Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Juraj kOKSak Petrovič
1 >
mínus indicator plus

Je skutočne veľmi jednoduché   Je skutočne veľmi jednoduché

hodiť to celé na lekárov. Milý pane, skúste najprv 6 rokov študovať, ďalších 10 praxovať, potom si založte vlastnú ambulanciu (alebo skôr kúpte, lebo inak sa nikdy nedostanete do siete), financujte si komplet vybavenie a potom inkasujte ako príjem ambulancie menej ako 15 eur na hodinu. A z toho môžete platiť nájom, sestru, prístrojové vybavenie, školenia, softvér, bezpečnostný projekt na ochranu údajov, povinné vzdelávanie a môžete len dúfať, že Vám možno niečo ostane aj na plat. Poisťovne nielen že čkrtia limity, škrtia platby, znižujú hodnotenia ak niekto náhodou predpíše viac liekov, alebo vyšetrení, uzatvárajú zmluvy na max. 3-6 mesiacov, takže lekári žijú v trvalej neistote, či vôbec budú môcť pracovať. Ale chápem, najjednoduchšie je to hodiť na krk lekárovi. Ak o chvíľu už nebudete mať kam ísť, lebo to väčšina pri takýchto podmienkach zabalí, neviem na koho sa potom budete sťažovať.
Reakcia k téme: Asociálne podľa opozície
30.11.2017 11:01 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Je strašne milé sledovať,   Je strašne milé sledovať,

ako nikomu nevadí, že toto celé pôjde zas na úkor lekárov. Bude im veľkoryso umožnené po tom, čo robia za žobrácke peniaze pre poisťovne si vo svojom voľnom čase zarobiť na živobytie. Načo má byť lekárovi voľný čas? Že je vyše polovice slovenských ambulantných lekárov dávno za hranicou vyhorenia? Nevadí, časom ich Penta nahradí rezidentmi vo svojich poliklinikách. Síce nebudú veľa vedieť, takí celí čerství zo školy, ale budú lacní a zisk pôjde správnym smerom. A druhá vec je, že sa tým celá jedna časť pacientov prakticky vyjme zo zdravotného poistenia, ale ani lekári, ani pacienti to IMHO nepocítia. Jediný, kto to pocíti budú politickí klienti zdravotných poisťovní, pre ktorých po odbúraní časti výkonov pre majetnejších pacientov zostane viac "ryže"
Reakcia k téme: Asociálne podľa opozície
30.11.2017 10:55 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pardon   Pardon

nie sestra jeho brata, ale jeho otca :)
 
mínus indicator plus

Už zas tá morálna nadradenosť   Už zas tá morálna nadradenosť

Fascinuje ma, ako sa niekto sediaci azda na najvyššom koni akého len na Slovensku možno nájsť, sťažuje na akúsi imaginárnu morálnu nadradenosť iných. A pritom sa nehanbí nazývať novo zvolenú županku "tetou" Pochybujem, že to je sestra jeho brata a elementárna slušnosť je niečo, čo autorovi vo vyjadrovaní o názorových oponentoch trvalo chýba. A už len poznámočka na okraj Michal, poslanci zákony nepodpisujú, tie podpisuje predseda parlamentu, predseda vlády a prezident republiky. Poslanci hlasujú. Prípadné poznámky o nechápaní metafor si prosím odpustite.
 
mínus indicator plus

No, sám sa takto usvedčiť,   No, sám sa takto usvedčiť,

to chce naozaj talent. Tak sa len opýtam, že kde a kedy boli odsúdení Goebbels s Himmlerom? Goebbels spáchal samovraždu spolu s manželkou, po tom, čo zavraždili svojich 6 detí. A Himmler sa otrávil kyanidom v base 23.5.1945. Rovnakí "hrdinovia" ako Biľak alebo Pješčak. Takže podľa Tvojej logiky, to, že Himmler vymyslel a riadil holokaust a Goebbels ho verejne obhajoval a propagoval, nie je prekážkou postavenia pamätníkov v ich rodných obciach za zásluhy o ich rozvoj. Zaujímavé.
 
mínus indicator plus

Zdravím   Zdravím

ďakujem za príspevok, len by som poznamenal: ad 1. presne takto som to hovoril, chiralita je prríčinou stáčania roviny pol. svetla, jej prejavom ad 2. nehovoril som, že to je podmienkou života, ale že aminokyseliny biologického pôvodu sú výrazne ľavotočivé, čiže ak nájdeme nejaké aminokyseliny, kde budú prevažovať ľavotočivé formy, môžeme sa domnievať, že by mohli byť biologického pôvodu, alebo naopak, mohli byť v minulosti zdrojom látok, na báze ktorých vznikol na Zemi život Nepodstatnou exotickosťou by som to určite nenazýval, rozdielna chiralita výrazne mení biologické účinky látok.
 
mínus indicator plus

Je úžasne zaujímavé sledovať,   Je úžasne zaujímavé sledovať,

ako určitá časť diskutérov naskočila na vlnu, že toto je článok proti Procházkovi. Nie je. Nie je proti nikomu, popisuje nejaký stav z môjho pohľadu, ktorý je subjektívny a teda jednoznačne neobjektívny. To je celé. Skúste prestať rozmýšľať neustále v kategóriách "kto za koho kope" a "kto je proti komu".
 
mínus indicator plus

Tento pokus nevyšiel   Tento pokus nevyšiel

už v SDK(U). Nedá sa najprv víťaziť a potom čistiť, lebo morálny úpadok a naviazanosť na sponzorov dajú ľuďom ako Fico do ruky zbrane, ktoré zbavia takúto stranu, či koalíciu voliteľnosti.
 
mínus indicator plus

Len drobnosti:   Len drobnosti:

1) netuším, kto má akože byť tá moja modla, lebo v politike nemám žiadne modly 2) netušil som, že Kiska je politická strana a kandiduje v komunálkach, alebo do parlamentu. Ale inak v pohode :)
 
mínus indicator plus

Len drobná poznámka:   Len drobná poznámka:

V roku 2010 bolo uzavretých 25 415 manželstiev, rozviedlo sa 12015 manželstiev. To je 47,275%. Nebol som v matematike bohvie aký lumen, ale nie je to náhodou skoro polovica? Toľko o demagógii a kto jej podlieha. Ďalej písať by naozaj bolo stratou času.
 
mínus indicator plus

Nie major Terazky,   Nie major Terazky,

nebudem Ti nič vysvetľovať, lebo akákoľvek debata s Tebou vedie len k zatrolleniu diskusie. Skús si vygúgliť a nezabudnúť na to, že to je OBČIANSKA konzervatívna strana.
 
mínus indicator plus

Tak po poriadku.   Tak po poriadku.

Nekompromisné a rezolútne sú požiadavky vždy. Ak s niekým nechcem ani len sedieť za jedným stolom, radikalizuje sa, to je prirodzená reakcia. To, že sa nejaká otázka vyskytuje opakovane v internetových diskusiách nemusí automaticky znamenať, že je hlúpa, alebo neadekvátna. Ja tiež netvrdím, že je opodstatnená len preto, že ju kladie veľa ľudí. Ani jedno, ani druhé by nebolo správne. Položím ešte jednu otázku: nemení sa sociokultúrny vzorec oveľa viac tým, že skoro polovica manželstiev sa rozvádza a tým, že takmer polovica detí vyrastá len s jedným rodičom v domácnosti? Nie sú oproti tomu stovky registrovaných partnerstiev v skutočnosti len marginálnym vplyvom?
 
mínus indicator plus

"Michal Bucek a sestra Žaluďa"   "Michal Bucek a sestra Žaluďa"

znie ako nejaká pikantná poviedka o Bucekovi a nezbednej rehoľníčke :)
 
mínus indicator plus

Malá odpoveď mimo:   Malá odpoveď mimo:

nie, nikdy.
Reakcia k téme: K 21. augustu
21.08.2014 22:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

No jo Tibor,   No jo Tibor,

nebudem Ti to tu kaziť, vystačíš si úplne sám.
Reakcia k téme: K 21. augustu
21.08.2014 19:36 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tibor,   Tibor,

to Ti trvalo pekne dlho, než si sem zas na...šiel cestu. Nejak mäkneš.
Reakcia k téme: K 21. augustu
21.08.2014 19:03 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ja tomu rozumiem,   Ja tomu rozumiem,

ako som napísal, nechcem Vás kritizovať, možno len vyzvať aj ostatných, aby sa v takýchto prípadoch nebáli ozvať a útočníka oznámiť.
 
mínus indicator plus

Nuž, skúste dať nejakú   Nuž, skúste dať nejakú

takú "šťastnú" náhodu. Kubánska raktová kríza napríklad, nebola žiadnou náhodou. Chruščov si po stretnutí s Kennedym myslel, že je Kennedy slabý a že si môže dovoliť urobiť z Kuby sovietsku raketovú základňu. Prerátal sa a nie náhoda, ale obratná diplomacia zabezpečila, že si mohol zachovať tvár, aspoň než ho Brežnev odstránil. To, či pevnejší postoj Kennedyho pri vyjednávaní mohol zabezpečiť slobodu pre Kubu, je už špekulatívna otázka, ale jednoznačne sa ukázalo, že domnelá slabosť amerického prezidenta motivovala sovietskych vládcov k nespratnosti. Rovnako to bolo s Carterom, aj vďaka jeho slabosti si Sovietsky zväz "leistol" inváziu do Afganistanu.
Reakcia k téme: Ríša zla
11.08.2014 13:31 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Je to veľmi presne   Je to veľmi presne

napísané, Rado, ďakujem. Tie kýble špiny tu v diskusii sa mi čítať nechce, tak len takto, v krátkosti.
11.08.2014 13:25 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME