podľa Teba finančne dobre? Väčšina národa má menej ako tých 500Euro. A je jedno, či u súkromníka, v štátnej správe, zdravotníctve a pod. Tak poďme všetci do ulíc. Ibaže My sme už v tých uliciach v 89roku boli. A výsledok ???? Štrajky a nepokoje, bezdomovci,. mafie, drogy, nezamestnaní, gorily a sasanky. A milionári a miliardári.
 
mínus indicator plus

No, ja neviem,   No, ja neviem,

všetci sa radi zbavujú zločincov, a my ich krvopotne zvážame na Slovensko. Nemáme doma dosť vlastných? To ho ešte budeme živiť v base z našich daní?
 

1 >

Najčítanejšie na SME