Štvrtok, 23. január, 2020 | Meniny má Miloš

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: sedemnasiedmu
1 >
mínus indicator plus

 

No asi sme žili každý v inej krajine.
 
mínus indicator plus

 

Ja som si históriu nemusle pozerať, ja som ju zažil :-)
 
mínus indicator plus

 

Hmm, ďakujem za príspevok plný nespochybniteľných faktov
 
mínus indicator plus

 

Princíp volieb do VUC a prezidenta je iný ako u parlamentných volieb. V prezidentských voľbách je zvolený len 1 prezident, zatiaľ čo v parlamentných voľbách vyhráva nie ten, čo získa najvyššie = hlasov, ale ten kto disponuje najmenej 76 mandátmi v parlamente. U volieb županov je princíp podobný ako u prezidentských, rozdiel je len v tom, že sú len jednokolové a tam rozhoduje najvyššie %. U Smeru nebol efekt snehovej gule a ani nemohol byť, lebo Smer zložil vládu sám, bez potreby koaličného partnera. Tam boli iný efekt a to Gorila, ktorú Fico šikovne hodil na pravicu a voliči mu to uverili. Takže žiadna pocitológia, ale neznalosť faktov u vás spôsobená stratou pamäti, alebo ak ste mladý tak neznalosť minulosti. Inak dúfam, že máte predstavu, čo to je efekt snehovej gule a ten sa na Slovensku nikdy neodohral.
 
mínus indicator plus

 

Veď nech sa spoja liberáli s liberálmi SAS
 
mínus indicator plus

 

Efekty snehovej gule tu nikdy neboli a ani nebude. Treba si pozieť históriu
 
mínus indicator plus

Zabúda sa na to,   Zabúda sa na to,

že Smer mal vždy vo voľbách nižší zisk ako boli jeho predvolebné preferencie. Výnimkou bol rok, kedy prepukla Gorila, ktorú Fico šikovne presmeroval na pravicovú vládu. A ja si myslím, že prepad Smeru vo voľbách bude ešte väčší ako v minulosti, lebo iné je ak sa niekto opýta voliča na ulici, či po telefóne, koho by volil a iné je zmobilizovať už voličov unavených z valiacich sa afér aby zdvihli zadok a išli voliť, to Fico už nie je taký génius aby ich dokázal zmobilizovať. Okrem toho sa zatiaľ nevie aký boj vo vnútri Smeru prebieha o zvoliteľné miesta na kandidátke a čo sa stane s neúspešnými kandidátmi aká bude odozva po zverejnení. Ja si myslím, že tých stabilných 20% v prieskumoch bude len snom Fica a reálne môže mať Smer 15%.
19.11.2019 11:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Logickejšie by bolo Za ľudí + KDH možno OĽANO PS/SPOLU + SAS - liberáli
19.11.2019 11:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ja mám s Mistríka taký dojem, že si prišiel vypýtať náhradu fdlhu za to, že sa vzdal v prospech Čaputovej. Lenže to je súčasť SAS, ktorej bol kandidátom a PS, v prospech ktorej sa vzdal. Takže je bezpredmetné zaťahovať do toho stranu Za ľudí, ktorá v tom čase ešte neexistovala. A čo sa týka záhradkárov, ktorých spomína Mistrík, tak ja mám radšej viac záhradkárov, ktorí poskytujú pestrejší sortiment ako JRD, teda Jednotné roľnícke družstvo, ktoré rozoralo medze, kde mali útočisko rôzne užitočné druhy hmyzu a vtáctva a bolo ich potrebné nahradiť umelými hnojivami.
19.11.2019 11:10 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Kiska nikdy z vlastnej iniciatívy nenavrhoval spájanie sa do predvolebných koalícií, len bol do toho tlačený všetkými možnými silami počnúc progresívcami, ktorí si robili nádeje, že ich potiahne do volieb vzhľadom na totálny nedostatok čo len trochu dôveryhodnej osobnosti. Naopak Kiska v strane Za ľuidí ich má na čele s Veronikou Remišovou celý húf a nemá problém obsadiť akékoľvek ministerstvo. Samozrejme strana Za ľudí napriek tomu, že je centristická má viac konzervatívnu príchuť a to nevonia liberálnym komentátorom ani všelikakým ......l´gom. Kiska to s politickou korektnosťou trochu prehnal a teraz má problém s rôznymi spájateľmi, hoci všetky doterajšie skúsenosti na Slovensku hovoria jasne proti vytváraniu superveľkých koalícií. Logiku má len spájanie sa tých, ktorí sú na hranici zvoliteľnosti, čo je prípad SaS a tej úplne stačí spojenie s PS/Spolu a netreba k tomu ešte stranu Za ľudí.
19.11.2019 11:03 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Veľmi rozumný a múdry komentár
Reakcia k téme: Nenechám sa opiť rožkom
18.11.2019 15:07 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Presne tak, namiesto šírenia paniky.
 
mínus indicator plus

 

Fantázia autora nepozná hraníc :-)
 
mínus indicator plus

 

Ja nie som žiadny tvoj mojko a už teraz majú v súčte viac hlasov ako Smer a to sa strana Za ľudí ešte len zrodila a ešte len začína kampaň. Pani Remišová v diskusiách ako je už jej štandart prevalcuje všetkých súperov a preferencie budú rásť. Ja predpokladám, že vo voľbách bude strana Za ľudí pred Smerom.
 
mínus indicator plus

Strana za ľudí   Strana za ľudí

napriek mladučkému veku krásne rastie a ešte pred začiatkom volebnej kampane je z nej rúči mladík. Vo voľbách to bude už Lomidrevo
 
mínus indicator plus

 

Prersne tak, ako nešiel do vlády so Slotovou SNS, za čo bolo Smeru pozastavené členstvo v strane európskych socialkistov, že :)
 
mínus indicator plus

 

to by bol efekt snehovej hlúposti, lebo obe strany sa do parlamentu dopstanú a ich súčet ako samostatných bude vyšší
 
mínus indicator plus

 

veľmi dobre vystihnuté. PS je spolok diskutérov o ničom a skutek utek
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME