Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: topier
1 >
mínus indicator plus

Martin Ťapák   Martin Ťapák

Musí byť pekné, keď niekomu ostane rodná obec plus mínus nezmenená, že aj v dospelom veku tam môže prísť a nájde miesta, kde sa kedysi hrával a kde bol kedysi šťastný. Ja som to šťastie nemal, moju rodnú Devínsku Novú Ves zničili už za komunizmu zbúraním polovice dediny a výstavbou panelákov, no najmä tou automobilkou. Už môžem len spomínať, nič z toho, čo som poznal a mal rád, už neexistuje. Nech bol Martin Ťapák aký bol, nikto mu nemôže uprieť, že ako jediný slovenský režisér vedel nakrútiť úspešnú divácku komédiu, a to nie jednu.
 
mínus indicator plus

To sú dve rôzne veci   To sú dve rôzne veci

Emotívna zaangažovanosť nerovná sa zmysel pre romantiku.
 
mínus indicator plus

No neviem   No neviem

Možno som úchylný, ale mne sa vždy páčili len veľmi štíhle ženy, čo tu poniektorí nazývajú vychrtlinami. Tieto tu na tých fotkách mi nepripadajú ani trochu príťažlivé. Ale niekomu sa zasa páčia takéto a to je v poriadku. Povedal by som, že je to fajn, že každý muž si môže nájsť babu, ktorá sa mu páči, a tie, čo sa mu nepáčia, prenechať iným. A baby to majú podobne s mužmi. Len nech sa, prosím pekne, z toho, že nejaká žena normálneho vzrastu nemá 70 kíl, teraz nerobí morálny defekt. Každý nemôže byť cvalík.
 
mínus indicator plus

Jasné, Rodná zem   Jasné, Rodná zem

a postava žiarlivého zadubenca Martina. "Verona bude moje deti rodiť!" Ale rád by som pripomenul aj to, že Martin Ťapák si v 60. rokoch vystrihol rozmerovo síce malú, ale pomerne nápadnú postavu kozmonauta-biológa Petra Kubeša v slávnom českom "scifáči" Ikarie XB-1.
03.02.2015 13:41 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ako sa hovorí...   Ako sa hovorí...

Zastaviť štát!
19.01.2015 20:06 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

To nie, ale na rozdiel od Vás mi lezú na nervy zbabrané preklady českých článkov, ktoré dávajú tobiť za pár šupov amatérom. "Sú mu dva roky". To je bohemizmus ako vráta. Predsa len, v celorepublikovom denníku by sa podľa mňa mal používať spisovný jazyk, nech sa na mňa nikto nehnevá. Vysvetlil som svoje námietky dostatočne zrozumiteľne aj pre Vás?
 
mínus indicator plus

Ach, ten slovenčina!   Ach, ten slovenčina!

"... keď vám boli tri roky..." Čo že nám bolo?
 
mínus indicator plus

Cenotvorba   Cenotvorba

„...netušia, akú cenu zbierka má. Buď ju predajú niekomu en bloc za pár eur, alebo v horšom prípade vyhodia,“ Všetko má presne takú cenu, akú je niekto ochotný za to zaplatiť. Ani o halier vyššiu. Môžem si ja namýšľať a ostatných presviedčať, že moja zbierka má hodnotu desaťtisícov, keď mi za ňu nikto nedá viac, ako pár stovák. V tomto smere sú myslím najspravodlivejším ukazovateľom dražby, aj internetové. Aukro, Burda, Majer, Albumik, je ich dosť.
 
mínus indicator plus

 

Veľmi pekne ďakujem. Konečne viem, čo mám robiť.
 
mínus indicator plus

 

Krása. Ďakujem.
Reakcia k téme: K srdcu stromu
05.11.2014 14:00 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Silonky   Silonky

"Niekedy vytvoria medzi ženou a mužom dlhší časový horizont." To s tým časovým horizontom som celkom nepochopil. Bolo by možné vysvetliť jednoduchšiemu mužskému čitateľovi?
Reakcia k téme: Móda, to nie je len tak.
06.09.2014 8:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Jasne, presne ako píše ferikus44: každý nech sa stará o seba a nemontuje sa do druhých. Mne napríklad tiež hory nič nehovoria. Nedele trávim doma. A čo teraz, znamená to, že som nejaký menejcenný?
 
mínus indicator plus

 

Fíha, to je už rok? :-)
 
mínus indicator plus

 

Ak má niekto korene na dedine, prosím. Nič proti tomu. Lenže napríklad mne folklór absolútne nič nehovorí, pretože mám mestské korene a všetci moji prapredkovia vo vystopovateľnej minulosti pochádzajú z mesta a žiadnych príbuzných na vidieku sme nikdy nemali. Ja som už vyrástol na dedine, pretože sa tam naši presťahovali, ale žiadne folklórne tradície sme v rodine nemali. U nás, ak sa počas môjho detstva spievalo, tak pesničky Voskovca a Wericha, prípadne divadla Semafor. (Pochádzam zo zmiešanej rodiny.) To sú moje korene. Takže súhlasím s Vaším pohľadom.
 
mínus indicator plus

 

Fakt vážne? Takže moja rodná Devínska Nová Ves alebo Stupava, kde hovoria "zelé" a ďalej Záhorie, kde hovoria "zeué" je potom z hľadiska Vášho rozdelenia už Morava? Budem si musieť opraviť mapu.
 
mínus indicator plus

 

Fajn článok, díky. U iných ste neboli? Hennessy vraj má skvelú prezentáciu v rámci návštevníckeho centra, ale nejako som sa tam nikdy nedostal.
Reakcia k téme: Cognac a koňak
17.08.2014 0:29 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Sorry, ale celé mi to svojím štýlom pripadá ako neobratný preklad z angličtiny. To je taký smiešne cool štýl teraz módny?
Reakcia k téme: Mystika tragického klauna
15.08.2014 18:51 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Zaujímavé jazykové okienko. Takže odteraz ak trebárs niekoho odbachnú na ulici, tak ak to nebude z dela alebo zo vzduchovky na terč, treba hovoriť, že ho ulovili a nie zastrelili. OK, whatever.
 
mínus indicator plus

A čo teraz akože?   A čo teraz akože?

Zato, že je na Ukrajine občianska vojna a zabíja ukrajinské deti a ženy, tak my na Slovensku teraz máme prestať jesť, čítať, chodiť do kina, súložiť, smiať sa, tancovať, umývať sa a diskutovať o niečom inom, napríklad o medveďoch?
 
mínus indicator plus

 

To by sa ale potom nemohol nejaký poľovník odstreknúť.
 

1 >

Najčítanejšie na SME