Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: cepren
1>
mínus indicator plus

 

Presne, toto je na tom najhoršie, koľkokoľvek tam pôjde, vždy to bude málo "pre našich starých rodičov, ktorí na nás dreli" a akékoľvek obmedzenie rastu, nedajbože "istiny" bude politicky takmer nemožnosť.
 
mínus indicator plus

 

Iste.
03.10.2019 14:56 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Znie to úplne dobre, ale politicky je to nemožnosť.
02.10.2019 20:40 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Naviazanie na mzdy v zmysle rovnováhy vybraných odvodov a vyplatených dôchodkov by bolo úplne v poriadku. Ale to by sa veru dôchodcom nepáčilo, dlhodobo už vôbec nie. Lenže Dankov nápad ide presne opačným Smerom, lebo chce viazať nominálnu mzdu na nominálny dôchodok bez zohľadnenia toho, koľko je tých miez da koľko dôchodkov, v kombinácii s dôchodkovým stropom je to doslova atentát na verejné financie.
02.10.2019 20:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Lepšia znalosť veci je, že už sa mnohí budú inak, to jest informovane pozerať na argumentárium brexitárov "Únia nám sfleku ponúkne podmienky, aké si vymyslíme", čo mnohých ovplyvňovalo v rozhodovaní. Lebo to bola taká zlomyseľná sprostosť, že jej uveril ešte aj Sulík. O odchode bez dohody vlastne nikdy v kampani nebola reč.
 
mínus indicator plus

 

Nech sa páči, zdrojov je mnoho: https://scholar.google.sk/scho... To so zastavení emigrácie, nedajbože návratom emigrantov je ďalší nefunkčný mýtus, ktorý sa hodí tak niekomu na úrovni Matoviča. Nejde a nepôjde to. (Respektíve zastavenie bárs áno, ale len zbohatnutním, nič iné nefunguje.)
14.08.2019 0:29 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ale k tomu nie je čo dodať, pohľad na akékoľvek čísla ukazuje, že rodeniu detí sa darí v chudobe, ideálne nevzdelanej a patriarchálnej, kde nemajú ženy na výber, musia na seba prebrať toto bremeno, lebo keď s tým muži nemajú starosti, viac detí sa im aj pozdáva. Inak moc nie. Finančné transfery nepomáhajú v podstate vôbec, ako-tak "mäkké" opatrenia - škôlky, sociálna ochrana, zamestnanecké "istoty" a podobne. Ale to sa tiež pohybuje maximálne v desatinkách, je o tom naozaj množstvo literatúry. Skrátka: Vzdelaní, slobodní a zarábajúci ľudia nemajú deti, lebo ich proste nechcú, taká je zle znejúca pravda.
12.08.2019 13:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Volá sa to Zakarpatská Ukrajina. Slovensku tiež nehovoríme Felvidék.
01.08.2019 11:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Zdá sa mi, že je tam rozumne vysvetlené, v čom trepú a teda prečo na to trepanie netreba prihliadať.
Reakcia k téme: Danko zasa prehral s faktmi
29.07.2019 16:19 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Nikto nemá prečo vyvracať ničím nepodložené obvinenia hentých šašov, dôkazné bremeno je na nich. Svoj "argument" vystavali na akože neprimeranom zisku z predaja firmy, čo tento text falzifikoval, naozaj je trochu ujeté teraz čakať, že sa teraz pustíme do hodnotenia trhovej ceny nejakej patentovej firmy a dovtedy bude akože pravda uprostred. No ani náhodou.
Reakcia k téme: Danko zasa prehral s faktmi
29.07.2019 15:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ale cieľom komentára nebolo ponúknuť vlastnú analýzu, ale preveriť konzistenciu toho, čo ponúkli Danko s Blahom. A tí nepovedali, že špecificky pri predaji hi-tech patentovej firme je desaťnásobok zisku priveľká cena (nehovoriac o tom, že by vysvetlili prečo), oni paušálne povedali, že desaťnásobok je snom *každého* predávajúceho. Akurát na ich vlastných slovách je vidno, že tomu sami neveria. QED, ich "argument" odmietnutý, prípad uzavretý.
Reakcia k téme: Danko zasa prehral s faktmi
29.07.2019 14:41 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ale argumentom nie je predsa samotná podoba privatizácie SPP, ale fakt, že to čo Smer/SNS/Fico/Danko paušálne narozprávali o oceňovaní firiem v prípade Mistríka, je jednoducho nezmysel, čo možno dokumentovať na ich vlastných slovách pri SPP. Lebo ak by to dnes mysleli vážne, tak by predsa v minulosti museli rozrpávať niečo iné. Už?
Reakcia k téme: Danko zasa prehral s faktmi
29.07.2019 14:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Aký je to pocit takto zo seba urobiť arogantného nedouka? Úprimne ma to zaujíma.
21.07.2019 13:14 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

A pritom by sa dalo. https://domov.sme.sk/c/2216985...
17.07.2019 18:41 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

To je originálna výčitka, že novinár reaguje rôzne podľa situácie a nemá to napísané dopredu podľa aktérov. - A prečo je ukrajinské priezvisko "mordorské"?
29.05.2019 19:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Môžeme sa tu obstreľovať koľko chceme, ale lepšie, ak uvediete argumenty, prečo je to významné. Či bolo/je nejako významené zvolenie prvého Lyončana, Baska (...), k čomu tento významný fakt povedie a podobne. Lebo si skromne myslím, že je to lautr jedno.
27.05.2019 20:00 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Treba, lebo je to zanedbateľný fakt. (Ak je to vôbec fakt.)
27.05.2019 16:07 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

To je mi aj ľúto, azda sa nájde :)
 
mínus indicator plus

 

"Socialistické" rodné listy mali až do rozpadu federácie takúto podobu a národnosť sa tam neuvádzala, naozaj, pokojne sa pozrite do svojho. http://www.scanzen.cz/files/do...(1958)_p2.jpg
 
mínus indicator plus

 

To je škoda, lebo by som sa stavil o pomerne veľký objem peňazí, že tam národnosť nemáte. Nič si z toho nerobte, je to obvyklý omyl, mnohí moji kamaráti sa tiež dušovali, že majú v rodnom liste uvedenú národnosť a potom boli úprimne prekvapení, že tú kolónku nenašli. Lebo tam nie je.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME