Pondelok, 24. február, 2020 | Meniny má Matej

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: ppppp
1 >
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

tvoje argumenty sú predsalen povrchné   tvoje argumenty sú predsalen povrchné

To, čomu ty hovoríš "funguje" je široký pojem. Nejde všetko vtesnať do predpisov bez použitia ohľaduplnosti a rozumu. Ak to niekto tak urobí, tak spravidla napácha len ďalšie škody. Ty si tu len vyrábaš a samonahrávaš situácie, ktoré si si schopný sám zodpovedať. Je ale hromada situácií, keď sa ani chodci nemôžu chovať ako teľce. Ani vo Švajci nie je cieľom vychovať z chodcov teliatka. Čomu ty hovoríš, že "funguje" je v skutočnosti mentalita a rozum na OBIDVOCH stranách. Švajčiar-nešvajčiar, sú miesta, kde je nezmysel požadovať po vodičoch aby zastavoval celý prúd, aby priechádzali chodcovia po jednom, alebo kľučkujúc, ako zajace. Podobne, ako tu niekto spomínal by malo byť nepísaným štandardom pomaly obiehaľ autobus. Toto ako riešia v tom Švajci? Nemusíme sa opičiť po nikom, kto chce, tak rozum má. Nemali by sme skĺznuť k alibizmu predpisov, bolo by oveľa zmysluplnejšie pestovať ohľaduplnosť, a radšej vysvetliť vodičom, prečo musia hromadne predbiehať, keď ten pred nimi ide MPR. Potom zvládať odstupy. Potom situovať prechody pre chodcov správne, a nie napríklad, aby zapchali celý kruhový objazd. Blikačky na prechodoch zrušiť, vyrušujú, oslepujú a znižujú rozlíšiteľnosť. Za osvetleným prechodom býva poriadna tma, aj s dobrou akomodáciou. Veľké značky na maxižltom formáte podkladu svietia dnes tak do očí, že za tmy a dažďa oslepujú "celé oko" aj so stretávacími. Každý druhý má zosilnené, alebo pokašlané svetlá, a pre istotu aj hmlovky. Je utrpenie ísť za dažďa po zvlnenej ceste bez krajnice, to nie je všetko o polarizačných okuliaroch. Načo nám sú vylepšenia a predpisy bez rozumu.
 
mínus indicator plus

donekonečna prekrúcať veci nejdú   donekonečna prekrúcať veci nejdú

vždy a nájde nejaké decko, čo odhalí pravdu a zbadá, že cisár je nahý ... tak sa skľudni, žiješ mimo realitu a prekrúcaš naruby utrpenie mnohých ľudí. Miesto toho, čo by si čušal, ešte sa navážaš do tých, čo sa s tým mordujú miesto teba a kryjú ti v skutočnosti chrbát. Nie si sám, čo je takto mimo, ale to, že je vás takých veľa neznamená, že sa nemýlite.
 
mínus indicator plus

vtipné   vtipné

... tak ja akoby som išiel do banky, ukradol odtiaľ tak milión, a povedal, že už viac brať nebudem, ale tie ukradnuté doteraz už nevrátim.
 
mínus indicator plus

Ako Turci vypoklonkovali tureckú armádu   Ako Turci vypoklonkovali tureckú armádu

https://www.youtube.com/watch?... Zdá sa, že ani turecká elita NErieši záujmy tureckých ľudí, podobne, ako US amerických a EU európskych.
 
mínus indicator plus

ježibaba najprv jankovi ukázala   ježibaba najprv jankovi ukázala

ako sa na lopatu sadá, ty ani to. Takže rozprávaj o tom, kde si naozaj bol, a nevešti z dúhy.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

najprv treba riešiť facku od páchateľa   najprv treba riešiť facku od páchateľa

a až potom facku od napadnutého. Ale to ty dozaista vieš, iba sa tak robíš, že nie. Vidia to už aj takí, čo sa do toho veľa nestarali. A hovor za seba, nemékaj. Mékať môžeš až so svojou armádou, ktorú náležite predstavíš.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

bolo by lepšie, keby riešil   bolo by lepšie, keby riešil

provokácie typu narušenia gréckeho vzdušného priestoru Tureckom. Najprv nevesta, potom svadba.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

Ďulko, dlhodobé čítanie iba manuálov   Ďulko, dlhodobé čítanie iba manuálov

po čase môže škodiť. Prečítaj si aj dačo zoživota. Vo filozofii platí - nálepka nie je argument. Takže buď dodržuj slovník, alebo radšej kopkaj záhradku.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

toto je na psychológa   toto je na psychológa

Citujem Tiumothy-ho: "Cim sa viac Rusko do vojny zamota, tym lepsie" Nechaj si podobné výroky analyzovať odborníkom, a potom niečo niekoho poučuj v diskusii.
 
mínus indicator plus

hrozba je aj idea   hrozba je aj idea

Timothy Andersona, ktorý vidí len svoju stránku veci, ale za živý svet nie je schopný vidieť o pár cm ďalej. Citujem: "osud všetkých nás má v rukách Putin". To je Timothy interpretácia, mimo realitu. Nemať Putin svojich nezmôže nič, zmôže presne toľko, čo Timothy. Je namieste chápať vec tak, že Putin je reprezentant širokej vrstvy ľudí podobne, ako sú naši poslanci reprezentatívnou vzorkou nás, čo často nevieme spolupracovať, alebo aj ako Timothy sám je tiež reprezentatívnou vzorkou časti populácie. Teda nehnevaj sa Timothy, ale to, čo si vypotil je úplná logická somarina.
 
mínus indicator plus

Mihole, ty si mával dávnejšie   Mihole, ty si mával dávnejšie

slušné príspevky, ale postupne som pozoroval, ako ti zo svojej sebarealizácie v diskusii kvapká na karbid - prejav svojho nezvládnutého ega a ješitnosti. Najprv si poriadne nepochopil, o čom píšem, a potom si začal pľuť zo zvyku, čo si zaklincoval tou osadou. Tak bež do nej sa lepšie popýtať, a neotravuj tu vzduch. Po slovensky, daj si odo mňa odpich, a môžeš ísť aj na tiežPOVINNÚ ročnú kontrolu.
 
mínus indicator plus

ľudia, už konečne skúsme pochopiť   ľudia, už konečne skúsme pochopiť

že veľa podobných otráv nie je "zlým komínom", alebo "zlým spaľovaním", hoci aj také príčiny býhajú, ale hlavne VYHORENÍM vzduchu. Lebo to je primárna príčina väčšiny otráv. Väčšinou až POTOM, čo vyhorí časť kyslíka zo vzduchu, kam neprúdi v dostatku nový vzduch, až potom začne to "zhoršené spaľovanie" a CO sa začne hromadiť v priestore, a aj keď je ľahší ako vzduch, nemusí vedieť v dostatočnom množstve uniknúť. Takto sa dejú otravy napríklad v miestnostiach s plynovým boilerom. Je to typické aj pre dnešnú dobu, lebo o čo máme dokonalejšie komíny a spotrebiče, o to obvykle aj tesnejšie okná a tesnejšiu miestnosť, a zabúdame, že spotrebič na "palivo" nedostáva vzduch. V lepšie utesnenej miestnosti aj "lepšie a skôr" vyhorí vzduch, a zvyšok je dôsledok. Je veľmi často tiež zbytočné príliš bazírovať na komíne, keď sa CO dostane do objektu väčšinou cez nasávanie vzduchu a škárami mimo komín. To by musel byť spaľovací priestor úplne tesný a vzduch privedený zospodu/zvonku. Takto to väčšinou v praxi nebýva. Teda okrem komína je treba myslieť aj na prívod vzduchu.
 
mínus indicator plus

je zaujímavé   je zaujímavé

že tu 45min pred bombardovaním nedávali upozornenie, ako to robia v Sýrii Isilu. no k tomuto ďalší koment...
 
mínus indicator plus

to tým chceš alibizovať?   to tým chceš alibizovať?

"mne jeden ukazoval" ??? Tie deti išli zajať, a použiť hoci ako rukojemníkov. Ale nie takto sprosto zastreliť. S týmto žiadna Assadova armáda navyše podľa JPP nič nemá. Ak by mala, tak by všetky ľudskoprávne organizácie okamžite pišťali. Nad týmto sú naraz ticho. Ty chceš povedať, že takéto vraždenie je v poriadku, "keď/veď to robia aj Assadovci" ??? Neospravedlňuješ tým náhodou masových zločincov???
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME