Štvrtok, 2. apríl, 2020 | Meniny má Zita

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Bavaria
1 >
mínus indicator plus

To, že najlepší hráči zarábajú viacej   To, že najlepší hráči zarábajú viacej

ako riaditelia klubov, nie je nič mimoriadne. Aj Christiano Ronaldo, aj Messi a mnohí ďalší hráči zarábali viacej ako riaditelia klubov. Slovensko je malý trh, doteraz niektorí úspešní podnikatelia boli ochotní vrážať peniaze do klubov a mali z toho ,,prezidentovania" určitú imidžovku. Rovnako aj časť viac či menej pochybne ,,úspešných" podnikateľov s mečiaroštátom alebo ficoštátom - kmotríci, širokítuční, fiľovci, pórovci, v minulosti rezeši... Toto padá, športové kluby na čisto profesionálnej úrovni padajú minimálne na nejaké obdobie do poloprofesionálnej alebo amatérskej podoby. Časom sa časť klubov znovu vráti na profesionálnu úroveň, ale práve ten čas je veľká neznáma. Ak bude koronokríza trvať dlhšie ako 3 mesiace, bude to veľmi zlé pre všetkých zainteresovaných. Momentálne sú víťaznými klubmi tie dlhodobo zodpovedne hospodáriace s hotovosťou. Také Atletico Bilbao má vraj na účtoch také množstvo našetrených rezervných financií, že nebude vôbec znižovať platy v klube.
 
mínus indicator plus

Vzhľadom na milióny dolárov a EUR   Vzhľadom na milióny dolárov a EUR

každoročne celosvetovo vynakladaných na výskum v oblasti liečiv ten koronavírus našiel ľudstvo nepripravené a so spadnutými gaťami. Tento koronovírus mi nepríde ako produkt prírody, ale skôr ako únik z výskumného čínskeho laboratória.
 
mínus indicator plus

Normálne je, že keď ešte dohodu nečítal,   Normálne je, že keď ešte dohodu nečítal,

tak si to mal prečítať a až potom sa vyjadriť k (ne)podpisu. Každý iný postup je mimo misu. Podpisy sú len symbolika, aj tak je poslanec povinný hlasovať podľa vlastného svedomia. Ešte aj Záborská to podpísala, u nej by som ten truc čakal viac.
 
mínus indicator plus

spôsobenú škodu je potrebné zosobniť   spôsobenú škodu je potrebné zosobniť

Sakovej. Ak sa fico bál na spôsob hypochondra, mal zaliezť do nejakej diery ako potkan. Veď aj to jeho pocitové ohrozenie môže vyplývať zo skutočnosti, že keď narýchlo stratil post premiéra, nepoplnil chobotnici dohodnuté kšefty z vrchného poschodia hotela...
Reakcia k téme: Fico je už bez ochranky
31.03.2020 7:24 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tento prípad predznamenáva,   Tento prípad predznamenáva,

ako môže stav slovenského zdravotníctva viesť u nás k talianskemu scenáru s tisíckami mŕtvych ľudí. A vôbec sa to netýka len starších ako 65 rokov, ale všetkých. Z politického hľadiska sú na vine jednoznačne smeráci, ktorí si počet tých mŕtvych môžu zapísať na tričko s logom Smerunikam.
 
mínus indicator plus

Nie je nič ľudsky odpornejšie,   Nie je nič ľudsky odpornejšie,

ako keď teraz smeráci niečo kritizujú. Boli výborné ekonomické roky, v krajine sa dalo ušetriť finančný balík na horšie časy (napr. Nemecko). Oni namiesto toho ďalej zadlžovali, žrali, masť im tiekla po brade až na kravaty... A teraz len kritizujú. Neodpustím si poznámku k ich vodcovi: aj naposledy tým respirátorom ukázal svoj ,,charakter". ,, Len ON" je narcis, vždy bol, chráni len seba, na ostatných kašle, či vydychuje na nich kvapôčky... Ochranku do nekonečna, parkovacie miesto pre vedenie parlamentu, hoci ,,Len ON" nie je vo vedení parlamentu... Milí smeráci, on kašle aj na Vás, kašle aj na celý Váš Smer. Potreboval flečik, trafiku, utiecť zo Smeru do prezidentského paláca, na Ústavný súd... Nič z toho nevyšlo, tak ,,Len ONa" teraz budete mať na krku donekonečna. Tak Vám treba.
 
mínus indicator plus

Celý význam rozhodnutia je taký,   Celý význam rozhodnutia je taký,

že v Obchodných centrách majú byť otvorené len predajne potravín a drogérie. Predajne novín majú byť otvorené, len ak sú v samostatných stánkoch alebo malých predajničkách. Prijímajú a upresňujú to na druhýkrát, lebo pri prvom zozname otvorených prevádzok to v návale rýchlosti prijali zle naformulované a v obchodných centrách to predajcovia tabaku, novín a tiketov len využili.
 
mínus indicator plus

Európa nemá s pandémiami skúsenosť,   Európa nemá s pandémiami skúsenosť,

preto teraz krváca a koniec problému je v nedohľadne. Je tu množstvo nezodpovedaných otázok. Už od začiatku to má množstvo ľudí, ale nemajú žiadne príznaky a tak to hromadne šíria medzi nenakazených. Na Slovensku končí úvodná 14-dňová karanténa, ľudia už dlhšie necestujú do zahraničia ani naspäť. Teoreticky by sa mal koronavírus k dnešnému u väčšiny už prejaviť zjavnými príznakmi choroby, ale slovenské čísla nakazených sú zatiaľ prekvapujúco nízke. Asi má karanténa trvať dlhšie ako 14 dní, lebo aj vyliečených nemáme zatiaľ skoro žiadnych. Ináč to nedáva zmysel, prečo by mali počty nakazených narásť až ku 100. dňu od prvého nakazeného. Je málo testov a to ešte nie sme schopní ani evidovať výsledky - sčítať dokopy údaje štátnych a súkromných laboratórií. Pozor na Čínu, Holanďania zistili, že dodávky respirátorov z Číny majú nefunkčné a netesniace filtre. Veď to ohrozí práve zdravotníkov, záchranárov, policajtov...
 
mínus indicator plus

Dosť pochybujem, že tie pásky   Dosť pochybujem, že tie pásky

im zabránia odchádzať z osady, najmä v noci. Ak má ten ,,angličan" vírus, tak je zarobené na také malé Taliansko.
 
mínus indicator plus

Čínska ambasáda v Prahe v úvode roka   Čínska ambasáda v Prahe v úvode roka

skupovala respirátory, rúška, ochranné odevy .... a hromadne to lietadlami odvážala do Číny. Možno to robili aj na Slovensku a teraz nám to všetko dôležité chýba. Mali by preveriť, či aj preto nie sú sklady Štátnych hmotných rezerv prázdne...
 
mínus indicator plus

Pelle vyprazdnil premiérsku rezervu   Pelle vyprazdnil premiérsku rezervu

pre rok 2020 za necele tri mesiace. Matovičovi nechal len nejaké zvyšky. Nuž taký je Pelle a spol charakter. Vlastne si Pelle robil predvolebnú osobnú kampaň za štátne peniaze. V normálnej krajine, v právnom štáte je také nakladanie s daňami na prokurátora.
 
mínus indicator plus

Človeče nešťastný, venujte sa hudbe,   Človeče nešťastný, venujte sa hudbe,

asi len jej rozumiete. Neviem či ste ten, čo na smeráckych MDŽ- toch vystupoval a teraz mu padnú akcie? Takto sa nezmyselným komentárom zhodiť...
 
mínus indicator plus

Ak majú tí, čo to dostali   Ak majú tí, čo to dostali

kúska hanby, mali by peniaze vrátiť. Mali by pochopiť, že praktiky smeráckej svi** sú aj ich hanbou, ak si takéto peniaze ponechajú.
 
mínus indicator plus

Za Kaliňáka nakúpila polícia   Za Kaliňáka nakúpila polícia

sledovacie náramky, ktoré sú nevyužité. Prečo ich nedávajú povinným na karanténu automaticky? Tomuto by som dal jeden aj viditeľne okolo polky hlavy. Aby ostatní vedeli, že je nebezpečný a maximálne nezodpovedný.
 
mínus indicator plus

Slovensko má relatívne málo nakazených,   Slovensko má relatívne málo nakazených,

lebo nie sú testy. Tým pádom sa netestujú prenášači bez príznakov. Toto vytvára predpoklady pre katastrofu. Úplne najhoršie je, že končiaca vláda nešetrila na krízové časy, nenechala na krízy žiadny finančný vankúš vytvorený v dobrých časoch . Naopak ešte zadlžovali a zadlžovali až do poslednej chvíle. Hroby z koronovírusu, ktoré prídu, idú na vrub im. Za chvíľu ešte budú spôsobom ,,na bláhu" v poslaneckých laviciach vykrikovať a krititizovať...
 
mínus indicator plus

Trápny Ficko, nemá trafiku...   Trápny Ficko, nemá trafiku...

A tak mu je dobrý aj poslanecký postík v Národnej rade. A aj poslanecká imunita poteší, veď jeden nikdy nevie, čo ešte vyjde na svetlo božie. Pritom podľa jeho vlastných slov už v 2014 nemal byť v politike. A do Národnej rady zase naťahal tie naj smerácke ,,esá" ako Bláha, Vaľová, Vážny, Tomáš, Muňko, ....
 
mínus indicator plus

Počet nových prípadov   Počet nových prípadov

by mal ohlasovať napríklad Úrad verejného zdravotníctva. Len 1 x denne, vždy v rovnakú neskorú večernú hodinu. Určite by to nemal ohlasovať dosluhujúci Pellegrini kedy sa mu zachce. Raz na obed a potom pridáva počty ešte večer. Dnes do večera pridá ešte koľko ??? Ďalších 12 či ešte viac ??? Vyzerá to, že si len vyrába do budúcna zdanie excelentného krízového manažéra, minimálne pre súboj s Fickom o stoličku v Smerenikam. V skutočnosti štát zaspal s razantnými opatreniami už v dobe, kedy sa objavili prvé prípady v Európe, najmä v Taliansku. Neskoro prišli nato, aká vážna je situácia a ako ťažko to dopadne na krajinu s poddimenzovaným zdravotníctvom. Teraz sa musíme všetci obávať. Všetci koronavírusu a všetci porovnateľne zničujúceho kolapsu ekonomiky.
 
mínus indicator plus

Keď pôjde niekto jednotlivo do prírody,   Keď pôjde niekto jednotlivo do prírody,

nemôže byť žiadny problém s nakazením. S rúškom alebo bez rúška. Žiadne zhromažďovanie, treba sa len vyhnúť iným jedincom na vzdialenosť pár metrov. Rizikové je to vo vnútri všetkých budov - nemocnice, ambulancie, lekárne, pracoviská, úrady, obchody, pošty, reštaurácie, aj hromadné dopravné prostriedky. Ale úplne všetko sa predsa obmedziť a zatvoriť nedá, to by sme nakoniec vyhynuli od hladu a smädu. Bohužiaľ obete koronavírusu budú, tak ako pri všetkých epidémiách v minulosti. Je to daň rastúcej globalizácii sveta, na Slovensko to bolo zavlečené viacerými domácimi aj cudzincami zvonku. Podľa mňa prvotne ide o únik z nejakého laboratória v čínskom Wuchane.
 
mínus indicator plus

cynizmus tej smeráčky Sakovej,   cynizmus tej smeráčky Sakovej,

že ju náklady na koronovírusovú krízu nezaujímavú, veď ich budú zháňať ,,ONI" (nová vláda) len vypovedá, aký morálny úpadok a prerazené dná predstavuje súčasná odchádzajúca vládna garnitúra. Hanba.
 
mínus indicator plus

Včerajšok ukázal kritické   Včerajšok ukázal kritické

stúpanie krivky. A taký nárast chorých ako v Taliansku slovenské tunelované zdravotníctvo nezvládne. Podľa posledných informácií pomohlo Južnej Kórei masívne laboratórne testovanie, na základe ktorého vedeli rýchlo oddeliť chorých a zdravých. Na toto nie je Slovensko pripravené.
 

1 >

Najčítanejšie na SME