Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: octavia2
1>
mínus indicator plus

 

Pekný deň. Ak máš trvalý pobyt 5 a viac rokov v mieste v čase úmrtia (napr. rodičov) po zomrelom, po ktorom máš možnosť dediť, neplatíš dedičskú daň. V prípade dedenia bez trvalého pobytu, prípadne predaja nehnuteľnosti po zdedení a nemal si tam trvalý pobyt, tak platíš daň úplne inú, ako keď by si tam mal trvalý pobyt 5 a viac rokov. Pozri si zákon o dedení a vlastníctve nehnuteľností... A v súvislosti so zmenou trvalého pobytu je množstvo skrytých poplatkov a aj tak nemáš zaručené, že budeš platiť "IBA" tých 49 €, nakoľko to môže byť druhé, či tretie auto v domácnosti.
 
mínus indicator plus

ZLODEJINA a Vallov kšeft - on ešte nemá   ZLODEJINA a Vallov kšeft - on ešte nemá

Je zhruba 150.000 ľudí, ktoré sú CP-čkári a v týždni bývajú v Bratislave, či už u príbuzných, alebo v podnájme. Veľká časť (vyše 2/3) by bola praštená po hlave, ak by si menili trvalý pobyt do BA. Mnohí ho majú mimo BA z dôvodu poplatkov z dedenia, čo je nemalá suma. Ccca 30.000 je takých, ktorí sa oženili, či vydali za toho, kto má trvalý pobyt v BA, no svoj pôvodný (aj z dôvodu dedenia) si ponechali. Vozidlo majú evidované v pôvodnom okrese... To, že na zmenu TP sú naviazané nemalé výdavky, si akosi neuvedomujú. Výmena OP, výmena EZ na vozidle, TP, nahlásenie zmien na PZ v komerčných poisťovniach - PZP-KASKO-, nahlasovanie zmien pri úveroch, účtov v bankách, zamestnávateľovi, SP, ZD ... atď. Ak platil PZP v okrese RS 96 €, v BA bude platiť 180 € minimálne. Ak bude prihlásený a bude to druhé auto v spoločnej domácnosti, tak o 49€ môže snívať. Zacvaká minimálne 150 €, alebo 500 €. Banda jedna špinavá sa napakuje, prostredníctvom mestských drábov bude buzerovať ľudí. Ak bude dochádzať na opačný koniec do práce, k lekárovi, k opatrovaniu príbuzných a p., tak za deň popri 150 € a viac zaplatí od 6 do 16 €... za parkovanie nad limit. Po spočítaní celého roka to môže byť aj viac ako 3.000 €. No a kto si uvedomuje, že aké sú náväznosti k TP v súvislosti s invaliditou, ktorá môže čerstvo prihlásenému doterajšiemu podnájomníkovi vzniknúť? Taktiež, aj v prípade okamžitého ukončenia TP musí byť zmena všetkých dokladov. Kde je garancia, že rezident bude mať miesto na zaparkovanie? Jedná sa iba o vyťahovanie peňazí a žiadne zabezpečenie služieb pre občanov.
 
mínus indicator plus

 

Reagujem na príspevok v súvislosti s vybavovaním dokladov pri zmene trvalého pobytu.\r\nMnohí si akosi pozabudli dať podľa OP vymeniť údaje v Technickom preukaze a súčasne túto vec - zmena značiek okresu, riešiť aj s komerčnou poisťovňou, kde má PZP.\r\nNové prekvapenie nastane, keď doteraz - naposledy platil napr. 106 € ročne, no zmenou okresu, napriek bezškodovosti, bude platiť napr. 166 €... ak nie aj viac.\r\nPoisťovne to absurdne riešia podľa škodovosti okresov.\r\nKlienti málo argumentujú, navyše skoro vôbec verejne, že aj tak odjazdia (a bezškodovo) mimo tzv. svojho okresu, zvlášť, keď tú poistku kupuje pre niekoho, komu môže spôsobiť škodu.\r\nJa si nevyberám, že klient ktorej poisťovni spôsobí škodu mne. Či tej drahšej, alebo lacnejšej. \r\nNiet dôvodu, aby som to isté kupoval drahšie, čo i len o 30-40 € ročne.\r\nTých "presťahovaných" sa to dotkne až vtedy, keď to pocítia na vlastnej škode.\r\nA to je ešte zmena poistenia - jeho miesta, domácnosti a novej zmluvy na nehnuteľnosť, ale aj ostatných PZ, ako úrazové, životné, zodpovednostné a p.\r\nPrajem veľa zdravia...
 
mínus indicator plus

 

Pre tých, čo majú prechodné bývanie mimo miesta trvalého pobytu uvedeného v občianskom preukaze je množstvo výhod, ktoré prevažujú nad nevýhodami. Samozrejme, že dochádza k trhaniu rodín, otcov, matiek od detí, rodičov, ale to je daň kapitalizmu. V minulom režime boli taktiež odluky, ale zväčša tzv. dočasné týždňovky. * Tlak na zmenu trvalého pobytu s pobytom obvyklým-prechodným je zo strany miest veľký. Absolútnym nezmyslom je zdôvodňovanie tzv. rezidentného a nerezidentného parkovania. Mestá by si mali prvorado poriešiť parkovanie v sídliskách, kde stojí množstvo rôznych "podnikateľských" dodávkových vozidiel. * Súčasný stav zneužívajú aj poisťovne v sadzbách pre PZP. Mnohí to zistili až po zmene trvalého pobytu, kde napr. v okrese RS platil 102 €, no presťahovaním sa do okresu Senec,či BA,mimo poplatkov za výmenu všetkých dokladov a tabuliek EZ,platí poistné 166 €. A to bez ohľadu na skutočnosť, že väčšinu (90%) odjazdí v úplne iných okresoch a je bezškodový. V určitých prípadoch je rozdiel v poistnom aj viac ako 120 €. Kedy sa začnú klienti búriť ? Navyše, keď poisťovne neriešia tých, ktorí nemajú platné a aktívne PZP a jazdia bez poistenia ? Sú štatistiky, kde týchto je z evidovaných vozidiel podliehajúcich PZP vyše 130.000. (niektoré štatistiky hovoria o čísle vyše 210.000) Aj títo spôsobujú poistné udalosti a poškodený má zvyčajne problém s vymáhaním náhrady škody cez SKP. Kedy začnú všetky poisťovne konečne vydávať biele karty na ďaľšie obdobie až po preukázaní úhrady poistného? Na úhradu by bola mesačná lehota od výročného dňa, tak ako to je možné pri diaľničnej známke. Je to v záujme klienta, ale i poisťovne. Treba iba trocha chcieť a nie hľadať výhovorky prečo sa to nedá. Tí ktorí teraz namietajú, veľmi rýchlo zmenia názor, ak im vozidlo poškodí nepoistený... a budú to zdĺhavo a nekonečne riešiť. Odpovede z poisťovní boli: " ... veď sa nikto nesťažuje, čo vlastne chcete ?..." * Aj takéto "maličkosti" majú vplyv na zmenu pobytu.
 
mínus indicator plus

Demokracia   Demokracia

Demokratická opozícia: Na gymnázium přijde nový učitel... Jmenuji se Pavel, a jsem demokrat. A nyní se každý postaví a představí se, jako já. Jmenuji se Marie, a jsem demokratka. Jmenuji se Petr, a jsem demokrat. Já jsem Vláďa, a jsem komunista. Vláďo, proč jsi proboha komunista ? Moje máma je komunistka, můj táta je komunista, můj brácha je komunista, moji přátelé jsou komunisté, i já jsem komunista. Vláďo, a kdyby byla tvoje máma prostitutka, tvůj táta kriminálně závadová osoba, tvůj brácha narkoman a tvoji přátelé homosexuálové a lesby, co bys pak byl ty ? Pak bych byl demokrat.
Reakcia k téme: Do veľkej a malej politiky
15.02.2019 20:44 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Niekomu v Košiciach na magistráte poriadne hrabe. Košice s magistrátom sú celé Kocúrkovo. Nakúpili 800 tabúľ (jedna za cca 8 €), ktoré majú text, "CHODNÍK V ZIME NEUDRŽIAVANÝ". Za tých 6.400 €, mohli nie iba odrhnúť sneh a posypať, ale aj vyfénovať. Niekomu už úplne hrabe... Zodpovednosti za škody a ujmy na zdraví to magistrát a mestské časti nezbavuje. Ak je tabuľa kdesi, to neznamená, že na každý neudržiavaný chodník musí prejsť každý okolo tabule. Takýto priestor mali ešte opáskovať páskou, aspoň za 4.000 €. * Čo si zvolili, to majú.
 
mínus indicator plus

 

DOKEDY STE NEBOLI NA FACEBOOKU A INSTAGRAME, TAK IBA NAJBLIŽŠIA RODINA VEDELA, ŽE AKO STE BLBÍ.
 
mínus indicator plus

 

Prezident Andrej Kiska dnes v relácii televízie Ta3 V politike priznal, že vo Veľkom Slavkove kúpil v roku 1999 až desať pozemkov. Okrem pozemku s rozlohou 1,2 hektára, o ktorý aktuálne prehral súd so zubárom Jánom Francom, išlo aj o ďalších deväť pozemkov spolu o rozlohe 0,6 hektára (6-tisíc m2). Kiska dnes uviedol, že pri daných 6-tisíc m2 išlo o stavebné pozemky a Kiska si tam chcel postaviť rodinný dom. Spolu tak Kiska v Slavkove kúpil až 18-tisíc m2 pozemkov od pochybných firiem a minimálne v jednom prípade (Franc) išlo o zjavný podvod. V prípade deviatich pozemkov o rozlohe 6-tisíc m2 (pre ilustráciu napr. útvar 100 metrov krát 60 metrov), išlo o parcelu veľkú ako polovica futbalového ihriska, ktorá by kľudne stačila pre desať rodinných domov aj s veľkými záhradami. Francov pozemok má trhovú hodnotu milión eur, aj keď Kiska ho kúpil oficiálne v prepočte za 1.800 eur.
 
mínus indicator plus

Existuje vyše 2.500 listinných dôkazov..   Existuje vyše 2.500 listinných dôkazov..

... o zasahovaní Soroša do diania v 16 európskych štátoch, smerujúcich k nastoleniu pravicového liberalizmu. K Sorošovi sa verejne prihlásil, aj s vyčíslením konkrétnych súm pre mimovládky aj Šimečka. https://*****/video-kriminalnik-soros-na-tv-prima/
 
mínus indicator plus

PZP - totálka   PZP - totálka

Pokúste sa na vec pozerať z pohľadu povinností a práv. Povinnosť je PZP. Nemienim sa baviť o prazvláštnej cenotvorbe, lebo to by bolo na samostatný článok. (za zhodných podmienok a prametrov agenti zhodnej poisťovni vypočítajú rozdielne ceny aj o 20%) Klient poisťovni má zvyčajne dojednané v rámci PZP aj asistenčné služby. Väčšinou obsahujú pomoc nie iba po havárii, ale aj poruche auta, ako je defekt, batéria a p. * Právo klienta (nie povinnosť), je zavolať si zmluvnú asistenčnú službu, kedy je odťah do najbližšieho dohodnutého servisu - zvyčajne zmluvného s poisťovňou - je aj komplet preplatený. Navyše, ak má vozidlo poistené - čiže havarijné poistenie nazývané KASKO, hodnoty asistenčných služieb sa sčítajú. * Na základe rozpočtu v servise stanovia cenu opravy. Ak náklady na opravu presiahnu podľa dojednaní v zmluve (75%, 80%,85%,90%) obvyklej ceny zrovnateľného vozidla na trhu, tak je uvažované s obsahom definície totálna škoda. To ale neznamená, že vozidlo po oprave nemôže spĺnať všetky podmienky na riadnu prevádzku. Ale pripusťme totálku, keď náklady na opravu sú vyššie, ako obvyklá cena vozidla. * Poisťovňa podľa zmluvy uhradí vzniklú škodu po odpočte použiteľných častí a zbytok odporučí v dohodnutej časovej lehote odpredať výkupcovi, ktorý si "vrak" odvezie. Samozrejmosťou je odhlásenie vozidla z evidencie na DI, alebo prepis na nového majiteľa. Pri zápise musí mať nový svoje PZP a nikoho nezaujíma pojazdnosť vozidla. Pôvodný majiteľ odovzdá doklad o poistení - svoju bielu a zelenú kartu (má vrátené aj nespotrebované poistné) a doklad o prepise na nového držiteľa. (Ofotený TP) Náhrada škody - vypočítané odškodnenie z poistenia (KASKO) je ovplyvnené už iba dojednanou spoluúčasťou. Zhrnutie. - Odťah - vždy iba prostredníctvom asistenčnej služby poisťovne, aj pri poruche vozidla - sú na telefóne. Prvé volanie je do poisťovne. - Pri havárii - strete vozidiel VŽDY spísať a kompletne vyplniť samoprepisovacie tlačivo (nie kusovky, kvôli možným nevhodným zásahom do záznamu od prípadného škodcu a pretočenie faktov) Originál hlásenie - SPRÁVA O NEHODE - rovnopisy sú v jazykových mutáciách. Vždy je vhodné vytvoriť si fotodokumentáciu priamo z miesta stretu. - kontaktovať poisťovňu škodcu a pri havarijnom poistení svoju poisťovňu. - vždy spolupracovať s agentom poisťovne, s ktorým bola dojednaná zmluva, ktorý má povinnosť byť nápomocný pri likvidácii PU. Jeho meno a kontakt je uvedený v pečiatke v návrhu poistenia, prípadne v predpise poistného. Overiť si prepis alebo odhlásenie nie iba na polícii, ale aj na OÚ odbor dopravy, aby o 3 roky neprišla platobným rozkazom pokuta za neabsolvovanie EK a TK aj keď vozidlo prakticky nevlastníte. Možnosť je aj na www.SKP podľa EZ vozidla...
11.08.2018 13:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

PZP... ako ušetriť?   PZP... ako ušetriť?

PZP dojednávané na technický rok - čiže dátum - dátum mínus deň. Poisťovne sú povinné najneskôr 8 týždňov pred dátumom splatnosti oboznámiť klienta s vypočítanou výškou poistného, na ďaľšie poistné obdobie. Klient je informovaný, že ak by chcel zmeniť poisťovňu, má právo toto spraviť ale tak, aby výpoveď bola doručená POBOČKE poisťovni - čiže nie iba agentovi -, najneskôr do 6 týždňov pred dátumom splatnosti. Vždy je vhodné vyžiadať si potvrdenie o prevzatí a akceptovaní výpovede. Pri dojednávaní nového postenia je vhodné: - v tej istej poisťovni dať zadanie na výpočet poistného trom agentom tak, aby o sebe nevedeli. Možno zažijete prekvapenie, že ceny budú rozdielne, neraz aj o 20% a viac %. Agenti nie sú pokladníčky v Tescu, ale vychádzajú zo sadzobníkov a riadia sa aj možnosťou vyšších provízií (o pár centov, či €. (ten drahý je sofistikovaný šmejd) * Treba si uvedomiť, že vy, ako povinný plátca poistného máte jediný úžitok a to ten, že ak si splníte včas povinnosti, čiže nahlásite spôsobenie škody (ideálne ihneď z miesta telefonicky) následne odovzdáte komplet vyplnený doklad (ideálne samoprepisovací, ktorý vám dajú v ktorejkoľvek poisťovni - sú európsky zhodné -), pristavíte - oznámite, kde je auto dané na obhliadku, tak poisťovňa za vás uhradí poškodenému spôsobenú škodu v súlade so zákonom. Žiadna amortizácia a podobné nezmysly (viď rozhodnutia súdov). * Vždy obetujte tých pár minút a po obdržaní predpisu volajte ihneď agenta a žiadajte zľavu z platby - predpisu, nakoľko ste nemali - nespôsobili žiadnu škodovú udalosť. V opačnom prípade pohrozte výpoveďou aj iných PZ. * Horšia ale je prax poisťovní, kde za úplne zhodných všetkých podmienok, za to, že máte auto na tabuľkách napr. RS a presťahujete sa do okresu Senec, tak budete platiť aj o 40% viac, lebo akýsi hňup to rieši podľa škodovosti okresov, čo je samé o sebe absurdné, nakoľko vy jazdíte 99% km v iných okresoch a on presadzuje uplatňovanie zakázanej kolektívnej viny. Takže, šťastné návraty domov a dobrý výber.
09.08.2018 17:24 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Zdanenie poisťovní a nie klientov.   Zdanenie poisťovní a nie klientov.

Poisťovne sa zľakli vyššej kontroly a postupného zvyšovania gramotnosti klientov, ktorí by sa začali podstatne viac zaujímať o výpočty poistného, ako aj o započítavané opodstatnené náklady, ktoré má znášať klient. Pre poisťovne je podstatný zisk a v tomto zmysle motivujjú aj agentov. Klient chce mať povinné dojednanie zmluvy čím skôr za sebou a nepýta sa ani na MTPL, či akú províziu má ten ktorý agent v zhodnej poisťovni. Ak by boli poisťovne férové, dali by normálne ceny - predpisy hneď, a nie až na pohrozenie výpoveďou, ako to je napr. pri PZP. Odvoláte sa, žiadate zľavu a ľaľa , aj 20 % je dole. Kto z vás si dal v jednej poisťovni pri úplne rovnakom zadaní vypočítať platbu poistného u dvoch - troch agentov, aby o sebe nevedeli ? Rozdiel môže byť aj 20%. Agenti v poisťovniach nie sú pokladníčky v TESCU, kde blokujú zhodný tovar v zhodnej cene. Kto sa pýtal, že prečo je v poisťovni pri PZP diskriminácia podľa okresov, keď náhrada škody za škodcu je zhodná? Ak v jednom okrese je za zhodné auto a klienta platba 116 € a v druhom 156 € to nikomu nevadí, lebo iba málokto sa s tým stretne, čiže po presťahovaní sa. *********** Ak by ste mali platiť agenta z vlastného (náklady), koho by ste si za úplne zhodné poistenie vybrali? Toho, čo vypýta 230 € ako províziu, alebo toho, čo vypýta "iba" 195,50 € ?? Majú k dispozícii množstvá rôznych zliav a aj tak sú ziskoví. Takto majú nastavané motivačné provízne poriadky... Čím viac platí - za to isté - klient, tým vyššia provízia...
 
mínus indicator plus

Modrý...   Modrý...

Modrý, ktorý pokračuje v jazde vpravo, nevchádza na kruhový objazd, ktorý je znázornený na návesti pred križovatkou. S kruhovým objazdom teda nemá nič spoločné. V každej križovatke, ktorá je riešená dopravnými značkami, sa riadime podľa nich. Modrý, pri vjazde do tejto križovatky nemá žiadnu značku. Tá "Daj prednosť" a "kruhový objazd", sa vzťahuje na križovatku - kruhový objazd. Vozidlo, (červené), ktoré vojde do kruhového objazdu, tento opustí, nemá pred križovatkou žiadnu značku, ktorá by označovala, že pokračuje po hlavnej ceste. Malo by dávať prednosť vozidlám prichádzajúcim z prava (modrému). Riešenie : doplniť dve dopravné značky, hlavná cesta a daj prednosť.
 
mínus indicator plus

Zašlá sláva?   Zašlá sláva?

Pekný deň. Kúpele ako také, s maximálnym využitím toho, čo dáva príroda, tvoria ich zamestnanci, ktorých ktosi riadi, organizuje a nariaďuje čo, kedy a kde. To, že úroveň a kvalita služieb v posledných rokoch totálne upadla poznajú tí, ktorí chodia do kúpeľov opakovane, aj ako samo plátcovia. Tá skutočná pracovná sila, ktorá kedysi držala a zvyšovala úroveň prístupu, služieb buď pomaly vymiera, odchádza do dôchodkov - dnes aj predčasných, alebo po absurdných zásahoch súčasného vedenia berú nohy na plecia a utekajú. Vedenie formálne žiada zamestnancov aby dávali návrhy na odstránenie nedostatkov, no súčasne - jedným dychom sa vyhráža, že kto nebude absolútne rešpektovať nariadenia - často aj dezorganizačné bordel, tak ho vyhodia. Za posledných pár rokov absurdne stúpla fluktuácia zamestnancov. Je ozaj zúfalé, aby vedenie verejným listom oznámilo zamestnancom, že kto privedie nového zamestnanca, ktorý odrobí aspoň pol roka (sezóna), dostane ako odmenu 150 eur. V minulosti bol obrovský problém, aby sa niekto dostal robiť do kúpeľov. Dnes iba ten, kto nechce tam robiť, tam nejde. Klienti, kúpeľní hostia, vrátane cudzincov sa tešia a pýtajú na obľúbených masérov, čašníkov, servírky, kuchárov, recepčných, chyžných... No dnes tam už vôbec nie sú, lebo by boli hlúpy, byť tam za tie platy, alebo nechať na sebe orať. Mnohí z nich roky pracovali na zhodnom poste v jedálni, kuchyni, hotely, no niekto ich možno objaví v úplne inom, kde má samotný zamestnanec problém sa na pracovisku zorientovať a nabehnúť na úplne iný systém organizácie práce. * Ako je možné, že Spoločenské centrum" a kultúra sú v podstate v prenájme u iných súkromníkov. Ako je možné, že mnohé kaviarenské zariadenia dávajú do prenájmu aj priamo na kúpeľnom ostrove v liečebných domoch. Samostatnou kapitolou je LD SLOVAN. Ruina. Toto čaká aj KURSALON, kde bývalý nájomca z ekonomických dôvodov, vysoké náklady na prevádzku a obrovské nájomné zo strany kúpeľov, tento nájom zrušil. Už teraz začínajú priestory, ktoré nie sú ani vetrané, temperované úplne chátrať. Hlavná sála bola akusticky upravená a jej výzdobou bola neraz porovnávaná s mnohými krásnymi priestormi na Slovensku. Ak majitelia a vedenie kúpeľov nezmenia sociálnu a personálnu politiku, všetko schopné z kúpeľov zuteká.... ba na niektorých pracoviskách sa už povráva aj o protestoch a to o hromadnom nástupe na PN-ky (kuchyne a jedálne, reštaurácie... ostanú bez obsluhy), kam budú môcť nastúpiť majitelia a vedenie, ktoré robí absurdné rozhodnutia. Platy v mnohých profesiách sú tesne nad minimálnou mzdou. Plátať diery z dôvodu zlej personálnej politiky brigádnikmi, alebo na dobu určitú sa donekonečna nedá. Kvalita služieb upadí aj preto, že niekto bol rok dva v anglicku, kde čistil mrkvu a zemiaky a v kúpeloch machruje, ale iba angličtinou, no v skutočnosti mu chýba úslužnosť, odbornosť a úcta ku klientom, ktorá neraz je z dôvodu tlaku vedenia nahrádzaná kvantitou. A budovy kúpeľov v meste? Kursalon, Erna, Pavla, Riviera, Hron, ale už aj Jalta si vyžadú rozsiahle rekonštrukcie, lebo inak skončia ako skvost SLOVAN.
 
mínus indicator plus

 

Kecáte, že Havel nehovoril to, čo mu je pripisované a pravdivé. - on nebojoval proti socializmu... - on nehovoril ani o strašení o nezamestnanosti - on sa nespájal s komunistami - on nehovoril o inflácii - pn bol svätý (ale h....) a neskôr ochlasta. Fotografií s ním a jeho počúranými kamarátmi je dosť. https://www.youtube.com/watch?... Kto si to nechce celé vypočuť, stačí čas od 01:30 ..............
 
mínus indicator plus

 

Prečo sa Kažimír a Kaliňák nezaujímajú o neodvedených 8% z PZP ?? V súčasnosti je cca 110.000 vozidiel bez PZP. Povinný odvod do ŠR je vo výške 8% zavedený od demonopolizácie SP, kedy nastala zmena zo Zákonnej poistky na Povinné zmluvné poistenie. * Priemerné poistné je cca 112 €. Počet z evidovaných vozidiel, ktoré nemajú PZP je cca 115.000 x 112 = 12.880.000 eur. Odvod z predpísaného a zaplateného poistného vo výške 8% je vyše 1.000.000, ktorý reálne vykonaný nie je. Sú aj vozidlá, ktoré evidencii nepodliehajú a napriek povinnosti poistenie nemajú *** Na druhej strane... kto z klientov sa pri poisťovaní zaujíma o RPMN, ktorá je ovplyvnená aj výškou provízie agentov? Za niektoré produkty býva provízia aj 50% z ročnej platby poistného klientom. Mnohé poistenia sú povinné - mimo PZP. Napr. pri pôžičkách, hypotékach na domy, byty,ale i pri autách na splátky, lízingy, rôzne povinné zodpovednostné poistenia za škody... * Koľkí z klientov si nechajú v tej istej poisťovni vypočítať podľa zhodného zadania platbu poistného u dvoch troch agentov? Prečo sa vypočítané poistné neraz líši aj o 20%? Lebo aj tam sú šmejdi a vidia iba provízie. * A náklady súvisia aj s províziou. Za niektoré produkty je provízia aj 50% z ročnej platby poistného klientom. Ak by ste museli platiť za sprostredkovanie poistenia províziu z vlastného priamo agentovi, asi by ste riešili či zaplatíte 280 eur, alebo 420 € za úplne zhodný produkt. * Koľkí z čítajúcich podporujú šmejdov a to iba tým, že sa nepýtajú na výšku provízie a RPMN, na čo, ako klientI majú právo a nedajú si spraviť výpočty dvoch troch ponúk v zhodnej poisťovni od rôznych agentov??
 
mínus indicator plus

 

Obchodný konzultant ??? Čiže AGENT - "FINANČNÝ PORADCA", slovensky: POISŤOVACÍ ŠMEJD", ktorý vás tak oblbne, že poistíte aj zuby susedovho psa. Stačí, keď za mesiac dojedná 10 zmlúv, kde agent má províziu aj 50% z platby klienta. Pri 100 € mesačne má aj 600 €, pri 50 € poistnom aj 300 €. Pri 10 zmluvách, mimo iných, to je 3.000 €. Najlepšie INVESTIČNÝCH ŽIVOTNÝCH POISTENÍ, z ktorých zvyčajne peniaze zaplatené prvé dva roky klient už nikdy neuvidí, lebo sú nakupované PPJ (počiatočné podielové jednotky - rôzne poplatky a provízie). Akosi vám zabudnú vysvetliť, že pri IŽP nič nie je garantované, ale vás oblbnú možnosťou maximálneho čiastočného odkupu do výšky až 90% zo zostatku na účte. Pri 100€ mesačne dáte za 5 rokov 6.000 €, no odkup (maximálny bude cca 3.100 €, ak nerátame poplatky, zhodnotenie v priemere na úrovni inflácie + 1-2%. Ak by ste investovali cez investičnú spoločnosť priamo, nemáte viazané povinné mesačné (ročné) platby a poplatky sú do 5%. Títo ŠMEJDI sa spoliehajú na skutočnosť, že klient je negramotný. Kto z vás si dal v tej istej poisťovni prepočítať pri zhodnom zadaní platbu poistného u 2-3 agentov? Istotne budete mať ponuky buď za rôznu platbu, alebo, čo býva častejšie, za zhodnú platbu rôzne poistné sumy, zvlášť v majetkovom poistení. Svojím spôsobom to je celé ako skrytá reklama na poisťovňu.
 
mínus indicator plus

usmev???   usmev???

A za 400 euráčov mesačne by si nechcel aj striptíz?
 
mínus indicator plus

Absurdnosť kapitalistického egoizmu.   Absurdnosť kapitalistického egoizmu.

Mať po ruke autora článku a názorov na "čiernych pasažierov", tak mu to rukolapne raz dva vysvetlím. Sú stotisíce ľudí, ktorí poctivo, mozoľnato odpracovali 40 - 42 a viac rokov. Poctivo odvádzali odvody tak, ako bolo stanovené zákonom. Keď išiel na zaslúžený starobný dôchodok, dostáva výsmech. * O II. pilieri - DSS je lepšie pomlčať, zvlášť keď mu vypočítajú a komerčné poisťovne ponúknu "švajčiarsky dôchodok", ktorý v súčte so štátnym je menší, ako by bol sólo štátny. * Veľká časť dôchodcov musela prejsť na SZČO. Ako dôchodca , často s minimálnym dôchodkom, si kvôli prežitiu privyrába. Mesačne, bez ohľadu na to, či vôbec niečo zarobí, musí platiť mesačné odvody vo výške cca 150 eur. Ročne to je je cca 1.800 eur. Za tieto odvody mu zvýšia mesačný dôchodok o pár eur. To je urážka. * A DSS ? Ak začne poberať dôchodok, kde na osobnom účte mal cca 10.000 eur, tak mu budú vyplácať cca 28 eur. Ak vezme 24 dôchodkov, čiže 672 eur, tak oprávneným osobám komerčná poisťovňa vyplatí ešte sumu 1.680 eur - spolu 84 dôchodkov. Zostatok si ponecháva komerčná poisťovňa. * Profesionalizovaní sofistikovano školení agenti - šmejdi, dokonca ešte stále nehanebne predávajú IŽP, ktorý stále prezentujú ako sporiaci, alebo dôchodkový produkt. Ani jeden z nich nepovie klientovi skutočnosť, že peniaze zaplatené na investovanie v prvých dvoch rokoch už nikdy neuvidí. Sú to totiž peniaze dávané na rôzne poplatky a provízie agentom. Koľko zarábajú (zarábali) agenti, ktorí musia byť ako sprostredkovatelia registrovaní v NBS. Koľko pracovníčok bánk na prepážkach ponúka a predáva poistné produkty bez toho, aby mali registráciu v NBS?
21.06.2017 18:16 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

IŽP a poplatky   IŽP a poplatky

Jedna vec je samotné IŽP, jeho štruktúra, obsah poistenia a druhá vec sú poplatky. Aj keď poplatky sú neraz prvé - rozhodujúce. (V Česku formu IŽP, navyše predávané ako sporenie si na dôchodok zamietli.) Ak to isté môžem kúpiť inde za menej, tak prečo nie? Ani raz som sa nestretol s tým, aby agent povedal : "Prvé dva roky platenia do "Investovania" v živote neuvidíte, lebo sú to peniaze určené na rôzne poplatky a provízie agentovi". Skutočné investovanie začína zvyčajne až 25 splátkou. Ale ako argument na podporu výhodnosti, som X-krát počul, že: " Výhodou je maximálny čiastočný odkup, často až do výšky 90% zostatku na účte, ktoré si klient môže vybrať v prípade potreby. Poistná zmluva bude pokračovať a on bude krytý na všetky poistené riziká i naďalej v plnej výške." No konkrétny prepočet maximálneho odkupu už nespravil ani jeden agent. Prečo? Buď to nevedia, alebo dobre vedia prečo... Menej je zdôraznený pojem platba poistného a zostatok na účte... Pri mesačnej platbe do investovania 100 €, za 5 rokov klient vloží 6.000 €. Pripusťme, že nebude ani zhodnotenie, ani znehodnotenie a zisky presne dovyrovnajú platby poplatkov, teda mimo PPJ - počiatočných podielových jednotiek platených prvé dva roky. Klient potrebuje peniaze a rozhodne sa pre maximálny čiastočný odkup. Veď už tam dal 6.000€. Niektorý sa mylne domnieva, že dostane 90%, čiže 5.400€. Omyl. Ak sú splnené podmienky z predošlého odstavca, tak 6.000 - 2.400 (PPJ), čiže 3.600 a z nich 90%. Navyše, zostatok na účte nesmie zvyčajne klesnúť pod 300-350€. Tak čiastočný - maximálny - odkup bude v sume cca 2.970 €. Zrazu s prekvapením zistí, že mu bude chýbať 2.430 €, ktoré chcel spolu s inak nasporenou sumou použiť na potrebný nákup tovaru, napr. auta, nábytku, oprava domu a podobne. K dovyrovnaniu vkladu, pri pravidelnom vytváraní zisku a odpočítaní priebežných (aj po 2 rokoch) poplatkov, sa suma vložených peňazí a zostatku na účte dovyrovná po cca 13 - 15 rokoch. Vtedy ale vyskočí čosi, čo je nazvané znehodnotenie peňazí. Kúpi potom za 1.000 € to, čo kúpi - musí zaplatiť dnes? Nebude potrebovať na zhodný tovar či službu napr. 1.500 € ?? Ak som sa v prepočtoch mýlil, nech mi je odpustené. Je to iba modelový príklad, pre ľahšie pochopenie... :-))
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME