Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Hlava81
1 >
mínus indicator plus

Treba pomáhať   Treba pomáhať

Teraz nie je potrebné špekulovať, ale pomáhať. Poslal už niekto nejakú sumičku na pomoc postihnutým ?
 
mínus indicator plus

Všetko je to o metodike   Všetko je to o metodike

Podľa toho aký chceme výsledok. Al Gore sa z 2 mil. USD dostal na 200 mil USD. GW veľmi dobre vynáša. Verí, že stúpne hladina oceánov, ale vilu si postaví na pláži. Pritom bývalý predseda Green Peace tvrdí, že žiaden dôkaz o vplyve CO2 na klímu neexistuje. Ak by neexistovali títo podnikatelia s GW, človek by nevedel, že také niečo existuje. Zdá sa, že sa jedná o nastolenie nového poriadku, keď energie budú vládnucí zelení predávať resp. rozdeľovať na prídel. Vždy je to o uchopení moci. Tentoraz cez CO2. Smiešne a tragické zároveň, prinesie to iba občianske nepokoje. Mládež a ženské v politike sú už spracovaní. Herci platia za obrazové príspevky z požiarov v pralesoch. Všetko je to sofistikovane riadené.
 
mínus indicator plus

Ekošialenci využijú všetko   Ekošialenci využijú všetko

Šírenie poplašných správ, keď povodeň v Bangladéši bola prezentovaná ako spôsobená zvýšenou hladinou oceánov. Podobne sú zneužité aj zapálenie trstinových polí, ktoré je v Amerike bežné. Pred zberom sa pole zapáli, aby sa uľahčil zber cukrovej trstiny. A pre Grétu a jej stúpencov je to znak toho, že planéta horí.
 
mínus indicator plus

 

Predstava Boha je potrebná, pretože vedci zatiaľ nevysvetlili nič. Život je tak zložitý, že vedci prichádzajú akurát na to, že niečo také nemohlo vzniknúť samovoľne a doposiaľ neobjavili žiaden novovzniknutý druh. A Darwin so svojimi zobáčikmi, ktoré sú u piniek každý rok iné sa iba zosmiešnil.
 
mínus indicator plus

 

TO čo dokázal Musk, nevie nikto na svete. Dopravuje družice za tretinové ceny a tým vlastne zničil celú raketovú konkurenciu. Je kráľom.
 
mínus indicator plus

Kedy už to skončí ?   Kedy už to skončí ?

To mediálne šialenstvo čo rozpútali média nemá obdobu. Pritom počasie máme skvelé. V Amerike majú už zimu, my našťastie ešte nie. Ani to nie je možné, pretože neustále, odkedy západniari postavili tisíce veterníkov, tak sa spomalilo západné prúdenie a u nás prevláda južné prúdenie zo Sahary. Šušlavý moderátor z SHMÚ včera povedal, že o takej zime ako majú v sev. Amerike, môžme iba snívať. Tiež je z toho zdá sa vyšinutý. Kto by už len sníval o tuhej zime v novembri. Nuž ale tá hystéria si vyberá svoju daň. Dovidenia v pekle Grétisti. Záchranou planéty zničíme všetko čo máme. A celý uhlík je podvod ako hrom. Ideme riešiť následok, hoci príčinu nepoznáme a ani na ňu nemáme ako človiečikovia žiaden dosah. Ale už sú pripravené dane na lietadlá. A tom to je.
 
mínus indicator plus

 

SHMÚ hlási, že bude teplo a sucho, pretože to tak zodpovedá dogme o GW. To čo teraz máme je daždivá epizóda. Napriek tejto dogme o suchu máme v Košiciach už prekonaný dvadsaťročný priemer celoročných zrážok. Tento rok bol skvelý. Nevyschol ani trávnik, nemali sme žiadne horúčavy, jednoducho ideál. Skvelá úroda, ale paradajky potrebovali trochu viacej tepla. Horúčava je aspoň 33 C.
 
mínus indicator plus

Hitler = superstar   Hitler = superstar

Nedivme sa, že mládež obdivuje Hitlera. Ak si urobíte prehľad programov v ktorej koľvek dennej dobe na našich kanáloch, určite sa objaví na obrazovke Hitlerova tvár a popis jeho činov. Je to najviac prezentovaná historická osobnosť v médiach. Nevyznieva pozitívne, ale je vždy v obraze.
28.10.2019 10:11 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Skvelá dedukcia   Skvelá dedukcia

Nedávno som videl cestopis, kde mongolskí pastieri sa sťažujú, že nemajú už leto, iba zimu a jar. A v tej zime im každý druhý rok pomrzne polovica dobytka. Každý tvrdí niečo iné. Francúzi boli prekvapení, keď na tichomorských ostrovoch ešte nepočuli o GW. No a atmosféra sa otepľuju, keď zafučí od Sahary. Teraz zafučí od Grónska a atmosféra sa ochladí o 15 C. No ako som sa preľakol, keď Grétka tvrdila, že všetko umiera, tak dnes púšťajú filmy o potápaní a vidím, že more je prepchaté životom a nič neumiera iba občas niečo niekoho zožerie. Buďme šťastní ak sa otepľuje, pretože to je užitočný proces. Opačný by bol katastrófou.
 
mínus indicator plus

 

Začiatok zápasu je tak dobrý pre Španielsko. Jednak podľa slnka, ale aj podľa toho, že žiť sa tam začína až pred polnocou. U nás sme boli zvyknutí na záverečné o 22 hod. Národný štadión mal stáť napr. v Žiline, pretože Bratislava už nemá záujem o futbal, podobne je to aj v Košiciach. Ľudia za repre futbalom cestujú, tak nech je to niekde blízko stredu Slovenska. Šport u nás je dnes doménou hlavne malých miest.
 
mínus indicator plus

 

Ak je severovýchod Sýrie celý svet, tak skutočne vypukla svetová vojna. Ale takých kurdských vojen už bolo.
 
mínus indicator plus

 

Ten chlap by sa mal už prestať strápňovať, pretože sa ocitol na jednej lodi s mentálne postihnutým deckom. Počasie nevieme predpovedať ani deň dopredu, aj dnes bolo o 4 C menej ako bola prdpoveď, ale klímu predpovedáme bez obáv. Stačí sa však pozrieť na predpovede od roku 19970 čo všetko už malo byť zatopené, ľad v lete už nemal byť a pod. hlúposti a na mieste tohto klimatológa by som chodil po kanáloch a nie veštil katastrófy. Deti preto páchajú samovraždy, za ktoré títo ľudia nesú priamu zodpovednosť.
 
mínus indicator plus

 

Pamätám si ako v roku 1964 som držal v rukách prvú Gottovu LP. Páčila sa mi z nej jedna pesnička a to bola od Beatles. Adresár neznámy. Spevák to bol skvelý a bola aj dobrým človekom. Česť jeho pamiatke.
 
mínus indicator plus

 

Ešte som nepočul o tom, že na Slovensku zabili štyroch policajtov. Vraždami sa u nás riešia väčšinou rodinné problémy.
 
mínus indicator plus

SHMÚ   SHMÚ

nás neustále informuje keď je teplejšie ako by malo byť. Najnovší model klímy je taký, že každý deň v roku je definovaná normalizovaná teplota a ak sa to nestane, tak je niečo v neporiadku, dokonca sa vyjadrujú o primeranosti a neprimeranosti teploty. Včera sme mali 4 C nad normálom, ale pocitovo bolo chladno. Teda v podstate podľa našich alarmistov je vždy teplejšie ako by malo byť, ovšem občas je to prerušované chladnými epizódami. No a sneh je anomália, ktorá tu už dávno nemala byť. Čakáme, či v zime na Slovensku nejaký sneh napadne. Podľa Faška by to mal byť už posledný rok, keď uvidíme sneh. Riadime sa správami OSN, tak ako ich interpretovala Gréta. Aj sa tak nestane, preložíme to o 20 rokov neskôr.
 
mínus indicator plus

 

Na východe sa žije skvele. Mnohí sú šokovaní keď sem prídu. V Bratislave sa žije ťažko, nedajú sa využívať prakticky ani autá. Vyskúšal som aj pár rokov v Bratislave, ale s Košicami a Prešovom sa to nedá porovnať.
 
mínus indicator plus

Problémom vôbec nie je CO2   Problémom vôbec nie je CO2

CO2 je úplne neškodný plyn, hoci si Gréta myslí, že škodí rastlinám. Slúži hlavne na to aby sa dali kvantifikovať emisné povolenky. Hlavný skleníkový plyn je voda. Ak príde H2O, okamžite sa ochladí o 5 C, A teraz ten paradox. Ak príde CO2 tak sa oteplí. Je to proti logike, pretože ak sopka vychrlí oxidy síry, tak sa tiež ochladí a to podľa vedcov. Voda sa však tak ľahko nedá zdaniť. Čiže boj proti emisiam CO2 je úplná zvrátenosť. Malo by sa s tým prestať. Veď CO2 prospieva rastlinám tak, že podľa NASA bola Zem minulý rok najzelenšia.
24.09.2019 15:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Planéta prekvitá. Podľa NASA bola v minulom roku najzelenejšia v hostórií meraní. Je skvelá úroda obilia. Planéta prekvitá, akurát by bolo treba Aziu naučiť, že plat sa nezahadzuje do riek. počaasie máe skvelé, ja sa za 65 rokov necítil lepšie ako dnes. Treba sa riadiť vlastnými skúsenosťami a nie vedou, ktorá v snahe o získanie grantov, neváha prekrúcať realitu. Iba tak môže dospieť k výsledku, že sa oteplilo o 0,002 C. To už je čo? Najprv bol výsledok a následne výpočet.
 
mínus indicator plus

Je to tragédia   Je to tragédia

A toto choré dievča, ktoré očami vidí molekuly CO2 napodobňujú každý piatok naši študenti. Včera mohli na vlastné oči si pozrieť nenávistný prejav mladej klimatickej fašistky, jej nenávisť v očiach vyvolala medzi politikmi až strach. Všetko umiera a v západnej Európe mali rekordnú úrodu obilia. Filmári, kde prídu tak v moriach zistia prekypujúci život. Snáď ešte tak vysvetliť v Ázií, že platy nemajú končiť v mori a ani palivo na nedeľný obed. A včera sme sa dozvedeli, že sme na pokraji vymierania druhov. V peknej spoločnosti sa ocitli aj naši klimatológovia z SHMÚ, ktorí hrajú s Grétou rovnakú ligu. Je šťastím, že vo svete existujú aj normálni politici a nie takí ako naša prezidentka, ktorá sa pridáva k papagájovaniu alarmistov. Z vyspelých krajín sa k riadenému šialenstvu neprihlásil nikto.
 
mínus indicator plus

 

Skutočne je teplo. Už posledný deň leta som zakúril do krbu. No a mrazy v auguste sú cool. Za 60 rokov čo vnímam počasie som žiadne zásadné zmeny nezbadal, iba to, že každý rok je počasie iné. Vegetácia je raz týždeň vpredu a raz pozadu. Asi preto, že nebývam v paneláku. No a klíma t.j. štatistika sa dá rôzne upraviť. Ako potrebuje zadávateľ. Ak by nebolo komunikačných prostriedkov, človek by o ničom nevedel. Bol by prekvapený, tak obyvatelia tichomorských ostrovov, ktorí nevedeli nič o globálnom otepľovaní. S hrôzou to zistili francúzski filmári. Tajomník OSN už bohorovne nazval hurikán na Bermudách ako prejav GW. Asi to bol prvý hurkán v histórií. Neuveriteľné klamstvá za účelom vytiahnúť peniaze od ľudí.
 

1 >

Najčítanejšie na SME