Utorok, 21. január, 2020 | Meniny má Vincent

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: mattatjah1
1 >
mínus indicator plus

Uf,   Uf,

"ozbrojené útoky na verejnosti". Tie sa kde a kedy stali? Zdá sa, že u teba platí: "Po tráve sa nebehá, po tráve sa smeje" (a trepú sa hlúposti).
 
mínus indicator plus

Ach, aká dojemná   Ach, aká dojemná

starostlivosť blogera o voličov ĽSNS. Absolútne amatérsky text mladého neskúseného, aktivistického táraja, ktorý vie, čo je pre druhých dobré, ale pritom nevie vôbec nič. O to viacej však vie radiť druhým, čo majú a čo nemajú robiť, koho majú a koho nemajú voliť. Mimochodom, tento chlapec o sebe píše, že je: "stredopravý konzervatívec". Prebohaživého, to je kto? Existuje aj stredoľavý konzervatívec? Alebo ľavopravý konzervatívec? Alebo stredopravoľavý konzervatívec? Nevadí, ospravedlňuje ho to, že je mladý. Verím, že keď vyrastie, bude sa za to, čo sem napísal, hanbiť.
Reakcia k téme: List pre voliča kotlebovcov
11.12.2019 8:57 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Z viacerých reakcií   Z viacerých reakcií

je zrejmé, že E. M. sa ani len poriadne nevyzná v tom, čo je (klasický) liberalizmus a čo je ľavicový liberalizmus. iste, pojmy všetko zovšeobecňujú, ale je srandovné čítať ako si E.M. viackrát odporuje vo svojom príspevku. Mám dojem, že sa chcel len niekomu zapáčiť, aby si ho všimli a zaradili ho medzi tých, čo majú "správny" názor. Príspevok je totiž podľa mňa amatérsky.
 
mínus indicator plus

Nechápem   Nechápem

ako môže človek, ktorý o sebe tvrdí že je liberál (E. Mistrík) povedať: "Moje liberálne zmýšľanie ma vedie k predstave, že tieto (t.j. štátne) orgány by sa práve naopak mali aktívne snažiť o začlenenie rôznych sociálnych skupín do riadneho života štátu." A ešte aj: "Som liberál, lebo si myslím, že každá menšina má na Slovensku právo žiť plnohodnotný život a tí ostatní (väčšina aj iné menšiny) jej v tom nemajú brániť. To sa týka rovnako Maďarov, ako Rómov, gejov, hendikepovaných, černochov, cudzincov, ktorí tu žijú a mnohých ďalších. A štát má na to vytvárať podmienky." Úplný nezmysel. Veď predsa skutočný, t.j klasický liberál vyznáva individuálnu zodpovednosť a človeka nechápe ako člena menšiny, resp. väčšiny. Ja vychádzam z toho, že právo je adresované spoločnosti ako celok, nie menšinám a to má byť aj vyjadrením známeho spojenia, že pred zákonom sme si všetci (jednotlivci!!!) rovní, nie menšiny sú si rovné! Vo veľmi špeciálnej situácii by som ja priznal národnostnej menšine nejaké jazykové práva, ale inak žiadnej skupine. Veď aj v Ústave sa píše pri úprave ľudských práv: "Každý má právo na ..., nepíše sa tam, že každá menšina, každý heterosexuál, každý muž, každý dôchodca, proste KAŽDÝ (človek) má právo. Veď ľudské práva sú univerzálne, nemôžu sa viazať na nejakú menšinu osobitne. Každý človek je predsa člen jednej a spoločnej ľudskej rasy. Tak aké práva menšín a akých menšín? Viem, kam mieri autor: tých "správnych" menšín, ktoré slúžia "správnej", t.j. našej agende.
 
mínus indicator plus

Nikto netvrdí,   Nikto netvrdí,

že sa rozhodli slobodne. Ten záver výskumu o géne tvrdí len to, že homnosexualita nie je geneticky podmienená, a ty kategoricky v príspevku, na ktorý som reagoval, tvrdíš opak. A tvoje reči: "určite sa nájde, UVIDÍŠ" (to je na tom najzábavnejšie) - sú úplne bezcenné. A navyše: naozaj si myslíš, že ak sa niekto, napríklad v zábavnom priemysle, deklaruje ako homosexuál, že si tým KOMPLIKUJE život? To je úplný, úplný, úplný nezmysel. Je to presne naopak. Život si zľahčuje a preto si myslím, že niektorí zúfalci, ktorí nevedia preraziť v zábavnom priemysle, sa vyhlásia za homosexuálov a hneď ide všetko ľahšie.
 
mínus indicator plus

Je rozhodnuté,   Je rozhodnuté,

s definitívnou platnosťou - BOH NEEXISTUJE, jeho existencia je absolútne vylúčená. Rozhodol o tom "minuto4". Akákoľvek ďalšia diskusia je v tomto ohľade zbytočná a ako taká bude zakázaná. Každý, kto tvrdí opak, bude vyhlásený za nesvojprávneho.
 
mínus indicator plus

Veľa toho smiechu   Veľa toho smiechu

v tvojom príspevku nevidím, ale vidím tam napríklad toho k---a. Ty budeš asi z iniciatívy Za slušné Slovensko.
 
mínus indicator plus

Nádherné,   Nádherné,

ako sy sa rozčertyl. Dokonca sy sy aj zanadával.
 
mínus indicator plus

Počuj,   Počuj,

zostaň aspoň raz doma a nechoď voliť...
 
mínus indicator plus

Žijeme, žiaľ   Žijeme, žiaľ

v štáte, v ktorom sú volení predstavitelia štátu hodnotení nevolenými darmožráčmi z mimovládok a inej treťosektorovej hávede.
 
mínus indicator plus

"Agresívne reči   "Agresívne reči

si strč za klobúk" - toto presne si napísala. Ako čítam svoj príspevok zhora nadol, zdola nahor, nie ie v ňom nič agresívneho. To len ty a tvoja "snowflake generation" vidí hejterstvo a agresivitu všade naokolo a nie je ochotná sa pozrieť na seba a na svoje chyby. Môj príspevok odpovedá na tvoje "otázky", len ty ich nechceš vidieť ani vedieť, lebo by si musela pripustiť, že katolícka cirkev sa podieľa obrovskou mierou na pomoci biednym na celom svete.
 
mínus indicator plus

Za Vaše demagogické vyjadrenia   Za Vaše demagogické vyjadrenia

by Vás pochválil každý diktátor, ktorý sa v dejinách ľudstva vyskytol. VÁŠ príspevok je patetický, falošný a demagogický, nie príspevok SURANY. Na všetky tvoje "otázky" ti odpovedajú čísla o tom, koľko nemocníc, škôl, krízových centier, detských domovov, útulkov pre bezdomovcov, starobincov vedie Katolícka cirkev na celom svete (nielen na Slovensku). Všetko dostupné údaje, môžeš si ich vygúgliť. Katolícke charitatívne organizácie ostávajú aj tam, kde už všetky ostatné charitatívne organizácie (aj im však patrí česť a chvála, že to robili) to zväčša vzdali - kvôli vojnám a perzekúcii, napr. v Južnom Sudáne, v Sýrii. Lenže o tom bežné médiá absolútne neinformujú. To je odpoveď na tvoje otázky.
 
mínus indicator plus

A   A

Grétkin vlastný názor spadol odkiaľ? Najmä keď fláka školu. Takže niekto môže mať vlastný názor (a môževystupovať v OSN) - Grétka, a niekto nemôže mať vlastný názor (je hejter, Ficovec, kotlebovec). Ty si vzor názorovej tolerancie. Nie si z iniciatívy za Slušné Slovensko?
Reakcia k téme: Greta Thunberg a kocka ľadu
30.09.2019 10:18 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Prečo do postele?   Prečo do postele?

Stačí tak, ako to učili asi každého z nás starších rodičia (a ako som aj ja učil svoje deti) - smeti patria do koša a nie na cestu a na trávu. Nevidím na tom nič zlé. Inak povedané, separovanie odpadu nie je žiadna sranda a stojí to riadnu kopu peňazí.
Reakcia k téme: Greta Thunberg a kocka ľadu
30.09.2019 8:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Aha,   Aha,

takže vy chcete iným ľuďom určovať nejaké kvóty spotreby? A čo ak ľudia nezdieľajú vaše ekoideologické náboženstvo a chcú si pozrieť olympijské hry aj ms vo futbale, chcú spotrebúvať energiu podľa vlastných preferencií, chcú mať v byte v zime aspoň 16 stupňov, že chcú nakupovať potraviny podľa svojich vlastných predstáv - a nie podľa vašich. Majú sa riadiť tým, čo určí nejaký 1553084?
Reakcia k téme: Greta Thunberg a kocka ľadu
30.09.2019 8:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ja sa utešujem   Ja sa utešujem

len z toho (zatiaľ), že o "opatreniach na riešenie klimatickej krízy" sa (zatiaľ) len tára a našťastie sa nič aktívne nekoná. Pokiaľ budú proti USA, Rusko, Čína, tak sa nebojím. Mrzí ma len to, že ekoteroristi sfanatizovali najmä mladých ľudí (viď Greta), ktorí samozrejme vôbec netušia, že sa v skutočnosti nič mimoriadne s planétou nedeje. Takáto mládež (to sú naše deti!) si pri tejto ekoindoktrinácii osvojí netolerantný komunistický spôsob myslenia a bude presvedčená o absolútnej správnosti svojich názorov, pričom oponenti budú rozdrvení pomocou prisluhujúcich politikov, ktorí to budú robiť, aby si zachránili svoje kože.
25.09.2019 9:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Súhlasím s tebou.   Súhlasím s tebou.

Moji starí rodičia robili to isté (omrvinky). Ale nikdy sa nebáli, čo bude zajtra, či budú mať čo jesť, či vyjdú noviny, či klimatické zmeny nezničia planétu.
 
mínus indicator plus

 

Škop hovorí: "Pritom naši predkovia o dve generácie dozadu sa ešte často báli o to, či budú mať zajtra vôbec čo jesť". Tak presne toto našich starých a prastarých rodičov netrápilo. Nežili preto, aby jedli, ale jedli preto, aby žili. Dokonca sa na rozdiel od dneška (vrátane Škopa) aj postili. Ale Škop asi súdi druhých podľa seba.
 
mínus indicator plus

Tvoje   Tvoje

vedomosti o katolíckej cirkvi, hriechu sú fantastické Na úrovni komunistu z 50-tych rokov. A to ako sú luteráni vedení k vlastnej iniciatíve - severské socialistické štáty (Švédsko, Nórsko, Fínsko) sú toho naozaj dôkazom. A k tým tvojim "mužom činu" - Anton Bernolák, Štefan Moyzes, Andrej Kmeť, Andrej Radlinský, Juraj Fándly, Andrej Hlinka, Štefan Boleslav Roman, Michael Novak - títo boli tiež luteráni?
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME