Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: anti-f
1 >
mínus indicator plus

 

v prvom príspevku píšeš že "zarobil" teraz píšeš o "zisku". Zarobil skôr znamená, že aké mal tržby a to samozrejme nie je to isté ako zisk.
 
mínus indicator plus

 

Danko sa vyjadril: "Každý, keď dáme verejné vyjadrenie, sa musíme k týmto veciam vyjadriť. Fico sa určite vyjadrí," dodal.
 
mínus indicator plus

 

keď to isté spravili pred rokom na michalovskom štadióne, ani pes o tom neštekol, za to vieme že niekde v p*deli robia to isté.
 
mínus indicator plus

 

problém je hlavne v názve, keby sa to volalo vatikánsky dohovor, nikto by s tým nemal problém, teda okrem ateistov a evanjelikov
 
mínus indicator plus

 

nuž, žena má menšie všetko, pretože je proste menšia ako muž. menší mozog ale neznamená hlúpejší. inteligencia sa meria cez iq a nie cez objem. chápeš, či?
 
mínus indicator plus

 

kedže tie miliony sa vy**bali na to, aby sa zvyšil daňovy vyber, tak sa to proste nema dať obabrať. je uplne jedno či to bude robiť krčmarka v hornej či dolnej, nema to obabrať nikto.
 
mínus indicator plus

 

ide o nákupné správanie, nejde o tvoje nákupné správanie ale celkové. ako, kedy a čo ľudia nakupujú, tomu sa dá prispôsobiť marketing atď. tieto informácie by veľmi radi mali korporácie a veľký predajcovia, a ver tomu že podplatiť nejakého úradníčka na fin. správe je to najmenej.
 
mínus indicator plus

 

nejaké uplakané madarské reakcie nie sú?
 
mínus indicator plus

 

možno to má súvis s tým že tieto štáty sú pomerne mladé a ešte pred sto rokmi boli v iných, väčších štátnych celkoch ktoré neboli výhradne protestantnské.
 
mínus indicator plus

 

lotyšsko 20% luteráni, 21% rimo, 24% pravo madarsko 52% rimo estonsko je z 70% ateisticke nerozumiem prečo tieto krajiny považujete za protestantské či evanjelické ja hovorím o katolíckych krajinách, čiže taliansko, španieslko, slovensko, poľsko... kde je väčšina rimsko katolícka, myslím drvivá väčšina. považovať nemecko za rimsko katolicku krajinu je smiešne. slovensko 62% rimo poľsko 90% španielsko 75% taliansko 88% ísko 84%
 
mínus indicator plus

 

stačí si zobrať mapu európy a hneď vidíš že tradične alebo historicky bohaté krajiny sú ne katolícke.
 
mínus indicator plus

 

pravdu máš :)
 
mínus indicator plus

 

tak teraz si trošku zascroluj hore na môj prvý príspevok, na ktorý reaguješ a uvidíš, že tam nič nepíšem o biologickej matke ale o matke. preto logicky predpokladám, že sa tu celý čas snažiš nanovo definovať matku. to je ako keby som napísal že ferari je zväčša červené a ty mi tu ideš vysvetlovať a opisovať bentley. trochu od veci človeče. jasne som ti napísal, že niektoré veci legalizovať možno iné nie, napríklad vraždy, prečo sa k tomu vôbec vraciaš. už ma táto debata nebaví, tak díky za reakcia a prajem pekný deň, už nebudem reagovať.
 
mínus indicator plus

 

petíciu nemôžeš organizovať ak sa týka ľudských práv a daní :)
 
mínus indicator plus

 

isteže. ja som za to aby chromík pokračoval, napr. by sme mohli odvolávať učiteľov biológie za to že učia voľajaké taľafatky o evolúcii. alebo fyzikov, že učia že zem nie je stredom vesmíru, no samé nehoráznosti. to sme teda ako spoločnosť dopadli, riadiť sa faktami.
 
mínus indicator plus

 

mali ich nechať a o pár rokov by sme malinový druh
 
mínus indicator plus

 

https://sk.wikipedia.org/wiki/...(biol%C3%B3gia) "Matka (mimo biológie aj: mať, mater, mama, hovor. mati, expresívne rodička, básnicky roditeľka) je biologický alebo sociálny samičí rodič dieťaťa alebo potomka, kým samčí rodič je otec. U cicavcov ako sú ľudia, matka VYNOSÍ dieťa (zvané zo začiatku embryo, potom plod) v maternici od oplodnenia po dosiahnutie pôrodnej veľkosti." len pre zaujímavosť slovo rodič má koreň v slove rodiť. prvá veta z tvojho odkazu na uk wiki: "A mother is the female parent of a child. Mothers are women who inhabit or perform the role of bearing some relation to their children, who may or may not be their biological offspring. " child, offspring sa nerovná plod či embryo alebo vajíčko. "Pred stovkami rokov zeny nedostavali matersku vobec: znamena to, ze pred stovkami rokov zeny vobec neboli matkami?" nie samozrejme nedostávali, toto som použil pretože to znamená, že štát uznáva a definuje matku ako tú, ktorá porodila dieťa a na základe tejto skutočnosti jej vypláca dávky atd. štát neuznáva matku ako tú čo neporodila. som si celkom istý, že ani pred 100 rokmi nenazývali matkami ženy, ktoré neporodili. "Sucasne vsak tvrdim, ze legalizacia vrazd, korupcie a kradezi URCITE nie je cestou ako znizit ich pocet" skúsenosti zo sveta hovoria že je to možné. legalizácia ľahkých drog v usa a holandku odstrihla z trhu dílerov. štát dostal trh s týmito drogami pod kontrolu a teda aj konzumentov, tým pádom sa aj znížila drogová kriminalita. v usa počas prohibície nastal obrovský boom kriminality. po jej zrušení, teda legalizácii alkoholu, kriminalita opäť klesla. v rusku to isté. takáto legalizácia sa samozrejme nedá použiť plošne, napr. na vraždy. na korupciu by som si vedel istú legalizáciu predstaviť. napr. u lekárov by sa nahradila normálnym cenníkom :) "Podla teba aky bude trend?" už roky je trend klesajúci, od roku 1997 sa znížil počet potratov 3,5 násobne. http://www.nczisk.sk/Aktuality... je možné že po zákaze sa počet potratov zníži, i ked ťažko sa to bude dať odsledovať, nakoľko to bude nelegálne, určite sa však zvýši aj úmrtnosť rodičiek. zober si poľsko. tam sú interupcie zakázané neviem, 10 rokov či viac? človek by očakával nárast populácie, nič také sa však nedeje. ako je to možné? ženy a ich partneri sa stali zodpovednejšími? alebo sa počet interupcií, aj ked ilegálnych, neznížil. "Co si myslis? Rozhodla by sa aspon jedna zena rocne, ze kvoli takemuto zakazu nebude cestovat do zahranicia a svoje dieta radsej porodi?" určite áno. čo myslíš, koľko žien umrie po nelegálnych potratoch? čo myslíš, koľko detí sa nájde pohodených v kontajneroch?
 
mínus indicator plus

 

neviem skadiaľ si tu definicu zobral takže je tvoja. ja som ti dal odkaz na inu definiciu. matka sa stáva matkou po pôrode. bodka. materskú nedostávajú ženy po počatí, ale po pôrode. na rodičovskej dovolenke sú matky s narodením dieťaťom, nie počatým. otec sa stará o narodené deti a nie o počaté. ak žena potratí, nedostáva materskú, nie je na rodičovskej, jej partner sa o žiadne dieťa nestará. prirodzeným potratom končí 15 až 20% tehotenstiev. ak sa k tomu priráta potrat v skorej fáze tehotenstva, kedy je vajíčko oplodnené pár dní či hodín, tak potratom končí 40% tehotenstiev. tisíce žien ani netušia že potratili, len im trochu mešká menštruácia. takže podľa teba, možno desiatky tisíc žien a ich partnerov sú matky a otcovia a ani o tom nevedia. fascinujúce. ano s tými krádežami, korupciou atd máš pravdu. takže jediným východiskom ako sa zbaviť vrážd, krádeží, drog je reštrikcia? potom ok, zvýšme trestty za krádež auta na 20 rokov v prvej nápravnej. myslíš že zmiznú krádeže? na začiatku 90-tych rokov začaii byť drogy vážnym problémom. ale nepomohla reštrikcia, pomohla osveta, vzdelávanie, vysvetľujúce kampane atd. dnes je užívateľom tvrdých drog oveľa menej. mne osobne sa tiež nepáči potrat, nie je to nič pekné. ale jeho zákazom sa nič nezmení, ženy budú stále chodiť na potraty akurát už budú riskovať aj svoje zdravie. vznikne potratová turistika a domáce potraty. podľa mňa je riešením osveta, antikoncepcia, sexuálna výchova atd atd.
 
mínus indicator plus

 

matka je samozrejme samica čo vynosí či porodí potomka. tvoja definícia je smiešna. https://sk.wikipedia.org/wiki/...(biol%C3%B3gia) ja chápem tvoje a všetky argumenty proti potratom, ale presne toto je chyba, nazývať ženy vrahyňami. niekde som čítal rozhovor s organizátormi pochodu za život, neviem to teraz nájsť, kde presne toto rozoberali, vedome sa chcú vyhnúť slovám vražda, zabitie, vrahyňa a pod. komu čomu to pomôže? ved trošku asertivity, vcíťte sa do tej ženy, čím si prešla, a potom na ňu ukazovať prstom a kričať vrahyňa? pochop, že interupcie tu boli, su aj budu. v poľsku je ich vraj 200 tis ročne, nelegalnych. po zakaze interupcii nezmiznú potraty, iba sa zakážu bezpečné potraty.
 
mínus indicator plus

 

tak za prve, matka je niekto kto porodil dieťa. podľa teba je matka aj ked prirodzene potratí? za druhe, podľa mňa nejdu ženy na interupciu, pretože chcú "zavraždiť dieťa". odstránenie plodu nie je cieľ, ale výsledok riešenia iného problému.
 

1 >

Najčítanejšie na SME