Štvrtok, 27. február, 2020 | Meniny má Alexander

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: tulenik071
1 >
mínus indicator plus

 

Svojím svojským spôsobom máš pravdu :D pod prďákom má hi-tech stroj, ktorý by bez toho, že kopa ľudí strávi s tými fuj technológiami hromadu času, ani neexistoval. Chalan nie je v tomto selfkonzistentný ani náhodou, len si to asi neuvedomuje.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

Máš predstavu, koľko zarobí normálny bežný herec? Nie nejaký "vychytený"? To, že sa "vyrobí" pár preplatených "hviezd" je jedna vec, ale realita nie je taká žiarivá.
 
mínus indicator plus

 

Na druhej strane, vďaka hi-tech materiálom sa celkom slušne vyvíjajú napr. pokročilé metódy spracovania plastov a kovov, ďalej tam máš výrazný nárast poznatkov z fyziológie, biomechaniky, občas nejaké prekvápko, napr. že nabombovaná pneu nie je vždy to pravé orechové... stačí si pozrieť len "blbostičky", ktoré napadlo chalanov z GCN overiť nejakým tým meraním napr. na uni Bath. To má potom dosah nielen na cyklistiku.
 
mínus indicator plus

 

O "odriekaní" by sa dalo chvíľu diskutovať. Z pro pelotónu je 80 % "príroďákov", ktorí sa nemuseli ani veľmi snažiť. Je pravda, že cyklistika nemá nejaký jednoznačne preferovaný somatotyp, koniec koncov Sagan sám je toho dôkazom - na vrchára priťažký, proste každému sadne niečo iné, a "priemerného", čítaj nadpriemerného cyklistu je možné urobiť skoro z hocikoho, ale na rozdiel od "zbrojnošských" časov, keď sa postupovalo tak, že na záujemcov sa naložili nejaké tabuľkové záťaže, ktoré 80 % zničili (doslova!) a odradili a z tých, čo náhodou prežili, občas aj niečo bolo (v Číne toto používajú asi doteraz, ale tí majú nadbytok lacného ľudského materiálu) sa dnes postupuje podstatne rozdielne (a je to vidieť aj na tom, že "vek odchodu do dôchodku" sa v športe zvyšuje). Napr. väčšina cyklistického tréningu je najazdievanie km v kompenzačnom pásme, naozaj žiadna veľká drina to nie je. http://www.ondrej-vojtechovsky... obzvlášť odporúčam si vyhľadať na MTBS (či to bolo na mountainbike.cz?)články od ľudí, ktorí prešli od "svojho" naivného "nakladačkového" tréningu na normálny "profi", často ich až zarazilo, že to bola brnkačka (well, dobré intervaly na silu alebo silovú vytrvalosť sú kreff, ale to sa robí len občas) napr. http://www.mountainbike.cz/rub... BTW Vojtěchovského 2x zavraždilo pretrénovanie, takže dobre vie, prečo sa nemá "drieť", "odriekať" a prepaľovať
 
mínus indicator plus

 

Zas povedzme si na rovinu, že juh Európy je u cyklistov voľba č. 1 preto, lebo sa tam dá v relatívne únosnom pičasí trénovať celoročne. My socky to riešime 2-4 týždňami v zime na Mallorke a v podobných oblastiach, on hodí 6 kíl karbónu do auta a o hodinu je pod Mt. Ventoux a môže začať so sebamrskačstvom :D
 
mínus indicator plus

 

Čiže sa mal nechať zmaľovať?
 
mínus indicator plus

 

len idiot použije na zločin zbraň, o ktorej sa vie, že ju má keby som fakt chcel niekoho odpraviť, tak použijem nejakú ČZ27 "po použití zahoď"
 
mínus indicator plus

 

Na rozdiel od slovenských jebeloperov a inej podnikošskej chamrade pracujú koncepčne a nerobia z obcí neudržateľných molochov, odkiaľ je ráno problém vyjsť a večer sa tam narvať. Viď satelitné "dediny" Bratislavy. Súhlasím do istej miery s tvrdením, že mimo Viedeň sú šnicloši tak trochen zaprdení, nedvižní a napáchnutí duchom "mocnářství" (podobne ako tu je pre vihodňarov BA niečo, čo ich síce priťahuje ako svetlo hmyz, ale čo nenávidia a nenávisť evanjelizujú), ale pri rýchlosti, ktorou sa zaprdieva pospolitá slopač (ešte pred 10 rokmi by som neveril vo vzkriesenie hnedočierneho moru) to naozaj nie je nič kritické.
 
mínus indicator plus

 

"život ako taký" definovaný vlastne nie je bežné ponímanie života tak ako sa prejavuje aj vo väčšine astrobio experimentov je zaslepené "pozemským" videním (prečo IBA voda ako rozpúšťadlo etc.) ako sa o tom píše napr. tu: http://www.astrobio.net/news-e... podstatne lepší článok je pre commoners nedostupný, takže snáď stačí výcuc Život sa dá zhrnúť do: "nejaký metabolizmus" (NEmusí byť "voda-based") + ohraničenie od okolia (tiež otázka "ohraničenia" otvorená situačnej diskusii) + reprodukcia v tom čo som linkol sa dosť špiritisticky narába s pojmom "informácia" - v skutočnosti aj to je iba kontextuálna záležitosť, protobionty nemali genetiku, tá sa "vytriedila" až neskôr http://exploringorigins.org/ http://molbio.mgh.harvard.edu/... (a to Jack robí len jednu z X možností) pri hľadaní života treba na planétach s iným chemizmom zabudnúť na pozemské predstavičky, odpichnúť sa od miestnych rozpúšťadiel a hľadať možnú biochémiu založenú na ich chemizme
 
mínus indicator plus

 

"o svetelné roky"? základný kurz fyziky si nechal kde, celkom by stačila aj The Big Bang Theory...
 
mínus indicator plus

 

Sorry ale tam v pôvodných článkoch, nie "médiami zosenzačnených", všade ide o "one of possible explanations". Základ je nevydávať novinové články produkované neználkami, či z mienkotvoru, či z bulváru za "to, čo niekto skutočne povedal".
 
mínus indicator plus

 

USA sú trošku "mediálne prefúknuté". BTW keby sme my mali štvrť miliardy píplov, to by si videl ten divoký západ...
 
mínus indicator plus

 

Mňa fascinuje tá posadnutosť vodou... súhlasiť sa dá s tvrdením "vhodné rozpúšťadlo", ale zrovna voda to povinne byť nemusí. Nemalo by byť príliš dobrý ligand, malo by byť polárne. To sú asi tak všetky požiadavky.
 
mínus indicator plus

 

Vy dvaja ste tak konceptuálne mimo, alebo prepatlaní "webmi s upravenými informáciami", že sa nad tým asi škoda pozastavovať.
 
mínus indicator plus

 

Ako akože kde? Ja viem o "false positive" výsledkoch z Vikinga, ale vzhľadom na to, že zvyšné experimenty boli negatívne, označilo sa to ako "náznak" alebo "trochu divný chemizmus". Nikto nikdy nehovoril o nijakých baktériách. Jediné baktérie prinesené "zvonku" boli z Mesiaca, kde nejakých pár kusov prežilo v kábli TV kamery (tuším) Surveyora 3, ktorú demontovala posádka Apolla 12 počas "cesty okolo" a doniesli späť na Zem. (Aj tam sa skôr predpokladá, že to bola skôr kontaminácia po návrate na Zem... https://en.wikipedia.org/wiki/...) https://en.wikipedia.org/wiki/...
 
mínus indicator plus

 

Menej pi a viac užívaj antipsychotiká. A nežer každý žvást.
 
mínus indicator plus

 

Ts ts ts... zo židovského prostredia pochádzal Marx, Lenin, Trockij... nebol problém aby Mark Šagal robil splnomocneného komisára pre umenie vo Vitebskej gubernii BTW pre ***** sú ľavicové hnutia "židovské sprisahanie"
 
mínus indicator plus

 

Je trošku rozdiel, či vyhrá stádočko korčulkových primadon (hoci to nie je až také vypuklo-hrôzostrašné ako v prípade futbalu) ktorí z 60 min hracieho času strávia na ľade tak 20 každý, alebo niekto, kto si svoje tisíce kilometrov odmaká pekne *sám za seba*.
 
mínus indicator plus

 

Ono to bude samozrejme skôr o tom, že sa tam dá trénovať v rozumnom počasí viacmenej celý rok a kopa legendárnych lokácií nielen Provence, ale aj Álp a povedzme aj Apenín je v niekoľkohodinovom dosahu. Napr. sa ráno odvezie pod Mt. Ventoux a o 2 h je hore zničený jak zákon káže. V tomto prípade gravitačný. V zime je medzi cyklistami normálne zmiznúť na 2 týždne na Mallorcu, Sardíniu, Korziku, ...
 

1 >

Najčítanejšie na SME