Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: frenkis
1 >
mínus indicator plus

čo   čo

si ešte nenavymýšľa, aby to mohol blokovať alebo presne určiť podľa svojej vôle nevôle...
 
mínus indicator plus

Trpím   Trpím

Trpím, ako je to teraz s tou pandémiou obmedzené. Chýbajú mi pravidelné kultúrne aktivity. Rád si pozriem aj tieto "socialistické" filmy. Je to dobová výpoveď o ľuďoch a našej zemičke. Na týchto dielach sú pozoruhodné typy hercov, ktorí vládli talentom hlasu. Som rád, že sa ich hlas a sympatické vizáže zachovali, aj obraz krajiny, ktorá sa dnes zásadne zmenila.
 
mínus indicator plus

Výborne   Výborne

Suchého mám rád. Má zmysel pre humor. Dnes mi prišla akurát jeho kniha z roku 1968, "Vyvěste fangle". To je ten správny príspevok ku pandémii. Dík 1519340. Ozaj to máte číselko na furt?
Reakcia k téme: Pustite nás do štábu
25.11.2020 17:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Dôchodok   Dôchodok

Dôchodok je vždy výmysel politikov, dokonca sa zvažuje zaručený príjem a možno v dobe digitálnej a zvládnutí vírusov, prídu politici aj na nápad, trvalo zvládnuteľného života. Ja už konečne beriem tých 17,20,- dôchodku za mesiac z druhého piliera, hoci som do neho dával dva príspevky. Jeden príspevok mi neustále okresal jeden odídený politik a druhý som veril, že z neho vyžijem a nemenil som ho 15 rokov, ten som ešte nedostal.
25.11.2020 15:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Prekvapila   Prekvapila

Prekvapila a ústretovo to vzdala. Alebo je v tom niečo iné?....nechajme sa prekvapiť, čo sa dá ešte na prokuratúre očakávať.
 
mínus indicator plus

mali   mali

by ho už riadne štipnúť do zadnice, aby tak sebavedomo nevyskakoval. Fakt si slušnú diskusiu pomýlil s futbalovým ihriskom...Fico sa nezmenil a je čoraz arogantnejší, povedal by som, zhnedol doslova a do písmena.
 
mínus indicator plus

Samo na hrad, nechcem žiadnu náhradu!   Samo na hrad, nechcem žiadnu náhradu!

Samo na hrad, nechcem žiadnu náhradu! Ak to Samovi takto páli, že nám vie urobiť prehľad týždňa, vedel by aj managovať tento štát. Igor pozvy ho prosím na úrad vlády a preberte možnosti, ako analytika Marca zapojiť do riešenia krízy, ktorá nám oči kole. Ja už nechcem stále sedieť v prievane. Veď prechladnem!!!
 
mínus indicator plus

súhlas   súhlas

pol roka mi trvalo, kým som začal čosi dostávať z II piliera. Čosi, znamenalo, že ma donútili kúpiť si poistku za 6500,-, z ktorej mi mesačne a doživotne vyplácajú 17,20.- Dostal so 1x, nárok od marca je nenárokovateľný....
 
mínus indicator plus

Chcel by som vedieť   Chcel by som vedieť

Chcel by som vedieť, čo trápi Jána Čarnogurského, keď sa tam ocitol?! Je ohrozená skupina a bez rúška sa tam fanfarónsky vytŕčal...
19.11.2020 17:22 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Asi   Asi

Asi som sa stratil. Ale krátke nohavice mi chýbajú. Išiel by som si s ním vypiť. Možno sa zastaví opäť v Turanoch v krčme a možno všetky problémy sveta v skratke preberieme. S Havranom by som si asi dnes nerozumel. Je to príliš dlhé aj na našinca.
 
mínus indicator plus

Koniec sveta?   Koniec sveta?

Koniec sveta? Skôr koniec snívania. To sú všetky obrázky s hmlou. Tá posledná, sa aj mne najviac páči...
Reakcia k téme: Zahmlené Lazy pod Makytou
19.11.2020 17:08 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Dobre zhrnuté   Dobre zhrnuté

Dobre zhrnuté, ja som včera pozrel tlačovku jedného ministra školstva, po tretej vete som to vypol, netýka sa ma to. O tri hodiny mi vyskočí Matovič, denník N vysiela naživo. Pozrel som a po tretej nezmyselnej vete, ktorá patrí len do krčmy a na pódium divadla satiry, som to opäť vypol. Máme predsa slobodu vyjadrovania. Ak si chcem vypočuť názory, zájdem do Hyde parku, ale nemusím to počuť od môjho najvyššieho úradnika, každý deň.
 
mínus indicator plus

nuž   nuž

možno sa dočkáš aj vložky, ak sa začneš opäť pocikávať. Boli sme deti a vraciame sa k nim. Len, aby sa o nás potom, mal kto postarať...Ja sám som už vracal a stihol vrátiť tretí groš. Téma článku je provokatívna, ale prečo nie. Hrajme sa! Šaty patria ku kultúre. Ak sa niekto pohorší, že uvidí muža v dlhej róbe na ulici, nech sa pohorší. Veď je to jeho vec. Mne aj dlhý kabát robí problém. Raz mi kývajú na ulici, zastavil som auto a že čistím ulicu. Zostal privrznutý vo dverách.
 
mínus indicator plus

Stále platné   Stále platné

pekná spomienka Rasťo. Dobrá poznámka na tie sťažnosti. Nič nevybavíte, musíte mať známosti a peniaze, ako za socializmu. Trúfam si oponovať. Vtedy aj dnes, spôsobí sťažnosť lavínu. Vtedy sa konali celé schôdze pre sťažnosť. Niekto sa sťažoval napríklad na hluk, riešil to až okresný výbor strany a úkoloval. Ja som takú sťažnosť dostal ako posledné kolečko na vybavenie. Nuž som organizoval, radil sa s projektantami v praxi aj na dôchodku. Sťažená situácia bola, že všetko dobré a kvalitné riešenie, bolo za devízy. Dnes je sťažená situácia, že niekedy je sťažnosť neoprávnená, ale vyšpicovaná ako pomsta a dotiahnutá do konca tak, že na súde to doslova zmietajú zo stola, lebo naši ľudia si tak prajú. Alebo je sťažnosť zmietnutá v prvej úrovni tak, že "to by sme museli vracať príspevok z eurofondov", zamieta sa!
 
mínus indicator plus

V rozhovore   V rozhovore

V rozhovore, ktorý nedávno poskytol novinám, hovorí o tej kauze "Rím rozhodol, vec skončená", povedal to tam aj latinsky, aby to znelo pre verejnosť odborne a profesionálne. Čoraz viac som presvedčený, že bojuje, aby obsadil miesto, ako "náš človek". Presviedča ma práve jeho prístup ku kauze Cervanová. On sa doslova "zaplietol". Keby rozhodol a mlčal, bol by prípad ukončený tak, ako povedal v rozhovore. Ale on stále diskutuje. On prípad doslova spolitizoval a dokonca z neho spravil za veľkej ovácie súdruha Kaliňáka, aj beletriu. Nakoniec nás agent Tóth dovedie k objasneniu najšpinavších kriminálnych činov, na politickú objednávku. To si ešte užijeme...
 
mínus indicator plus

ano   ano

to sú tie knihy. Inak "vďaka mu za ne", ešte viac ma presvedčil, že on tú kauzu ešte viac rozmazal tak, že som na 99% presvedčený o nevine "nitranov" a on by mal vyzliecť talár. Dáva teraz rozhovory, kde sa snaží vyzerať v lepšom svetle, ale ja mu neverím! Kto dokáže podporiť takú zlátaninu, čo dali spolu s Tóthom dohromady, tak nemá všetko pohromade. Inak si všimnite, ako sa snaží z toho vykrútiť, že to TOth ho naviedol. Že chceli dať ešte tretiu knihu, ale že to už on odmietol, lebo sa už začalo hovoriť viac o Kočnerovi s Tothom, ako Kliment Toth. On sa snáď, ešte aj urazil....
 
mínus indicator plus

Kugla   Kugla

Kugla by sa mal zakukliť. Polícia to podľa mňa zvládla a jednotlivcov, čo sa nevedeli spratať do kože, vyberie ako zrniečka aj dodatočne. Zásah sa mohol zmeniť na bitku a vznik väčších zranení a škôd, na zdraví a majetku. Článok sa mi zdá vyslovene provokačný. Autora by som nerád videl ako ministra, či veliteľa podobnej akcie, na strane Polície.
 
mínus indicator plus

hlboká či plytká?   hlboká či plytká?

Hlboká či plytká? Myšlienka snáď bola pochopená, ale dík za kritiku. Malo znieť...dodržať právo, dodržať zákon. Nie som právnik, len som to chvíľu študoval...
 
mínus indicator plus

To je mi kritérium, počet vybavených vec   To je mi kritérium, počet vybavených vec

To je mi kritérium, počet vybavených vecí?! Vedie sudca Juraj Kliment. On dokáže pri vybavovaní aj písať knihy, ako veci rýchlo a spravodlivo vybavil. Teší sa, že takto do hlbky zdôvodnil svoje rozsudky, za ktoré sa iný sudca hanbí a vyzlieka talár. Kto kope teraz za Amnesty International, že dokáže robiť tieto PR kandidátom na generálneho prokurátora?
 
mínus indicator plus

Dal som mu mínus,   Dal som mu mínus,

Dal som mu mínus, pretože v názve článku vyvoláva vojnu, ktorá tu nie je. Článkom podporil extrém, ktorý si zaslúži "zvieraciu kazajku", začal a "chcel vojnu", chcel sa dav pobiť s policajtami. Moralizuje a politizuje v článku, kedže podráža nohy vláde a jednotlivým ministrom, ktorí sú tam delegovaní po voľbách, aby nás zastúpili a chránili tento štát. Je zložený z občanov a štát chráni právo na život. Nebude občan, nebude štát. Mýli sa, že sa minister vyhráža. To je jeho povinnosť, aby prejavil rozhodnú vôľu zakročiť, ak bude porušený zákon a naše práva. Policajti sa zachovali výnimočne dobre. Tkačenko o tom pochybuje.
18.11.2020 12:18 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME