Pondelok, 27. január, 2020 | Meniny má Bohuš

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: pietron
1 >
mínus indicator plus

 

Nemyslím, že je to až taká hlúposť. Pred časom som kdesi čítal, že elektromobily budú povinne vybavované nejakým zdrojom zvuku podobného spaľovaciemu motoru presne kvôli tomu, že sú príliš tiché a teda nebezpečné pre chodcov.
 
mínus indicator plus

 

Tomu nerozumiem, kde je tá existujúca infraštruktúra pre nabíjanie EV? Myslíš tým VVN, VN a NN vedenia? Ak áno, tak aj infraštruktúra pre spaľovacie motory každého druhu existuje = železnice, diaľnice a všetky ostatné cesty nižšieho významu. A to čo píšeš, že "potrebné je len vyriešiť miesto nabíjania" by som vôbec nevidel iba ako "LEN". To je z pohľadu infraštruktúry kľúčový problém, ktorý ak sa nepodarí vyriešiť, tak elektromobilita na tom stroskotá. Určite to nie je len také jednoduché, že natiahneme káble od nejakej prípojky pozdĺž parkovísk a ku každému parkovaciemu miestu vytiahneme z neho vývod a tam osadíme nabíjaciu stanicu. Trend je nastavený, len by som to zatiaľ nevidel tak optimisticky ako nám ukazuješ. No snáď to vyjde, uvidíme. Btw, som zvedavý aký vplyv bude mať na celosvetovú stabilitu, ak zrazu prestaneme potrebovať ropu v takom množstve ako doteraz (ono to nebude zrazu, ale trend bude zrejme trvalo klesajúci). Krajiny, ktoré žijú takmer výlučne z toho "zahynú". Ale zase nebudeme jazdiť na rope len preto, aby si šejkovia a Vladimír Vladimirovič mohli kupovať zlaté kohútiky do kúpelne :D
 
mínus indicator plus

 

A aj nás nevedomých poučíš o tom, ako to je v skutočnosti? Je vírus taký malý, že sa nedá ozaj vidieť pod žiadnym, ani tým najzväčšujúcejším mikroskopom? Ako potom vzniklo to pomenovanie koronavirus? Takže ten vírus si vymysleli, či dokonca vyvinuli farmakologické firmy, aby mohli zarobiť? Tie desiatky až stovky mŕtvych sú teda vymyslené čísla, prípadne zomreli na úplne niečo iné?
 
mínus indicator plus

 

Ty si teraz spadol z Mesiaca? Všetci a všade písali, že Čína zahmlievala, fabulovala, teda TUTLALA do poslednej chvíle (nielen v tomto prípade) a ty prídeš a tresneš takú blbosť...
 
mínus indicator plus

 

V niektorom z tých bodov sa určite nájde skoro každ-ý (-á) :) Dobré čítanie a pekné meno blogerky ;)
Reakcia k téme: Ako si udržať jeho srdce
24.01.2020 8:08 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

V takých prípadoch používajú záchranné zložky protismer.
 
mínus indicator plus

 

Presne tak, sú účastníkmi cestnej premávky rovnako ako tí v dvojstopových vozidlách ;)
 
mínus indicator plus

 

Ešteže je zima, lebo vyorávať zemiaky by už nestíhal vôbec :D
 
mínus indicator plus

 

Trošku rozšírim: Privolaná záchranka previezla jedného zamestnanca reštaurácie previezla na ošetrenie di nemocnice. Na čom to v tej redakcii píšu, na T602? Korektor wordu určite podčiarkol minimálne to "di". Ibaže by mal nastavenú taliančinu :D
 
mínus indicator plus

 

Čo cyklisti? Budú predsa tiež vytvárať uličku spolu s ostatnými a čakať na prejazd záchranárov. Rovnako motocyklisti.
 
mínus indicator plus

 

Dvoj aj viacpruhové môžu byť aj iné cesty, nielen diaľnice.
 
mínus indicator plus

 

Nejak mi uniklo, že je debata o konkrétnom paragrafe TZ, chápal som to ako snahu o obhajobu požívania alkoholu v niektorých druhoch zamestnania. Aj keď si osobne myslím, že znenie toho paragrafu je také vágne, že by sa pri trochu dobrej vôle dala doňho vtesnať takmer hocijaká činnosť, teda aj ten príklad s kopáčom. Keďže som však laik, tak sa o tom prieť nebudem. Ináč, ak si právnik, tak je pravda, že boli časy, kedy bola opitosť pri dopravnej nehode braná ako poľahčujúca okolnosť? :D
 
mínus indicator plus

 

Možno som nepochopil, možno hej. Podstatné je, že súhlasím s ním, aj s tebou. Teda, že chápem frustráciu ľudí, ale nesúhlasím s jej riešením, teda že budem voliť Kotlebu ako trucpodnik alebo preto, že je nový, či že sľubuje riešenia. Nie je ani nový a ani reálne riešenia nemá. Bol županom BB kraja a o tom ako to tam vyzeralo, máme dostatok info, či už z napísaného alebo počutého. Takže ak ho niekto volí a neinformuje sa predtým o týchto veciach, tak je jednoducho hlu pák. Aj ja som "unavený" z neschopnosti opozície, ale nebudem preto voliť Kotlebu. Ak niekto nevie koho má voliť, musí si najprv určiť koho určite nie a vtedy musí prísť na to, že Kotleba patrí do tej skupiny.
 
mínus indicator plus

 

Jój Piťu, čo to rozprávaš? Takže robotník kopajúci jamu môže v práci slopať? Predpokladám, že ju nehrabe rukami, ale používa pritom čakan a lopatu, s ktorými môže sebe alebo niekomu inému veľmi ľahko privodiť úraz, vo zvláštnom prípade aj smrteľný. A aj keby ju hrabal ručne, môže byť alkoholom ovplyvnený tak, že neodhadne hĺbku, potrebu včasného zapaženia a zasype ho :) A takto by sa dali nájsť riziká v akomkoľvek povolaní/zamestnaní.
 
mínus indicator plus

 

Ten program Drahovského je neporovnatelne lepší ako tento blog, aj keď tiež určite nie bez chýb. Ako prioritu tam okrem dokončenia D1 uvádza dokončenie R2 (tzv. južný ťah) a pritom úplne ignoruje severojužný ťah R4, ktorý je súčasťou tzv. Via Carpatie od pobaltia až na juh Európy. Z tohto pohľadu je teda tento medzinárodný koridor oveľa dôležitejší ako iba náš národný koridor R2.
22.01.2020 10:09 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tento článok   Tento článok

taká povinná jazda v štýle, že musím niečo napísať, keď som už onen teamleader za dopravu... Všeobecné drísty, ktoré vie napísať aj študent gymnázia. Problémom všetkých rádoby odborníkov na dopravu je to, že každý kto má vodičák, si myslí, že ho to determinuje byť odborníkom na dopravu.
22.01.2020 8:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

A čo konkrétne Kotleba ponúka ako riešenie a čo konkrétne už aj vyriešil v spolužití Rómov s majoritou? Nejak si neviem spomenúť na nič... Takže trucpodnik chápem, ale Kotleba??? S tým PS súhlasím, zase to svedčí o potrebe zmeny volebného zákona - jednoobvodový je podvod na občanoch.
 
mínus indicator plus

 

Pridal by som k tomu UMB.
 
mínus indicator plus

 

No a presne preto nemôže byť Bond žena. Uvedomila si to aj tá teta, čo vlastní práva na filmovú postavu Bonda, že by Bondka vyzerala ako veľmi ľahké dievča :)
 
mínus indicator plus

 

Spomenul som si na vtip ako sa zoznamovali dvaja agenti: - Som Bond, James Bond. - Ja som gej Ser-gej.
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME