Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Hana60
1 >
mínus indicator plus

Ak bude žena v ohrození ......   Ak bude žena v ohrození ......

a kto to určí? Lekár, ktorý bude mať výhrady svedomia, či vystrašený lekár s hrozbou väzenia nad hlavou? Či stačí len známy lekár? Ten zákon ich posunie o pár storočí späť a prospeje len potratovej turistike, či pokútnym zákrokom.
 
mínus indicator plus

Atletika, to áno!   Atletika, to áno!

Heslo: Justin Gatlin! :)
 
mínus indicator plus

a nielen Kostkov   a nielen Kostkov

aj pánov Šipošov a Beblavých, s podporou manželiek a v tomto prípade aj AI.
 
mínus indicator plus

Poctivou prácou   Poctivou prácou

z večera do rána. :)
 
mínus indicator plus

A opäť o nás bez nás   A opäť o nás bez nás

rozhodla vláda a slovutní páni poslanci. Dnes, keď svet opäť potrebuje ako soľ mier a spoluprácu, my ťaháme na Slovensko cudzích vojakov, aby vyrábali hrozby, plánovali útoky (pardon, vždy len obranu) a rinčali zbraňami. Sme nepoučiteľní.
 
mínus indicator plus

Namiesto toho, aby náš pán prezident   Namiesto toho, aby náš pán prezident

horlil za mier a spoluprácu medzi národmi, on dramaticky v angličtine recituje ódu na NATO. Vidí hrozbu, ako napr. v Talline a musíme ju vidieť všetci. Nuž ja a mnohí ďalší ju nevidíme, vidíme len nesmiernu servilnú snahu. A k Tallinu - ak sa Tallin bojí, vie prečo. Pán prezident možno nevie, že Tallin prijal v 20. storočí ostré protiruské zákony o občianstve. Dôvodom bolo zrejme to, že v Estónsku tvorilo v roku 1991 ruské obyvateľstvo 30 %, asi 1,3 milióna 404 000 ľudí. Tak z nich Estónci urobili jednoducho neobčanov. A dnes sa boja. Možno by som sa bála aj ja.
 
mínus indicator plus

Pane,   Pane,

skúste prezentovať výsledky činnosti vašich ohrabaných pazúrov. Potom možno viacerí pochopíme, čo vás oprávňuje k výroku - A všetko, do čoho strčili neohrabané pazúry je katastrofálne !!! Na mňa moc osvietene nepôsobí.
05.11.2015 11:29 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tlieskam   Tlieskam

:)
05.11.2015 11:18 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nie je zaujímavé,   Nie je zaujímavé,

ale kamarát Salmán ibn Abd al-Azíz nevadí. Fakt, čistý demokrat.
16.09.2015 20:43 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Výborný blog   Výborný blog

slzila som od smiechu, aj keď vám v danej chvíli do smiechu určite nebolo.:)
02.09.2015 19:18 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ďakujem   Ďakujem

veľmi pekný blog, a to, že hi napísal mladý človek, hreje pri srdci.
 
mínus indicator plus

Potrebujú si kopnúť? Nemyslím si   Potrebujú si kopnúť? Nemyslím si

Každý pacient má právo voľby. Prezident si vybral. Po medializácii jeho hospitalizácie sa však rozprúdila verejná diskusia. A zdôvodňovanie voľby, v takej podobe ako táto je zbytočné, neprimerané a trápne. Prečo? Liečba v Nemocnici sv. Michala (vznikla zlúčením Nemocnice MV SR a Vojenskej nemocnice v Bratslave). Blízkosť k sídlu prezidenta. OK. Následná konzultácia v UNB v Ružinove. Chápem. Opäť blízkosť sídla a tamojšia ortopedická klinika je vlastne presťahovaná špičková Ortopedická klinika z Hlbokej ulice. Ale keď bol konzultovať v Banskej Bystrici, mohol zbehnúť Donovaly a konzultovať v UVN v Ružomberku, najmä ak je najvyšší veliteľ ozbrojených síl a nie teraz sa vyhovárať, že UVN len mimochodom spomenul neznámy lekár v Nemocnici sv. Michala. Pán prezident o jej existencii netušil? Keby radšej mlčal. Bol v Plzni a Penta to zaplatí.
 
mínus indicator plus

Ani ja nechápem   Ani ja nechápem

prečo reagujete ako reagujete. Opísala som len situáciu, ako som ju v tej chvíli vnímala ja a ako by mi pomohla prítomnosť manžela. Nemala som v úmysle spochybňovať kompetencie lekárov. Možno by bolo fajn, keby ste pripustili, že nie každý kompetentný lekár má k pacientovi rovnaký prístup, z objektívnych, či subjektívnych dôvodov.
 
mínus indicator plus

Nechcela som túto polemiku   Nechcela som túto polemiku

Chcela som len z druhej strany podporiť názor, že prítomnosť blízkej osoby je pre pacienta prospešná. Mimochodom, kanylu mi ešte na urgentnom príjme vytiahli, po tom, čo sestra zistila, ži mi z nej na stôl vyteká krv. :)
 
mínus indicator plus

Som   Som

ročník 1948 :)
 
mínus indicator plus

Skúsenosť z druhej strany   Skúsenosť z druhej strany

V roku 2007, v neskorých večerných hodinách mi praskol žalúdočný vred o ktorom som nemala ani tušenia. Nie do žalúdka, ale do brušnej dutiny. Mala som hrozné bolesti a privolaná RZP rozhodla, že musím ísť na vyšetrenie do nemocnice. Manžel nás nasledoval autom. Pred ambulanciou urgentného príjmu mi lekár z RZP zaviedol do žily kanylu. Netuším prečo, ani či mala uzáver, ktorý som nejakým neopatrným pohybom stratila. Manžel musel ostať pred ambulanciou. Posadili ma na vyšetrovací stôl a ja som sa dostávala do stavu, kedy išlo všetko akoby mimo mňa. Vnímala som len, ako každý privolaný lekár chcel, aby som komunikovala. Manžela zapojili až vtedy, keď malo nasledovať gynekologické vyšetrenie a chýbal sanitár. Zmohla som sa na slabý protest, že gynekologický problém to nebude. Nebol, ale nikomu to nevyčítam, akurát lekár, ktorého manžel evidentne zobudil sa mohol chovať vľúdnejšie. Ja som zbytočné vyšetrenie nechcela. Po návrate na urgentný príjem (manžel opäť zostal pred dvermi) mi doporučili hospitalizáciu. Požiadala som ich, či by nemohli zavolať manžela. V tej situácii bol pre mňa duševnou oporou. Ironické úsmevy a otázka, či je lekár. Manžel podporil ich rozhodnutie. Ostala som v cudzom prostredí, s veľkými bolesťami, vystrašená k smrti. Nad ránom ma operovali. Zachránili mi život, za čo som im veľmi vďačná. Vzorne sa o nás starali. Len jeden lekár, ktorý bol aj pri mojom prijatí, vždy keď mal službu ma chodil stále s ironickým úsmevom pozorovať ako exota, ktorý potreboval svojho manžela - nelekára.
 
mínus indicator plus

Pár poznámok   Pár poznámok

- v minulom storočí malo Slovensko 3 kraje a Hlavné mesto SR Bratislavu s postavením kraja. Po novembri 89, namiesto toho, aby sme to, čo bolo dobré zachovali, prípadne rozvinuli, či zmodernizovali sme všetko zadupali pod čiernu zem a na zelenej lúke sme začali budovať dnešnú džungľu. Je predsa prinajmenšom komické, aby BSK rovnako riešil Malacky, Pezinok, či Senec ako hlavné mesto; - pán primátor chce, aby investori, či developeri znášali aj náklady - dopravné, sociálne, škôlka, pošta, chodníky, zeleň, odpady. To tu tiež v minulosti bolo. Viem určite, že každý družstevný byt sa podieľal určitým percentom na výstavbe občiansko - technickej vybavenosti, ktorá slúžila obytným celkom. Mimochodom o tieto budovy nás naša mestská časť pripravila, keď ich predala, samozrejme bez akejkoľvek finančnej náhrady; - parkovacia politika. Určite ju treba riešiť, či cesta vedie cez rušenie vyhradených parkovacích miest, si nemyslím.
 
mínus indicator plus

Netvrdím, že podobné kroky schvaľujem,   Netvrdím, že podobné kroky schvaľujem,

ale sa mi zdá, že Rusi sa niečomu priučili od Kongresu USA . Ten rovnako, keď zistí údajné skutočnosti, a zdá sa mu, že sú ohrozením národnej bezpečnosti USA koná.
 

1 >

Najčítanejšie na SME