Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: majka55
1 >
mínus indicator plus

Zoznam ministra zdravotníctva   Zoznam ministra zdravotníctva

Keby si nevyžiadal DENNIK N zoznam ministra zdravotníctva, tak ani nevieme, ktorí všetci očkovanie mali spropagovať, viacerých verejnosť dokáže akceptovať, ale ministri s vekom podstatne nižším ako 65+ alebo štátni tajomníci, to už je skutočne na hrane ! prezidentka Zuzana Čaputová minister životného prostredia Ján Budaj ministerka kultúry Natália Milanová minister školstva Branislav Gröhling minister dopravy Andrej Doležal ministerka spravodlivosti Mária Kolíková minister práce Milan Krajniak minister zahraničných vecí Ivan Korčok náčelník generálneho štábu Daniel Zmeko podpredseda parlamentu Gábor Grendel podpredseda parlamentu Juraj Šeliga podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič štátni tajomníci na ministerstve investícií Vladimír Ledecký a Marek Antal štátny tajomník ministerstva vnútra Vendelín Leitner štátny tajomník ministerstva práce Boris Ažaltovič štátny tajomník ministerstva obrany Marian Majer štátna tajomníčka ministerstva zdravotníctva Jana Ježíková štátni tajomníci ministerstva školstva Ľudovit Paulis a Ivan Husár vedúci úradu vlády Július Jakab štátny tajomník ministerstva dopravy Jaroslav Kmeť štátni tajomníci ministerstva kultúry Radoslav Kutaš a Zuzana Kumanová
 
mínus indicator plus

 

Je to hanba danej nemocnice, pretože vôbec umožnila Cibulkovej, že si to "vybavila" alebo jej to niekto "vybavil".
 
mínus indicator plus

 

Pochvala mestu Nitra, že sa pustilo do takejto iniciatívy, i keď by to vo fungujúcom štáte občan očakával skôr od ministerstva, ktoré má v názve informatizáciu.
 
mínus indicator plus

Trnava -očkovanie v utorok   Trnava -očkovanie v utorok

1. župan Trnavského samosprávneho kraja - Jozef Viskupič 2. primátor Trnavy - Peter Bročka 3. primátor Galanty - Peter Pačka 4. rektor Trnavskej univerzity - René Bílik 5. rektor Univerzita Cyrila a metoda - Roma Boča Bohužiaľ ani títo páni nedomysleli, že to v tejto ťažkej situácii , keď umierajú už aj zdravotníci, to verejnosť bude vnímať negatívne ako papalášizmus. Mimochodom z týchto pánov len jeden patrí do rizikovej skupiny 65+.
 
mínus indicator plus

 

Veľmi sa mýlite, záujemcov o očkovanie je viac, ako bude v dohľadnej dobe k dispozícii vakcín. A tých váhajúcich teraz viac presvedčí tlačovka riaditeľa nemocnice v Nitre, ktorý totálne vyčerpaný hovorí o katastrofálnej situácii v nemocniciach, obetavej prácj zdravotníkov a o desiatkach zomierajúcich a mŕtvychkolegoch. Očkovanie komunálnych politikov - župana, primátorov, rektorov vysokých škôl v Trnave, alebo dokonca aj veľvyslanca verejnosť vníma mimoriadne negatívne, že sú tu "vyvolení", ktorí si to vedia prednostne vybaviť. A tu už zlyháva systém, pretože za očkovanie je zodpovedné ministerstvo zdravotníctva, ktoré nevie zabezpečiť očkovanie podľa podmienok, ktoré schválila vláda a predostne pre tie skupiny, ktoré sami zverejnili v prihlasovacom formulári na interete. A to už by mal riešiť premier.
 
mínus indicator plus

 

Všade, kde je situácia vážna by mali byť primátori aktívni a nečakať až sa situácia zhorší ako v Nitre.
 
mínus indicator plus

Zodpovednosť ministra zdravotníctva   Zodpovednosť ministra zdravotníctva

Už začali zomierať zdravotníci v Nitre, nedávno písali o dvoch pomerne mladých vojakoch, ktorí boli v prvej línii a tu sa očkujú predostne primátori - Trnava, Galanta, trnavský župan, dokonca rektori vysokých škôl v Trnave ! A čo zajtra, kto sa dá ešte zaočkovať, len preto, lebo sa pozná s riaditeľom nemocnice ! To predsa nemôžete myslieť vážne ! To by si minister zdravotníctva ale najmä premier, ktorý je z Trnavy, kde sa takáto nehoráznosť odohrala, mal čo najskôr spraviť poriadok, lebo sú tam jeho ľudia z OĽANO. Takže pre "vyvolených" neplatí, to čo zverejnilo MZ SR v súvislosti s očkovaním: Požiadavka o očkovanie Formulár je v tomto čase určený pre osoby, ktoré diagnostikujú, liečia a inak priamo a nepriamo zabezpečujú starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19 alebo ohrozené skupiny obyvateľov. Pred očkovaním musí registrovaný žiadateľ vedieť preukázať fakt, že do tejto skupiny patrí (napr. potvrdením o zamestnaní, či služobným preukazom).
 
mínus indicator plus

 

Počet vakcín vraj bude nedostatok a tak je naozaj mimoriadne dôležité, že sa medzi prvých zaradili v Trnave predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič, primátor Trnavy Peter Bročka i Galanty Peter Paška, rektor Trnavskej univerzity René Bílik a rektor Univerzity sv. Cyrila a Metoda Roman Boča. Takže prioritou mali byť tí, čo sa starajú o pacientov v kolabujúcich nemocniciach a tých najrizikovejších, u nás aj komunálni politici a dokonca aj fukcionári vysokých škôl. Veľmi pekne páni !
 
mínus indicator plus

 

Najmä učiteľky materských škôl, ktoré sú v prevádzke pre deti zdravotníkov a ďalších zamestancov kritickej infraštruktúry, aby zbytočne nesedeli doma, keď zavrú škôlku kvôli nakazenej učiteľke !.
 
mínus indicator plus

A čo pandemická OČR ?   A čo pandemická OČR ?

Pnroblém je v tom, že materské školy sú rizikové, a preto štát prijal takého šalmúnske rozhodutie, ale nikde nie je povedané, že rodič má nárok súčasne na pandemickú OČR. Vzhľadom na to, že cca 70 percent materských škôl v Bratislavskom kraji boil uzavretých čťiastočne (jedna - dve triedy) alebo úplne z dôvodu, že bola pozitívne testovaná učiteľka alebo iný zamestnanec škôlky, štát by mal prijať urýchlene buď povinné testovanie alebo prednostné zaočkovanie učiteľov a učiteliek v školách a materských škôlkach, ako to spravila Veľká Británia. Ak mu teda naozaj záleží na vzdelávaní.
 
mínus indicator plus

Formulár   Formulár

Prekotroloval ten formulár aspoň jeden zamestnanec ministerstva zdravotníctva, ktorý je za niečo takéto zodpovedný ? Odkliknúť treba text - "Prečítal som si Poučenie osôb, rozumiem mu a súhlasím s postupom" a pod poučením osôb je text s názvom Poučenie osôb s podozrením z ochorenia COVID-19 "Oboznámil(a) som sa s nasledovnými povinnosťami v súvislosti s podozrením z ochorenia COVID19: a) V zmysle „Usmernenia hlavného hygienika Slovenskej republiky v súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2“ mám povinnosť používať osobný ochranný prostriedok (ochranné rúško), ktoré som dostal(a) pri vstupe do zdravotníckeho zariadenia v záujme zabezpečenia ochrany a bezpečnosti seba a ostatných osôb a následnú povinnosť nosiť ochranné rúško na tvári po celý čas mojej prítomnosti v zdravotníckom zariadení s cieľom znížiť šírenie virulentných častíc do okolia, ..........."
 
mínus indicator plus

 

Bratislava je rozdelená na 5 okresov - Bratislava I - Staré Mesto, Bratislava II - Ružinov, Podunajské Biskupice, Vrakuňa, Bratislava III - Nové Mesto, Rača, Vajnory, Bratislava IV - Karlova Ves, Dúbravka, Devín, Devínska Nová Ves, Lamač, Záhorská Bystrica Bratislava V - Petržalka, Rusovce, Jarovce, Čuňovo.
 
mínus indicator plus

 

Zodpovedosť minister zdravotíctva a hlavný hygienik, to sú páni, ktorí mali zabojovať v prospech zdravotníkov tvrdšími opatreniami už pred Vianocami.
 
mínus indicator plus

 

Nech si pán riaditeľ prečíta vyjadrenie ministra zdravotníctva k súčasnej situácii ! Bohužiaľ tých zodpovedných netreba vyzývať k zodpovednosti, opatrenia treba sprísniť a hlavne kontrolovať kvôli tým nezodpovedným.....A od toho je tu vláda, ktorá má konať, hlavný hygienik a dokonca aj regionálni hygienici, ktorí majú zo zákona danú kompetenciu prijímať opatrenia podľa regionov. A kde je vlastne samospráva v tomto marazme ?
 
mínus indicator plus

 

Evidentne hygienici lyžovať nechodia, iak by sa tam objavili najmä mdzi sviatkami.......
 
mínus indicator plus

 

Je tragédia, ak vláda obťažuje občanov svojou neschoposťou dohodúť sa ako, kto, kedy čo, a začo nakúpi. To, že sa situácia zhoršuje a stav v nemociciach a práca zdravotníkov ich ale vôbec nezaujíma.
 
mínus indicator plus

 

Veta "kde sú teraz hygienici" vyjadruje všetko. To čo sa teraz deje tatrách a iných strediskách, je výsledkom pána Mikasa, ktorí nastavil také opatrenia, ktorých dodržiavanie sa ani nedá kontrolovať. A vrcholom je, že namiesto posilnenia kapacít hygienikov ich povinnosti prehodil na bežných ľudí - samotrasovanie. Takže úrady verejného zdravotíctva nemajú žiadnu evidenciu o ľudoch, ktorí sú v karanténe, takže ich ani nikto nekontroluje.
 
mínus indicator plus

 

Presne tak, pri prvej vlne a do 22.12. platila v prípade karatény prísna izolácia okrem pozitívne testovaného aj pre všetkých členov domácnosti. Teraz može ísť chorý na nákup s respirátorom, takže už nie je nikto bezpečný ani v obchode ! A to nie je všetko, Mikas nariadil všetkým pozitívne testonaným povinnosť obvolávať všetky blízke kontakty. Hygienici tak svoju prácu presunuli na chorých ľudí a keďže tieto informácie nemajú, ťažko môžu vykonávať nejakú kontrolu dodržiavania karantény.
 
mínus indicator plus

 

Samozrejme oprava bicyklov narazila na dno, ale hlavný hygienik to dno prerazil tým, že aj človek nakazený a v karaténe si môže ísť nakúpiť do supermarketu, predtým si ale musí zaobstarať respirátor /obehať zopár lekární/ a obvolať svoje kontakty /t.j. vykonať prácu za hygienikov-kde mimochodom takúto prácu nemohol ešte nedávno vykonávať nikto, kto nemal príslušnú kvalifikáciu/
Reakcia k téme: Počúvajte Šipoša
23.12.2020 4:07 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Hlavá vec, že sú pre všetkých lyžiarov......
 

1 >

Najčítanejšie na SME