Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Buffon
1 >
mínus indicator plus

Nevieš čítať?   Nevieš čítať?

...aby neboli nakazené deti, ktoré nesmú byť očkované zo zdravotných dôvodov, kvôli zlej imunite. Okrem toho získaná imunita (chorobou, či očkovaním) je pri niektorých ochoreniach celoživotná a rezolutna, ale u niektorých chorobach (len) zvyšuje ochranu, ale nie na 100%. , takže ak ťa napadne prilis veľa vírusov, tak môžeš ochorieť, aj ked si očkovany, napr pri chrípke (len) príbuzným kmenom. Okrem toho ochorenie má miernejší priebeh pri zaockovani.
 
mínus indicator plus

No, z tvojej otázky som ;-)   No, z tvojej otázky som ;-)

Zmätený, lebo neviem čo su sa chcel spýtať, kam si mieril. Inak psychológovia/chiatri uvádzajú, že až 40 percent ľudí zažije v živote depresiu. či je odľa mňa hrozivé číslo aj keď sa mi nezdá. To nie je tá povestná "depka" zo zlého počasia či šéfa apod., ale je to vážne psych. onemocnenie. Je to zložitá vec, ale aj zaujímavá téma (...psychológia ma zaujíma od 15tich rokov...) , niekedy by stačilo málo, čo by pomohlo ľuďom predísť progresu choroby.
 
mínus indicator plus

Sorry, ten premotivovaný   Sorry, ten premotivovaný

akože úspešno-šťastný úsmev mi pripadá, ako keď si moja zadnica uľavý od záťaže.
 
mínus indicator plus

SME bolo voľakedy verejnoprospešné   SME bolo voľakedy verejnoprospešné

médium. Ešte keď malo ducha zakladateľov. Obsahovalo konzervatívne aj liberálne názory (ale asi minimum okrajových až extrémnych ultrakonzervatívnych a ultraliberálnych (ako dnes!) ). Svojou činnosťou nahradzovalo aj verejnoprávne médiá a aj preto ho (normálni ) ľudia mali radi. Chápem, že tlačeným médiom a reklamov v nich a na inet verzii asi nedokáže na seba dostatočne ;-) zarobiť, ale Ježík sa musí v hrobe rozpadať od rýchlej rotácie, od toho kam dnes SME dospelo. Jednak čo sa týka zamerania, keď sa z neho stal takmer ultraliberálny a feministický plátok, ale aj od toho, ako SME stratilo snahu vytvárať občiansku spoločnosť. Spoplatňovať (odkazovaný) článok na danú tému o samovraždách mi pripadá hlúpe aj cynické zároveň a pochybujem, že kvôli tomu si niekto SME predplatí. Nezamknutý rozhovor so psychiatrom by možno niekomu mohol (mladý) život zachrániť, ale takto by bolo lepšie, keby ten článok tam vôbec nebol.
 
mínus indicator plus

MNE ten test nejak zle zobrazuje   MNE ten test nejak zle zobrazuje

nevidím tam záporné čísla. PS: Inak ten test je ale fakt blbý. Ak niekto prehliadne, že si má súčet vynásobiť štyrmi, no zbohom, veď ho to musí presovať ešte viac. Prerobte to tam v tom smečku. Mirsa, ak ti naozaj vyšlo také nízke číslo, NEHANBI a NEBOJ SA zavolať na niektoré z uvedených telef. čísel. Oni vedia predsalen o týchto veciach, o duši, a vhodne nasmerovať. Vedia poradiť, (výnimočne by sa možno mohlo stať , že ti odpoveď hneď nesadne). Čítal som o ľuďoch ktorí prekonali aj pokusy o samovraždu a psychoterapiou atď sa prepracovali k spokojnému a úspešnému životu. Nikto z nás sa nenarodil v depresívnom stave, to nechtiac výchova a okolie nás tak naučili a podobne sa to dá aj odučiť... možno, asi s inými ľuďmi, než ktorí sú dnes "pri nás" (ako to tu aj iní načrtli)
 
mínus indicator plus

Nemusia byť (pôvodne) chorí   Nemusia byť (pôvodne) chorí

Stačí, keď sú citliví, čestní, poctiví, zodpovední, príp vychovaní s nízkym sebavedomím, submisívne, alebo sú šikanovaní apod. (a za to NIE oni sú vinní, keď už vinu spomínaš). Ty si toho v živote asi moc nezažil, alebo si mal výborných rodičov, alebo si , nechcem sa ťa dotknúť, arogantný, bezohľadný mačo. Sýty hladnému neverí - hovoril som s niekoľkými ľuďmi, ktorí mali ťažké depresie a všetci do jedného tvrdili, že ich nikto nechápal, jedine tí, ktorí už také ťažké depresie prežili. A že prečo s tým hneď nenabehnú k lekárovi? Má to viac dôvodov... Inak nedávno som tu na SME čítal vyjadrenie psychológa/ičky ?, niečo v tom zmysle, že práve tí ľudia, ktorí sú ešte citliví k okoliu a k sebe a tým vlastne aj náchylní napr. na depresie, sú tí normálni.
 
mínus indicator plus

Tlačí sa mi na jazyk, že si typická   Tlačí sa mi na jazyk, že si typická

obeť rodových stereotypov (alebo "rodových stereotypov" , ako je libo). Svoj príspevok som písal rodovo vyvážene (a aj som to tak skutočne myslel, nie akože formálne), ale ty si ma pod vplyvom tvojich predsudkov, paradoxne, keďže naopak akože chrániš ženy, obvinil nepriamo z mlátenia žien. Celkom úsmevná irónia. Si normálny?, chce sa mi spýtať, ale nevadí, ja som ťa pochopil, nechtiac sa ti chybička vloudila, sebakontrolka zlyhala. Okrem toho si ma priradil k názoru iného, hm. (s ktorým čo sa týka tej tvrdej ruky nesúhlasím) , blbé. Tá poznámka o zabití (myslené všeobecne, nie témy žien tu) - je to reakcia na tvoje slová "že si nevieš (niečo) predstaviť" ktoré, zase pardoxne, sám (to zabitie) napokon,v extrémnej situácii, pripúšťaš. Pričom zabitie je rádovo úplne inde, ako udretie. A ja len tvrdím, že v extrémnej situácii (adekvátne nižšieho kalibru, než o riadok vyššie), ak už nič jemnejšie nepomôže, je výnimočne! prípustná aj istá (jemná, ohľaduplná ale rozhodná :-) ) forma fyzickej interakcie :-) ----------- PS: Inak žasnem, ako si niektorí miešajú a pletú pojmy - z množiny konzervatívnych hodnôt, náboženských myšlienok, párových stereotypov a nechápu ich rozdielnosť, že sa jedná rôzne veci a ide len o ich čiastočný prienik. Proste čierno-biela slepota.
22.11.2019 10:09 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Psychické týranie je oveľa horšie   Psychické týranie je oveľa horšie

ako fyzické násilie. To trvrdia psychológovia. Veľký problém je aj ten, že sa ťažšie odhaľuje a tým aj postihuje resp predchádza mu, alebo liečia následky.
 
mínus indicator plus

Najlepšie čo som tu na SME   Najlepšie čo som tu na SME

za mnohé týždne prečítal. Toto a takto by sa to malo učiť v rodinách, školách. Ľudia sa nevedia rozhodovať a to je častý celoživotný problém. Ale ani rodičia a učitelia to takto nevedia (naučiť)... Školy by sa mali viac venovať "výuke" medziľudských vzťahov a psychológii.
 
mínus indicator plus

Choď sa liečiť magooor   Choď sa liečiť magooor

a neotravuj.
 
mínus indicator plus

Vieš o tom, že každý človek je schopný   Vieš o tom, že každý človek je schopný

zabiť? Uff, to je čo? Ale psychológovia by ti to vysvetlili. Svet nie je čiernobiely... Predstav si, že jeden z manž. páru príde domov 2-3x napitý, doma má dve malé deti. Najprv mu zúfalý druhý partner dohovára..., ale nakoniec aj vylepí, aby sa uvedomil. A to je podľa mňa cca prípad o ktorom hovorí Kuman. Netreba hneď rozvod, políciu, sociálku, barnevernet (barnetyveriet) ale skúsiť sa porozprávať, potom výstraha, fyzická výstraha... postupne.
21.11.2019 10:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Zase trepeš. Ak si si prečítal   Zase trepeš. Ak si si prečítal

moje príspevky tak si sa tam mohol dočítať aj to, že som Bugára nevolil ani nebudem. A tiež si mohol pochopiť o čo mi ide v mojich príspevkoch (aby Fico nezostavoval ďaľšiu vládu a pri dnešnom stave opozície je to možné) ale evidentne si natvrdlý (alebo trol kotlebovec). Ale to je ešte to najmenej. Argumentovať nevieš, len primitívne a vulgárne nadávať (ako ukazujú aj tvoje ďaľšie príspevky).To sú tvoje "argumenty". PS: aké boli možnosti Kefalín ?, vysvetli nám to ty matematický génius a znalec politiky. Alebo ani radšej už nič nepíš, od teba sa ťažko človek dočká vecnej diskusie a na kraviny nie som zvedavý.
 
mínus indicator plus

Ked nevies ako funguje parlament   Ked nevies ako funguje parlament

tak nevypisuj sprostosti a este tu inych titulujes za uboziakov. Cela demokraticka opozicia vratane Kolara a Bugara mola po minulych volbach 72 hlasov, ale neprecdpokladam ze vies co to znamena. Alebo vies, ale si len prokotlebovsky trol.
 
mínus indicator plus

Presne tak. Kritické množstvo je   Presne tak. Kritické množstvo je

veľmi dôležitý pojem. Po oboch stranách rovníka sa prirodzene vyskytuje suchsia oblast, obvykle sú tam púšte. A taká "sahara" môže vzniknúť aj namiesto Brazílie.
 
mínus indicator plus

Prečo nie. Odchlípnuť krytku v strede   Prečo nie. Odchlípnuť krytku v strede

povoliť šróbik... a ďalej už postup vieš :-) Aj ja som pochyboval čo napísal. Dve vrstvy ale nebol problém vyriešiť, ak si mal trpezlivosť... Tretia to bola iná káva. Bohužiaľ, skôr než som na to prišiel sám, ak by som teda na to prišiel, sa mi do ruky dostalo riešenie z VTM, alebo Elektrónu. Aj teraz si ju občas cvične poskladám. Keď som kocku dostal do ruky, úplne ma, aj s kamošom, pohltila. Skutočne sa mi o nej aj snívalo, viackrát za noc. A prichádzali riešenia. Som zažíval pocit, ako keď som sa neskôr na VŠ učil fyziku a matiku, keď som sa intenzívne učil a zložité veci a súvislosti som už nechápal, tak som sa to nabiflil a ten mozog si to pekne krásne v podvedomí zpracoval a sám vyriešil a zpätne som pochopil veci. Rubikova kocka je naj geniálnejšia hračka všetkých čias. Veľká vďaka mu za ten výmysel. PS: Oplatí sa kupovať originál. Tá sa nerozpadá, pekne kĺže, aj dlho vydrží. Všetko ostatné je len nepodarená nefunkčná dekorácia.
 
mínus indicator plus

Tak. Každý vieme rozlíšiť   Tak. Každý vieme rozlíšiť

čo je to šikovnosť a čo je to vychcanosť. Každý vieme načo sú dane, a čo je zmyslom zákonov.
 

1 >

Najčítanejšie na SME